Online Satın Al

LİKYA YOLU BABADAĞ ETABI 5 GECE

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler

LİKYA YOLU Dalyan / Patara Babadağ Etabı

 Likya Yolu üzerinde Babadağ, “Ölüdeniz  – Patara” çevresindeki yürüyüş programımız üzerinde bulunan bazı turistik kasabalardan geçiyoruz. Ama rota üzerinde genellikle Ege ve Akdeniz’in buluştuğu kıyılarından yükselen dağlar arasındaki özgün yapısını koruyan ve az bilinen köyleri birbirine bağlayan tarihi patikalarda yürüyoruz. Dolayısıyla bölgede yapılabilecek diğer alternatif aktivitelerden yararlanma şansımız vardır. Rotamız keşif ruhu ile doğada zaman geçirmenin huzur verici güzelliğini içerir. Rotamız üzerinde gizli koylarda verilen yüzme molaları ise bu mükemmel yürüyüşümüzün en keyifli anları olacak.  

Rotamız üzerinde en bakir koylarından birinde tekne ile geziden, doyumsuz manzaralı yürüyüşlere, alternatif aktivite olanaklarından özgün yerel yaşamı tanımaya kadar giden içeriği ile unutulmaz bir hafta vaat ediyor. Bu keyfi birlikte yaşamak için sizleri de aramızda görmek istiyoruz. .

1. Gün: Ankara’dan Hareket

23.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 81 Önü;

23.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı;

23.10 Söğütözü Armada Önü
23.15 Odtü Köprüsü Altı;

23.20 Bilkent Köprüsü Altı;

23.25 Ümitköy Köprüsü Altı
23.30 Koru Sitesi Migros Karşısı;

23.35 Yaşamkent Bp Benzinlik
Yol Güzergâhı: Polatlı-Afyon-Isparta-Burdur-Fethiye


2. Gün: Kayaköy, Ölüdeniz

Sabah Saat 08.00 sularında Fethiye Merkezde oluyoruz. Yöresel kahvaltımızın ardından Aminthas Kaya Mezarlarını geziyoruz. Daha sonra aracımızla Kayaköy’e geçiyoruz.  Kayaköy – Ölüdeniz yürüyüşümüze Kayaköy’den eski Rum evlerinin arasından başlıyoruz. Önce tarihi kiliseleri geziyoruz daha sonra Kayaköy’ün sokaklarını dolaşarak, tarihi binaların içinden orman içine doğru uzanan patikayı takip ederek, 45 dakika sonra bir tepe çıkıyoruz. Tam Kayaköy’ün sırtını dayadığı sırta çıktığımızda Muhteşem Kayaköy ve ovasının manzarasını izliyoruz.  Daha sonra orman içinden adeta kıyılarımızın dağlara nakış gibi işlediği harika manzaralar eşliğinde tarihi sarnıçların olduğu yere ulaşacağız. Bir buçuk saat sonra Karşımıza Babadağ ve Ölüdeniz’in kartpostallardaki o harika görüntüsü karşılıyor. Bu manzaraların en iyi göründüğü yerde hâkim bir tepede güzel manzaraile fotoğraf çekiliyoruz. Bu manzaralı yürüyüş sonrası sahile varıyoruz. Sahil boyunca yürüyüşümüz Ölüdeniz’e plajı ile sonlanacak. Ardından da deniz keyfi yapmak için barlar sokağına ve plaja uğruyoruz. Sunshine Otel – Ovacık

 

Sabah Kahvaltısı: Restoranda serpme köy kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Doğada Piknik

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ücrete dâhil

Yürüyüş mesafesi 8 km.
Rakım farkı; çıkış 150 m, iniş 350 m.
Yaklaşık yürüyüş süresi 3 saat.


3. Gün: Ovacık, Kozagaç, Kirme, Faralya

Sabah kahvaltımızın ardından Yürüyüş başlangıç noktasına varmak için kaldığımız otelden, kısa bir transfer sonrasında, Ovacıkta ki Likya yolu yürüyüş başlangıç noktasına hareket ediyoruz Ovacık’tan tarihi patika eşliğinde Kozagaç Köyü’ne ulaşıyoruz. Kısa orman yolu yürüyüşü ile Kirme Köyü'ne ulaşıyoruz. Orman içinden ve köylerden geçen patikaları izleyerek, meyve ağaçları arasından dolanarak ilerleyeceğiz. Bugünkü rotamız Babadağ’ın denize bakan yamaçlarında yer alıyor ve genellikle deniz manzarası eşliğinde yürüyoruz. Kirme Köyü'nden sonra tarihi patikamızla tekrar buluşup Faralya Köyü'ndeki değirmene ulaşıyoruz. Kısa bir araç transferi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız Faralya’da denizden 250 m yükseklikte Kelebekler Vadisine kuş bakışı bakan, bir pansiyonda olacak. Öğle yemeğimizde Yörük sofrasının vazgeçilmezi olan gözleme, ayran ve salata. Akşam yemeğimizi kalacak olduğumuz tesisten alacağız. Genelde Akdeniz mutfağından oluşan 6-8 çeşit yiyeceklerden oluşmaktadır. Pansiyon - Faralya

 

Sabah Kahvaltısı: Restoranda serpme köy kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Çağ kebabı menü

Akşam Yemeği: Yöresel ev yemekleri ücrete dâhil

Yürüyüş mesafesi 17 km.
Rakım farkı; çıkış 600 m, iniş 350 m.
Yaklaşık yürüyüş süresi 7 saat.


4. Gün: Faralya, Kabak Koyu Yürüyüşü

Sabah kahvaltımızın ardından aracımızla bir gün önce kaldığımız noktaya varmak üzere kısa bir araç transferi yapıyoruz, yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Orman içi patikadan çıkarak, Kabak Köyü'nün yukarısında bulunan bahçelerin arasından yürüyoruz ve Kabak Köyü'ne ulaşıyoruz. Öğle yemeği için Muhtarın sofrasına konuk oluyoruz sonrası kalacağımız pansiyona hareket ediyoruz. 25 dakika kadar yürünen bir Likya yolu patikasıyla kalacağımız tesise ulaşıyoruz. Burada Zeytin ağaçları’ nın arasında denizden 75 m yukarıda ahşap bungalovlarda kalacağız. Öğleden sonra deniz keyfi Kabak Koyu plajında olacak. Akşam yemeğimizi kalacak olduğumuz tesisten temin edeceğiz zengin Akdeniz mutfağından seçenekler mevcut.

 

Sabah Kahvaltısı: Restoranda serpme köy kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Akdeniz’in lezzetli sulu yemekleri

Akşam Yemeği: Yöresel ev yemekleri ücrete dâhil

Yürüyüş mesafesi 9 km.
Rakım farkı; çıkış 200 m iniş 350 m.
Yaklaşık yürüyüş süresi 4 saat.

 


5. Gün: Kabak Koyu, Alınca Köyü Yürüyüşü

Bugün özel bir gün ve sabah kahvaltımızın ardından deniz keyfi yapıyoruz sonrası öğle yemeğimizi yiyoruz sonrasında yola çıkıyoruz. Yine deniz manzaralı bir yürüyüş sonrası Alınca Köyü'ne varıyoruz. Müthiş manzara eşliğinde yürüyoruz. Orman içerisinden giden patikadan harika kaya oluşumları, nefes kesen bir manzara eşliğinde Alınca köyüne doğru ilerliyoruz. Alınca'da Yediburunlar bölgesine yukarıdan bakıyoruz. Alınca’da bir köy evine misafir oluyoruz. Bu evde gecelemek için kapalı bölümler mevcut fakat tavsiyemiz gece yıldızlar altında (Çok yıldızlı Teras’ta), veya evin önündeki köşkte veya bungalovlar, en gözde uyuma mekânları. Tuvaletler ortak.

 

Sabah Kahvaltısı: Restoranda serpme köy kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Kabak Koyunda Kalacak olduğumuz tesisten Yöresel Akdeniz mutfağı lezzetlerinden olacak

Akşam Yemeği: Yöresel köy yemekleri ücrete dâhil

Yürüyüş mesafesi 12 km.
Rakım farkı; çıkış 600 m iniş 000 m.
Yaklaşık yürüyüş süresi 6 saat.


6. Gün: Alınca Köyü, Boğaziçi Köyü (Gey) Yürüyüşü

Sabah kahvaltımızın ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. Bir müddet köy yolundan yürüdükten sonra patikalara ulaşıyoruz. Patikayı izleyerek tarihi Osmanlı Sarnıcına doğru ilerliyoruz. Buradan Likya yolundan ayrılıp bölgenin gizli cennetlerinden birisi olan Sancaklı Koyu’na iniyoruz. Sancaklı Koyu tarihi bir liman, civarda eski mezarlar eski binaların kalıntıları mevcut. Koya iniş rotası da çok güzel bir patikadan oluşuyor. Gizli koyda öğle yemeği ve deniz keyfi ardından, Tarihi sarnıca doğru tekrar yol alıyoruz. Sarnıç’a vardıktan sonra 45 dakika daha ilerleyip patikadan ayrılıyoruz. Bir süre sonra orman yolunda bizi bekleyen aracımızla buluşup çok yakındaki Boğaziçi (Gey) Köyü'ne ulaşacağız. Bu gece köyün muhtarının evine misafir olacağız. Öğle yemeğimiz piknik şekline organize edilecektir.

 

Sabah Kahvaltısı: Kalacak olduğumuz köy evinde serpme köy kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Kumanya

Akşam Yemeği: Yöresel ev yemekleri ücrete dâhil

Yürüyüş mesafesi 11 km.
Rakım farkı; çıkış 600 m. iniş 525 m.
Yaklaşık yürüyüş süresi 4 saat.


7. Gün: Boğaziçi Köyü (Gey), Bel, Belceğiz, Gavuragili Yürüyüşü ve Patara Plajı (Gâvur Ağılı), Ankara

Sabah kahvaltımızın ardından köyü çevreleyen bahçelerin arasındaki patika yolu izleyerek Bel Köyü'ne ulaşacağız. Bel köyünü geçtikten iki kilometre sonra Belceğiz köyüne varıyoruz. Belceğiz’den tekrar orman içi patikalara dalacağız. Kayalıkların arasından ilerleyen bu yürüyüş yolu bizi bir başka orman yoluna ulaştıracak. Bu bölümde en büyük eğlencemiz bölgede sık rastlanan bir hayvan olan oklu kirpinin okunu bulma oyunu. Yürüyüşün son anlarına doğru tekrar bahçelerin arasından geçerek, Gavurağılı tabelasını görünce yürüyüşümüzü noktalıyoruz. Gavurağılı’nda denize girmek isteyenler denize girebilecekler. Yürüyüş sonrası Ankara’ya hareket. Gerekli molalarla gece geç saatlerde Ankara’ya varış.

 

 Sabah Kahvaltısı: Restoranda serpme köy kahvaltısı ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Kumanya

Akşam Yemeği: Yol üzerinde molada olacaktır katılımcılara aittir.

Yürüyüş mesafesi 19 km.
Rakım farkı; çıkış 600 m iniş 850 m.
Yaklaşık yürüyüş süresi 6 saat.


Ücrete Dahil Hizmetler

Bölgede özel tur araçları ile ulaşım.

Programda belirtilen geziler.

5 gece TAM PANSİYON konaklama.

6 Sabah kahvaltısı(Birincisi Restoranda)

6 Öğle yemeği.

5 Akşam yemeği.

Bagaj Transferleri

Milli park giriş ücretleri.

Rehberlik ve VESTURİZM refakat hizmetleri.

Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

Seyahat Güvence Poliçesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar.

Kayaköy Tarihi kent giriş ücreti katılımcıya aittir.

Müzekart uygulaması geçerlidir.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.