Online Satın Al

AMALFİ KIYILARI - CAPRİ

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler

AMALFİ KIYILARI - CAPRİ

NAPOLİ, SORRENTO, CAPRİ, MALFİ KASABASI VE TEKNE TURU, POSİTONA TURLARI DAHİL

6 GECE 7 GÜN

1. Gün: İstanbul - Napoli

Gezimiz, Atatürk Havalimanı Ves Turizm kontuarı önünde rehberimizle tanışma ile başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının sabah/öğlen uçuşu ile Napoliye hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında bizi bekleyen otobüs ile Napoliye hareket ediyoruz. Santa Lucia şarkısına ilham kaynağı olan Napoli deniz kıyısından Vezüv yanardağı,Napolinin muhteşem manzarası ve Sophia Laurenin doğum yeri olan Pozzuoliyi panaromik olarak görmek ve fotoğraflamak üzere Posillipo tepesine çıkıyoruz. Fotoğraf molasının ardından Napolinin en hareketli caddesi Via Toledonun da bulunduğu şehir merkezine hareket ediyoruz.
İsmini Kral Umbertodan alan görkemli Galeria Umberto, Kraliyet Sarayı, San Francesco di Paula bazilikası panaromik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Açılışından günümüze kadar bir çok ünlü ve siyasetçiyi ağırlayan şehrin en eski ve en popüler cafesi olan Cafe Gambrinus un lezzetlerini tadabilirsiniz. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Napoli

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz şehrin keyfini çıkarmak üzere Napoli nin görkemli katedrali Duomo, San Lorenzo Maggiore, deniz kıyısındaki yürüyüş yolu ve Ulusal Arkeoloji Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Napoli - Sorrento

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Amalfi Kıyılarının en şirin kasabası Sorrento ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehri tanımak üzere , şehrin sembolü olan Limoncello dükkanları, el yapımı sandaletçiler, hediyelik eşya dükkanları ve leziz yemeklerin sunulduğu Michelin yıldızlı restoranların bulunduğu birbirinden renkli dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşün ardından Sorrento kıyılarını panoramik olarak resimleyebileceğiniz terasda gezimizi tamamlıyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Sorrento - Capri Adası - Sorrento

Kahvaltının ardından Capri turunu gerçekleştirmek üzere bizi bekleyen otobüsümüz ile Capriye gitmek üzere Sorrento limanına hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gerçek olamayacak kadar güzel Capri adasındaki gezintimize başlıyoruz. Maksim Gorkinin sürgün yıllarına ev sahipliği yapan Via Kruppta, bizi rengârenk bir sokak karşılıyor. Sağlı sollu dükkanların eşlik ettiği Via Kruppta Akdenizin büyüleyici güzelliği karşısında nutkumuz tutulurken, Capri Adasının ünlü kayaları Faraglioniyi de görme şansını yakalıyoruz. Ortaçağ izlerinin görülüp zamanda yolculuk yapacağımız dar sokaklar ve limon kokuları arasında yürüyoruz. Küçük dükkanların bulunduğu bu yerden el yapımı sandaletlerden, zamanında dünyanın en küçük laboratuvarında capri çiçeklerinden yapılan parfümlerden ve tüm dünyaya ihraç edilen Capadimonte porselenlerinden alabilirsiniz. Beyaz kiliseyi ziyaret edebilirsiniz. Capri adası ve Anacapri olarak 2 ye ayrılan bu bölgede dik bir yamaçta kurulmuştur. Ömrünüze ömür katacak olan o muhteşem manzara ile liman ayaklarınızın altında kalıyor. Lüksün sembolü olan Villa San Michele güzelliğiyle arz-ı endam ediyor.Capri Adası, zamanında Roma imparatorlarının yazlık eğlence ve dinlenme mekânı olmuş. Özellikle Augustustan sonraki imparator Tiberius, bu adayı çok sevmiş ve bir dizi villa yaptırmıştır. Bu yapıtları görebilir İtalyan mimarisine bir kez daha hayran kalabilirsiniz. Gezimizin ardından Sorrento ya hareket ediyoruz. Varışın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 


5. Gün: Sorrento - Amalfi - Positano - Minori ye kadar uzanan Amalfi Kıyılarındaki Kasabalar

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Amalfi Kıyılarına ismini veren Amalfi Kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Mitolojide Amalfi ismini Herkülün aşık olduğı su perisinden almıştır. Amalfi genç yaşta ölüp aşkları kısa sürünce Herkül onu dünyanın en güzel yerine gömeceğine dair söz vermiş ve onun şerefine Amalfiyi inşa etmiştir. Bu şirin kasabada serbest zamanın ardından bizleri bekleyen teknemizle filmlere konu olmuş Amalfi kıyılarının incisi Positanoya doğru hareket ediyoruz. Amalfi kıyılarının eşsiz manzarasını denizden görme şansını elde edeceğimiz yolculuğumuzda Sophia Laurenin yazlık evi dahil denize dik inen yamaçlara kurulmuş bir çok lüks villa ve oteli yakından görebileceğiz. 1950ler de John Steinbeck, Positanoyu bir dergi için kaleme almış, o günden sonra da şehir filmlere, şarkılara konu olmuştur. Positano bir dağın yamacında yerleşmiş keyifli ufak bir kasaba. Otantik, bozulmadan kalmış. İtalyanların sayfiye adası. Positanoda kuzey, güney, doğu, batı yok. Sadece aşağısı ve yukarısı var. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri, limon kokulu sokakları ve eşsiz manzarası ile Positanoyu unutamayacaksınız. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte bizleri bekleyen tekneyle Amalfiye doğru hareket ediyor varışımızın ardından otobüsümüzle otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.


6. Gün: Amalfi Kıyıları Minori / Maiori

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Amalfi kıyılarında bulunan plajların keyfini çıkarabilir veya günlerini alışveriş yaparak ve kenti keşfederek değerlendirebilirler. Geceleme otelimizde.


7. Gün: Napoli-İstanbul

Rehberimizin belirleyeceği saatte Napoli havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. Türk Hava Yolları öğlen/akşam uçuşu ile İstanbul a hareket ediyoruz. Bu seyahatte bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul - Napoli - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti.
Napolide 2 gece oda - kahvaltı konaklama
Sorrento da 2 gece oda - kahvaltı konaklama
Minori veya Mayori 2 Gece oda - kahvaltı konaklama
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler.
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar:
NAPOLI ŞEHİR TURU
CAPRİ ADASI TURU
AMALFİ KASABASI VE TEKNE TURU
SORRENTO TURU
POSİTANO TURU
Havalimanı ve güvenlik vergisi.
Türkçe rehberlik hizmeti.
Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

İtalya Vizesi (€120)
Her türlü kişisel harcamalar
Programda dâhil olduğu belirtilmeyen geziler
Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
Şehir Vergisi (Günlük kişi başı 3 €ur otele ödenir)

Ekstra Turlar

Programda belirtilen tüm turlar Amalfi & Capri turumuza dahildir. Misafirlerimiz dilediği takdirde ekstra bir tur olan Pompei turuna katılabilir. Pompei turunun ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pompei turu 90 Euro
Roma İmparatorluğunun en büyük ticari liman kenti Pompei, M.S79da Vezüv yanardağından çıkan kızgın lavlar ile örtüldü. Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl görkemli evler, villalar, freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yokolan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumdur.

Genel Bilgilendirme

Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2018 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VES TURİZM ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
Geziye, VES TURİZM rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden VES TURİZM sorumlu değildir.
VES TURİZM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
VES TURİZM, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VES TURİZM ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VES TURİZM herhangi bir sorumluluk taşımaz.
Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VES TURİZM geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları

45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25i kesilip geri kalanı iade edilir.
30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50si kesilip geri kalanı iade edilir.
Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100ünü Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.
Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.