Online Satın Al

BELLEROPHON`UN İZİNDE VE SÖNMEYEN OLİMPİYAT ATEŞİ LİKYA YOLU GELİDONYA FENERİ / PHASELİS ETABI 5 GECE

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


Gelidonya Deniz Feneri / Phaselis

Vahim kazada kardeşini öldüren yakışıklı Bellerophon yaşadığı yeri terke ederek Olimpos kentine gelir yerleşir. Tam o sırada Yakışıklı gence Olimpos şehrinin kralının karısı aşık olur, bu aşka cevap vermeyen Bellerophon’u Kralın karısı krala şikayet eder ve cezalandırmasını ister. Kral genci öldürmeye kıyamaz ve ağzından ateşler saçan, aslan başlı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu canavarı öldürmesini ister. Bellerophon bu canavarı öldürmek için tüm kâhinlere sorar ve tapınakta bir gece geçirmesini isterler ve dua ederek adak adamasını isterler. Geceyi tapınakta geçiren Bellerophon’ın güzelliğine dayanamayan tanrılar, ona Bakışlarıyla her şeyi taşa çeviren yılan saçlı Medusa’nın kanından doğan Kanatlı At Pegasus’ un gemini verirler. Bellerophon elindeki Gemle Pegasus bulur ve Likya kentinin belası olan Canavarı attığı oklarla yok etmeye çalışır. Okların uçları ağzından çıkan alevlerle erirken canavarın yok olmasını sağlar aynı zamanda Likya kentini kurtarır. Şu an bu efsanenin yaşandığı Chimera, (Yanartaş’ta) inanışa göre halen Canavarın alevleri çıkmaktadır. 

Bu rotamızda, çam ormanları ile antik kentlerin arasında uzanan patikalarda ve Akdeniz’in eşsiz kıyılarında geçecek bir tur bu. Bölgenin mükemmel manzaralarını biliyor olabilirsiniz ama biz sizi bu kez bu görüntülerin bir parçası olmaya onu yaşamaya davet ediyoruz. Deniz kıyısına paralel giden rotalar, dağları aşıp bütün bölgeye tepeden bakan rotalar, ormana dalıp deniz fenerinden çıkan rotalar, hepsi bu bölümde bir arada.

Tatili ve dinlenmeyi sadece kumsalda yatmak olarak görmeyen ama üst üste gelen aktivitelerle de çok yorulmak istemeyenler için de uygun bir program. Yürüyüşlerin sadece bir tanesi uzun ama buna karşın bir dinlenme günü de ayırdık. Zaten bu tur boyunca her gün yaşanacak nerde ne keyif var biz orada olacağız. Hem heyecan verici hem de akışı rahat bir tatil için bu turu öneriyoruz.

“Likya Yolu” yürüyüşünün batı bölümünde Antalya’ya yakın olan olan rotalar bu programda yer alır. Rotaların birbirine yakın olması ve ulaşım kolaylıkları bu bölümde de bir önceki programın merkez üssü Kaş’ta olduğu gibi tek bir merkezde konaklayarak bütün rotalara günübirlik gidiş-gelişler yapma olanağı da sağlıyor. Biz de bu olanağı değerlendirerek, bölgenin tadını doyasıya çıkarın diye bir hafta boyunca oradan oraya taşınma ile hiç uğraşmadan gayet keyifli bir tatil olanağı hazırladık.

Bu kez kalacağımız yer olan Çıralı, tarihi ve çekici doğal güzellikleri ile gezmeyi seven birçok kişi tarafından iyi bilinen bir yer. Biz, her zaman birçok konaklama seçeneği olan bu bölgede, antik kente yakın bölgede, ama tarzını sevdiğimiz, sessiz sakin bir pansiyonda kalmayı tercih ediyoruz. Amacımız sizi bu bölgenin az bilinen yüzü ile tanıştırmak ama bunu yaparken istediğiniz kadar kendinizi dinlemenizi, denizin ve doğanın tadını çıkarmanız da önemli.

Özet Günlük Program

1. Gün: Gece Yarısı, Ankara’dan Hareket.
2. Gün: Sabah Çıralı’ya Varış ve Çıralı – Tekirova – Maden Rotası arasında koylara kadar yürüyüş ve koylarda deniz keyfi sonrası Çıralı’ya dönüş.
3. Gün:
Çıralı – Olympos – Musa Dağı – Adrasan Yürüyüşü
4. Gün: Adrasan - Gelidonya Deniz Feneri - Karaöz Rotası yürüyüşü
5. Gün: Yayla Kuzdere - Beycik – Olympos (Tahtalı)
6. Gün: Göynük Kanyonu – Kemer – Phaselis

7. Gün: Çıralı – Yanartaş – Ulupınar. Yürüyüşü, Ankara’ya Dönüyoruz, Gece Yarısı Ankara dayız

1. Gün: Ankara`dan Hareket

23.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 81 Önü;

23.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı;

23.10 Söğütözü Armada Önü
23.15 Odtü Köprüsü Altı;

23.20 Bilkent Köprüsü Altı;

23.25 Ümitköy Köprüsü Altı
23.30 Koru Sitesi Migros Karşısı;

23.35 Yaşamkent Bp Benzinlik
Yol Güzergâhı: Polatlı-Afyon-Isparta-Burdur- Antalya-Çıralı


2. Gün: Çıralı – Tekirova - Maden Rotası

Aracımızla Çıralı’ya vardıktan sonra rahat bir yürüyüş parkuru için Güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüşe başlayacağız. Tekirova yönüne doğru tarihi Likya Yolu’nda geçmişin izindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. Kızılçam ormanı içinde ilerlediğimiz bu yolda bizi birçok sürpriz bekliyor. Rotamızın uğrayacağı koyların ve küçük plajlarda, yüzme molaları vererek ilerliyoruz. Bu durum bir yürüyüş turu için olabilecek en keyifli olay herhalde. Yürüyüş sonunda Maden Koyu’nu keşfediyoruz. Maden Koyu’nda öğle yemeğimizi yedikten sonra da plaj ve deniz keyfimiz var. Bu güzel günü yürüyerek Çıralı’ ya dönerek noktalıyoruz

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe kahvaltı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Plajda Piknik Keyfi

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

Yürüyüş Mesafesi 12 km

Yaklaşık Yürüyüş Süresi 4 saat

Rakım farkı; 300 m çıkış, 300 iniş


3. Gün: Çıralı – Olympos – Musa Dağı – Adrasan Yürüyüşü

Güzel bir güne gözlerimizi açıyoruz ve macera başlıyor, hazır olun! Çıralı’da yapacağımız müthiş bir köy kahvaltısıyla depoladığımız enerjiyle yürüyüşümüze önce Olimpos şehrinden başlıyoruz. Olimpos şehrinde tarihin içinde kısa bir yürüyüşten sonra harabeler arasından çam ormanlarının kendine özgü kokusunu doyasıya soluyarak ilk tarihi Likya yolu parkurumuza başlıyoruz. Yürüyüşümüzün ilerleyen zamanlarında ağaçlar değişiyor ve bize Sandal ağaçları ile kaplı müthiş bir orman eşlik etmeye başlıyor. Hedefimiz dağlar arasındaki gizli bir geçit. Ancak önce Yukarı Olimpos şehri harabeleri karşılaşacağız. Geçitten sonra bir çoban kulübesinde yemek molası veriyoruz. Çavuşköy (Adrasan) manzaralı bu noktada bir de sevimli pınar mevcut. Yemek sonrası rotamız artık hep iniş aşağı. İzleyeceğimiz orman içi patika, enfes kanyon ve dağ manzaraları eşliğinde bizi Adrasan’a kadar götürecek. Adrasan’ da bizi önce dere kıyısında biraz keyif molamız var. Akşamüstü kısa bir yolculukla Çıralı’ya geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe kahvaltı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Doğa da piknik

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

Günlük Yürüyüş Mesafesi 18 km
Yaklaşık Yürüyüş Süresi 6 saat
Rakım Farkı; 600m çıkış, 600 iniş


4. Gün: Adrasan - Gelidonya Deniz Feneri - Karaöz Rotası

Bugün rotamızın başlangıç noktası Adrasan’a. Bir at çiftliğinden yürüyüşe başlıyoruz. Çiftliğin hemen yanındaki kızılçam ormanı içerisindeki patikadan yürüyerek medeniyetle bağımızı bir süreliğine de olsa koparıyoruz. Bu rotanın devamında, deniz ve ormanın kayalar arasında bu kadar güzel buluştuğu bir nokta var ki böylesine bir doğal güzelliği belki de daha önce görmediniz! Bu eşsiz doğanın içinde ilerlerken günün hiç bitmesini istemeyeceksiniz. Patikamızın sonunda ise bizi Beşadalar manzarası ve Gelidonya feneri bekliyor. Burada bir süre dinlenme ve fotoğraf molasından sonra kısa bir yürüyüşle aracımızın bizi beklediği Karaöz Köyü’ne ulaşıp aracımızla Çıralı’ya geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe kahvaltı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Piknik

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

Yürüyüş mesafesi 19 km / 650 Mt Çıkış, 600 Metre iniş
Yaklaşık yürüyüş süresi 7 saat


5. Gün: Yayla Kuzdere - Beycik – Olympos (Tahtalı) Dağı

Bugün rotamızı farklı bir yöne, Olimpos Dağı’na çeviriyoruz. Kemer üzerinden 2 saatlik bir araç yolculuğuyla bir dağ köyü olan Gedelma’ya ulaşıyoruz. Gedelma’da tarihi ortaçağ kalesinin surları arasına kısa bir yürüyüşümüz ve bir mağarada molamız var. Biraz daha araçla devam ederek yürüyüş noktamızın başlangıcına yani Yayla Kuzdere’ye ulaşacağız. Sedir ormanlarının gölgesinde eşsiz Tahtalı Dağı manzarası eşliğinde Çukuryayla’ya doğru yürümeye başlayacağız. Çukuryayla’da öğle yemeğimizi yedikten sonra sedir ormanlarının devamında, kayalıkların içinden geçen patikamızı izleyerek bir geçide doğru ilerleyeceğiz. Geçit gün boyunca ulaşacağımız en yüksek nokta. Bu noktadan sonra değişik ağaç tonları içeren bir ormandan bütün bölgeyi tepeden seyretme keyfi sağlayan rotamızı izleyerek inişe geçiyoruz. Tarihi Çınar ağacının dibindeki su kaynağındaki buz gibi suyuyla kısa bir mola vereceğiz. Dağın güneyindeki Beycik Köyü’nde yürüyüşümüz son bulacak. Geri dönüş süremiz yaklaşık 45 dakika.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe kahvaltı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Doğada Piknik Keyfi

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

Yürüyüş Mesafesi 19Km
Yaklaşık Yürüyüş Süresi 7-8 saat
Rakım Farkı; 800 m çıkış, 1200 iniş


6. Gün: Göynük Kanyonu – Kemer – Phaselis

Önce bir saatlik bir yolculukla Kemer üzerinden Göynük Kanyonu’na gidiyoruz. Kanyon içinden geçen eğlenceli bir yürüyüşle şelaleye varacağız. Kanyonu keşfimizden sonra aracımızla Kemer’e gidiyoruz. Kemer’de bizi tekne keyfi bekliyor. Phaselis Antik kentini tekneyle keşfediyoruz. Phaselis’in etkileyici atmosferinde yürüyüş ve plaj keyfi yapıp, Çıralı’ya pansiyonumuza geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe kahvaltı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Lokantada Açık Büfe Akdeniz Mutfağı Yemekleri

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

Yürüyüş Mesafesi 8 km
Yaklaşık Yürüyüş süresi 3 saat
Rakım Farkı; 150m çıkış, 150 iniş


7. Gün: Çıralı – Yanartaş – Ulupınar

Bugünkü yürüyüşümüze kaldığımız pansiyondan başlayacağız. Rotamız Yanartaş’a doğru yönelecek. Tarihte ilk olimpiyat ateşinin yakıldığı bu sönmeyen ateşin başında kısa bir moladan sonra yürüyüşümüze devam edip Yukarı Yanartaş’a varıyoruz. Birçok insanın bilmediği Yukarı Yanartaş Bellerophon’un Canavarı toprağa gömdüğü yer olarak geçer. Bir süre sonra bizi ormanın içinde gizlenmiş pırıl pırıl sularıyla sessizce akan bir dere bekliyor olacak. Buradan yaklaşık 40 dk’ lık yürüyüşümüzün ardından öğle yemeği molamız için Ulupınar’a varıyoruz Öğle yemeğimizi Ulupınar’da yedikten sonra Ankara’ya Dönüşe başlıyoruz

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe kahvaltı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Saklıkentte Lokantalarda olacak Akdeniz mutfağından seçmeler

Akşam Yemeği: Yol üzerinde molada olacak ve katılımcılara aittir.

Yürüyüş Mesafesi 9 km
Yaklaşık Yürüyüş süresi 3 saat
Rakım Farkı; 450 m çıkış 75 iniş


Ücrete Dahil Hizmetler

THY İle Ankara Trabzon/Erzurum Ankara uçak bileti

Bçlgede özel tur araçları ile ulaşım.

Programda belirtilen geziler.

5 gece TAM PANSİYON konaklama.

6 Sabah kahvaltısı(Birincisi Restoranda)

6 Öğle yemeği.

5 Akşam yemeği.

Bagaj Transferleri

Milli park giriş ücretleri.

Rehberlik ve VESTURİZM refakat hizmetleri.

Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

Seyahat Güvence Poliçesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar.

Tarihi ören yerleri girişi ücreti katılımcıya aittir.

Müzekart uygulaması geçerlidir

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

ILGAZ TURU GÜNÜBİRLİK
ILGAZ TURU GÜNÜBİRLİK

Cumartesi Pazar

95.00 TL

BURSA ULUDAĞ TURU HAFTASONU
BURSA ULUDAĞ TURU HAFTASONU

HAFTASONU

375.00 TL

KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU
KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU

Odabaşı 300 ₺'ye Varan İndirim !!

1345.00 TL

UÇAKLI ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK
UÇAKLI ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK

Odabaşı 600 ₺'ye Varan İndirim !!

1795.00 TL

UÇAKLI SARIKAMIŞ KAYAK TURU
UÇAKLI SARIKAMIŞ KAYAK TURU

KAYAK TURU

1995.00 TL

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.