Online Satın Al

BÜYÜLÜ ÇİN VE MİSTİK YANGTZE NEHRİ

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


BÜYÜLÜ ÇİN VE MİSTİK YANGTZE N EHRİ

14 GECE 15 GÜN

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

Binlerce yıllık geleneklerin ölümsüz medeniyeti olan, dünden bugüne nice efsanelere imza atmış ve yazılı tarihin dününden bugününe kadar her adımında kendine bir satır edinmiş olan Çin'e doğru emsalsiz anılar biriktireceğimiz bir yolculuğa çıkıyoruz. 

1. Gün: İstanbul

Yolculuğumuza Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali VES TURİZM kontuarı önünde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak başlıyoruz.


2. Gün: İstanbul – Şanghay

Saat 01:20'de Türk Havayolları'nın TK-26 sefer sayılı uçuşu ile Şanghay'a hareket ediyor ve yerel saat ile 16:30'da varışımızı takiben havalimanında karşılanarak otele transfer ediliyoruz. Düne kadar balıkçılıkla geçinen küçük bir sahil kasabası iken bugün sahip olduğu 23 milyonun üzerinde nüfusu ve göz dolduran gökdelenleri ile Çin'in en mühim kültürel metropollerinden birisi olan Şanghay, seyahatimizin başlangıç noktası konumunda yer alıyor. Çinliler Şanghay'ı şu sözler ile tanımlamıştır: "Bugünü yaşamak için Pekin'e, geleceği yaşamak için ise Şanghay'a gidilir". Ülkenin kalp atışlarının en hızlı attığı Şanghay, hızlı iş koşturmacaları, popüler kültürün sosyal yaşamın içine nüfuz ettiği temposu ile Çin'in diğer şehirlerinden daha farklı bir medeniyet profili ortaya koyuyor. Şehir, 20. yüzyılın başlarında dahi Uzak Doğu coğrafyasının refah düzeyi en yüksek noktalarından bir tanesi olduğunu düşündüğümüzde, bugün geldiği konumundaki gelişmişliğin, şehrin tutarlı çizgisinin ne kadar başarılı olduğunu bizlere gösteriyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


3. Gün: Şanghay

Şanghay şehri, son senelerdeki yükselen pozisyonu ile gerek turizm gerekse ekonomi cezbedici bir özelliğe sahip olmasının yanısıra, kozmopolit çizgisi ile ülkenin tabir-i caiz ise dünyaya ve özellikle de batıya açılan kapısı statüsünde yer alıyor. Böylesine büyük bir ülkenin ekonomik, kültürel, bilimsel, teknolojik ve entelektüel anlamda en önemli şehri olma özelliğine sahip bir şehrin, modern dünya ile geleneksel bağları bu denli özgün bir şekilde bir araya getirip yarattığı atmosferin ne kadar takdire şayan bir düzeyde olduğunu görüyoruz. Şanghay, kendisi gibi bir çok dünya metropolü gibi "zenginler için bir cennet, fakirler için ise bir cehennem" olarak tanımlanıyor. Bu karşıtlığı şehrin sokaklarında açık bir şekilde görebiliyoruz. Bir yandan da bu ikili yaşamı içinde barındıran Şanghay, kendisinin hareketli ama bir o kadar da tutkulu günlük yaşantısını, kültürel ve turistik anlamda misafirlerine birbirinden eşsiz deneyimler sunuyor. Bugünkü turumuzda "Mutluluk Bahçeleri" olarka da bilinen ve Çin geleneksel kültüründe ve tabi ki derin tarihinde önemli bir yere sahip olan, Ming Hanedanlığı döneminde devlet yönetiminde önemli bir makama sahip olan Pan Yunduan tarafından anne ve babasının yaşlılık dönemlerini huzur ile geçirmeleri için özel olarak yaptırdığı Yuyuan Bahçesi'ni ve tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında da "Sarı Kıyı Nehri" anlamına gelen Huangpu Nehri'nde tekne gezisine çıkıyoruz. Ortalama 400 metre genişliğe ve 9 metre derinliğe sahip Huang Pu'nun önemli özelliği Şanghay'ın içme suyunun kaynağı olması ve bu sebeple de şehir için önemli bir yere sahiptir. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında Nanjing Caddesi'nde alışveriş için serbest zaman ayırıyor ve ünlü markaların da mağazalarında gezme şansına sahip oluyoruz. Akşam ise yerel bir restoranda yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Şanghay Akrobasi Gösterisi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Şanghay – Yichang - Yangtze

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Çin tarihini en derin izleri ve en zengin örnekleri ile sunan eserleri bir arada görebileceğimiz, dünyanın en büyük müzelerinden birisi olma özelliğine de sahip olan Şanghay Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Küçük bir sahil kasabası iken bugün dünyanın en önemli metropollerinden birisi olma sürecinde Şanghay'ın geçirdiği dönüşümü de görüyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası bohem atmosferi ile turizm açısından çok önemli bir yere sahip olan ünlü Xintiandi (Şintiandi) bölgesine gidiyor ve serbest zaman ayırıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel bir havayolu ile Yichang'a hareket ediyor ve havalimanında karşılanma sonrası gemimizin bulunduğu limana transfer edilerek gemiye yerleşiyoruz. Asya'nın en uzun, dünyanın ise Nil ve Amazon'dan sonra gelen en uzun nehri olan Yangtze Nehri'ndeki maceramıza başlıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme nehir gemimizde.


5. Gün: Yangtze (Üç Boğazlar)

Bugün Yangtze Nehri üzerinde konumlanmış Üç Boğaz Barajları Bölgesi'ni geziyoruz. Dünyanın en büyük hidroelektrik santrali olarak bilinen Üç Boğaz Barajı, Yangtze Nehri üzerine kurulmuş olan tam anlamı ile bir mühendislik harikası olarak tanımlanabilir. Yapımında ortalama 1 milyon işçinin çalıştırıldığı ve ortalama 20 milyar dolarlık bir bütçe ile yapılmıştır. "Üç Boğaz", Yangtze'nin yukarı ve orta havzasında Qutang, Wu ve Xiling olmak üç farklı boğaz üzerine kurulduğu için bu ismi almıştır. 200 kilometre uzunluğundaki Üç Boğazlar, Çin'in turizm açısından çok mühim bir ilgi odağı konumunda yer alıyor. Gemi yolculuğumuzun devamında Üç Boğaz'dan birisi olan ve adını Üç İmparatorluk Dönemi'nden alan Xiling Boğazı'na devam ediyor ve yolculuğumuz esnasında öğle ile akşam yemeklerimizi gemide alıyoruz. Geceleme nehir gemimizde. 


6. Gün: Yangtze (Wu ve Qutan Boğazları)

Bugün nehir koşullarına göre Wushan Dağları'nın arasındaki Goddess Stream (Tanrıça Nehri) yahut Shennong Irmağı'nı geziyoruz. Sonrasında Yangtze'nin en kısa ama en heyecan verici boğazları olan, tamamen ağaçlar ile kaplı dağların arasında kalan Qutang ve Wu boğazlarını geçiyoruz. Öğle ve akşam yemeklerini gemide alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz gemide düzenlenen ekstra turlara katılabilirler. Geceleme nehir gemimizde. 


7. Gün: Yangtze

Bugün nehir koşullarına göre “Yangtze’nin İncisi” olarak ünlenmiş, içinde emsalsiz bir ahşap pagodayı barındıran Shibaozhai veya binlerce yıllık tarihi ile “Hayalet Şehir” Fengdu’yu geziyoruz. Fengdu, Çin tarihindeki bitmek tükenmek bilmeyen efsaneler içinde kendisine “Şeytan’ın Yaşadığı Yer” olarak yer almış ve hatta bu efsanelerden türeyen sözlerde “Ruhlar cennete, şeytan ise Fengdu’ya gider” diye yer edinmiştir. Ming Shan Tepesi’nin manzarasının yamacında kalan Fengdu, Ölüm Tanrı’sı Tianzi’nin evi olup, tepenin üst taraflarındaki tapınak da Tanrı Tianzi’ye adanmıştır. Bir çok Çin şehri gibi Fengdu’nun da tarihi binlerce sene öncesine dayanmakta, Çin tarihinin dönüm noktası denilecek zamanlarında kendine hep bir yer edinmiş olmaktadır. Shibaozhai ise Fengdu gibi yine uzun bir tarihe sahip olan ancak Üç Boğaz projesinin başlaması ile beraber sular altında kalmaya mahkûm edilmiş yerleşim birimlerinden bir tanesi olup, gerek Fengdu, gerekse Shibaozhai’de yaşayan halk bu süreç içerisinde evlerinden çıkmak zorunda kalmıştır. Bugüne geldiğimiz zaman ise hem Shiboazhai hem de Fengdu, Yangtze’nin vazgeçilmez iki durağı olarak misafirlerini ağırlamaktadırlar. Öğle ve akşam yemekleri ile geceleme otelimizde.


8. Gün: Yangtze – Chongqing – Chengdu

Bugünümüze Chongqing’de “Merhaba” diyor ve gemiden ayrılarak tren istasyonuna doğru yola çıkıyoruz. Trenle yapacağımız bu yolculuğumuzun bir sonraki durağı Chengdu oluyor. Bulunduğu ova eski Çin kayıtlarına göre “Bolluk Tarlası” veya “Cennet Tarlaları” olarak geçen, Çin’in Tunç Çağı’nın başladığı yer olarak tarihsel geçmişi çok derin olan Chengdu, Çin’in en önemli şehirleri ile kıyaslandığında 2006 senesinde en yaşanılası 4. Şehir olarak seçilmiştir. Chengdu’ya varışımız ile birlikte Tang Dnasty şairi olan Du Fu’nun onuruna yapılan Du Fu Thatched Cottage gezimizi yapıyor ve ünlü Kuan-Zhai Caddesi’nde serbest zaman ayırıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde. 


9. Gün: Chengdu – Leshan – Chengdu

Kahvaltı sonrası Leshan’a doğru yola çıkıyor ve Tang Hanedanlığı’nın İmparatoru Kaiyuan döneminde 90 senede tamamlanan ve dünyanın en büyük taş heykeli olan Dev Buda’yı teknelere binerek ziyaret ediyoruz. “Büyük Aydınlık Dağ” olarak da adlandırılan E’mei Dağı, Çin’in batısındaki Sichuan eyaletinin orta-güneyinde, yani Sichuan havzasından Qinghai-Tibet yaylasına geçiş bölgesinde bulunuyor. E’mei Dağı’nın ana tepesi olan ve “Onbin Buda” anlamına gelen Wanfu tepesinin yüksekliği 3099 metredir. E’mei Dağı, doğal güzellikleri ve binlerce Buda heykelinin bulunduğu efsanevi tepeleriyle yurtiçi ve yurtdışında büyük ün salmış durumdadır. Güzel doğal manzaraları, uzun tarihi ve kültürel zenginlikleri bir arada barındırmasıyla E’mei Dağı, “dünyanın en güzel dağı” ünvanını kazanmıştır. Leshan Buda heykeli, E’mei Dağı’nın doğu eteğindeki Qiluan tepesinde bulunuyor. “Mile Heykeli” ve “Jiading Buda Heykeli” olarak da adlandırılan Leshan Buda Heykeli, Tang hanedanlığının imparatoru Kaiyuan döneminin ilk yılında (713 yılında) oyulmaya başladı ve 90 yıl sonra tamamlandı. Dağın eteğinde ve nehir kıyısında inşa edilen bu Buda heykeli, dünyanın en büyük taş heykelidir. Çin’de “Dağ, bir Budadır, Buda, bir dağdır” şeklinde bir söz vardır. Oturuş pozisyonundaki Buda heykelinin yüzü batıya bakmaktadır. Yüz ifadesi ağırbaşlı olan bu heykel, 71 metre yüksekliğindedir. Titizlikle oyulan ve vücut yapısı orantılı olan heykel, Tang hanedanının refah dönemindeki kültürel havayı çok iyi yansıtır. Bu gezimiz sonrasında ise pandaların anavatanı olan Chengdu’ya dönüyor ve Panda Yetiştirme & Araştırma Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Hemen herkesin çok sevdiği şirinlik timsalı pandaların memleketi, Çin’in Sichuan eyaleti olup, buranın merkezi de Chengdu’dur. Chengdu şehri yabani pandaların toplu halde yaşadıkları bir yer olmamasına rağmen, dünyada en ileri düzeydeki Panda Üreme ve Yetiştirme Merkezi’ne sahiptir. Bugün pandaların yetiştirildiği ve kendileri ile ilgili araştırmaların yapıldığı ve pandaların bakımı ile yetiştirilmelerine dair eğitimlerin dahi verildiği panda merkezinde hayatımız boyunca unutmayacağımız anlar yaşıyoruz. Bilimsel araştırmalara göre, bir yabani hayvan türünün toplam sayısı bine bile ulaşamıyorsa bu tür hayvanın özel olarak korunması gerekir. Chengdu Panda Üreme ve Yetiştirme Merkezi de pandaları koruma görevini üstleniyor. Öğle ve akşam yemeklerimizi yerel restoranlarda alıyor ve otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.


10. Gün: Chengdu – Xi’an

Kahvaltı sonrası tren istasyonuna transfer ediliyor ve hızlı tren ile Xian’a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte istasyonda karşılanarak Xi'an'ı gezmeye başlıyoruz. Yangtze ve Jialing nehirlerinin bitiş noktasındaki dağlara sırtını vermiş olan, tam anlamı ile tablo güzelliğinde bir dağ şehri Xi'an. Ming Hanedanlığı'nın ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang, imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma bu şehrin duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına bu şekilde devam etmiştir. Şehir Duvarlarını görüyor anılarımız için fotoğraflar çekiyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.


11. Gün: Xi’an

Yolculuğumuzun en etkileyici ziyaretlerinden birini yapacağımız bugünümüzde UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde kendine hatırı sayılır bir yer edinmiş olan ve "İlklerin İmparatoru" olarak tarihe geçen Çin Hükümdarı Qin Shihuang'ın mezarında bulunan ölümsüz ordusunun yer aldığı Toprak Askerler Müzesi'ni ziyaret ediyor ve akıllara durgunluk verecek kadar muntazam şekilde yapılmış heykelleri, birbirlerinden farklı binlerce yüzü, atları ve silah arabalarını görüyoruz. 8000 asker, 130 savaş arabası, 520 at ile birlikte 150 süvari arabası'nın yer aldığı kazı alanını görüyoruz. 20. yüzyılda ortaya çıkarılan en önemli ve görkemli arkeolojik miras olan Toprak Askerler, belki de yüzyıllar boyunca saklı kaldığı yerden 1974 senesinde bir çifti tarafından çıkarılıyor ve dünyaya duyuruluyor. Çin'in ilk imparatoru ve tabi ki dünyanın tanıdığı hali ile Çin Seddi'nin inşasını yaptıran Çin Şi Huang'ın mezarını koruduğuna inanılan 7 bini aşkın heykelde her birinin, birbirinden farklı ve gerçek askerlerin portreleri olduğunu düşündüğümüzde, kendisinin sahip olduğu nice yüce ünvanın boşa verilmediğini daha iyi anlıyoruz. Toprak Askerler Müzesi gezimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra ise Müslüman Mahallesi'ne gidiyoruz. Burada 4000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan, Çin'deki en büyük camii olan Büyük Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Xi'an'ın çarşısının içinden geçerek, çarşının arka sokaklarından birinde yer alan, 742 senesinde yapılan Büyük Camii, mimarisi ve estetiği ile İslam sanatının güzide örneklerinden birisi sayılmaktadır. Bu ziyaretimizin akabinde ise etraftaki küçük dükkanlar arasında geziyor ve sonrasında da Vahşi Kaz Pagodası ile meydanını ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası dinlenmek için otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde. 


12. Gün: Xi’an - Pekin

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel bir havayolu ile ülkenin en büyük ikinci kenti ve Çin'in başkenti olan, aynı zamanda ülkenin politik, ticari ve eğitimsel anlamda da başkenti sayılan Pekin'e hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak Houhai Gölü kıyısında geleneksel ulaşım araçları olan çekçekler ile geziyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası keyifli vakitler geçirmek için Panda Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ediyor ve ardından da Pekin'de yapacağımız alışveriş için bir alışveriş merkezine geçiyoruz. Rehber eşliğinde akşam yemeğimiz için toplanıyor ve sonrasında otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


13. Gün: Pekin

Bugün kuruluşu milattan önce 1000 senelerine dayanan, tarihin her adımında adı anılan Çin İmparatorluğu'nun çok önemli izlerine ve kültürel hazinelerine sahip Pekin'i daha yakından tanıyacağımız şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Çin'in en önemli simgelerinden sayılan ve uzaydan görülebilen tek yapı olan, insan emeğinin akıllara durgunluk veren en önemli örneklerinden birisi ve dünyanın en büyük savunma duvarı olan Çin Seddi'ni ziyaret ediyoruz. Bu yapılanmanın temelleri ilk olarak M.Ö 7.yy'da Vhu Krallığı tarafından Henan eyaletinde atılmıştır. Daha sonraki dönemlerde Hun, Tunguz ve Moğolların saldırıları artmaya başlamış ve bu uygarlıkları fazlasıyla rahatsız etmiştir. Dönemin imparatoru Qin Shin Huang, M.Ö 3. yüzyılda bu alanı boydan boya kapatma düşüncesiyle aşılmaz duvarlar inşa ettirmeye başlamıştır. Tek bir imparator tarafından geliştirildiği ya da inşa ettirildiği söylenemez sürekli eklemelerle bu aşılmaz duvarlar sürekli yükselmiş ve uzamıştır. Son olarak Ming Hanedanı seddi onarmış ve savunma amaçlı kullanmıştır. Seddin tamamı günümüzde hali hazırda bulunmamaktadır fakat yıkıntılarıyla birlikte 10.000 km uzunluğa ulaştığı bilinmektedir. Duvarların yüksekliği 7-10 metre arasında değişir. Bu duvarlar için 1.800.000 işçinin çalıştırıldığı söylenmektedir. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ming Hanedanlığı'na ait 16 imparator mezarı bulunan İmparator Mezarları Bölgesi'ni ziyaret ediyor, örf ve adetlerin yaşatıldığı bu ülkeye bir kez daha hayran kalıyoruz. Mezarın ana giriş ve anma törenlerinin yapıldığı God Road ziyareti sonrasında yorgunluğumuzu atmak üzere Çin ayak masajını denemek için Çin ecza geleneğinin yaşatılmaya devam edildiği Medicine Shop Tong Ren Tang'ı ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


14. Gün: Pekin

Kahvaltı sonrası tüm dünyayı ayağa kaldıran protestolar ile zihinlerimize kazınmış olan, 'Ulusun Kapısı' Tiananmen Meydanı'nı ziyaret ediyor ve 500.000 kişi kapasiteli bu efsaneler meydanında unutulmaz kareler yakalama şansına sahip oluyoruz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanmaktadır. Daha sonra tam 500 yıl boyunca Çin Hanedanlığı'nın bitmeyen hikâyeleri ile dolu olan ve 24 imparatorun yaşadığı imparatorluk sarayı Yasak Şehir'i geziyoruz. Adını 500 yıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi'nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Yazlık Saray gezimizi yapıyor ve akabinde Wangfujing Caddesi ile her kalitede ürün bulabileceğimiz inci yapım atölyelerini ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası havalimanına transfer ediliyoruz. 


15. Gün: Pekin – İstanbul

Saat 00:10'da Türk Hava Yolları'nın TK-21 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyor ve 05:15'te varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Şanghay / Pekin – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Şanghay’da Sunrise On The Bund veya benzer kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
Yangtze Nehri’nde Victoria Katarina veya benzer kategoride bir nehir gemisinde tam pansiyon esasına göre konaklama
Chengdu’da Millennium Hotel Chengdu veya benzer kategoride bir nehir gemisinde tam pansiyon esasına göre konaklama
Xi’an’da Wyndam Xi’an veya benzer kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
Pekin’de Baifuyi Hotel veya benzer kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler ve geziler
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
Havalimanı ve güvenlik vergileri
VES TURİZM profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Çin vize ücreti ve servis bedeli (Kişi başı 160 EUR olup, fiyat artışı olması halinde tarafınıza bildirilecektir)
Programda dâhil olduğu belirtilmeyen turlar ve yemekler
Yemeklerde alınacak içecekler
Yangtze Nehri’nde kalınacak gemide 3.kişi farkı (400 EUR)
Yerel rehber, valiz taşıma ve kaptan bahşişleri (Kişi başı 35 EUR)
Yangtze Nehri’nde gemi bahşişleri (Kişi başı 30 EUR)

Fiyatlar; Havayollarının 01.06.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VES TURİZ Mücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
Geziye, VES TURİZM rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden VES TURİZM sorumlu değildir.
VES TURİZM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
VES TURİZM, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
Otellerde check-in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VES TURİZM ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VES TURİZM herhangi bir sorumluluk taşımaz.
Fiyatlara dâhil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VES TURİZM geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları
45 – 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25’i kesilip geri kalanı iade edilir.
30 – 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50’si kesilip geri kalanı iade edilir.
Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100’ünü acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.
İşbu iade kurallarının ER (erken rezervasyon) paketlerinde geçerli olabilmesi için NSIK (Normal Seyahat Iptal Kosulları) Sigortası satın alabilirsiniz.

Eşsiz Deneyimler:
Basit bir balıkçı kasabası iken bugün gökdelenlerin yükseldiği ve dünyanın en önemli kültürel başkentlerden biri haline gelen, kozmopolit yapısı ile Çin'in dünyaya açılan penceresi olan Şanghay
Çin tarihini en iyi yansıtan eserlerin bir arada bulunduğu ve dünyanın en büyük müzelerinden birisi olan Şanghay Müzesi
Asya'nın en uzun, dünyanın ise Nil ve Amazon'dan sonraki en uzun nehri olan Yangtze
Yangtze Nehri üzerinde konumlanmış, dünyanın en büyük hidroelektrik santrali olan ve yapımında tam 1,4 milyon insanın çalıştığı Üç Boğazlar Bölgesi
Yangtze ve Jialing nehirlerinin bitiş noktasında bulunan dik kayalıklara dayanmış adeta tablo güzelliğinde bir dağ şehri Xi'an
Çin Hükümdarı Qin Shihuang'ın mezarında bulunan ölümsüz ordusu Toprak Askerler Müzesi
Tarihin her adımında adı anılan Çin İmparatorluğu'nun çok önemli izlerine ve kültürel hazinelerine sahip Pekin
Çin'in simgelerinden ve uzaydan görülebilen tek yapı olan, insan emeğinin akıllara durgunluk veren en önemli örneklerinden birisi Büyük Çin Seddi
Tüm dünyayı ayağa kaldıran protestolar ile zihinlerimize kazınmış olan, Ulusun Kapısı Tiananmen Meydanı
Tam 500 yıl boyunca Çin Hanedanlığı'nın bitmeyen hikâyeleri ile dolan imparatorluk sarayı Yasak Şehir

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.