Online Satın Al

SİBİRYA EXPRESS TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler

EXPRES SİBİRYA TURU

MOSKOVA & BAYKAL & IRKUTSK

*** Moskova gidiş / Irkutsk dönüş ***

AEROFLOT HAVAYOLLARI Tarifeli Seferi ile

 

1. Gün: ISTANBUL / MOSKOVA

Bu sabah saat 10:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben saat 12:30’da AEROFLOT HAVA YOLLARI ile  Rusya’nın başkenti büyülü şehir Moskova’ya yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile akşam 16:00’da  Moskova’ya varışımızın ardından karşılanma ve otelimize transfer.


2. Gün: MOSKOVA

Bu sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Gezimiz esnasında ziyaret edeceğimiz başlıca yerler arasından Moskova’nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum , Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Karl Marks Anıtı, Aziz Vasili Kilisesi, Kurtarıcı İsa Katedrali,  Poklonnoya Tepesi ve Kızıl Meydan görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde


3. Gün: MOSKOVA / KAZAN

Bugün kahvaltımızın ardından serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirlerimiz otelimize yakın metro ile şehri gezmeye ve keşfetmeye devam ederken , Arzu eden misafirlerimiz ise ekstra turlara katılarak hoşça vakit geçirebilirler.
Ekstra Tur : Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli 95€)  
Rusya’yı yönetenlerin yüzyıllar boyu ikamet ettiği Kremlin’in en güzel ve eski katedralleri ile Lenin ve Stalin’in gezmekten haz aldığı sır bahçesini ziyaret edecek, dünyanın 200 tonluk en büyük çanı ile 40 tonluk en büyük topunu görme imkanına sahip olacaksınız.  Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Tretyakov Galerisi’nde 11. yy’dan günümüze kadar aralarında İlya Repin, Ayvazovski, Perov, Kuinci,Kramskoy, Shishkin ve Andrei Rublov’un da olduğu en muhteşem Rus sanat eserlerinide ziyaret etme imkanı bulacağınız bu gezimiz sonrası otele dönüş.. Akşam saatlerine doğru tren istasyonumuza transferimiz gerçekleşiyor. Ve ilk tren yolculuğumuza Moskova-Kazan arası başlıyoruz.Geceleme trende

 


4. Gün: KAZAN / EKATERINBURG

Sabah erken saatlerde Kazan’a varışımızn ardından istasyonda karşılanma ve şehir merkezine transfer. Önce sabah kahvaltımızı alacağız. Daha sonrasından hiç vakit kaybetmeden şehir gezimize başlıyoruz. Rusya’da bulunan Tataristan Cumhuriyetini’nin başkenti Kazan şehri 2004 yılında Rusya’nın en güzel şehri seçilmiştir.Eşsiz kültürel mirası sayesinde UNESCO örgütü tarafından da koruma latında olan bu kentte ziyaret edeceğimiz ve göreceğimiz başlıca noktalar şöyle; Peter ve Paul Kathedrali , Mardzhani Camiisi, Kazan Şehir Üniversitesi,Özgürlük meydanı, Muhteşem Kazanka nehri manzarasıyla Sultan Galeev Meydanı, Milenyum Köprüsü Manastırı olacak. Kalan vakitlerimizde. Eski ve tarihi caddelerde sokaklarda yürüyüş imkanı bulacaksınız. Akşam saatlerinde istasyona transfer ve Ekaterinburg yolculuğumuz başlıyor.Geceleme trende.


5. Gün: EKATERİNBURG

Öğlen saatlerinde (12:37)  Ekaterinburg’a varışımızın ardından  tren istasyonunda  karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Eşyalarımızı otelimize bırakacağız ve kısa bir dinlenmenin ardından şehir turumuza başlayacağız.  Ekateringburg Asya ve Avrupa kıtaları sınırında , Ural sıradağlarının orta kısmında yer alır. Şehir turumuz boyunca , tarihi merkezi  Ural’ın çeşitli bölgelerinden getirilmiş kayalar ve taşları görebileceğimiz jeolojik alanı göreceğiz. Ural Zanaatkarlar Bölgesi, birçok turistin elyapımı hediyelik eşyalar satın alabildiği bir çekim merkezidir. Afgan ve Çeçen savaşlarında hayatını kaybetmiş askerlerin anısına dikilen SİYAH LALE ANITI’ da göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz  RASTORGUEV- HARITANOVLARIN EVI olarak bilinen mimari açıdan muhteşem binayı ve onun eşsiz (hatta korkunç!) efsanesini anlatacak. Turumuzun sonunda son Rus Çarı’nın vurulduğu yeri ziyaret edeceğiz. KAN TAPINAĞI’ da burada bulunmaktadır.Geceleleme otelde.


6. Gün: EKATERİNBURG – NEVYANSK

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak /  gece trene  bineceğiz, gündüz bölümü için EXTRA TUR-Öğle Yemekli Tur [90€]  - Nevyansk Şehri ve Eğik Kule ziyaretimiz olacak. NevyanskOrta Uralların doğu yamacında, Ekaterinburg’un 97 km kuzeyinde SverdlovskOblast bölgesindedir. Kasaba 18 yy’ınbaşlarında , bir demir fabrikası inşası ile kurulmuştur. Eğik kulenin yüksekliği 57,5 metredir. Gariptir ama kulenin tam olarak inşa edildiği tarihi tespit etmek imkansızdır. Birkaç rivayetle birlikte, bazı tarihçilerin yapılış amacıyla alakalı düşünceleri vardır; Rus üretici , metalurji ve maden fabrikası sahibi  AkinfiyDemidov burayı banka kasası olarak kullanmış, hapishane yada sahte paralar üreten bir kimya laboratuarı olarak kullanıldığı düşüncesi de vardır. Kulenin 7. Ve 8. Katında İngiliz Richard Phelps tarafından yapılan saat bulunmaktadır. Saat hala çalışmaktadır.Akustik Oda diye adlandırılan mistik bir oda bulunmaktadır. Odanın özgünlüğü ilginç bir fenomene dayanıyor; odanın bir köşesinde ayakta duran biri eğer karşı köşedeki kişiye fısıltı ile bir şey söylerse, bu fısıltı rahatlıklıduyulabiliyor.Nevyansk eğik kulesi bilim adamları için hala bir gizem. Bu kule Ural üreticilerinin gücünün bir sembolüdür. Turistler Ural madencilik sektörünün tarihini öğrenecekler.  Kule Rusya İmparatorluğu hakkında birçok karanlık sırrı barındırıyor. Bunları keşfetme fırsatını kaçırmayın! Öğle yemeğimizi Tavolgi köyünü ziyaret ederken alacağız. Köy çanak çömlekçilik ile meşhurdur. Köyde yaşlı inançlı halk hakimdir. Geleneksel Rus çiftlik yemeği yiyeceğiz. Tur bitiminde Ekaterinburg’a geri dönüyoruz. .Saat 21:30’da Novosibirsk şehrine hareket edeceğiz. Geceleme trende.


7. Gün: NOVOSİBİRSK

18.55’te Novosibirsk’e varış  ve otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 


8. Gün: NOVOSİBİRSK - KRASNOYARSK

Sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuza devam edeceğiz. AÇIK HAVA TREN MÜZESİ’ni ziyaret edeceğiz. (eski Transsibirya trenleri koleksiyonunu barındırmaktadır), ünlü JEOLOJİ MÜZESİ, YAPAY DENİZ OB REZERVUARI, göreceğimiz yerler arasındadır. Tren istasyonuna transferimiz gerçekleşecek, gece yolculuk trende..


9. Gün: KRASNOYARSK

12:25’deKrasnoyarsk’a varış ve Otelimize transfer., Bugün  EXTRA Turumuzda (Öğle Yemekli -80€ ) Yerel restaurant ta öğle yemeğimizin ardından Krasnoyarsk şehir turu yapacağız. Enisei ‘nin müthiş manzarası ile MİRA MEYDANI , ANDREW DUBENSKOY ANITI, tüm şehrin gözlerinizin önüne serildiği KARAULNAYA TEPESİ…PRASKEVA manzarası ile MİRA MEYDANI , ANDREW DUBENSKOY ANITI, tüm şehrin gözlerinizin önüne serildiği KARAULNAYA TEPESİ…PRASKEVA PRATNITSA ŞAPELİ’de ayrıca göreceğimiz yerler arasındadır. Eski caddeler boyunca yürüyüp, isimlerinin nereden geldiğini Krasnoyarsk’ın nasıl gelişip değiştiğini öğreneceğiz. Otele dönüş 

 


10. Gün: KRASNOYARSK - IRKUTSK

Kahvaltının ardından tren istasyonuna transferimiz başlıyor.20:57’de Irkutsk’a varış ve otelimize transfer. 


11. Gün: IRKUTSK - LİSTVYANKA

Otelde kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Sludyanka’dan Baikal limanına kadar sürecek olan tren yolculuğumuza başlıyoruz. Tren istasyonu Baikal Gölünün güneyinde bulunmaktadır. Bir tur Baikal gölünün etrafını her yönüyle görmeden olmaz .Baykal gölünün o eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Gerçek Bir Macera! Eşsiz Güzellikte manzarasıyla birlikte Baykal Gölünü göreceğiz.Burada birkaç durakta mola verip bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Baykal limanına varış ve sonrasında feribot ile Listvyanka’ ya yolculuğumuz başlıyor. Listvyanka ya varış ve Listvyanka oteline transferimiz gerçekleşecek.


12. Gün: LİSTVYANKA - BAYKAL GÖLÜ - IRKUTSK

Kahvaltımızı otelimizde alacağız. Turumuz esnasında Taltsy Müzesini de ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeğimizde yerel restoranda meşhur Baykal Gölü balıklarından yiyeceğiz. Burada Baykal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. . bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryumu bulunan BAYKAL MÜZESİ’ndeyiz. Ardından KRESTOVAYA VADİSİ, ST.NICOLASKİLİSESİ’ni ve yerel hediyelik eşyaların ve balıkların satıldığı marketi gezeceğiz. Turumuzun ardından İrkutsk’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


13. Gün: : IRIKUTSK – MOSKOVA-İSTANBUL

Sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben ; havalimanına geçiyoruz, dönüş yolculuğumuz başlıyor, Moskova aktarmalı olarak İstanbul'a   uçak saatimiz 09:25  ,yerel saat ile İstanbul’a varışımız 17:55 tir.


Ücrete Dahil Hizmetler

İstanbul-Moskova \ IRKUSTK-İstanbul arasında AEROFLOT Havayolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
4* yıldızlı veya butik otellerde standart odalarda oda-kahvaltı konaklama.
Programda belirtilen tüm geziler,şehir turları,transferler ve giriş ücretleri.
Programda belirtilen tüm Tren Express yolculukları biletleri
Programda belirtilmiş öğle ve akşam yemekleri
Ves Turizm profesyonel Türkçe rehberlik ve yerel rehberlik hizmetleri
Seyahat Sigortası 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar
Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
RUSYA VİZESİ /95€
Programda belirtilmeyen tüm Öğle ve Akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler,Tüm otobüs şoförleri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 80 € kişi başı alanda toplanacaktır.

EXTRA TURLAR

Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli 95€)  
NEVYANSK TURU -öğle yemekli  -90€
KRASNOYARSK-öğle yemekli tur -80€

3tur- toplam 265€   - İNDİRİMLİ   240

Ves Turizm’in Trenler ile Uçuş ve Konaklama detaylarını; Saat ve tur güzergahını ; değiştirme hakkı saklıdır. Havayollarına bağlı saat ve uçuş değiştirmelerinden acentemiz sorumlu tutulamaz. Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü yıllık takvimine uygun olarak alınmıştır. Değişme olması durumunda yolculara bilgisi verilir.
Turumuzda sabah kahvaltıları kaldığımız tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve akşam yemekleri planlaması program içerisinde yazıldığı yerde dahildir. Tur güzergahı ve tur akış saatlerine uygun olarak. Sizler için planlanmış ve organize edilip programa dahil edilmiştir.

ÖNEMLİ UYARI : Sabah-öğle yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar ve öğle yemekleri paket halinde olabilir. Otel konfirmasyonları tura 35 gün kala ilan edilecektir.
Seyahat Sigortası,Tren yolculukları second class Kupe olarak fiyatlandırılmıştır. 
Second Class (2.sınıf 4 kişilik kompartımanlarda)  şekilde yolculuk demektir. 
Mevcut fiyatlandırma Second Class KUPE sınıfına göredir.
2 sınıfı kabinSecond Classarkadaş 4 aile üyeleri ile seyahat eğer öyleyse, iki alt yatak ve bir kabin içinde iki üst ranza olacak, sizin için uygun olabilir. Bazı güzergahlarda Trenlerde zaten First Class uygulaması yoktur. Olabilecek imkanlar çerçevesinde First Class taleplerinizi acentemize 1 ay kalana kadar iletiniz.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
İPEK YOLU MASALI TURU
İPEK YOLU MASALI TURU

Kırgızistan & Kazakistan & Özbekistan

PROMOSYON GÜNEY AFRİKA TURU
PROMOSYON GÜNEY AFRİKA TURU

PROMOSYON PROGRAM

CASABLANCA & MARRAKECH TURU
BELARUS VE UKRAYNA TURU
BELARUS VE UKRAYNA TURU

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.