Online Satın Al

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU
03 05 Mayıs 2019

 

Roman kültürünün ayrılmaz bir parçası..
Edirne bölgesinde her yıl yöre halkının yanı sıra on binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirilen Kakava Şenlikleri'ne hazır mısınız?

1. Gün: Ankara`dan Hareket

23:00 Kızılay Atatürk Bulvarı No:81
23:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23:10 Söğütözü Armada Önü
23:15 Bilkent Köprüsü Altı
23:20 Ümitköy Köprüsü Altı
23:25 Koru Sitesi Migros Karşısı
23:30 Yaşamkent Bp Benzinlik
23:35 Eryaman Optimum Önünden Hareket


2. Gün: Edirne - Mimar Sinan Eserleri - Selimiye Camii - Buçuk Tepe - Tabyalar - Sarayiçi - Kırkpınar - Kakava Şenlikleri

Gerekli molaların ardından Osmanlı’ya bir dönem başkentlik yapmış Edirne’ye varış. İkramımız sabah kahvaltısı sonrasında Edirne manzarasına hâkim Bucuk tepe Tabyası'nda: Şükrü pasa Anıtı, Balkan Savaşı veya Sırp sındığı Savaşı Müzesi’nin gezilmesi. Mimar Sinan‘ın ustalık eseri olarak bilinen Selimiye Camii, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii gezilerinin ardından Ünlü Ciğerciler çarşısında (Saraçlar Cad)  ve  yüresel Edirne'nin ünlü süs süpürgeleri, badem ezmesi, meyve sabunları da  bulabileceğimiz Ali Paşa Çarşısında yürüyüş ardından serbest  zaman veriyoruz.

Kahvaltı: Ücrete dahil olarak; Restoranımızda serpme kahvaltı olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir; Edirne'de Ciğer menülerini tavsiye ederiz.
Akşam Yemeği: Ücrete dahil olarak; Otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Edirne 4* Oteller
Güzergah: Ankara - Edirne (685 Km)


3. Gün: Tunca Nehri Kakava Şenlikleri - II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi - Lozan Anıtı - Karaağaç - Meriç Nehri Köprüsü - Dönüş Yolculuğu

Güne erken başlıyacağız;  kahvaltı öncesi Roman kızlarımızı Tunca Nehri'ne girerken fotoğraflamak olacak. Dün tutttuğumuz   ve gül dibine bıraktığımız dileklerimizi  Tunca Nehrinde özgür bıraktıktan sonra sonra otelimize geçip kahvaltımızı alıyoruz.Güzel  bir kahvaltının  sonrası Kakava Şenlikleri'ne kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk durağımız Sarayiçi ne hareket ediyoruz ve Tunca nehrinde  arınma ve doğanın uyanışını selamlıyoruz. "Bahara Giriş" ritüelleri ve   roman dans gösterisini izleyerek  bol bol  fotoğraf çekeceğiz.
Bu nedenle Tunca Nehri kenarına gidip sabahın ilk saatlerinde  nehir kenarında yapılan müzik ve danstan oluşan şenliklerin içinde buluyoruz kendimizi. Bize en ilginç gelecek bu kısımda; Edirneli Roman kızlarımızı Tunca Nehri'ne girerken fotoğraflamak olacak. Akşamdan yazıp hazırladığımız dileklerimizi  burada Tunca Nehri'yle buluşturuyoruz.  Bu güzel ve keyifli anları yeterince fotoğrafladıktan  sonra otelimize dönüş ve kahvaltı ikramı…
16yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Lozan Anıtı, Tarihi Meriç Köprüsü gezileri sonrasında Öğle Yemeğimiz alıp  Meriç Nehri kıyısında çay molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından alışveriş için serbest zaman verdikten sonra Ankara doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Ankara'ya varıyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz. Başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Ücrete dahil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir; Edirne'de Ciğer menülerini tavsiye ederiz.
Güzergah: Edirne - Ankara (685 Km)


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım.
1gece YP konaklama.
2 Sabah kahvaltısı.
1 Akşam yemeği.
Programda belirtilen geziler.
Rehberlik ve VES TURİZM refakat hizmetleri.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerde alınacak içecekler.
Öğle yemekleri.
Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Ekstra harcamalar

Kakava Şenlikleri:
Türkiye ve yurt dışındaki tüm roman temsilcilerinin yanı sıra yerli  ve yabancı binlerce kişinin katıldığı Kakava şenlikleri bereketin artması, güzelliklerin paylaşılması maksadıyla nesiller boyu devam eden geleneksel Hıdırellez  kutlaması olarak bilinmektedir.
Bizler de  şenlik kutlamasına katılmak için Sarayiçi bölgesine hareket ediyoruz. Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) Kakava Ateşi'nin başındaki yerimizi alıyoruz. Ateşten atlayanları, oynayanları bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz.  Yakılan Kakava Ateşi’nin etrafında toplanıp, dilek tutarak karnavala eşlik ediyoruz.
Dileklerimizin yazıldığı kâğıtların gerçekleşmesi umudu ile sabahleyin geri alınmak üzere güllerin diplerine bırakıyoruz.Şenlikten sonra  yorgunluğumuzu otelimize atıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

EDİRNE İSTANBUL BURSA HAFTALIK
EDİRNE İSTANBUL BURSA HAFTALIK

BOĞAZDA TEKNE TURU

1299.00 TL

SEVE SEVE İSTANBUL
SEVE SEVE İSTANBUL

ÖZGÜN PROGRAM

619.00 TL

ÇANAKKALE GÖKÇEADA BOZCADA ASSOS KAZDAĞLARI AYVALIK TURU 4 GÜN
EDİRNE İĞNEADA KIRKLARELİ KIYIKÖY VİZE TURU HAFTASONU
İSTANBUL SARAYLAR TURU 3 GÜN
İSTANBUL SARAYLAR TURU 3 GÜN

BAYRAM 3 GÜN

619.00 TL

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.