YILBAŞI ÖZEL GÜRCİSTAN TURU


YILBAŞI ÖZEL 

GÜRCİSTAN BATUM TİFLİS TURU

DETAYLAR EKLENECEK

1. Gün: Kars’ta Buluşma – Akhalsikhe – Rabati Kalesi – Ahıska – Borjomi – Borjomi Milli Parkı – Tiflis – Gece Turu

10:00 Kars’ta Buluşma

Sabah saat 10 sularında Kars’ta buluşmamızın ardından sınırdan 25 km uzaklıkta yer alan Akhalsikhe şehrine varıyoruz. Ülkenin en büyük kalelerinden birisi olan Rabati kalesiyle gezimize başlıyoruz. Osmanlılar dönemine ait kalıntılarında bulunulduğu kalede yaklaşık 1 saat kalıyoruz. Şehir merkezinde öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Ahıskadan sonra Borjomi’ye hareket ediyoruz. Gürcistan’ın meşhur maden suların kaynağı, Borjomi Milli Parkı, teleferik ve ardından Tiflis’e hareket ediyoruz. 2 saatlik molalı yolculuğumuzdan sonra, ülkenin en büyük şehri olan Tiflis’ varıyoruz. Gece ışıklarıyla Tiflis panoramik şehir turu ve akşam yemeği için serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.


2. Gün: Tiflis – Sameba Katedrali - Hayder Aliyev Parkı - Cuma Camisi - Kral Vahtang Heykeli - Avrupa Meydanı - Narikala Kalesin- Kartlis Deda Heykeli – Vernisaj Çarşısı – Rustaveli Heykeli – Opera Binası – Meclis Binası – Aziz George Heykeli – Mtatmında Parkı

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tam gün Tiflis şehir turuna başlıyoruz. 2005 yılından itibaren Doğu Avrupa’nın en büyük kilisesi olarak tescillenen Sameba Katedralin görüyoruz. Tiflis’in ilk yerleşim yeri olarak ta bilinen eski Tiflis’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik yaya gezimiz esnasında: Hayder Aliyev Parkı, Safeviler döneminden kalma hamamlar sokağı, 1811 yapımı Cuma Camisi, Tiflis’in kurucusu Kral Vahtang Heykeli, Avrupa Meydanı, Teleferikle Narikala Kalesine çıkılması ve şehri kuş bakışı havadan görülmesi, Kartlis Deda Heykelini görüyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman ardından Vernisaj çarşısına hareket ediyoruz. Çarşıda: biblolar, yarı değerli taşlar, Sovyet madalyaları, eski tablo alışverişi olanağı sunuyoruz. Rustaveli bulvarına hareketimizin ardından; Opera Binası, Gürcistan tarihin en ünlü yazarlarından olan Şota Rustaveli Heykeli, Rustaveli Tiyatrosu, Meclis Binası, Özgürlük Meydanı, Gürcistan’ın sembolü Aziz George heykelini görüyoruz. Mtatmında Parkı gezileri ve ardından Gürcü halk oyunları eşliğinde Gürcü yöresel yemeklerini tadıyoruz. Gece eğlencenin devamı için şehir merkezinde bulunan eğlence noktalarına hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.


3. Gün: BATUM

Otelimizde erken uyandırma,erkan saatlerinde kahvaltı olanağı 09:00 BATUMA hareket. Tiflisten molalarla 7 saat sürecek tiflis-batum yolculuğu başlıyor. Tiflisten sadece 30 dkk uzaklıkta yer alan ülkenin ilk başkenti,gürcistanın ilk yerleşim yeri,1994 yılından ittibaren ( UNESCON ) dünya miras listesinde bulunan MSKHETA şehrine varış. Şehir merkezinde serbest zaman alışveriş olanağı ardından batuma hareket.gori,haşuri,zestafoni,kutaisi,lançkhuti,ureki, şehirlerin üzerinden batuma varış. Otele transfer yerleşme ve ardından şehir merkezine transfer. Batum şehir merkezinde serbest program,batum teleferik hattıyla kuş bakışı seyri olanağı dışında rehberimiz tarafından ilgilerinize göre yönlendirme ve bilgilendirme,akşam saatlerinde yeni yıl kutlamalarının yapıldığı batum bulvarı bölgesinde serbes zaman, batum belediyesi tarafından düzenlenen havai fişek, konser, halk oyunları ve diğer görsel aktivitelerle yeni yıl kutlamalrı,geç saatlerde otele dönüş.


4. Gün: BATUM - HOPA

Otelden geç kahvaltı 12:00  kısa,otelden çıkış. Batumda kısa şehir turu: alfabe kulesi,ali ve nino heykeli,poseydon heykeli, medea heykeli ( altın post ).şehir merkezinde öğle yemeği ardından sarp sınır kapısına hareke ve grupla vedalaşma...


Ücrete Dahil Hizmetler

3 gece konaklama  
3 kahvalti  otelde ( açık büfe )
4 tam gün profesyonel türkçe rehberlik hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tur boyunca öğle ve akşam yemekleri
Rabat kalesi giriş ücreti 15 lari
Borjomi milli parki giriş ücreti 2 lari                                                                             
Tiflis teleferik giriş ücreti 5 lari                                                                                                                                                                      

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.