Online Satın Al

İSRAİL TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler

3 Gece - 4 Gün
TEL AVİV – KUDÜS - LUT GÖLÜ (Ölüdeniz)

1. Gün: İstanbul, Tel Aviv, Yafa, Kudüs

Sabiha Gökçen Hava Alanı Dış Hatlar Terminali’nde firmamiz yetkilisiyle buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra iki saat surecek olan uçuşumuz ile Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yerel rehberimizle buluşuyoruz. Yarım saatlik yolculuğun ardından Tel Aviv’e ulaşıyoruz. Panoramik turumuzda Doğu Akdeniz'de modern bir metropolitan olan Tel Aviv'in 1930 yıllarinda Modern Akım etkisi ile yapılan Bauhaus mimarisi evlerini görüyoruz. Akdeniz sahil boyunca devam ediyor ve Eski Yafa’ya gidiyoruz. Tarihi Yafa sokaklarında yapacağımız yürüyüş turunda, Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, eski evleri görüyoruz.Ziyaretlerin ardından Kudüs’e gidiyoruz. Aksam yemegi ve konaklama otelimizde.


2. Gün: Kudüs, Gethsemane Bahceleri, Golgota Tepesi

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Şehrin en önemli tepesi olan Zeytindağı Tepesine gidiyoruz. Yahudi mezarlığının yer aldığı Zeytindağı’ndan, Kudüs’ün en etkileyici manzarasını görüyoruz. Fotoğraf molasının ardından Gethsemane Bahceleri içinde iki bin yıllık zeytin ağaçlarını görüyoruz. Milletler Kilisesi ve Meryem Ana’nın mezarının bulunduğu Meryem Kilisesi’ni ziyareti ardından otobüsümüze biniyor ve Kanuni Sultan Süleyman’ın inşa ettiği surların kapılarından geçerek, Eski Kudüs’e ayak basıyoruz. Öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra Kudüs’te yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ermeni Mahallesi’nden geçiyor ve Cardo Caddesi’ne geliyoruz. Yahudi Mahallesi’nin Sokak aralarından geçerek Batı Duvarı olarak da bilinen Ağlama Duvarı’na geliyor ve Duvar'da ibadet eden Yahudileri izliyoruz.Duvar'ı gördükten sonra Müslüman Mahallesi’ne geçiyoruz. Kubbet’ül Sahra ve Mescid-i Aksa’nın da yer aldığı Tapınak Tepesini ziyaret ediyoruz. İsa’nın yargılanmasından çarmıha gerildiği tepe Golgota’ya kadar “Çile Yolu” olarak bilinen Via Dolorosa boyunca ilerliyor ve sonunda bulunan “Göğe Yükseliş” Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Kudüs’ün otantik çarşılarında alışveriş molası ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


3. Gün: Doğu Kudüs, Lut Gölü (Ölü Deniz)

Kahvaltı sonrasında tam gün sürecek olan Doğu İsrail Turumuza başlıyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen altı buçuk milyon Yahudi’nin anısı için inşa edilen (Yad Vashem) Soykırım Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.Ardından Yehuda Çölü üzerinde dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz (Tuz Gölü)’e hareket ediyoruz. Burada içerdiği mineraller nedeni ile kozmetik sanayinde kullanılan doğal çamurlarda çamur banyosu yapabiliyor ve de Ölü Deniz’de batmadan yüzmenin keyfine varıyoruz. Lut gölü doğal maddelerinden kozmetik mamullerinin imal edildigi dünyaca meshur AHAVA Fabrikasi satış magazasını ziyaret ediyoruz. Dinlenme ve keyifli anlardan sonra otobüsümüze biniyor ve Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaralarını panaromik görerek Kudüs’e doğru yol alıyoruz. Aksam yemegi ve konaklama otelimiz.


4. Gün: Kudüs, Tel Aviv, İstanbul

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp, Tel Aviv Ben Gurion Hava Alanı'ndan, İstanbul'a uçuyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Kudüs'te 4* otelde 3 gece yarım pansiyon konaklama
Programda belirtilen transfer ve şehir turlari
Programda belirtilen bütün ziyaretler ve giriş ücretleri
Transferler ve çevre gezileri
Türkçe rehberlik hizmeti
Hurma ikramı
Araç içinde şişelenmiş su ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sigorta ve sigorta harçları
Alan Vergileri
Yemeklerinde alınan içecekler
Bahşişler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.