Online Satın Al

Gerçek Uzakdoğunun Gizemli Dünyası Mekong Nehir Turu

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İSTANBUL

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte saat 22:00de buluşma.


2. Gün: İSTANBUL – HO CHI MINH CITY

Türk Havayollarının TK68 sayılı seferi ile saat 00:40da hareket.Uçakta geceleme.Yerel saatle saat 13:40da yakıt ikmali için verilecek duraklamadan sonra ( uçaktan inilmeyecektir)saat 15:10da hareket. Saat 17:05de Ho Chı Mınh Cıty’e varış.Otele transfer.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


3. Gün: HO CHI MINH CITY(VİETNAM)

Otelde sabah kahvaltıdan sonra eski adı Saigon olan bu şehri tanımak için hareket.Yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paristeki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali), Reunification Hall –gösteri merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi lokal restoranda aldıktan sonra Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzeyli lerin yakla yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerikan askerlerine karşı ilkel yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz. Akşam üstü Saigon’a dönüş ve Thien Hau Pagodası’nı ziyaret. Daha sonra Çin Mahallesinde alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği miz dısarıda restaurantta ve geceleme otelimizde.


4. Gün: HO CHI MINH CITY – geminin MY THOya hareketi

Otelde sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Saat 15:00de limana gemiye transfer ve kabinlere yerleşme.Saat 16:30da geminin hareketi.Hoşgeldiniz kokteyli ile gemi mürettebatının tanıştırılması sonrası akşam yemeğimizi alacağız.Geceleme gemide.


5. Gün: MY THO – CAİ BE – VİNH LONG

Gemide sabah kahvaltıdan sonra gemimiz güzel kokulu ot anlamına gelen My Tho’ya varacak ve geniş pirinç tarlalarına sahip olan ve 100.000 kişi yaşayan bu güzel şehir meyve bahçeleri,geniş pirinç tarlaları ve bahçeleri ile ünlüdür.Buranın iklimi yılboyunca sıcakdır ve çevresi de Hindistan cevizi,muz ve mango ağaçları ile doludur.Yerel teknelerle nehirde bir gezintiden sonra şehir merkezini ziyaret edip,burada yerel halkın yaşantısını gözlemleyecek ve mevsimsel meyveleri tadacağız.saat 11:00de gemiye dönerek öğle yemeğini alacağız.Saat 14:00 gibi teknemiz Cai Be’ye yanaştığında yerel teknelerle yüzen marketi ziyaret edeceğiz Daha sonta Vinh-Long’da bir tuğla ve seramik fabrikasını gezeceğiz.Majestic Dragon manasında olan Vinh Long, deltada Mekong nehrinin iki kolunun tam ortasında yer almaktadır.Burada bir su şehrinin tüm özelliklerinin, kazık üstüne kurulmuş evleri,yüzen çarşı gibi yerleri göreceğiz.
Saat 16:30 gibi gemiye dönüş ve hareket.Saat 19:30da Sa Dec’e varış.Akşam yemeği ve geceleme.


6. Gün: SA DEC – CHAU DOC

Sabahleyin erken saatte çay ve kahve servisinden sonra Sa Dec panoramik turumuzu yürüyerek yapacağız ve Trung Vuong ilkokulunu ziyaret edeceğiz.Daha sonra Kien An Cung pagodasını ziyaret edip yerel marketini göreceğiz.30.000 kişi nüfusu olan bu şehirde birçok kolonial tarzda yapı vardır.Gemiye döndükten sonra kahvaltınız alacaksınız.Geminiz Chau Doc’a doğru yol alacaktır.Gemide öğle yemeği.Saat 17:30 gibi Chau Doc’a varış.Eğer hava durumu müsait olursa 237 metre yükseklikteki Sam dağından güneşin batışını seyredeceksiniz.Saat 18:30da gemiye dönüş ve geminin hareketi.Gemide akşam yemeği.Gece saat 01:00de sınır noktası olan Vinh Xuong’a varacaktır.


7. Gün: VİNH XUONG – PHNOM PENH (Kamboçya)

Sabah kahvaltınızı alırken sınır geçiş formaliteleriniz yapılacaktır.Saat 10:30gibi Phnom Penh’e hareket.Güzel manzaralar eşliğinde yolculukla teknede öğle yemeği.Saat 17:00de Phnom Penh’e varış ve serbest zaman.Gemide akşam yemeği ve geceleme.


8. Gün: PHNOM PENH

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Kamboçyanın başkenti olan ve hala eski Fransız Kolonial havasını kaybetmemiş olan bu güzel şehir turumuzda, Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı görüldükten sonra yerel bir restaurantda öğle yemeğinin alacağız.Daha sonra binlerce Kamboçyalının kızıl Kmerler tarafından hapsedilip katledildiği S-21 hapishanesini ziyaret edeceğiz. Gemiye dönerken Rus pazarını ziyaret edeceksiniz.Gemide yemekten önce yerel Apsara Dansını tanıtan bir gösteri sunulacaktır.Gemide akşam yemeğinden sonra serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz tuk-tuklarla nehir boyunca gezebilirler.Geceleme gemide


9. Gün: PHNOM PENH –KOH CHEN – KAMPONG TRALACH

Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zamanınızda FCC,Central Market ve diğer butiklerde hatıra eşyaları veya yerel mücevherler satın alabilirsiniz.Saat 12:00de Koh Chen’e hareket. Gemide öğle yemeğinden sonra varışta köyü ziyaret edeceksiniz.Daha sonra hareketle saat 16:00da Kampong Tralach’a varışta çok eski bir yapıt olan Vihara Pagodasını göreceksiniz. Gemiye dönüşte akşam yemeğinin aldıktan sonra yola devam edeceğiz.Geceleme gemide.


10. Gün: KAMPONG CHHNANG-CHNOK TRU FLOATING VILLAGE

Sabah erken geminiz hareket edecektir.Gemide sabah kahvaltıdan sonra varacağımız Kampong Chhnang Kamboçyanın en büyük balıkçılık limanı olup balık çiftliği merkezidir.Burada aynı zaman eski usullerle yapılan bir çanak çömlek fabrikası ile de ünlüdür ki bütün ülkeye dağıtım yapmaktadırlar.Daha sonra şeker kamış suyu üretilen bir köyü ziyaret edecğiz ve burada bu suyu nasıl elde ettiklerini göstereceklerdir.Gemiye dönüşte öğle yemeğinden sonra Tonle Sap Gölüne doğru yol alacağız.Burada Chnok Tru Yüzen köyü göreceğiz ki ,Dünyanın yegane, köyün tamamı su üzerinde yaşayan köyüdür.Burada yüzen kiliseyi ve dua eden çocukları göreceğiz. Gemideki bu son gecemizde Kaptanın Gala yemeği ile ağırlanacağız.Geceleme gemide.


11. Gün: SIEM REAP(Kamboçya)-Gemiden ayrılış

Gemide sabah kahvaltıdan sonra çiftlikleri ve suda yüzen bufaloları seyrederek gemimiz yol alacakdır,Tonle Sap gölünü geçtikten sonrasaat 11:00 gibi limana varacağız ve gemi ve mürettebata veda ederek 45 dakika mesafede Sıem Reap şehrine doğru yol alacağız.Uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış ve, dünyanın en büyük tapınaklar zincirine sahip olan Siem Reap’a varışta yapacağımız şehir turumuzda; önce Angkor Thom Güney Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz.Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme.Aksam yemeği ve Geceleme otelimizde.


12. Gün: SIEM REAP

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Kahvaltı sonra 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve Unesco tarafından Dünya mirası listesinde bulunan Angkor Wat Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra günün geri kalan kısmını Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerde geçireceğiz. Kamboçya’nın en büyük gölü olan Tonle Gölü, 150 km genişliğe sahipdir. En ortasından bakıldığında hiçbir kıyısını görmenin mümkün olmadığı bu göl, aynı zamanda doğal kuş yaşamının en çeşitli ve sayıca zengin olduğu bir kuş cennetidir. Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restauranda alacağız. Geceleme otelimizde.


13. Gün: SIEM REAP – BANGKOK(Tayland )

Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve saat 09:50 de PG924 sefer ile Bangkok’a hareket. Saat 10:50de varışta yapacağımız şehir turunda ,Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası,Demokrasi meydanı, Kraliyet caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otele transfer ve yerleşme.Dısarıda Restauranta akşam yemeğimizi alacağız.Bangkok’un renkli gece hayatını görebileceğimiz serbest zaman.Geceleme otelimizde.


14. Gün: BANGKOK -İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Yüzen Çarşı ve Rose Garden turu için hareket. Egzotik Uzakdoğu’yu yaşayabileceğimiz bu gezide,küçük nehir tekneleri ile suni kanallarda yapacağımız yolculukla varacağınız yüzen çarşı bölgesinde yüzlerce renkli malın, tropik meyvelerin, sebzelerin satıldığı bir ortamda serbest zaman. Dönüş yolunda tik ağacından yapılmış çok güzel ağaç eşyalarının satıldığı bir yerde alış veriş imkanı. Öğle yemeğimizi Rose gardenda damak tadımıza uygun açık büfe bir restaurantta alacağız. Yemeği takiben bu güzel yeşil düzenleme içerisinde kısa bir yürüyüş ve Thai boksu, evlilik sermonileri ve folklorik gösterilerle dolu bir show izlenecektir. Ayrıca fillerin çok güzel bir gösterisini ve izleyeceğiz.Saat 20:00de havaalanına transfer ve saat 23:30da TK69 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket.


15. Gün: İSTANBUL

Saat 05:35de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Ho Chi Minh /Bangkok – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı ve liman vergileri(420eur)
 • Ho Chi Min city de(SAIGON) 1.sınıf otelde otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Siam Reap de 1.sınıf otelde otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Bangkokda 1.sınıf otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Butik bir Gemide air conditionlu dış kabinlerde 7 gece tam pansiyon konaklama
 • Gemide limitsiz su,soda,kahve ve çay servisi
 • Gemide ücretsiz internet servisi (Belirli bölgelerde iletişim var)
 • Kara Programında lokal restoran ve otelde olarak belirtilen tüm yemekler (içki ve meşrubatlar hariç).
 • Yerel havayolu ile Siem Reap – Bangkok ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm geziler,-Programda belirtilen tüm transferler
 • Gemi personeli ve kara servisleri için toplam bahşiş 70eur.-(günlük 5eur!)
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Siam Reap –Bangkok uçağında ücretsiz bagaj limiti 20 kg olup üstü ücrete tabidir.(Takribi kg.3,5 $)
 • Tam kapsamlı seyahat sigortası
 • Gemideki bazı alkolsüz ve alkollü içecekler
 • Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL
Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.