Online Satın Al

Ankara Çıkışlı Otobüsle Büyük Balkanlar ve Orta Avrupa Turu

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


İKİSİ BİRARADA: BALKANLAR + ORTA AVRUPA TURU
9 GECE 10 GÜN
4* HOTELLERDE KONAKLAMA*LÜX OTOBÜSLER İLE ULAŞIM* 9 ADET SABAH KAHVALTISI- 9 ADET AKŞAM YEMEĞİ* TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ FİYATA DAHİL
YUNANİSTAN-MAKEDONYA-KOSOVA-KARADAĞ- HIRVATİSTAN-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK-MACARİSTAN-AVUSTURYA-BULGARİSTAN TURU

1. Gün: Ankara'dan Hareket, İstanbul İpsala Üzerinden Kavala

Saat 18.00’de acentemiz önünden rehberle hareket. İstanbul üzerinden ve İpsala’ya varış. Akşam saatlerinde İpsala’dan Yunanistan’a giriş.


2. Gün: Kavala, Selanik, Üsküp

Gece yolculuğu sonunda  Sabah saatlerinde Kavala Anastasia’nın yerinde kahvaltı (6 €) …Kavala şehir turu. Bu turda; Liman, Kale, Su kemerleri, Belediye binası, Pargalı İbrahim Paşa Camii görülecek yerler arasındadır. Daha sonra 2 saatlik yolculuk sonrası Selanik’ varış ve yapacağımız şehir turunda; ; Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitrİos katedrali, Atamızın evi, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelos -P.konstantin heykelleri ,Vardar, Makedonia,Aristotales, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır.Öğleden sonra Makedonya’ya giriş ve Üsküp’e hareket. Üsküp’e varışta; Makedonya meydanı-Üsküp Kalesi-Vardar Nehri-Taş Köprü-Kapalıçarşı-Davut Paşa Hamamı-Murat Paşa camii-Mustafa Paşa camii-İsabey camii-Saat kulesi-Eski hanlar-Türk çarşısı-Kapalı Çarşı-Çifte Hamam-Köse Kadı camii-Rahibe Teresa heykeli-1963 depreminde yıkılan Üsküp’te ayakta kalan tek bina Eski Tren Garını geziyoruz, yerel resturantta Üsküp köftesi akşam yemeği ardından konaklama için otelimize transfer (OK HOTEL/IBIS HOTEL CENTER 4*) (567 km)


3. Gün: Kosova, Prizren, Arnavutluk, İşkodra, Karadağ, Podgorica

:  Sabah kahvaltısının ardından Kosova’ya hareket.  2 saatlik yolculuğumuz sonrası Prizren’e varış ve şehir turu yapılacaktır. Bu turda, Fatih Sultan Mehmet Namazgahı, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Külliyesi ve hamamı, Şadırvan Meydanı ve Prizren köprüsü görülecektir. Yolumuza davamla Arnavutluk üzerinden (2 saat) Arnavutluk’un serhad şehri İşkodra’ya varış İşkodra kalesi ile İşkodra gölü kıyısından Karadağ’a giriş yapacağız. Karadağ’da akşam saatlerinde başkent Podogorica’da olacağız. Şehirde kısa panoramik bir tur sonrası otelimize yerleşme ve akşam yemeği…Konaklama Podgorica’daki otelimizde… (PHILIA HOTEL/RAMADA HOTEL 4*) (360 km)


4. Gün: Karadağ, Budva, Kotor,Hırvatistan, Dubrovnik, Bosna Hersek, Trebinje

Sabah kahvaltımızın ardından Karadağ’ın kristal kıyılarına hareket ediyoruz. Karadağ’ın eşsiz dağlık manzarası eşliğinde Budva’ya ulaşıyoruz. Budva’da Eskişehir, Sveti Stafan adasını görüyoruz, fotoğraf molası veriyoruz…Daha sonra 30 km. ilerdeki Kotor’a gidiyoruz, Stari Grad ve kale görülecek yerler arasındadır. Öğlen yemeği molamızı da burada veriyoruz. Öğleden sonra Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Karadağ’dan çıkış yapıp Hırvatistan’a giriyoruz ve Dubrovnik’e ulaşıyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yerlan muhteşem şehire kale kapısında otobüsümüzden inerek yürüyerek giriyoruz. Daha sonra, Rektörler Sarayı, Saat kulesi, Stradun Caddesi, Dominican ve Franciscan Manastırı, Avrupa’nın ilk eczanesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde vakit kaybetmeden otobüsle Bosna Hersek’e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Dubrovnik’e 30 km mesafedeki Trebinje’de…(LEOTAR HOTEL 4*) (250 km)


5. Gün: Bosna Hersek, Mostar, Saraybosna

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılış Mostar’a hareket.. Mostar’a varışta yapacağımız şehir turunda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Tur sonrası Başkent Saraybosna’ya hareket ve 2,5 saatlik yolculuk sonrası ulaştığımız Sayabosna’da Avrupa’nın en müstesna çarşısı başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri , Musevi Sinagogu , 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camiisi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği için serbest zaman ardından  daha sonra Macaristan’a hareket.  Geceleme ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizde (TERME SPA Hotel 4*/EXCLUSIV HOTEL 4*) (200 km)


6. Gün: Macaristan, Budapeşte

Sabah saatlerinde erken kahvaltı sonrası Budapeşte’ye hareket. Yol üzerinde molalarla Macaristan’a giriş ve öğleden sonra Budapeşte’ye varış sonrası şehir turu yapacağız.  Turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Andrasy Caddesi, Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, görülecek yerler arasındadır.  Akşam yemeği Macar restaurantında…Konaklama otelimizde (NOVOTEL BUDAPEST CITY/HUNGARIA CITY CENTER/ARENA HOTEL 4*) (378 km)


7. Gün: Avusturya, Viyana

Kahvaltımızın ardından öğleye kadar Budapeşte’de serbest zaman…Öğle saatlerinde Viyana’ya hareket. Viyana’ya varışta yapacağımız şehir turunda; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi, trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında…Akşam yemeği yerel restaurantda..Yemek sonrası otelimize hareket ve konaklama…(ARION CITY HOTEL/PYRAMID HOTEL 4*). (230 km)


8. Gün: Hırvatistan, Zagrep

Kahvaltımızın ardından Viyana’da serbest zaman… Öğle saatlerinde Hırvatistan’a hareket. Akşam Başkent Zagrep’e varışta yapacağımız turda; Zagreb'de, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı'nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı'ını, Zagreb'in sembolü St. Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi'ni gezeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.. (HOTEL INTERNATIONAL 4*) (360 km)


9. Gün: Sırbistan, Belgrad

Kahvaltımızın ardından geri dönüşe geçerek Sırbistan’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Başkent Belgrad’a ulaşıyoruz. Öğleden sonra Belgrat’ta yapacağımız panoramik şehir turunda; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasında. Belgrad’da size sürpriz yapıyoruz ve sizi Tuna Nehri üzerindeki Cruise Hotel’de konaklatıyor, akşam yemeğimizi de burada alıyoruz. (COMPASS RIVER CITY HOTEL 4*/ASTORIA HOTEL 4*) (390 km)


10. Gün: Bulgaristan,Sofya

Kahvaltı sonrası Sofya’ya hareket ve varışta yapacağımız şehir turunda;  St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Akşam  saatlerinde Sofya’daki otelimize yerleşme-akşam yemeği…Konaklama otelimizde (NOVOTEL SOFIA HOTEL 4*/SOFIA FORUM HOTEL 4*)


11. Gün: Bulgaristan, Filibe, Kapıkule, İstanbul, Ankara

Kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyor ve Filibe’ye hareket ediyoruz. Filibe şehir merkezinde alışveriş molası sonrası Filibe’den hareket ve  Kapıkule’den giriş sonrası İstanbul üzerinden Ankara’da turumuzun sonu….. (İniş ve biniş noktaları  aynı yerler olacaktır)


Ücrete Dahil Hizmetler

Lüks otobüsler ile ulaşım ve tüm transferler
Üsküp 1, Podgorica 1, Trebinje 1, Saraybosna 1, Budapeşte 1, Viyana 1, Zagreb 1, Belgrad 1, Sofya 1  gece olmak üzere toplam 9 gece  4* otellerde konaklama
Kavala, Selanik, Üsküp, Prizren, Podgorica, Budva, Kotor, Dubrovnik, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Zagreb, Budapeşte, Viyana, Sofya ve Filibe panoramik şehir turları
Sabah kahvaltıları (9 adet kahvaltı fiyata dahildir)
Akşam yemekleri (9 adet set menü fiyata dahildir)
Türkçe rehberlik hizmeti
Otobüste su ikramı (Uluslararası yolculuklarda muavin bulunmamaktadır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat Sağlık Güvence Paketi (10 € - 65 yaş ve üzeri 30 €)
Çok Girişli Schengen Vizesi (120 €)
Yurtdışı çıkış Pulu (15 ₺)
Extra turlar ve kişisel harcamalar (öğle yemekleri ve programda belirtilmeyen akşam yemekleri-tüm içecekler)
Yemekler, seyahat esnasındaki tüm içecekler
Otellerdeki Pay-TV, kuru temizleme, oda servisi, minibar ödemeleri
Rehber ve Şöför bahşişleri 5 €

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

ISPARTA LAVANTA AŞKI FESTİVALİ TURU
ISPARTA LAVANTA AŞKI FESTİVALİ TURU

Festival Özel

525.00 TL

ANTALYA KEMER OLYMPOS SİDE TURU 4 GÜN
ANTALYA KEMER OLYMPOS SİDE TURU 4 GÜN

4 Günlük Özel Rota

835.00 TL

AMASRA SAFRANBOLU TURU GÜNÜBİRLİK
AMASRA SAFRANBOLU TURU GÜNÜBİRLİK

GÜNÜBİRLİK

195.00 TL

EGE VE AKDENİZ KOYLARI TURU HAFTALIK
KUZEY EGE ve KAZDAĞLARI TURU

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.