Online Satın Al

NEO KLASİK İTALYA

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


FLASH PROMOSYON

İLKBAHAR & YAZ DÖNEMİ

Neo Klasik İtalya

Roma (3)– Floransa (1) – Venedik (3)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

30 Temmuz & 13 Ağustos & 08 Ekim 2017 Hareket 7 Gece

*** Frascati & Nemi Gölü & Bassano Del Grappa & Marostica  &

 Chianti & Mantova turları dahil ***

İstanbul’dan İstanbul’a..

İzmir’den İzmir’e..

Ankara’dan Ankara’ya..

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR

1. Gün: ANKARA - ISTANBUL – ROMA

Ankara Esenboğa Havalimanı THY kontuarı önünde 02:00' da hazır bulunulması. Türk Hava Yolları TK2105 ESB-IST (Kalkış:04:00 İniş: 05:10) uçuşu ile İstanbula hareket. Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 05.00’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1861 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45’te Roma’ya hareket ve yerel saat ile 09.30’da varış ve varışımıza istinaden Frascati ve Nemi Gölü turunu gerçekleştirmek üzere Frascati’ye transfer oluyoruz. Nemi Köyü dağ çilekleri ile ünlü bir yerleşim, turumuzda daracık sokaklar ve bu sokaklara açılan İtalyan meydanları ile; göl ve vadi manzarası eşliğinde çilek kokulu sokaklar arasında bir yolculuğa çıkıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Roma’nın en önemli ikonlarını muhteşem gece ışıklarıyla görmeyi arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Gece Turu’na katılabilirler (35 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde


2. Gün: ROMA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: ROMA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Napoli & Pompei & Outlet turu (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme Roma’da otelimizde.


4. Gün: ROMA – CHIANTI – FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası Floransa’ya hareket. Yol üzerinde Siena ve Floransa arasında yer alan; şarap bağlarıyla ve zeytinlikleri ile ünlü yemyeşil tepeliklerin arasında Chianti bölgesinde panoramik bir yolculuğa çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Siena & San Gimignano Turu. (25 Euro). San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası Floransa’ya varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu yapıyoruz. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Floransa’da otelimizde.


5. Gün: FLORANSA – MANTOVA – VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Sonrasında Venedik’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Lago Superiore, Lago di Mezzo, Lago Inferiore isimli üç gölün arasında yer alan Mantova’nın doğal güzellikleri arasında panoramik bir gezi yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile  Sirmione & Verona turu. (25 Euro) Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğ ve Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona ile begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile, masal diyarını andiran, sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione’yi görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Venedik’te otelimizde.


6. Gün: VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile *Venedik Kombi - Gondol turu (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından, Arzu eden misafirlerimiz ile Murano & Burano adalar turu. (35 Euro). Turumuz bitiminde serbest zaman. Geceleme Venedik otelimizde.


7. Gün: VENEDİK

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Milano & Como turu. (75 Euro). Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket .Como Gölü , dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como’da fotograf ve alışveriş molası sonrası otelimize transfer ve geceleme Venedik’te otelimizde


8. Gün: VENEDİK - İSTANBUL - ANKARA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ardından Bassano Del Grappa & Marostica turunu gerçekleştiriyoruz. Grappa’nın anavatanı Bassano Del Grappa’yı üzerindeki tarihi ahşap köprüyü, muhteşem Alp dağları manzarası eşliğinde geziyoruz. Ardından satrancın en farklısını ana meydanında sergileyen ve bunu her yıl Eylül ayında düzenlediği festivalle taçlandıran Marostica köyünü geziyoruz. Tur sonrası Venedik Havalimanı’na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 1872 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.15‘te İstanbul’a hareket, yerel saat ile 17.40’ ta İstanbul’a varış, ardından Türk Hava Yolları TK2178 (IST-ESB Kalkış:20:00  İniş:21:15) seferi ile Ankara varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Roma (FCO) / Venedik (VCE) –  İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,
Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,
Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
Panoramik Floransa, Chianti, Mantova, Bassano Del Grappa, Marostica, Frascatİ, Nemi Gölü turları,
Fly Express profesyonel rehberlik hizmetleri
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 
Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro

 

 

OTEL İSİMLERİ

Roma

( Şehir Dışı )

Floransa

**

Venedik

***

3* Tivoli Hotel

3* Hotel Golf Corallo

3* Hotel Le Calandre – Padova

3* Hotel Roma Sud

3* Hotel Massimo

3* Raffaello Hotel- Mestre

3* Maximo Hotel

3* Hotel Marrani

3* Hotel Al Fogher - Treviso

 

** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

**** Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Milano & Como turu (75 Euro)

Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) + Siena & San Gimignano (25 Euro) + Sirmone & Verona (25 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 245 euro yerine, 200 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

     *** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

399.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

399.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

399.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

649.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.