UÇAKLI ÇEŞME ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU GÜMÜLDÜR RESORT


UÇAKLI ÇEŞME ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU


VES TURİZM FARKI İLE

SEÇKİN OTELLERDE 1 GECE KONAKLAMA ÜCRETE DÂHİL
İLK GÜN SERPME KÖY KAHVALTISI ÜCRETE DÂHİL
EN UYGUN FİYAT AVANTAJI
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ ÜCRETE DÂHİL
GİDİŞ VE DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ ÜCRETE DÂHİL
ARAÇ İÇİ SINIRSIZ İKRAM ÜCRETE DÂHİL


4-5 NİSAN 2020


 

Türk Havayolları

Nereden

Nereye

Kalkış

Varış

Gidiş

TK7004      

ANKARA

İZMİR

08.00

09.10

Dönüş

TK7015

İZMİR

ANKARA

21.50

23.00

 

 

 

 

 

1. Gün: Ankara-Urla İzmir Panoramik Şehir Turu-Çeşme-Çeşme Kalesi-Alaçatı Ot Festivali-Etkinlikler

Uçuş saatinden 1 saat önce Esenboğa Havaalanında buluşuyoruz;  Check-in ve bagaj işlemlerinin sonrasında Anadolujet Ankara-Trabzon TK7004 08.00 uçağımıza geçiyor ve varışımızı müteakip olarak İstanbul, Adana ve diğer illerden uçakla gelen konuklarımızla buluşuyoruz. Alanda bekleyen aracımız ve tüm konuklarımızla panaromik İzmir turu yapıyoruz ve Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme’ye vardığımızda ilk gezi noktamız Çeşme Kalesi. Çeşme Kalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için çeşme marinada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi, sakızlı Türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın.  Serbest zaman sonrasında Alaçatı ot festivaline katılmak için Alaçatı ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamaz imiş. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonundaÇeşme Belediyesince düzenlenecek  Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor.. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklar da, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Etkinlikler sonunda Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.


Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir; Adana’daki zengin kebap menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulmaktadır.
Konaklama: Gümüldür Resort Otel vb. / GÜMÜLDÜR


2. Gün: Engüzel Otlu Yemek Pişirme Yarışması-Çeşme-Alaçatı Ot Festival Alanı-Ankara-Dönüş Yolculuğu

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Alaçatı Ot Festival alanına hareket ediyoruz. Yörenin profesyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü ‘’En fazla ot çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği pişirme’’ yarışmasını izleyeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında  çeşme merkeze geliyoruz ve çeşmeye özgü yemekleri yemek ve alış veriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimizin  belirttiği saatte havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemleri sonrasında Anadolujet Adana-Ankara TK7015 21.50 uçuşumuzun ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka VESTURİZM organizasyonda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir; Adana’daki zengin kebap menülerini tavsiye ederiz.


ÖNEMLİ: Not Uçaklı turlarımızda 30 gün sonrası iptallerde uçak bileti iadesi yapılmaz, diğer illerden aktarmalı katılım sağlayacak misafirlerimizden güncel fark bedeli alınacaktır.


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Ankara-İzmir Uçak Bileti
 • İzmir-Ankara Uçak Bileti
 • Bölgede Özel Tur Araçları ile Ulaşım
 • 1 Gece YP Konaklama
 • 2 Sabah Kahvaltısı (1.si Tesiste)
 • 1 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Esnasında Araç İçi İkramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi
 • VESTURİZM Refakat Hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Festival Hakkında


İzmir’in parlayan yıldızı Alaçatı sokaklarında kurulan stantlarla yerel üreticilerin bölgenin otlarını tanıtarak satışını yaptığı Alaçatı Ot Festivali, ilk kez 2010 yılında 1 gün olarak düzenlenmiştir. Ege'nin Güzelliklerine Kısa Bir Yolculuk Yılın dört mevsiminde de ayrı bir güzelliğe sahne olan Alaçatı, her yıl düzenlenen ot festivalleri ile ününe ün katar. Her yıl baharın gelişinin müjdelendiği günlerde düzenlenen çeşitli etkinliklerde, yerli ve yabancı katılımcılar doğanın uyanışına eşlik eder. Alaçatı Doğasını Yeniden Keşfetmeye Hazır Mısınız? Bölgenin doğasını anlamak ve ot çeşitliliğini gözlemlemek isteyenlere kapılarını açan Alaçatı Ot Festivali her yıl belirlenen temaya uygun etkinliklerle sürer. Festival günleri; çeşitli söyleşiler, renkli eğlenceler, meydana kurulan tezgâhlar ve tadım faaliyetleriyle dolu dolu geçer. Katılımcıların organizasyonun bir parçası olabilmesi için çeşitli yarışmalar da düzenlenir. Kendine has mimarisi, insanın içini ısıtan sokakları, Arnavut kaldırımları ve taş evleriyle dikkat çeken Alaçatı, renkli festivallerle İzmir'in büyüsünü devam ettirmeyi başarıyor. Temelde; bölgeye has otların tanıtılması, unutulmaya yüz tutan yemeklerin yeniden mutfaklara girmesi ve ot çeşitliliğinin gözler önüne serilmesi için düzenlenen Alaçatı festivalleri samimi bir ortamda düzenleniyor. Samimi Bir Sofrada Yemeğinizi Paylaşmak için Katılımcıların samimi bir ortamda ot topladığı, yemekler pişirdiği, sofralar kurduğu ve paylaşmanın tadını aldığı festivalde, değişik lezzetler de tadılabilir. Programın ilk gününde yapılan açılış kortejine eşlik ederken kendinizi farklı bir dünyada hissedebilirsiniz. Atölye çalışmalarına katılmak, bitkiler hakkında bilgi sahibi olmak, keyifli bir hafta sonu kaçamağı yapmak ve stresten arınarak enerji depolamak istiyorsanız Alaçatı Ot Festivali sizi çağırıyor. VESTURİZM olarak biz orda olacağız.

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.