Online Satın Al

5* President Gemisi İle Muhteşem Çin& Yangtze Nehir Turu

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İSTANBUL – SHANGHAİ

Pasaport, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK26 sayılı uçuşu ile saat 00:35de Shangai’ye hareket. Geceleme uçakta.Yerel saatle 15.50de Shangai’ye varışta pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra akşam yemeğini alacağımız restorana transfer.Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme,Geceleme otelimizde


2. Gün: SHANGHAİ

Otelde alacağınız sabah kahvaltısından sonra Çin’in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi’ni gezeceksiniz.1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Daha sonra Öğle yemekli turumuzda Shanghai’ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan BUND bölgesini ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz.Daha sonra bütün geziniz boyunca, eski Çin mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz, Yuyuan bölgesi alışveriş turu ve devamında Shanghai’ın ünlü Nanjing Caddesi’nde alışveriş imkanınız olacaktır.Restoranda alınacak olan akşam yemeğini takiben Huang Nehri’nde tekne gezisi gününüzü unutulmaz kılacaktır.Geceleme otelimizde


3. Gün: SHANGHAİ- WUHAN – YICHANG – YANGTZE

Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer uçakla Wuhan’a hareket .Varışta, öğle yemeğinizi alacağınız restorana transfer. Yemek sonrası özel otobüsle Yichang’e hareket . Takribi 3 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Yiçhang’a varış ve akşam yemeğini alacağınız restorana transfer. Yemek sonrası Deluxe Gemiye transfer, kabinlere yerleşme, geceleme gemide.


4. Gün: YANGTZE ( Üç Boğazlar )

Gemide her sabah kahvaltı öncesinde ,arzu eden yolcular Tai-Chi Çin jimnastiğine katılabilirler .Kahvaltıdan sonra gemide yapılacak olanyarım günlük ekstra turlardan birine katılabilirsiniz.Öğleden sonra yapacağınız turla Üç Boğaz’ın muhteşem manzarasını seyredecek ve Üçboğazlar Hidrosantralı gezeceksiniz. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra Ge Zhouba’da geminin havuzlar sistemi ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. Akşamüzeri geminin hareketi ve ‘Kaptanın Tanışma ve Hoş Geldiniz Kokteyli’ ile ağırlanacaksınız, akşam yemeği ve geceleme gemide.


5. Gün: YANGTZE ( Wu ve Quatang Boğazı)

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonraYangtzeyi besleyen ırmaklardan birinde önce dar boğazlara özel bir tekne ve ardından küçük teknelerle gezi.Öğleden sonra Wu ve Quatang Boğazları’ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.


6. Gün: YANGTZE (Fengdu )

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra arzu edenlerle ekstra FENGDU hayalet şehri tapınağınehir turumuzun tam ortasında bulunan ve Hayalet Şehir olarak da bilinen Fengdu’ya varış. Ming Shan tepesinde bulunan Fengdu Tapınağı, Çin mimarisinin önemli eserlerinden biri. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden, dünyanın en büyük barajlarından Üç Boğaz’da su gezisi ve öğleden sonra nehir turumuzun tam ortasında bulunan dünya kültür m,rası listesindeki muhteşem Shibozai Tapınağı gezisi.Bu tapınak Çin mimarisinin önemli eserlerinden biridir.Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden dünyanın en büyük barajlarından Üç Boğazda su tutulmaya başlanınca, nehir kenarında yer alan birçok yerleşim ve tapınak sular altında kaldı.Shibozai Tapınağı yüksekte olduğundan, bu yıkımdan kurtuldu. Girişte yan yana dizilmiş küçük dükkanlarda köylüler hediyelik eşyalar, meyveler, içecekler satıyor. Zengin bir bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil tepede kurulmuş olan tapınağa oldukça dik ve yüksek merdivenlerle çıkılabiliyor.(Rahat yürüyüş ayakkabısı ve iyi kondisyon gerekmektedir.)Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.


7. Gün: YANGTZE-CHONGQİNG-XİAN

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra 09:00da gemiden ayrılış ve Chonginq şehir gezisini takiben havaalanına transfer,ve Xian’a hareket. Xian’a varış sonrasında Şehir Duvarları’nı görmek için hareket. Ming Hanedanlığı ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma şehir duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına devam etmiştir. Duvar çamur ve pirinçten yapılmış 13,7 km uzunluğunda konumlanmıştır. Şehir duvarlarını ziyarinden sonra akşam yemeğini alacağınız restaurant transfer.Yemekten sonra otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


8. Gün: XİAN – PEKİN

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra ünlü Terracota Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz. 20.YY’de ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır. Çin’in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış olan bu yer altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra Cami ve Tang Hanedanı Pagodası’nı göreceksiniz. Restaurantda akşam yemeğinden sonra havalanına transfer ve Pekin’e hareket.Pekin’e varışta otelinize transfer ve geceleme otelimizde.


9. Gün: PEKİN

Otelde alınacak sabah kahvaltsınıdan sonra Çin’in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin Seddi turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Restoranda alacağınız öğle yemeğinin ardından.Daha sonra bu yoğun günün yorgunluğunu ünlü Çin ayak masajı ile gidereceksiniz. Restoranda alacağımız Pekin Ördeği menülü akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve geceleme otelimizde .


10. Gün: PEKİN – İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı’nı (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir) ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Daha sonra Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı saray olan Yasak Kent’I gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Restoranda öğle yemeğinden sonra Çin’in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Bahçesi’ni ziyaret edecek ve daha sonra Yazlık Sarayı gezeceksiniz. 19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Saray gezisini takiben Tian Anmen Meydanı’nın yanında bulunan Eski İmparatorluk Eczanesi’ne girecek ve Çin’in geleneksel hekimliği hakkında bilgiler alacağız. Restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer.


11. Gün: İstanbul

Saat 00:10da TK21 sayılı sefer ile hareket.Saat 05:25de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu


Ücrete Dahil Hizmetler
  • Türk Havayolları ile İstanbul – Shanghay/Pekin- İstanbul uçak bileti

Havaalanı ve Liman vergileri (380 Euro )

5* otellerde 5 gece oda kahvaltı konaklama

5* gemide 4 gece tam pansiyon konaklama

Programda belirtilen tüm geziler

Programda belirtilen tüm transferler

Shanghay-Wuhan /Chongqin – Xian / Xian – Pekin uçak biletleri

Otobüs seyahatlerinde günlük 1 şişe maden suyu

Restaurantlarda tüm öğle ve akşam yemekleri

Çin Ayak masajı

Akrobasi gösterisi

Türkçe rehberlik hizmeti

Gemi personeli,yerel rehber ve şöförlerin bahşişi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar ( Tang Hanedanı tiyatrosu ve Pekindeki Pekin Operası )

Seyahat sigortası

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.