Online Satın Al

ANKARA ÇIKIŞLI KIBRIS TURU 2 GECE 3 GÜN

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


AKDENİZ'İN İNCİSİ KIBRIS TURU

KIBRIS'IN BİLİNMEYENLERİ

 

2 Gece 3 Gün 2 Gece Konaklama

Her Hafta Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba Gidiş

 

Ankara Esenboğa Havalimanı-Ercan / Ercan-Ankara Esenboğa Havalimanı

Pegasus Havayolları İle

 

PC - 1881 09:55 Ankara Esenboğa - Ercan
PC - 1884 22:00 Ercan - Ankara Esenboğa

 

1. Gün: Ankara Esenboğa Havalimanı - Lefkoşa - Girne

Belirtilen Saatlerde, Ankara Esenboğa havalimanında belirtilen sefer sayılı Ankara Esenboğa-Ercan seferini gerçekleştirecek PC-1881 sefer sayılı Türkiye Saatiyle 09:55 kalkışlı Pegasus uçağına binmek için buluşuyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında, Ercan Havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve zaman kaybetmeden Girne gezimize başlıyoruz. Girne dağlarının eteğindeki eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne çeviriyoruz. Köyde 1100’lü yıllarda tamamlanan dönemin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını, doğal dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek  kısa mola ardından 1974 yıllarında, ilk kara harekâtının başladığı bölgede Karaoğlanoğlu Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu silahların bulunduğu açık hava müzesini ziyaretimizin sonrasında yavuz çıkarma körfezi, barış ve özgürlük anıtını görüyoruz. Adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru harekete geçiyoruz. 7.yy’da Girne’yi korumak için yapılan  Girne Kalesini ve kale içerisinde bulunan zindanları ziyaret ediyoruz. Arkeoloji müzesini ve dünyada şuana kadar çıkartılabilmiş en eski ve önemli 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Ticaret için kullanılan ve adayı dünyanın en büyük ve önemli ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanını kuşbakışı gördükten sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahve molası verirken dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın ardından rehberimiz ile otobüste buluşup otellerimize gitmek için hareket ediyoruz. Otelimizde aldığımız akşam yemeği sonrasında Casino’da şansınızı deneyebilir vakit geçirebilirsiniz. Dileyen diğer misafirlerimiz otelimizin aktivitelerinden yararlanabilir, ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarda geç saatlere kadar eğlenebilir. 


2. Gün: Girne - Lefkoşa - Ledra Palas - St. Barnabas - Lala Mustafa Paşa Camii - Gazi Mağusa

Sabah kahvaltımızın sonrasında, Lefkoşa ile Girne’yi birbirine bağlayan boğaz vadisini kullanarak adanın iç kısmına ilerliyoruz. Makarios’un sarayını panoramik şekilde görerek Kıbrıs’ın en büyük şehitliği olan Boğaz şehitliğini ziyaret ediyor ve Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa’da binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve çocuklarının katledildikleri evi ve Barbarlık Müzesini ziyaret ediyoruz.  Adayı ikiye ayıran yeşil hat sınır çizgisini, Ledra Palas otelini ve Ledra Palas sınır kapısını  panoramik olarak görüyoruz. Ardından Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını, Mevlevi müzesini panoramik, saray önü meydanını, Venedik sütununu, bir Osmanlı yapısı olan kumarcılar hanını görüyoruz. Tarihi ve dar sokaklarında gezip Kıbrıs’ın iki büyük Katolik katedralinden olan Osmanlı döneminde camiye çevrilen Kıbrıs’ın Ayasofya’sını ve Sultan Mahmut Kütüphanesini rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Büyük hanı ziyaret edip Kıbrıs mutfağının çeşitli lezzetlerini tatmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman sunuyoruz. Kıbrıs nakışlarının ve sanat atölyelerinin bir arada bulunduğu Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyaları bulabileceğiniz tarihi büyük handa alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Arasta çarşısını ve lokmacı geçiş kapısını gördükten sonra Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine hareket ediyoruz. İlk olarak yazının bulunduğu ve bakırın işlendiği Enkomi şehrini panoramik olarak görüyoruz. Ardından adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St. Barnabas’a hitaben inşa edilen bugünkü St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra Salamis Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Helenistik kalıntılarıyla Salamis Antik Kentinde; roma tiyatrosu, Gymnasium ve hamamları gördükten sonra Gazimağusa’ya hareket ediyoruz ilk olarak Tarihi Mağusa surlarını, deniz kapısını, Lala Mustafa Paşa Camii’yi, Venedik sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını gördükten sonra serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman sonrası Canbulat Paşa Kapısı’nı panoramik görüp, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisi ile günümüzü sonlandırıp Girne’deki otelimize dönüyoruz. 


3. Gün: Girne - Ercan Havalimanı - Ankara Esenboğa Havalimanı

Sabah kahvaltısı ardından, otelimizde vakit geçirebiliriz. Saat 12:00’de otelimizden çıkış yapacağız. Belirtilen saatte Ankara Esenboğa’ya dönüş için Ercan Havalimanına doğru hareket ediyoruz. PC 1884 sayılı 22:00 uçuşu ile Ankara Esenboğa Havalimanı uçağına binmek üzere 2 saat öncesinde havalimanında oluyoruz. Gezimizin sonunda, tekrar görüşmek ümidi ile birbirimizle vedalaşıyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus ile Ankara'dan Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Seçilen Otelde 2 Gece Konaklama
2 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Pegasus Uçuşlarında 15 Kg Bagaj Hakkı
Tecrübeli Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sağlık Sigorta Güvence Poliçesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Öğle Yemekleri
Kişisel Harcamalar

Paket Fiyatı ile ilgili Önemli Bilgiler
Uçak geliş ve dönüş saatleri havayoluna bağlı olarak yakın saatlerde değişiklik gösterebilmektedir. 
Otellerdeki doluluk durumuna göre, emsal tesisler olmak koşulu ile değişiklik olabilmektedir.
Satışlarda herhangi bir isim değişikliği iptal yoktur. Talep geldiği takdirde %100 no-show.
Geziyle ilgili Önemli Bilgilendirme
Rehberimiz; yol, hava ve ya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı tesisler ile değiştirilebilir. 

Not
Kıbrıs'a T.C. kimliğiniz ile giriş yapmanız önerilmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası olanlar Yunanistan'a giriş yapamazlar.
Nüfus cüzdanı ile çıkış yapılabilir, sürücü belgesi ile alana giden yolcu kesinlikle uçamaz. 
Kıbrıs’ta GSM hatlarını kullanacak misafirlerimizin ülkemizden çıkış yapmadan kullanmış oldukları operatörleri ile görüşerek GSM hatlarını yurt dışı dolaşıma açtırmaları gerekmektedir.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

549.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

449.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

349.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

699.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.