Online Satın Al

UÇAKLI GAP TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler

UÇAKLI GÜNEY DOĞU ANADOLU GÜN BATIMI TURU


ADIYAMAN / BATMAN / MARDİN / DİYARBAKIR / ŞANLIURFA / GAZİANTEP / ADANA


GİDİŞ VE DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ ÜCRETE DÂHİL 
NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI ÜCRETE DÂHİL
YEMEKLİ SIRA GECESİ İMKÂNI 
HALFETİ TEKNE ÜCRETE DÂHİL
DİYARBAKIR EĞİL TEKNE TURU ÜCRETE DÂHİL


 

Türk Havayolları

Nereden

Nereye

Kalkış

Varış

 

Gidiş

TK7022

ANKARA

ADANA

08.00

09.15

 

Dönüş

TK7109

ADANA

ANKARA

18.00

19.05

 

1. Gün: Ankara-Hatay-Harbiye Şelaleleri-Arkeoloji Müzesi-Uzun Çarşı-St. Pierre Kilisesi-Habib-i Neccar Camii

Uçuş saatinden 1 saate önce Esenboğa havalimanında buluşmamız sonrası Anadolujet Ankara-Adana TK7022 08.00 Uçağı ile hareket ediyoruz. Diğer illerden gelen misafirlerimiz ile buluşmamız sonrası Hristiyanların ülkemizdeki hac yerlerinden biri ve ilk Hristiyan ayininin gerçekleştiği kaya kilise olan St. Pierre Kilisesini ziyareti ve dünyanın sayılı mozaik müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi gezisi. Antik çağda Ortadoğu zenginlerinin  alışveriş merkezi haline gelen ve gündüzler insanlara yetmeyince geceleri de meşaleler kullanılarak aydınlatılan ve bu yüzden "dünyanın ilk ışıklandırılan" caddesi unvanını alan Kurtuluş Caddesini (Herod Caddesi), farklı medeniyetlere ve dinlere ev sahipliği yapan Antakya sokaklarında; kilise ve cami gibi kutsal mekânların görülmesi. Anadolu’da inşa edilen ilk cami olan Habib-i Neccar Cami, Antakya Katolik Kilisesi ziyaretleri. Antakya’da yöresel ürün ve el sanatlarından baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz Uzun Çarşı’ya hareket. Mitolojide Apollon’un aşkı Daphne’nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesinde yürüyüş ve serbest zaman sonrası otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Ontur Otel vb. / HATAY


2. Gün: Kırıkhan-Hassa-Islahiye-Nurdağı-Pazarcık-Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta-Arsemia-Nemrut Gün Batımı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası eski ismi Hısnımansûr olan, tütün, ters lale ve keçileri   ile ünlü Türkiye’de petrolün en çok çıktığı şehir Adıyaman’a hareket. Panoramik şehir turumuz sonrasında Kâhta ilçesine varış. Atatürk baraj Gölü’nün görülmesi ve minibüsler ile sırasıyla; Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağının görülmesi. (Panoramik) Nemrut  Dağına  varış. Yunan ve Pers mitolojisindeki tanrı ve tanrıça heykellerinin yanı sıra Kommagene Kralı 1. Antiocus’un da mezarının bulunduğu 2134 rakımlı tepede güneşin batışını seyredilmesi sonrası Nemrut Dağından ayrılarak otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Grand İsias Otel vb. / ADIYAMAN


3. Gün: Kâhta-Siverek-Nissibi Köprüsü-Eğil-Eğil Tekne Turu-Diyarbakır-Silvan-Batman-Hasankeyf-Midyat

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası Diyarbakır’a hareket.  Yol üzerinde Fırat nehri üzerine kurulmuş, Türkiye’deki Gergin Eğik Askılı dört köprüden biri olan Nissibi köprüsünün görülmesi. Ardından Diyarbakır ilimizin en önemli kültür ve inanç merkezi konumunda olan Eğil ilçemize hareket ediyoruz. Bu ilçemiz Asurlular, Urartular, Romalılar, Bizanslılar, Abbasiler, Büyük Selçuklu Devleti, Nisanoğulları Beyliği, Akkoyunlular, Safeviler ve Osmanlılar gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Eğil, peygamberler şehri olarak bilinmektedir. Zülkifil Peygamber, Elyasa Peygamber, Nebi Harun, Nebi Alak, Zünnün ve Dalyan Peygamberlerin bu ilçede yaşadığı rivayet edilmektedir. İlçede bu peygamberlerle ilgili birçok ziyaret yeri mevcuttur. Eğil’e varışımızda önce Asurlular döneminden kalma Eğil Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz sonra Eğil Baraj Gölü’nde tekne turumuzu yapıyoruz. Diyarbakır şehir gezimizde; Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine tarihlenen, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Cami ziyareti, 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın Müze Evi, Hasanpaşa Hanı, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi. UNESCO dünya miras listesinde yer alan Hevsel bahçeleri ve Surların görülmesi(Panoramik) Batman'a giderken tarihi ongözlü köprünün görülmesi. Ilısu Baraj Gölünün suları altında kalacak olan, tarihi  Hasankeyf’e hareket. Varışımız ile beraber  panoramik olarak; Zeynel Bey Türbesinin görülmesi. Tarihi Hasankeyf’teki gezimiz sonrasında; Hz. İsa’nın dili olan Aramiceyi günümüzde halen kullanan Süryani’ler in yoğun olarak yaşadığı kadim şehir Midyat’a hareket. Midyat gezimize Sıla Dizisinin de çekildiği Midyat Konukevi ziyareti. Telkâri sanatının en iyi ustalarının yetiştiği bu  topraklardan dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Gümüşçüler çarşısında verilecek serbest zaman sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Yay Grand Otel vb. / MARDİN


4. Gün: Midyat-Mardin-Kasımiye Medresesi-Viranşehir-Şanlıurfa-Göbeklitepe-Yemekli Sıra Gecesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası  Süryani mezhebi hakkında alacağımız detaylı bilgiler sonrasında, Süryanilerin Metropolit merkezi olan Deyrulzafaran Manastırına ziyareti. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Mardin şehir  merkezine  hareket. Kasımiye  Medresesi,  Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Cami, Mardin Kapalı Çarşıları gezisi. Peygamberler Şehri olarak da bilinen Şanlıurfa’ya hareket. 2011 Yılından beri UNESCO dünya miras listesinde yer alan Dünya’nın bilinen ilk tapınağı Göbeklitepe ziyaretimizi yaparak otelimize hareket ediyoruz odalarımızı aldıktan sonra (Dileyen Misafirlerimiz ile) Şanlıurfa’ya gelip olmassa olmazımız bizler için özel hazırlanmış restaurantımızda yemekli sıra gecesine katılıyoruz doyasıya eğlencemiz sonrası konaklama otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Harran Otel vb. / ŞANLIURFA


5. Gün: Harran-Kubik Evler-Balıklıgöl-Ayn Zeliha Gölü-Şanlıurfa-Halfeti-Tekne Turu-Birecik-Gaziantep

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası Dünyanın halen yaşanılan en  eski  kentlerinden  biri  olan Harran’a hareket. Tarihi M.Ö. 2250’li yıllara dayanan ve Dünyanın ilk bilim merkezinin  ve ilk üniversitesinin kurulduğu bu tarihi şehirde, tarihi Harran Üniversitesinin kalıntıların ve konik kubbeli Harran evlerinin görülmesi. Şehir merkezine hareket.  Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim Makamı ’nı ziyaret ettikten sonra, Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman ve sonrasında Türkiye’nin  en büyük alana sahip müzesi olan Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ziyareti. Birecik barajının inşası sonrasında Fırat Nehrinin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile de ünlü olan Halfeti’ye varış. Burada bir saat sürecek tekne turumuzda; Rum Kale ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan Köyü görülecek yerler arasındadır. Gaziantep’e hareket. Yol üzerindeki nesilleri tükenmekte olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri  bulunan  Kelaynak  Kuşları  Üretme  tesisinde; Kelaynak Kuş Gözlem istasyonu ziyareti. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Tilmen Otel vb. / GAZİANTEP


6. Gün: Gaziantep-Zeugma Mozaik Müzesi-Bey Mahallesi-Antep Çarşıları-Adana-Sabancı Camii-Dönüş Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası Gaziantep Zeugma Mozaik müzesine hareket. Müze ziyareti sonrası 1915 tehcir olaylarına kadar yoğun Ermeni nüfusun yaşadığı günümüzde Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi gezisi ve Tarihi zeytin hanında baharat alışverişi için ve bakırcılar çarşısı için serbest zaman. Gaziantep kalesinin görülmesi (Panoramik) sonrası Adana’ya hareket ediyoruz Adana’da Sabancı Merkez Cami, Adana şehir turumuzu yapıp Anadolujet TK7109 18.00 Adana-Ankara uçağı ile Ankara’ya hareket. Ankara’ya varış. Bir başka VESTURİZM organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olup; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Ankara-Adana Uçak Bileti
 • Adana-Ankara Uçak Bileti
 • Bölgede Özel Tur Araçları ile Ulaşım
 • 5 Gece YP Konaklama
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 5 Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Esnasında Araç İçi İkramlar
 • Zorunlu Seyahat Güvence Poliçesi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Çıkış Transfer Hizmeti
 • Diyarbakır Eğil Tekne Turu
 • VESTURİZM Refakat Hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemekli Sıra Gecesi

 

 

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
Benzer Kategoriler

  Bu Turu Online Satın Alın

  Ne Zaman
  Misafirler
  E Bültenimize Kayıt Olun!
  GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
  0850 333 0 837

  www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.