Online Satın Al

ANKARA ÇIKIŞLI BAKÜ TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler

BAKÜ TURU

 

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 

 

1. Gün: ISTANBUL – BAKÜ

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 332 sefer sayılı uçuşu ile 08.20’de Bakü’ye hareket. Yerel saat ile 12.10’da Bakü’ye varış ve alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile şehir turumuz başlıyor. Kristal Salonu, Bayrak Kale, Dönme Dolap, Venedik Parkı, Nobel Miras Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından, otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.


2. Gün: BAKÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak gerçekleştireceği Ataşgah & Yanar Dağ Turu’na katılabilirler. (35 Euro) Alevin rüzgârla dans ettiği yer olarak da bilinen Ataş gâh,  Abşeron yarım adasında ki Surahanı köyünün güneydoğu kısmında petrol madenlerinin yakında yer alır. Tarihi kaynaklara göre Ateşgah 17. Ve 18. Yüzyıllarda doğal gazın çıktığı ve sönmez alevlerin yerinde inşa edilmiş dünyanın nadir kutsal yerlerindendir. Ayrı Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Turumuzun ardından ünlü Seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” olarak adlandırdığı Yanardağ’ı gezeceğiz. Dünyanın en ilginç mucizelerinde biri olarak bilinmektedir. İslam’dan önce Yanardağ ateşe tapanların dini inanç yeri olmuştur. Bu abide ile ilgili birçok efsane ve rivayetler bulunmaktadır. Yanardağ’dan 200 metre güneyde, yerin altından zayıf volkanlar püskürmekte ve etrafa balçıkla karışık su saçılmaktadır. Bu volkan suyu ile beraber yerden çıkan kükürtlü gaza çakmak yaklaştırıldığı zaman aniden ateşin parladığı görülmektedir. Abidenin etrafında yanan ateş 10-15 metre yüksekliğe kadar ulaşmaktadır. Kışın ateşin yanması daha iyi görülmektedir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.


3. Gün: BAKÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gobustan Turu’na katılabilirler. (30 Euro) Unesco tarafından Dünya Mirası listesinde yer alan bu yer şehrin yaklaşık 65 km güney batısında yer almaktadır. Bu doğal harika, tarih öncesi insanların içinde yaşadığı çok sayıda mağara ve kubbeleri oluşturan aşıntı kaya ve taşlardan meydana gelmektedir. Alan ziyaretçilerin keşfetmesi için çok sayıda kültürel öneme sahip kaya çizimleri, tarih öncesi mağaraları ve mezarları barındırmaktadır. Bu alanın önemini açıklayan bir müze de mevcuttur. Arkeolojik anıtlar bakımından oldukça zengin olan Gobustan’da, ilkel insanları, hayvanları, savaş eserlerini, ayinle ilgili danslarını, boğa güreşlerini, silahlı kürekleri olan botları, ellerinde kordonları olan savaşçıları, deve kervanlarını betimleyen 6.000'den fazla kaya oyması bulunmaktadır.


4. Gün: BAKÜ - ISTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına transfer.  Bagaj, bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 333 sefer sayılı uçuşu ile 13.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15.20’de İstanbul’a varış ve turun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Bakü - İstanbul arası uçak bileti
Havalimanı Vergileri
Alan – otel – alan transferleri
Seçilecek kategori otelde 3 Gece – 4 Gün Konaklama
Sabah kahvaltıları
Panoramik Şehir Turu
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL
Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Ekstra turlar, Müze ve ören yeri girişleri
İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

 

Vize Prosedürü;
Azerbaycan Bakü Haydar Aliyev Havaalanı’ndan girişte Azerbaycan vizesi (30 gün) alınabilmektedir. Türk vatandaşları havaalanı gümrük kapısında  Azerbaycan Vize Başvuru Formu ile 2 adet fotoğraf ve ikamet adres bilgileri ile Kapı Vizesi almaktadırlar. (Ücreti 10 USD’dir)

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Ves Turizm kesinlikle sorumlu değildir. 
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
Ves Turizm konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Ves Turizm den tazminat hakkı yoktur. 
Ves Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre silmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Ves Turizm sorumlu tutulamaz. 
Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Ves Turizm sorumlu değildir. 
Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. 
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Ves Turizm’in sorumluluğunda değildir. 
Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Ves Turizm sorumlu tutulamaz.
Yol üzerindeki ekstra turlar gruptan en az 10 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Ves Turizm sorumlu tutulamaz. 
Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
Ves Turizm, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
İptal ve değişiklik durumunda “VES TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.