Online Satın Al

ANKARA ÇIKIŞLI İTALYA TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


İtalya

 Roma-Floransa-Venedik-Verona-Milano

Como-Sirmione/Garda-Adalar-Pisa-Siena

Napoli/Pompei-Castel Gondolfu/Castel Romano

8 Gün – 7 Gece

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi , Konforu ve Güvencesi İle

EKSTRA TUR YOK !!!

 

1. Gün: Ankara – İstanbul (Sabiha Gökçen)– Roma

Ankara Esenboğa Havaalanı İç  hatlar terminalinde havalimanı yetkilisi ile saat 06:10 de buluşma. Saat 08:20 ’da Türk Hava Yolları, TK 2963 Seferi ile İstanbul’a hareket. Saat 09:25’de İstanbul’a varış. Ardından TK 1837 ile Saat 10:55 de Roma’ya hareket, saat 12:45’de Roma’ya varış. Ardından bizi bekleyen otobüslerimiz ve rehberimiz Roma şehir tanıtım turumuzu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında VATİKAN SAN PİETRO BAZİLİKASI, AŞK ÇEŞMESİ, COLOSSEUM, ROMA FORUMU, CİRCO MASSİMO, VENEDİK MEYDANI, VİTTORİO EMMANUELLE ANITI, İSPANYOL MERDİVENLERİ bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşme. Geceleme Roma’daki otelimizde.


2. Gün: Roma ( Castel Gondolfu – Castel Romano Outlet)

Sabah kahvaltısının ardından ünlü Castel Gondolfo(Göller bölgesi) ve Castel Romano Outlet Center Alışveriş Turuna özel tur. Burası Roma’ya 30 dk uzaklıkta bulunan volkanik krater gölleri kıyısında kurulmuş küçük kasabalardan oluşmuştur. Ormanları doğa güzelliği ile Roma sosyetesinin, hafta sonları, dinlenmek ve şehir gürültüsünden kaçmak için kurdukları doğal bir cennettir. Yüksekliği nedeniyle serin oluşu yaz aylarınca cezbedicidir. Castel Gandolfo Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu şirin bir kasabadır. Daha sonra Roma’nın en büyük Outlet Center’ların dan Castel Romano’da Dünya’ca ünlü markaları %70’e varan indirimlerle alma imkanına sahip olacaksınız. Bu turu kaçırmamanızı özellikle tavsiye ederiz. Geceleme Roma’daki otelimizde.


3. Gün: Roma (Napoli Pompei)

Sabah kahvaltısından sonra tam günlük Napoli Şehri ve Pompei Turu. Güney İtalya’nın başlangıcı sayılan, İtalya’nın 3. büyük ve en önemli liman kenti, kuzey ve güney arasındaki farklılığın en belirgin şekilde gözüktüğü, Mafya’nın etkisinin her yerde açıkça hissedildiği Napoli Şehri’nde Kraliyet Sarayı, Umberto I Galerisi, San Carlo Opera Binası, Halk Oylaması Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ikinci durağı ise tarihe zevk ve eğlence şehri olarak geçen ve bu yüzden Tanrıların lanetine uğradığı inanılan ve yine bu yüzden Vezüv Yanardağı’nın lavları altında kalan Pompei antik şehri. Bu şehri gezerken bir gece ansızın harekete geçen yanardağın lavlarının altında kalan koca bir şehir ve bu şehirde hiçbir yere kaçamamış insanlar ile tarihten günümüze neredeyse olduğu gibi gelen antik kenti göreceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme Roma’daki otelimizde.


4. Gün: Roma- Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya Doğru yola çıkıyoruz. Floransa’ya varışımızı takiben Rönesans’ın ve sanatın beşiği Floransa’da panoramik şehir turumuza başlıyoruz.  Görülecek yerler arasında, yapımı 200 yıl sürmüş ünlü SANTA MARİA DEL FİORE KATEDRALİ, VAFTİZHANE, GİOTTO’nun ÇAN KULESİ, SENYORLAR SARAYI ve MEYDANI, PONTE VECCHİO bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği (1 adet yerli veya yabancı içecek) ve Geceleme FLORANSA’daki Otelimizde.


5. Gün: Floransa (Pisa – Siena – San Gimignano)

Sabah kahvaltısının ardındantam günlük Pisa-Siena-San Gimignano turlarına başlıyoruz. Bu turumuzda mucizeler meydanındaki ünlü Pisa Kulesi, Pisa Katedrali ve Vaftizhanesi göreceğimiz yerler arasındadır. Pisa Kulesi bitirildiği tarihten itibaren güneye doğru eğilmeye başlamıştır. Bunun sebebi temeldeki yumuşak zemindeki bir çökmedir. Günümüzde, Pisa Kulesi’nin tepesinden güney yönünde aşağı sarkıtılan bir çekül 4,3 metre açığa inmektedir.  Ancak yapının ağırlık merkezinin izdüşümü kendi temel dairesinin içinde kaldığı için kule devrilmemektedir. ‘La torre di Pisa’ her yıl milimetrenin onda yedisi kadar (100 yılda 7 cm) eğilmektedir. Kule, Pisa‘nın gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak  Cenova ve Venedik’e rakip olarak yapılmıştır. Ünlü bilim adamı Galile, bütün cisimlerin aynı hızla ve aynı fizik kanununa uyarak düştüklerini bu kulede yaptığı deneylerle ispat etmiştir. Pisa Kulesi ve çevresindeki Katedral, Kilise ve mezarlık UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir. Turumuzun devamında İtalya’nın en güzel bölgelerinden Toscana bölgesinin en karakteristik şehri Siena’ya ulaşıyoruz.  TOSCANA’NIN en can alıcı şehirlerinden biri olan SİENA gezimizde Ortaçağ kasabalarında gezecek yüzyılların içinden günümüze bozulmadan gelmiş mimari dokuda keyifli dakikalar geçirecek, TOSCANA bölgesinin meşhur şaraplarını satın alma şansını elde edeceksiniz. Campo Meydanı, San Domenico, Duomo görülecek yerler arasındadır.  Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortacağ'da yapılan at yarışları Palio ile ünlü bu şehir sizleri bambaşka bir dünyaya götürecektir. Toscana’nın kalbi sayılan yüz adet kulesi ile ünlü etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bu Ortaçağ kasabasında inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşacaksınız.  Unesco Dünya Miras’ları İtalya listesinde yer alan San Gimignano görüldükten sonra otelimize transfer. Akşam yemeği (1 adet yerli veya yabancı içecek) Geceleme FLORANSA’daki otelimizde.


6. Gün: Pisa-Venedik (Murano-Burano)

Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Venedik’e varışımızın ardından Venedik Şehir turumuza başlıyoruz 160 kanal ve 400 yaya köprüsü ile birbirine bağlı olan 118 ada üzerine kurulmuş olan bu büyüleyici kentte yürüyerek yapılacak olan  şehir turumuzda şehrin sembolü olan ve dünyanın en güzel oturma  odası olarak bilinen San Marco Meydanı, meydanda bulunan San Marco Katedrali, Venedik’in en eski ailelerinden olan Doges’lerin yaşadığı Ducale Sarayı, Saat Kulesi, İç çekiş Köprüsü, Çan Kulesi, Büyük Kanal üzerindeki Rialto Köprüsü görülecektir Ardından  yarım günlük dünyaca ünlü cam işlerinin yüzyıllardır geleneksel yöntemlerle yapıldığı Murano ve tipik bir balıkçı köyü olan elişi dantelleriyle ünlenmiş Burano adalar turu. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme VENEDİK’teki otelimizde.


7. Gün: Venedik-(Sirmione – Garda Gölü )-Verona-Como-Milano

Sabah Kahvaltısının ardından Sirmione – Garda Gölü turumuzu yapıyoruz. İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabasına hayran kalacaksınız. Tur sonrası Verona'ya hareket. Veron’ya ulaşıp şehri çevreleyen duvarları aştığımızda, Romeo'nun Juliet'e duyduğu aşkı anında hissedebilirsiniz. Ana meydanda tüm heybetiyle konumlanmış arenanın duvarlarını geçerek doğruca Juliet'in evine gidiyoruz. Evin avlusuna uzanan duvarlarda ziyaretçi âşıkların yaptığı grafittileri inceleyerek ilerlerken kendinizi Romeo'nun Juliet'ine serenat yaptığı ve ona kavuşmak için tırmandığı o meşhur balkonla karşı karşıya buluyorsunuz. Tur sonrası Yol üzerinde Como Gölü Turu. Kimilerine göre en romantik balayı adreslerinden biri, kimilerine göre jet sosyetenin, zenginlerin sayfiye yeri, kimilerine göre de yeşilin maviyle buluştuğu cennet bir köşe. Alp dağlarının eteklerinde yer alan Como Gölü. Tur sonrası Milano’ya hareket. Tur bitimi Milano otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Milano’daki otelimizde.


8. Gün: Milano –İstanbul – Ankara

Sabah kahvaltısının ardından Milano Şehir turu , Görülecek yerler arasında; DUAMO KATEDRALİ ve MÜZESİ, GALLERİA SCALA MEYDANI, ÜNLÜ SCALA OPERASI, PALAZZO REALES SPOZESCO KALESİ bulunmaktadır.Havalimanına transfer Türk Hava Yollarına ait TK 1876 sefer sayılı uçağımız ile saat 19.55’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23:45’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımızı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrası TK 2192 sefer sayılı uçuşumuzla saat +02.20’de Ankara’ya hareket ve saat 03.40’da Ankara’ya varış.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları’nın Tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul Sabiha Gökçen -Roma/Milano-İstanbul -Ankara ekonomi sınıf uçak bileti,
Roma’da 3 gece 4* Barcelò Aran Mantegna (www.barcelo.com/Barcelo_Aran_Mantegna‎ Hotel) vb otelde oda kahvaltı konaklama
Floransa’da 2 gece 4 *REGINA HOTEL MONTECATINI Hotel’de (http://www.regina-hotel.it/) vb otelde oda kahvaltı konaklama
Venedik- Padova’da 1 gece 4* Sheraton Hotel Padova (http://www.sheratonpadova.com/ )vb otelde oda kahvaltı konaklama
Milano’da 1 gece 4* Hotel Barcelo Milano Hotel’de vb otelde oda kahvaltı konaklama
Milano’daki Otelimizde 1 adet Akşam yemeği 
Venedik’teki Otelimizde 1 adet Akşam yemeği 
Floransa’daki Otelimizde 2 adet Akşam yemeği (1 adet yerli veya yabancı içecek)
Özel otobüs programda belirtilen şehirlerarası ve havaalanı otel transferleri
Programda belirtilen şehir tanıtım turları,
Roma, Floransa, Venedik, Milano Konaklama vergileriniz ve şehir girişleri 
Venedik’teki Vaperotto 
Como Gölü Turu
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Havalimanı vergisi ve uçuş sigortası
Özel Seyahat Sağlık Sigortası ve Güvence Paketi Poliçesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi Harcamalar
Vize Ücreti ve Servis Bedeli 120 Euro
Yurt Dışı Çıkış Konut Fonu

FİYATA DAHİL OLAN TURLAR

 

CASTEL GONDOLFO - CASTEL ROMANO OUTLET CENTER ALIŞVERİŞ

Burası Roma’ya 30 dk. uzaklıkta bulunan volkanik krater gölleri kıyısında kurulmuş küçük kasabalardan oluşmuştur. Ormanları doğa güzelliği ile Roma sosyetesinin, hafta sonları, dinlenmek ve şehir gürültüsünden kaçmak için kurdukları doğal bir cennettir. Yüksekliği nedeniyle serin oluşu yaz aylarınca cezbedicidir. Castel Gandolfo Papanın yazlık sarayının bulunduğu şirin bir kasabadır. Moderno tarafından yapılan saray ve meydandaki Bernini çeşmesi görülmeye değerdir. Volkanik bir krater gölünün kıyısında kurulan bu kasaba Antik dönemde Roma soylularından, Sophia Loren’e kadar bölgenin en gözde bölgesi olmuştur. Hemen yanında bulunan ‘Frascati’ kasabası ise orta İtalya’nın en iyi şaraplarının yapıldığı şirin bir bağcılık kasabasıdır.

 

NAPOLİ – POMPEİ (TAM GÜN)

Güney İtalya’nın başlangıcı sayılan, İtalya’nın 3. büyük ve en önemli liman kenti, kuzey ve güney arasındaki farklılığın en belirgin şekilde gözüktüğü Napoli Şehri’nde Kraliyet Sarayı, Umberto I Galerisi, San Carlo Opera Binası, Halk Oylaması Meydanı görülecek yerler arasında. Turumuzun ikinci durağı ise tarihe zevk ve eğlence şehri olarak geçen ve bu yüzden Tanrıların lanetine uğradığı inanılan Vezüv Yanardağı’nın lavları altında kalan Pompei antik şehri. Bu şehri gezerken bir gece ansızın harekete geçen yanardağın lavlarının altında kalan koca bir şehir ve bu şehirde hiçbir yere kaçamamış insanları ile tarihten günümüze neredeyse olduğu gibi gelen antik kenti göreceksiniz.

 

PİSA-SİENA-SAN GİMİGNANO

İtalya’nın en güzel bölgesi TOSCANA’nın en can alıcı köylerinden biri olan SIENA gezimiz esnasında sizlere o büyülü ortaçağ kasabalarında yaşıyormuş hissini uyandıran tarihin dokusu ile yüzyılların içinden günümüze bozulmadan gelmiş mimarisinde keyifli dakikalar geçirecek ve TOSCANA bölgesinin ünlü şaraplarını satın alma şansını elde edeceksiniz. Kaçırmamanız gereken bir görsel şölen.

 

MURANO-BURANO                                                              

Bir su ve kanallar şehri olan Venedik’i görmenin yanında burada bulunan adalardan en önemli ikisini görmeden geçmek imkânsız. 16 yy.dan günümüze kalan dünyaca meşhur cam işçiliği ve bugün bile hala açıklanmamış özel maddelerin bileşiminden oluşan camdaki o renkleri ancak ve ancak Murano Burano adasında gerçek el emeği ürünü olarak alabilir ve cama nasıl hayat verildiğini görebilirsiniz.  Burano adasına geçtiğimizde ise Avrupa’nın en güzel balıkçı koyunu ilk günkü doğallığı ile göreceksiniz. Burada köylü kadınların yapmış olduğu el işi dantellerden alma şansına sahip olacaksınız.

 

SİRMİONE – GARDA GÖLÜİtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabasına hayran kalacaksınız.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

499.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

399.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

399.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

649.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.