Online Satın Al

ORTA AVRUPA TURU 7 GECE 8 GÜN

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


ORTA AVRUPA

BUDAPEŞTE-VİYANA-PRAG

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi, Konforu ve Güvencesi İle

8 Gün - 7 Gece

EKSTRA TUR YOK

>Akşam Yemekli Grinzig Meyhaneleri Limitsiz İçki/İçecek Ücrete Dahil

>Viyana Ormanları Seegrotto Mayerlıng Baden Turu Ücrete Dahil

>Akşam Yemekli Ve Showlu Macar Gecesi İçki/İçecek Ücrete Dahil

>Öğle Yemekli Estergom Kalesi - Vysegrad - Szteendre Turu Limitsiz İçki/İçecek Ücrete Dahil

>Tuna Nehri Tekne Turu 1 adet içki içecek Ücrete Dahil

>Akşam Yemekli Vlatava Nehri Tekne Turu 2 adet içkili Ücrete Dahil

>Öğlen Yemekli Karlovy Vary Turu 1 adet içki/içecek Ücrete Dahil

>Akşam Yemekli Ortaçağ Gecesi Turu Limitsiz İçki/içecekli Ücrete Dahil

>Bratislava Turu, Dresten Turu ,Terezin Nazı Toplama Kampı Turu Ücrete Dahil

>Tuna Kulesi Ve Schonbrunn Sarayı Turu Ücrete Dahil

>Akşam Yemekli Çek Gecesi Turu Limitsiz İçki/içecekli Ücrete Dahil

 

1. Gün: Ankara – İstanbul – Budapeşte

Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminalinde saat 06:00’da Ves Turizm Havalimanı kontuarında buluşma. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK 2117 Sefer Sayılı ile saat 08:00‘de İstanbul’a uçuş saat 09:15’de İstanbul’a varışımızı takiben TK 1033 ile saat 11:55’de Budapeşte’ye uçuş. Saat 12:55’de Budapeşte’ye varış. Varışımızı takiben Budapeşte şehir turu, Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkânı. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile muhteşem gece manzaralarıyla Budapeşte Gece Turu ve yemekli, sınırsız Alkollü-Alkolsüz içecekli ve Show programlı Gala gecesi olan Macar Gipsy gecesi. Bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya'nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji Şaraplarının tadımın yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Budapeşte

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile Esztergom Kalesi-Vysegrad-Sztendere Turu. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi ,şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası gezilecek, çok elit menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinde restaurantımızda Rönesans dönemini yaşayacak, yemek sonrasında Szentendere Tiamo Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili Tuna Nehri Tekne Turu. Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini görme imkanına sahip olacaksınız. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Budapeşte-Bratislava-Viyana

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından Slovakya Cumhuriyeti’nin Başkenti Bratislava Turu Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle saatlerinde Viyana’ya Hareket. Viyana’ya varışımızı takiben Viyana Şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi ,Viyana üniversitesi , Belediye sarayı (Ratthaus),Votive kilisesi, Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.
Akşam 19.00 da otelimizden hareket ile tüm misafirlerimizle Grinzig Meyhaneleri Turu (Yemek+Limitsiz İçki).Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarap,bira ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Viyana

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00’da Viyana Ormanları, Seegrotto Yer Altı Gölü, Mayerling ve Baden turu.Bu turumuzda Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG Av Köşkünü (Avusturya - Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera’nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri, portreleri, neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Theresa’nın sarayı dünyaca meşhur Schonbrunn Sarayı ve Viyana’yı bize daha iyi tanıtacak olan 252 metrelik Tuna Kulesi Turu. Akşamüstü şehir merkezinde serbest zaman. Geceleme otelimizde.


5. Gün: Viyana – Prag

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00’de Prag’a hareket Prag’a varışımızı takiben Prag Panoramik Şehir Turu. 6. yüzyılda kurulduğu varsayılan kentte çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Şehir turu sırasında Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı ,yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St. Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Bohemia Kristallerinin anavatanı Çek Cumhuriyeti’nde sıkı bir pazarlıkla o göz alıcı Kristallerden alabilirsiniz
Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Vltava Nehri Tekne Turu (Hoşgeldin İçkisi+1 İçki Dahil) Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın akşam görüntüsünü görüyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Yol yorgunluğunuzu atacağınız ve PRAG ’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuzda Prag’ı daha iyi tanıyacaksınız. Tur Sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.


6. Gün: Prag

Sabah açık büfe kahvaltımız sonrasında 09.00’da hareket ile Öğle Yemekli Karlovy Vary turu. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. öğle yemeğimizi (1 içki dahil) Rus Çarı Deli PETRO’nun da yaşadığı butik şık otelde alıyoruz. Yemek sonrası kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.
Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Gala Gecemiz olan akşam yemekli, show programlı Muhteşem Ortaçağ Gecesi turu. Bu turumuzda ilk önce Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restaurantında Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.


7. Gün: Prag

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile Almanya’nın en güzel şehri olarak gösterilen Dresden Turu. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Brulshl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri, Kral Yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından Dünya mirası koruması altına alınan şehirde en uygun fiyatlarla (elektronik, spor ve tekstil ürünleri) alışveriş ve gezinti için serbest zaman.
Bu güzel tur sonrası akşamüstü tüm misafirlerimizin katılımı ile Terez’in Nazi Toplama Kampları Ve Müzeleri Turu. Bu turumuzda son yılların Oscarlı filmleri olan Schindler’in Listesi, Piyanist, Hayat Güzeldir gibi filmlere set olan ve 2.Dünya Savaşında Yahudilerin yaşadıklarını dünyada en orijinal şekilde muhafaza eden kampları, gestaponun ofislerini, kadın ve erkeklerin yaşam mekanları, müzede Yahudilerin canlı video görüntüleri, kişisel eşyaları ve can alıcı belgeler ve kremetoryumlar görülecekler arasındadır. Bu kaçırılmayacak tur sonrası Prag şehir merkezine dönüş ve serbest zaman. Akşam Limitsiz İçki Ve Showlu Çek Gecesi Geceleme otelimizde.


8. Gün: Prag – İstanbul – Ankara

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından Alışveriş ve çevre gezileri için serbest zaman, ardından Prag Ruzne Uluslararası Havalimanına transfer ve THY’nin TK 1772 sayılı seferi ile 14:35 de İstanbul’a hareket ve 18:20 ‘de varış ardından THY’nin TK 2178 seferi ile 20:00’de Ankara’ya hareket ve 21:15 de varış. Turumuzun Sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Ankara - İstanbul - Budapeşte ve Prag - İstanbul - Ankara arası Uçak biletleri
Havalimanı–Otel–Havalimanı Transferleri
Budapeşte-Viyana-Prag arası özel lüks otobüs yolculuklar
Budapeşte, Viyana, Prag Ayrıntılı Şehir Tanıtım Turları
Budapeşte’de Park in By Radisson Hotel’de 2 GECE Oda / Kahvaltı konaklama
Viyana’da Renaissance Wien Hotel’de 2 GECE Oda / Kahvaltı konaklama
Prague Andels Hotel’de 3 GECE Oda / Kahvaltı konaklama
Limitsiz İçki ve Akşam Yemekli Grinzig Meyhaneleri Gecesi
Viyana Ormanları Seegrotto Mayerlıng Baden Turu
Tuna Kulesi ve Schonbrunn Sarayı Turu
Bratıslava Turu
Akşam Yemekli ve Limitsiz İçkili Showlu Macar Gecesi
Öğle Yemekli Estergom Kalesi - Vysegrad - Szteendre Turu
Tuna Nehri Tekne Turu 1 İçecek Dahil
Akşam Yemekli Vlatava Nehri Tekne Turu 2 İçki Dahil
Öğlen Yemekli Karlovy Vary Turu 1 İçecek Dahil
Limitsiz İçki ve Akşam Yemekli Ortaçağ Gecesi Turu
Limitsiz İçki ve Akşam Yemekli Çek Gecesi Turu
Terezın Nazı Toplama Kampı Turu
Dresten Turu

Tüm Otellerde Açık Büfe Sabah kahvaltıları
5 Akşam Yemeği
2 Öğle Yemeği
Ves Turizm Refakat Hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
Havalimanı Vergisi ve Uçuş Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar
Otellerde minibar,telefon vb.ekstra harcamalar
Yurtdışı çıkış fonu (15 TL) (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır)
Schengen Vize + Hizmet Ücreti 120 € (YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK)

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

399.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

399.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

399.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

649.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.