Online Satın Al

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVAL TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


Kapıkaya Kanyonu, Varda Köprüsü, Adana, Sabancı Merkez Cami, Taş Köprü, Ulu Cami, Büyük Saat Kulesi, Ramazanoğlu Medresesi, Tarsus Şelalesi, Saint Paul Müzesi, Saint Paul Kuyusu, Ulu Cami, Kırk Kaşık Bedesteni, Nusrat Mayın Gemisi, Eshab-ı Keyf


1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET 
Akşam saat 23.30 de Ves Turizm önünde buluşma ve hareket. 
2.GÜN: KAPIKAYA KANYONU, VARDA KÖPRÜSÜ,  ADANA, PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
Sabah saatlrinde Karaisalı Yerköprü Restoran'da kahvaltı  molası veriyoruz. Kahvaltı sonrası Kapıkaya Kanyonunda fotoğraf molası veriyoruz Bu kanyon aynı zamanda" Adnan Menderes Posta Yolu" olarak da anılmaktadır. Ardından Varda Köprüsü'ne gidiyoruz. Varda Köprüsünün çevresinde kısa yürüyüş yaparak köprünün farklı açılardan fotoğraflanmasından sonra  Adana’ya hareket Portakal Çiçeği Festival alanında serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Festival Kortejini fotoğraflayabilirler. Daha sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
VARDA ( VARDIHA) KÖPRÜSÜ
Bağdat–Hicaz Demiryolu'nun Konya-Fevzipaşa bölümünün en zorlu inşaatı Orta Torosların Pozantı-Hacıkırı arasında gerçekleştirilmiştir. Demiryolu Çakıt suyunu takip ederek Çukurova’ya iner, Çakıt suyu ise Seyhan Baraj Gölü'ne dökülür. Pozantı’dan sonra Toros demiryolu tünelleri ve köprülerin yapımı için Almanlar tarafından hem istasyon hem de şantiye olarak kurulacak bir alan düşünülür ve kurulan şantiye bölgesi yer olarak bilinemediğinden yıllar sonra “Belemedik” olarak anılmaya başlanır. Demiryolu ve tünellerin yapımı için Almanya’dan aileleri ile birlikte yaklaşık 4,000 Alman işçi Belemedik’e yerleşir ( Mühendis ve yöneticiler 1200 metre rakımlı Taşdurmaz mevkiinde Faraka'da yerleşmişlerdir). İstasyon binası, lojman, okul, kilise, hamam, hastane gibi yapılar inşa edilir. Çakıt suyuna küçük bir elektrik santrali ile birlikte yapay bir de plaj yapılır. Plaja iniş için yapılan basamaklar bugün hala ayaktadır. Toroslar’da (Ulukışla-Hacıkırı-Karaisalı bucağı) 102 yıl önce inşa edilen 37 adet demiryolu tünelinin uzunluğu yaklaşık 17 kilometredir. Bunlardan 12 adedi 18 kilometrelik Belemedik-Hacıkırı arasında bulunmakta olup tünellerin uzunluğu 12,5 kilometredir. Bu tüneller arasında Türkiye’nin en uzun ikinci demiryolu tüneli (3,756 m) bu bölgede bulunmaktadır. Demiryolu güzergahının en önemli sanat yapılarından birisi de“Varda (Vardıha) Köprüsü” dür. Yapımı 5 yıl süren ve inşaatı sırasında 21 işçi ve 1 mühendisin öldüğü Varda Köprüsü inşaatı 1912 yılında tamamlanmıştır. Uzunluğu 172 metre, orta ayağı ise 99 metre olan köprüye aynı zamanda "Alman" veya "Hacıkırı" köprüsü de denmektedir. Ölen Almanlar anısına bir de mezarlık (Alman Mezarlığı) yapılmıştır. 
Köprü çelik kafes ve taş örme mühendisliği ile yapılmıştır. İnşaatı sırasında, köprü ayaklarına taşınan kesme taşlar yakındaki tepelerden ve tünellerden kurulan teleferik sistemi ile getirilmiştir. Malzemelerin taşınması için bir de dekovil hattı inşa edilmiş olup köprü ayakları bugün hala Varda’nın yakınında ayakta durmaktadır. İşçiler arasında karşılıklı olarak taşların inşaat sahasına varıp varmadıkları “vardı mı”, “vardı ha” olarak söylendiğinden Köprünün adı Almanlar tarafından “Varda” olarak konmuştur.

3.GÜN: ADANA, TARSUS, ANKARA
Kahvaltı sonrası Adana’da Seyhan Nehri kenarında yer alan ve Türkiye’nin en büyük camisi olan Sabancı Merkez Cami, Taş Köprü, Ulu Cami, Ramazanoğlu Medresesi gezimizin ardından  Tarsus’a hareket.  Tarsus'ta; Eshab-ı Keyf, Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz Danyal Peygamber Makamı), Saint Paul Müzesi (Eski Camii), Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus evleri ve sokakları ve Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni), Nusrat Mayın Gemisinin görülmesi. Daha sonra Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve burada verilecek çay molasından sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

Ücrete Dahil Hizmetler

Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama(1),

 kahvaltı(2),

akşam yemekleri(1),

 SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ,

milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

 son gün akşam yemeği,

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

 yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı

Diğer Bilgiler

-ÖĞLE YEMEKLERİ: 
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU
URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU

FESTİVAL TURU

395.00 TL

ESKİŞEHİR SOKAK FESTİVALİ TURU
ESKİŞEHİR SOKAK FESTİVALİ TURU

FESTİVAL TURU

325.00 TL

ANKARA ÇIKIŞLI FİLYOS TURU GÜNÜBİRLİK
ANKARA ÇIKIŞLI FİLYOS TURU GÜNÜBİRLİK

GÜNÜBİRLİK DENİZ TURU

99.00 TL

İSTANBUL ÇIKIŞLI ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK
İSTANBUL ÇIKIŞLI ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK

BATUM TURU DAHİL - ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ

1399.00 TL

DOĞU ANADOLU TURU HAFTALIK
DOĞU ANADOLU TURU HAFTALIK

ÖZGÜN PROGRAM

1345.00 TL

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.