Müze Giriş Detayları

Müze Kart Nedir?


Türkiye’nin “müze müze gezdiren” tek kartı müzekart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300′ü aşkın müze ve ören yerini ücretsiz gezebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.


Müzekart, tarihe bir bakış atmak isteyen kültür ve sanat meraklılarına güzel bir imkân sağlamakta. Anadolu’nun zenginliklerinin, geçmiş uygarlıkların inançlarının, yaşam tarzlarının korunduğu, geçmişe değer veren ve bunu geleceğe taşıyan müzeleri yılda iki kez ücretsiz ziyaret etme olanağı vermektedir. 


Müzekart ile sanat, bilim, kültür ve tarih evi sayılan müzelerin kapıları, yani tarihin kapıları sizler için sonuna kadar açılıyor. Gezilmedik müze, görülmedik eser kalmasın. Üstelik aldığınız tarihten itibaren 1 (bir) yıl süre ile geçerli olan müzekartınız sadece 40 TL.


Tüm Müzekartlar müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş hakkı ile sağladığı ekonomik faydanın yanında gişelerde sıra beklemeksizin doğrudan giriş imkânı da sağlamaktadır. Engelli kart sahibi (ücretsiz),  Sarı basın kartı sahibi 7 – 17 Yaş Çocuk Ve 65 yaş üstü (ücretsiz) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmayan misafirler ( Yabancı Uyruklu Misafirler ) (40 TL) Bu kimliklerini ibraz etmek kaydı İle katılınan paket turun indirim oranına göre ek hizmet ücretlerinden 40 TL’ye varan indirimlerden yararlanabilirler. 

 


Müze Kart Nerelerde Kullanılır?


Nerelerde kullanılmıyor ki! Zengin tarih ve kültür birikimine sahip olan coğrafyamızda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300′ü aşkın müze ve örenyerini Müzekart ile yılda ikişer kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Müzekart sadece Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, Efes Ören yeri içerisinde bulunan Yamaç evler ve Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise’de geçerli değildir. Belirtilen üniteler için ücret ödenmesi gerekmektedir.

 

Müze giriş ücretlerini görmek için tıklayınız.

 

Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergeler için tıklayınız.

 

 

 

 

E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.