Online Satın Al

SÜPER PROMOSYON BÜYÜK BALKANLAR

En yakın tarih .., Kişibaşı 0.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


SÜPER PROMOSYON
VİZESİZ BÜYÜK BALKANLAR
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE
BALKANLAR’ da 6 ÜLKE BİRARADA
KOSOVA,MAKEDONYA,ARNAVUTLUK,KARADAĞ,BOSNA HERSEK,SIRBİSTAN 
TUNA NEHRİ VE OHRİD TEKNE TURU DAHİL
ANKARA'DAN ANKARA'YA İÇ HAT BAĞLANTI DAHİL

1. Gün: ANKARA İSTANBUL PRISTINA ÜSKÜP

13 Mayıs 2017 saat 04:00'da Esenboğa Havalimanında buluşma, bagaj ve bilet işlemleri sonrasında aşağıdaki parkurda Priştina'ya varış.

13/05/2017 Cmt      PC2675         Ankara - İstanbul     05:45 06:50 
13/05/2017 Cmt      PC341          İstanbul - Priştine     10:00 10:50
Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Üsküp şehir turu için alandan hareket ediyoruz.Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Turkçarşısi, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme hotelde.


2. Gün: ÜSKÜP KALKANDELEN OHRİD

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır.. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında , Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır .Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Ohrid Gölü Tekne Turuna sonrasında otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme Otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(30 EUR)


3. Gün: OHRİD TİRAN ULCIN

Sabah erken saatlerinde Ohridden ayrilarak  Elbasan üzerinden 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk`taki son duragimiz olan Iskodra`ya geciyoruz.Panoramik olarak Iskodra`daki tarihi kale ve sehir surlarini gorduktan sonra İşkodra’daki veya Ulcın’deki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: BUDVA ST. STEFAN KOTOR MOSTAR

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Murigan uzerinden Avrupa`nin resmi olarak taninan en gec devleti Karadag`a geciyoruz.Adriyatik sahillerindeki olaganustu manzarali yollardan gecerek kısa bir yolculuğun ardından, ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan  ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola sonrasinda  duragimiz muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.Budva gezimiz sonrası Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden sonra, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: MOSTAR SARAYBOSNA

Uyandırma ve kahvaltının ardından  Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuz sonrasi Saraybosna ya transfer. Varışımız ardindan Saraybosna Turumuza basliyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: SARAYBOSNA BELGRAD

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının Belgrad’a hareket. Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Panoniyen Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan BELGRAD’ ta  otobüsümüz ile  panoramik şehir turunun yanısıra, yürüyüş turuda yapıyoruz. Bu esnada, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Tuna Nehri ve Sava Nehrinin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın İstiklal Caddesi diye bilinen, Knez Mihailo Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde


7. Gün: BELGRAD – PRİŞTİNE

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Priştine’ye hareket, yol üstü mola ve kapı geçişleri sonrası Priştine’ye varış. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik Şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası’nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi, ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde


8. Gün: PRİŞTİNE İSTANBUL ANKARA

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle havalimanına hareket ediyoruz.  PC342 Priştine - İstanbul 11:30 14:00 uçağı ile İstanbul'a hareket. iç hat bağlantı ile devam edecek konuklar uçuşlarına  devam ediyor. Ve bir başka seyahatte buluşmak için vedalaşıyoruz.

20/05/2017 Cmt PC342   Priştine - İstanbul 11:30 14:00 
20/05/2017 Cmt PC2666 İstanbul - Ankara  15:10 16:15 


Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus ile Ankara-İstanbul-Priştine / Priştine – İstanbul-Ankara Uçuş Biletleri
Yerel Ulaşım Hizmetleri
Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
3*4* Otellerde 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
Üsküp(1),Ulcın(1),Trebınje(1),Saraybosna(1)
Belgrad(1),Priştine(1) altı adet akşam yemeği
Panoramik şehir turları
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Şehir Vergileri
Gümrük Vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze e ören yeri giriş ücretleri.
Otelde alınan ekstralar.
Tüm kişisel harcamalar
Ekstra turlar
Öğle yemekleri
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
İsteğe bağlı şöför ve rehber bahşişleri

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU
ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU

SÜPER PROMOSYON

369.00

VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU
VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU

VİZESİZ

479.00

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI PROMOSYON KIBRIS TURU 3 GECE 4 GÜN
ALPLERİN GÖLGESİNDE 5 ÜLKE
ALPLERİN GÖLGESİNDE 5 ÜLKE

FARKLI ROTA

499.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.