ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN


ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN

''Bişkek, Balasagun, Çolpon Ata, Karakol, Bökönbaev''

Pegasus Havayolları ile

6 Gece 7 Gün

SOR-SAT

Rezervasyon için bilgi alınız : (0 312) 430 44 30

1. Gün: İSTANBUL - BİŞKEK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 702 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 20:10’da Bişkek’e hareket. Geceleme uçakta.


2. Gün: BİŞKEK

Yerel saatle 04:10’da Bişkek’e varış ve otelimize transfer. Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından başkent Bişkek’te şehir turumuza başlıyoruz.  Kırgız sıradağlarının eteklerinde kurulu şehirde festivallere ve diğer sosyal aktivitelere ev sahipliği yapan ünlü Ala-Too Meydanı, Erkindi (Özgürlük Anıtı), Tarih Müzesi, Parlamento Binası, Sovyet dönemi yapıları ve meşhur Kırgız kalpaklardan geleneksel pek çok ürünü bulabileceğimiz Osh Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Cengiz Aytmatov’un İzinde” turumuza katılabilirler (50 Euro). Gezimizde adını ünlü sinema filmimize konu olan “Selvi Boylum Al Yazmalım” romanında hatırlayacağımız saygın edebiyatçı Cengiz Aytmatov Müzesini ziyaret ediyor ardından Kırgız tarihinin önemli mabetlerinden Ata Beyit’i geziyoruz. Sonrasında doğal güzelliğiyle Kırgız türkülerine konu olan Ala Arça Vadisi’nde doğa yürüyüşü ve otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.


3. Gün: BİŞKEK - BALASAGUN - ÇOLPON ATA (DÜNYA GÖÇEBE OYUNLARI)

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Çolpan Ata’ya hareket. Güzergahımız üzerinde Balasagun turu. Gezimizde Karahanlı Devletinin başkenti ve ünlü “Kutadgu Bilig” eserinin yazarı Yusuf Has Hacib’in doğum yeri olan Balasagun’u ve tarihi kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Çolpan Ata’ya varış ve otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Ruh Ordo” turuna katılabilirler (50 Euro / Öğle Yemekli). Turumuzda Çolpan Ata’da alacağımız keyifli bir öğle yemeği sonrası dünya barışını amaç edinerek tüm dünya kültürlerinin ve dinlerinin kutsandığı Ruh Ordo Açık Hava Müzesini geziyoruz. “Ruhsal Merkez” adıyla keşfedilmeyi bekleyen ve dünya kültürlerine katkıda bulunan kişilerin onurlandırıldığı mekanda Mustafa Kemal Atatürk’ün de heykeli önünde ulu önderimizi saygıyla anıyoruz. Tur sonrası Çolpan Ata’ya dönüş ve “2018 Dünya Göçebe Oyunları” açılışına katılım. İlk kez Kırgızistan tarafından düzenlenen ve göçebe kavimlerin tarihi ve kültürel miraslarını korumak amacıyla gerçekleştirilen Dünya Göçebe Oyunları’nın renkli ve gösterişli açılışının ardından otelimize dönüş ve geceleme. 


4. Gün: ÇOLPON ATA (DÜNYA GÖÇEBE OYUNLARI) - KARAKOL

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından Dünya Göçebe Oyunlarına katılımımız öğle saatlerine kadar devam ediyor. Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz festival seyrine devam ederken arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek olan “Kırçın Yaylası” turuna katılabilirler (65 Euro). Gezimizde Dünya Göçebe Oyunları için dünyanın dört bir tarafından gelen göçebe hakların sergilediği kültürel zenginliklerini tek bir yerde keşfetme imkanı buluyor ve bu deneyimlere bizler de eşlik ediyoruz. Tur sonrası Karakol şehrine hareket ve otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli “Dungan Köyü ve Aile Yemeği” turuna katılabilirler (55 Euro). Turumuzda Çin’in başkenti Pekin’den getirilen Dungan’lı ustaların büyük bir maharetle hiçbir çivi kullanmadan Çin usulü farklı bir mimari üslupla inşa ettikleri Dungan Camii’ni görüyor ardından köy içinde yapacağımız yürüyüş sonrası Çin’den kaçarak Kırgızistan’a sığınan Müslüman topluluklar olan Dunganlar’ın yerel bir aile evinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme.


5. Gün: KARAKOL - BARSKOON VADİSİ - BÖKÖNBAEV

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Barskoon Vadisi’ne hareket. Varışımızı takiben yemyeşil ormanları ve çağlayanlarıyla vadide doğa yürüyüşü yapıyor ve ünlü Rus kozmonot Yuri Gagarin Anıtı’nı görüyoruz. Ardından tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Bökönbaev köyüne hareket ediyor ve Isık Gölün kenarında kurulmuş çadır kampına yerleşerek eski Türk göçebe kültürünün simgesi haline gelmiş keçe çadırında konaklıyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam saatlerinde ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli “Yurt Ovasında Manas Destanı” turumuza katılabilirler (55 Euro). Turumuzda gece karanlığını aydınlatan kamp ateşi etrafında toplanarak Kırgızların dünyaca ünlü Manas destanından örnekler dinleyecek ve Kut müzisyenlerinin komuz, çoor ve temir gibi geleneksel çalgılarıyla Kırgız müziğinin keyfini süreceğiz. Akşam yemeğimizi de yerel danslar eşliğinde alıyoruz. Tur sonrası yurt çadırımıza dönüş ve geceleme.


6. Gün: BÖKÖNBAEV - BİŞKEK

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “At Sırtında Tanrı Dağları / Ataların İzinde” turumuz katılabilirler (90 Euro). Turumuzda yüzyıllar önce at sırtında göçebe bir hayat süren Türk boylarının izini sürüyor ve atlarımızla Boz Salkın Yaylası’nda gezerek Isık Gölün ve Tanrı Dağlarının büyüleyici manzarasını izliyoruz. Kırgız çobanlarıyla da tanışacağımız turumuzda yayla yaşamını yakından görüyor ve at sürüşünün yanında doğa yürüyüşüyle de gezimize farklı heyecanlar katıyoruz. Tur sonrası Bişkek’e dönüş ve otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli özel “Kırgız Gecesi” turumuza katılabilirler (55 Euro). Turumuzda Bişkek’in en özel mekanlarından birine konuk oluyor ve geleneksel Kırgız folklörünün eğlenceli atmosferinde Kırgız mutfağının en özel lezzetlerini bir “Gala Yemeği” şeklinde alıyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.


7. Gün: BİŞKEK - İSTANBUL

Gece saatlerinde havalimanına transfer. Saat 05:35’de Pegasus Hava Yolları’nın PC 701 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 08:15’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. 


Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bişkek-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergisi ve bilet servis ücretleri
3* otellerde ve yurt kampında 5 gece kahvaltı dâhil konaklama
Bişkek şehir turu
Balasagun turu
2018 Dünya Göçebe Oyunları Biletleri
Barskoon Vadisi ve Yuri Gagarin Anıtı turu
Şehirler arası transferler
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Özel seyahat sağlık sigortası
Ekstra turlar
Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler

Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan VES TURİZM sorumlu değildir.
Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından VES TURİZM sorumlu değildir

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

529.00

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

399.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

449.00

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

449.00

E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.