ÇİNGENELER FESTİVALİ


ÇİNGENELER FESTİVALİ

''Marsilya, Aix-en Provence, Baux De Provence''

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

3 Gece 4 Gün

SOR-SAT

Rezervasyon için bilgi alınız : (0 312) 430 44 30

1. Gün: İstanbul - Marsilya - Aix-en Provence

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde —rehberimizle saat 11.25’te buluşuyoruz.
Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1367 sayılı seferi ile saat 14.25’te hareket ediyoruz. Yerel saatle 16.55’te Marsilya’ya varis ve Pasaport, gümrük işlemleri. Aix-en Provence’da bulunan otelimize giriş yapıyoruz.

Konaklama: Hotel İbis Aix-En-Provence vb.


2. Gün: Baux de Provence - Saint Remy de Provence - Aix-en Provence

Kahvaltı sonrası Baux de Provence’a yola çıkıyoruz. Baux vadisinin essiz ilkbahar güzelliğine şahit olacağımız, kayalıklar üstüne kurulu Baux de Provence Kasabası’nda provensal hayati sembolize eden dolambaçlı sokaklarda baştan başa dolaşıp köyün hemen dışında bulunan Carrières de Lumières’e geliyoruz. Carrieres de Lumieres’de sergi ziyareti. Baux Şatosu için taş çıkarılan ve ‘Orfe’nin Vaziyeti’ filminin çekimlerinin yapıldığı, eski bir taş ocağı olan Carrieres de Lumieres’de tam da ziyaret edeceğimiz tarihte duvarlara yansıtma yapılarak yeni bir ortam yaratma anlamına gelen “scenography” tekniğiyle sergilenecek olan dünyaca tanınmış ressamların eserlerini taş ocağının duvarlarında muhteşem ışık oyunlarıyla izleyeceğimiz unutulmaz bir sergi deneyimi yaşayacağız. Şehir turu yapacağımız Saint Remy de Provence’a hareket. Gezimize kısacık bir sürüş mesafesi ile Arnavut kaldırımlı sokaklar, renkli panjurlu tas evler ile resmedilmeye değer manzaralar sunan Orta cag kasabasi Saint Remy de Provence’de devam ediyoruz. Nosdtradamus’un doğum yeri ve Van Gogh’un yaklaşık bir yıl süreyle resmettiği eserlerinin temasını oluşturan ‘Saint Paul de Mousole’ manastırının da bulunduğu kasabanın sokaklarında rehberimiz eşliğinde keşfe çekiyoruz. Aix-en Provence’da şehir turu ardından otelimize dönüş. Aix-en Provence’da zarif mimarisine hayran kalacağımız, Güney Fransa ruhunu deneyimleyeceğiz. Paul Cèzanne ve Émile Zola’nın her gün okul çıkışında buluştukları Les deux Garçons kafesinin üzerinde bulunduğu Le Cours Mirabeau’yu geziyoruz. Fransa’nın en görkemli 17 yy. dönemini yansıtan ihtişamlı malikaneleri göreceğimiz Quartier Mazarin’e geçiyoruz. 2. Dünya savaşı öncesinde Yahudi mahallesi olan, Places Des Cardeurs’de yürüyüş turumuzda göreceğimiz yerlerden.
 
Konaklama: Hotel İbis Aix-En-Provence vb.


3. Gün: Gypsy’s Pilgrimage in Parc National de Camargue

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Saint de la Mer’e yola çıkıyoruz. Her yıl mayıs ayının 25’inde Avrupa’da yasayan Hristiyan çingenelerin patroniçeleri olarak gördükleri Azize Sara ve diğer azizelerin bayramını kutlamak için geldikleri küçük sahil kasabası Saintes Maries de la Mer’e gidiyoruz. Her köşe başında müzisyenler ve Flamenko dansçıları tarafından karşılanacağımız bu çok renkli güne, beyaz atları üstünde kovboylar, rahipler ve elbette bu olağanüstü kutlamaya şahitlik etmek için dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerle birlikte Rhone kıyılarında devam ediyoruz. Batı Avrupa ’nın en büyük deltasını oluşturarak Akdeniz'e dökülen Rhône’de bölgenin zengin kuş popülasyonunun yanı sıra Camargue’in ünlü pembe flamingo ve siyah boğasını da görebilirsiniz. Aix-de Provence’a otelimize dönüş.

Konaklama: Hotel İbis Aix-En-Provence vb.


4. Gün: Marsilya - İstanbul

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerini tamamlayarak ayrılıyoruz.
Marsilya Şehir turu. Marsilya keşfimizde, şehrin simgesi olan Notre Dame de La Grand Bazilika ile başlıyoruz. Bu güzel Akdeniz şehrinin panoramik fotoğraflarını alıp şehrin kalbi olan La Cenebiere’de yürüyüş yapmak üzere merkeze geçiyoruz. MÖ 6. Yy ‘da Foça’nın Pers’ler tarafından yok edilmesiyle Foçalı denizciler tarafından ilk önemli yerleşimin kurulduğu eski liman (Vieux-Port) ‘da yürüyüş.  Saat 14.50’de Marsilya Havalimanı’nda olmak üzere şehirden ayrılıyoruz. Bilet ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1368 sayılı seferi ile saat 17.50’de hareket ediyoruz. Yerel saatle 21.55’te İstanbul’a varış. Bir sonraki birlikte yolculuğumuzda görüşmek üzere.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Marsilya-İstanbul uçak biletleri
Aix-en Provance’da 3* otelde, 3 gece oda kahvaltı konaklama.
Carrieres de Lumieres taş ocağı sergisine giriş ve rehberlik
Tüm şehir turları esnasında rehberlik hizmeti
Tüm seyahatimiz süresince grubumuza ait araç ile ulaşım.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Fransa vize ücreti
Kişisel harcamalar ve bahşişler
Seyahat sigortası

Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, çıkış saatleri 12:00 dır.
Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
Hava şartlarına ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir bu durumdan VES TURİZM sorumlu değildir.
Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından VES TURİZM sorumlu değildir

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.