Online Satın Al

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ AYAKÖY KELEBEKLER VADİSİ FARALYA KABAK KOYU OVACIK ÖLÜDENİZ PINARA 5 GECE

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: Ankara'dan Hareket

Akşam 23.00’ de Kızılay ofis önünden hareket


2. Gün: FETHİYE-KAYAKÖY – ÖLÜDENİZ

Gerekli molalarla Faralya’ya varış. Konaklanacak tesisimize-odalarımıza yerleşme sabah kahvaltısı ve dinlenme sonrasında eski bir Rum Köyü olan Kayaköy’den Ölüdeniz’in turkuaz mavisinin yarattığı harika manzara eşliğinde orman içi patika takip edilerek yapılacak yürüyüş… Ölüdenizde yüzmek için serbest zaman. Tesisimize dönüş… Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde

PARKUR ÖZELLİĞİ: İniş-Patika Yolda Orman İçi Yürüyüş

YÜRÜYÜŞ SÜRESİ-KM: 9km

ZORLUK DERECESİ: Kolay


3. Gün: FETHİYE-OVACIK – KOZAĞAÇ KÖYÜ – KİRME – FARALYA

Sabah kahvaltı sonrasında Ölüdeniz Ovacık’tan tırmanma olarak başlayan Parkur üzerinde ulaşılan ilk yerleşim birimi Kozağaç Köyüdür. Orman yolun bitiminde ikinci durak yeri Babadağ’ın zirvesinden atlayan Yamaç Paraşütçülerinin rotası üzerinde yer alan Kirme Köyü yer almakta. Kirme köyünü geçerken sık sık gökyüzüne bakarak eşsiz manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Ayrıca Kirme Köyün’de adı bile bilinmeyen hatta varlığını civardaki köylülerden başka kimsenin bilmediği birçok antik kalıntı görülebilmekte. Dileyen konuklarımız Kirme köyünü geçtikten sonra yürüyüş parkuru dere boyunca devam etmekte ve traktör yoluyla buluştuktan sonra antik dönemden kalan kaya basamaklara ulaşmakta. Kaya basamaklardan ilerlerken ise programın en güzel manzaralarından biri olan Kelebekler Vadisi görünüyor. Kaya basamaklardan denize doğru inerken karşılaşacağımız yerleşim yeri yeşillikler içindeki Faralya’ya dönmüş olacağız… Dileyen konuklarımız yamaç paraşütü yapabilirler. Tesisimize dönüş… Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde.

PARKUR ÖZELLİĞİ: Tırmanma-Yatay dere geçişi-Patika Yolda Orman İçi Yürüyüş

YÜRÜYÜŞ SÜRESİ-KM: 12km

ZORLUK DERECESİ: Kolay/Zor


4. Gün: FETHİYE-FARALYA – UZUNYURT – KABAK

Sabah kahvaltı sonrasında Uzunyurt’a varış. Buradan Kabak Mahallesi’ne yürüyüş. Buradan çok yakın gibi görünen kabak koyuna iniş. İnişlerin de en az çıkışlar kadar zor olduğunu unutmadan patika yoldan inilerek Kabak Koyu’na varış. Yüzmek için serbest zaman. Tesisimize dönüş… Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde.

PARKUR ÖZELLİĞİ: İniş-Patika Yolda Orman İçi Yürüyüş

YÜRÜYÜŞ SÜRESİ-KM: 9km

ZORLUK DERECESİ: Kolay


5. Gün: FETHİYE-YAKABAĞ KÖYÜ – PİNARA ANTİK KENTİ – MİNARE KÖYÜ – SAKLIKENT KANYONU

Sabah kahvaltı sonrasında Likya dilinde Yuvarlak anlamına gelen Pinara kentinde kaya mezarlarını ve lahitleri, sur duvarlarını ve hamam, tiyatro, agora ve odeon gibi yapıların kalıntılarını gördükten sonra tırmanarak Minare köyüne doğru yürüyüş. Minare köyünde vereceğimiz mola ardından doğa harikası Saklıkent Kanyonu’na yürüyerek varılması. Kanyon İçi yürüyüş sonrasında tesisimize dönüş… Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde.

PARKUR ÖZELLİĞİ: Tırmanma-Yatay dere geçişi-Patika Yolda Orman İçi Yürüyüş

YÜRÜYÜŞ SÜRESİ-KM: 9km

ZORLUK DERECESİ: Kolay/Zor


6. Gün: KAŞ-AKBEL–DELİKKEMER – PATARA

Sabah kahvaltı sonrasında Akbel’den makiler içinde yürüyüşümüzle Patara kentine su getirebilmek için yapılmış olan su kanallarını takip ederek Dünyanın ilk meclis binası bulunan ve Likya birliğinin başkenti konumundaki Patara antik kenti’ne varılması. Dünyanın en önemli plajlarından biri olan Patara plajında yüzmek için serbest zaman. Tesisimize dönüş… Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde.

PARKUR ÖZELLİĞİ: İniş- Patika Yolda Orman İçi Yürüyüş

YÜRÜYÜŞ SÜRESİ-KM: 16km

ZORLUK DERECESİ: Kolay/Zor


7. Gün: SARIBELEN – GÖKÇEÖREN-KALKAN

Sabah kahvaltı sonrasında eski ismi Sidek olan ve Kalkan’a 10 km uzaklıkta kurulmuş bir Yörük köyü olan Sarıbelen’den yürüyüşümüz başlıyor. Sarıbelen Beldesi’nde 3000 yıllık kalıntıların görülmesi Eski adı seyret olan ve yine bir Yörük köyü olan Gökçeören’de yürüyüşümüz sona eriyor Her sokağında ayrı bir manzara olan Kalkan’da çay molası… Ankara’ya hareket. Akşam saatlerinde Gerekli molalarla Ankara’ya varış


Ücrete Dahil Hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

KARTALKAYA TURU
KARTALKAYA TURU

Günübirlik

100.00 TL

ILGAZ TURU
ILGAZ TURU

Günübirlik

115.00 TL

ELMADAĞ TURU
ELMADAĞ TURU

Günübirlik

79.00 TL

KAYSERİ ERCİYES KAYAK TURU HAFTASONU
TERMAL OTEL NİĞDE TURU
TERMAL OTEL NİĞDE TURU

Termal Otel Fırsatı

299.00 TL

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.