Online Satın Al

KUDÜS TURU

En yakın tarih 20.02.2020, Kişibaşı 549.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


KUDÜS TURU

FLASH PROMOSYON 

PEGASUS HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

KUDÜS 3 GECE 

1. Gün: ISTANBUL TEL AVİV – BEYTÜLLAHİM

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları Tel Aviv Kontuarı önünde 05.00’de rehberimizle buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Hava Yolları’nın PC 795 tarifeli seferi ile saat 08.10’da Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.10’da Tel Aviv’e varış sonrası pasaport ve gümrük işlemleri sonrası panoramik Yafa-Tel Aviv gezimizi gerçekleştireceğiz. Orta Doğu’nun modern yüzü Tel Aviv’de bulvarlar boyunca ilerleyip, Bauhaus mimarisi evleri, Rosthscild Bulvarı’nı ve Neve Tzedek Mahallesini göreceğiz. Ardından turumuz eski Yafa bölgesi ile devam edecek. Sırasıyla göreceğimiz yerler arasında, Kedumim Meydanı, Sultan II.Abdulhamid döneminde yapılan Saat kulesi ve Saat meydanı, Tarihi Çeşme, Mahmudiye Cami Camii, Hatachana Eski Osmanlı Tren istasyonu bulunmaktadır. Gezimiz sonrası yaklaşık bir saat uzaklıktaki kadim Kudüs şehrine hareket ediyoruz. Varış sonrası Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağı’ndan Kudüs’ün en etkileyici manzaralarını göreceğiz. Turumuz sonrası otelimize hareket ve odaların takdimi. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: KUDÜS

Otelde alınan kahvaltı sonrası dini ziyaretlere uygun giysilerle ve rahat yürüyüş ayakkabılarımız ile eski Kudüs bölgesindeki ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Hz. İsa’nın yargılanmasından sonra yürütüldüğüne inanılan ve ‘’Çile Yolu’’ olarak bilinen Via Dolorosa’da 14 istasyonu tek tek görüyoruz. Sonrasında Hz.İsa’nın çarmığa gerildiğine inanılan Golgota’da Bizanslılar tarafından yaptırılan Kutsal Kabir Kilisesini ve hemen yakınında bulunan Hz.Ömer Mescidini göreceğiz. Ardından Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinde ilk kubbe örneğinin mimari olarak uygulandığı Kubbetü’s Sahra ve Hz.Muhammed(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervani Mescidi, Miraç ve Ervah Kubbeleri, Nebiler Mihrabı, Kıble Camii, Burak Camii bulunmaktadır. Ziyaretlerimiz sonrası Cuma namazı için serbest zaman. Namaz sonrası Musevilerin yıkılan Büyük Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Selahaddin-i Eyyubi’nin evi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrası Memlük dönemi mimari özelliklerini korumuş Arap çarşılarının pitoresk pazar tezgahlarında alışveriş yapabilir, arap kahvesinin ve Nablus künefesinin tadına bakabilirsiniz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: BEYTÜLLAHİM ÖLÜ DENİZ LUT GÖLÜ - ERİHA - NEBİ MUSA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsal olan Bethlehem şehir gezimizi gerçekleştireceğiz. Sırasıyla göreceğimiz yerler arasında Nativity (Doğuş) kilisesinin içinde bulunan Hz.İsa’nın doğduğu yer, Manger Meydanı ve Hz.Ömer Camii bulunmaktadır. Ziyaretler sonrası Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca Dünyanın el alçak noktası kabul edilen Sodome ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Gölün’de serbest zaman veriyoruz. Gezilerimiz sonrası El-Sultan Tepesi bölgesinde bulunan on bir bin yıllık Eriha şehrine geçiyoruz. Deniz seviyesinin 250 metre aşağısında bulunan şehrin tarihi Taş Devrine kadar uzanmaktadır. Şehirde,İncil’de Hz.İsa’nın şeytanla kırk gün kırk gece oruç tutarak mücadele ettiğine inanılan Tecrübe Dağı’nı(Krontul Manastırı) panoromik olarak görüyoruz.Eriha tarım ürünleri açısından Dünyaca ünlü bir bölgedir mevsimine göre meyvelerin tadına bakabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Gezimiz sonrası Hazret-i Musa(a.s)‘nın makamının bulunduğu yer olan Nab-i Musa’yı göreceğiz. Selahaddin-i Eyyubi döneminden beri yıllık Hac duraklarından biriydi Nebi-Musa makamı. Eşsiz doğal bir manzaraya sahip bir yerde olmasıyla öne çıkan makam, Eyyubi ve Memlük dönemlerini yansıtan İslam mimarisinin önemli bir örneği olarak sayılır. Gezilerimiz sonrası otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: TEL AVİV İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizin ardından eski şehirdeki gezimizi tamamlayacağız. İlk olarak Hz. İsa’nın havarisi Yehuda tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını ve Tüm Milletler kilisesini ziyaret edeceğiz. Ardından Sion tepesindeki Hz. Davud’un mezarına varacağız. Ziyaret sonrası son durağımız Hz. İsa’nın Havarileri ile son yemeğini yediği yer olduğuna inanılan Son Akşam Yemeği Odası(Canacle).Tur bitimi 11.00 ‘da Havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 784 tarifeli seferi ile saat 15.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları ile İstanbul - Tel Aviv - İstanbul arası uçak bileti,
Havalimanı Vergileri,
Alan – otel – alan transferleri,
Seçilecek kategori otelde 3 Gece – 4 Gün Konaklama,
Sabah kahvaltıları ve Akşam Yemekleri,
Panoramik Şehir Turu,
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı: 50 TL
Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
Müze ve ören yeri girişleri
İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
Vize Ücreti (30 Euro)

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan VES TURİZM sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VES TURİZM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
20.02.2020549.00- 549.00-Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

399.00

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

399.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

449.00

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

449.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.