Online Satın Al

PULLMAN MONARCH BALTIK BAŞKENTLERİ

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


PULLMAN MONARCH BALTIK BAŞKENTLERİ

7 GECE 8 GÜN

THY İLE İSTANBUL/BERLİN - TALLİNN/İSTANBUL UÇUŞLARI DAHİL

1. Gün: Istanbul - Berlin

Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde belirlenen saatte VES Turizm Deskinde buluşuyoruz. Türk Hava Yollarının TK 1721 tarifeli seferi ile saat 07:40 Berlin (Tegel) havalimanına hareket ediyoruz. Berlin e varışımızın ardından Rostock limanına transferimizi gerçekleştiriyor ve gemiye biniş işlemlerimizin ardından kabinlerimize yerleşiyoruz.


2. Gün: Denizde Seyir

Bugün gün boyunca geminin düzenlemiş olduğu aktivitelere katılabilirsiniz.


3. Gün: Stockholm

Kuzeyin Venedik i olarak bilinen İsveç in başkenti ve en büyük şehri StockholmNe hoşgeldiniz. 13.yy. ortalarında bir kale olarak kurulan Stockholm şehri anakara dışında on dört adaya ve Mälaren Gölü nün denizle birleştiği bir kanala sahiptir. Spesiyalleri arasında bulunan Skaagen isimli deniz ürünleri salatasını, her türlü peynir çeşidinin ve lezzetli etlerin tadına bakmak için Stockholm ün açık hava kafelerinde veya restorantlarında oturabilirsiniz. Yapıları, parkları, tarihî merkezleri, yeşil alanları ve eğitim merkezleriyle oldukça ileri bir Avrupa şehridir Stockholm.


4. Gün: Stockholm

Limandan ayrılıp ekstra olarak düzenlenecek Stockholm turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkacağız. Otobüsle Fjallgatan’a gidip güzel bir Stockholm ve liman manzarası seyrettikten sonra Ulusal Müze, Kraliyet Tiyatrosu ve Grand Hotel’i panoramik olarak göreceğiz. Daha sonra lokal rehberimiz ile birlikte 1628’de batan eski Vasa teknesinin bulunduğu Vasa Müzesi’ne gideceğiz. Vasa müzesini gezdikten sonra şehrin tarihi bölümü Gamla Stan’a gidip, kaldırım taşlı sokaklarda rehberimizle birlikte yürürken kendimizi Ortaçağ’da yaşıyormuş gibi hissedeceğiz. Barok tarzındaki Kraliyet Sarayı’nı şehrin tarihi yerlerini görme şansımız olacak. Serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Şehir merkezinde kalmak isteyen misafirlerimiz kendi imkanları ile dönebilirler.


5. Gün: Tallin

Avrupa’nın en atmosferik şehri, derneklerinin ve yüksek kiliselerinin mimari zenginlikleri ile bilinen Tallinn e hoşgeldiniz. Bugün ekstra olarak düzenlenecek turumuzda limandan ayrılıp Catherine Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra yol üstünde el sanatları çarşılarını görebileceğiniz Pirita meydanına gideceğiz. Pirita meydanı her yıl uluslararası regattaların düzenlendiği çok keyifli bir meydandır. Buradan dönerken Estonya’nın ünlü heykeli Russalka (denizkızı) abidesini ve Kont Orlov’un yazlık köşkünü göreceğiz ve daha sonra Tallin in en güzel yeri olan eski şehire gideceğiz. Yürüyüşümüze üst şehirden başlayacagız. Ardından günümüzde Estonya parlamentosunun binası olan Toompea Kalesi’ni , Rus Ortodoks Kilisesi Alexander Nevsky’yi ve Gothic Dome Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz ve buradan görülen harika manzaranın tadını çıkaracağız. Buradan ayrıldıktan sonra şehrin aşağısına inip dar ve dolambaçlı sokaklarından geçip, XV. yy eczanesi Town Hall’a varmadan önce Blackheads Brotherhood’un ve daha pek çok Ortaçağ tüccarının evini ve Great Guild’i göreceğiz. Serbest zamanin ardindan gemiye geri dönüşümüz başlayacaktır.


6. Gün: St. Petersburg

Rus İmparatorluğu nun merkezinde, Deli Petro tarafından 1703 yılında kurulan St. Petersburgda bugün düzenleyeceğimiz ekstra şehir turunda, Nevski Caddesine geçiyoruz ve St. İsaac Katedralini görüyoruz. Turda ilk durak St. İsaac Meydanı olacak. Güneşli günlerde St. İsaac Katedralinin yaldızlı kubbesi kilometrelerce öteden görülebilir. Rusyanın bu önemli şehrinde panoramik bir tur yaptıktan sonra, Spilled Blood Katedralinde fotoğraf çekmek için duracağız. Sonrasında ise Neva Nehri deltasında ufak bir ada üzerine kurulmuş Aziz Peter ve Aziz Paul Kalesini, üniversiteyi, Çar Petro Anıtını, Decembrist Meydanını ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı nı göreceğiz. Bu arada alışveriş yamak için vaktimiz olacak. Nevsky caddesinde vereceğimiz serbest zamanın ardından gemiye geri döneceğiz.


7. Gün: St. Petersburg

Bugün ekstra tura katılan misafirlerimiz ile, Petro’nun planlarını kendi çizdiği yazlık sarayı olan Peterhof turumuz için limandan ayrılıyoruz. Paris’teki Versailles’a rakip bina ve bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksi olan Peterhof, Rus sanat ve mimarisinin doruk noktasıdır. 150 anıtsal çeşme 4 şelalenin süslediği muhteşem bir bahçe düzenlemesi gözlerinizi kamaştıracak. 1714’te Petro tarafından ünlü İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirilen saray, 2. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmüş ancak savaş sonrası tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Öğleden sonra Hermitage müzesine geçeceğiz.


8. Gün: Helsinki - Tallinn - İstanbul

Gemi varışımızın ardından bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz ve Tallinn e gitmek üzere feribota doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2.30 saat sürecek olan yolculuk sonrası Tallinn havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havalimana varışımızın ardından Türk Hava Yollarının TK1422 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:30 hareket ediyoruz. Saat 21:50 olarak öngörülen varışımızın ardından bir sonraki turda buluşmak dilekleri ile birbirimize veda ediyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul/Berlin-Tallinn/İstanbul uçuşları
Liman ve havalimanı vergileri (390 €)
Havalimanı/Liman/Havalimanı transferleri
Helsinki - Tallinn Feribot seferi
Pullmantur Monarch gemisinde tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece HER ŞEY DAHİL konaklama
Gemide alınacak sınırsız alkollü ve alkolsüz içecekler
TÜRKÇE rehberlik (minimum 20 kişi katılımıyla)
Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar, fitness
Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları
Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar (Internet ve telefon, kuru temizleme,mağazalarda ürünler vb)
Gemi servis ücreti (72 €)
Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra kara turları
Vize bedeli (120 €)
Seyahat ve iptal sigortası (20 €) (65 yaş ve üzeri misafirlerimize 100% sürprim uygulanır)
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Sağlık hizmetleri
Güzellik merkezi ve spa
Olası yakıt harcı

Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2016 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
Geziye, VES Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
Geminin kaptanı gerekli gördüğü durumlarda rotada ve uğranacak limanlarda değişiklik yapabilir.
Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VES Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VES Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VES Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.