Online Satın Al

MUHTEŞEM ÇİN YANGTZE

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


MUHTEŞEM ÇİN YANGTZE
11 GECE 12 GÜN

1. Gün: İSTANBUL – SHANGHAİ

Pasaport, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından  Türk Hava Yolları TK26 sayılı uçuşu ile saat 01:20de Shangai’ye hareket. Geceleme uçakta.Yerel saatle 16:30da Shangai’ye varışta pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra akşam yemeğini alacağımız restorana transfer. Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: SHANGHAİ

Otelde alacağınız sabah kahvaltısından sonra Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi’ni gezeceksiniz.1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Daha sonra  Öğle yemekli turumuzda Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan BUND bölgesini  ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz.Daha sonra bütün geziniz boyunca, eski Çin mimarisinin  en güzel örneklerini görebileceğiniz, Yuyuan bölgesi alışveriş turu. Restoranda  alınacak olan akşam yemeğini takiben Huang Nehri’nde tekne gezisi gününüzü unutulmaz kılacaktır. Geceleme otelimizde.


3. Gün: SHANGHAİ – SUZHOU

Otelde alacağınız sabah kahvaltıdan sonra alışveriş için serbest zaman.Restaurantda öğle yemeğinden sonra özel otobüsümüzle Suzhou’ya hareket. Çin'in Jiangsu eyaletinin bir şehri olan Suzhou, Yangtze Nehri'nin kollarının üzerinde kurulmuştur. Şehir güzel taş köprüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Varışta Ming Hanedanı'nın özel Wangsi Bahçesini ziyaret edeceğiz. Suzhou bir ipek cennetidir ve birbirinden güzel ipek ürünlerini görme imkanınız olacaktır. Tur sonrası restaurantda akşama yemeği. Geceleme otelimizde.


4. Gün: SUZHOU- YICHANG – YANGTZE

Otelde sabah kahvaltıdan sonra panoramik şehir turu yapıp  tren istasyonuna transfer olunacak First class vagonda7 buçuk saatlik tren yolculuğu ile  Yichang’a hareket .Varışta, akşam yemeğinizi alacağınız restorana transfer. Yemek sonrası  5*Deluxe President 8 Gemiye transfer, kabinlere yerleşme,geceleme gemide.


5. Gün: YANGTZE ( Üç Boğazlar )

Gemide her sabah kahvaltı öncesinde ,arzu eden  yolcular Tai-Chi Çin jimnastiğine katılabilirler Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirler ilk ekstra tur olan tribe of the gorges turuna katılabilirler. Bu tur tüm Çin seyahati boyunca görebileceğiniz hatıralarınızda daima yer edecek güzel Çin görüntüleri ile dolu hemen hemen düz yolda yapılacak bir yürüyüştür. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra  Üç Boğazlar hidroelektrik santralı gezilecektir. Akşamüzeri geminin hareketi ve  ‘Kaptanın Tanışma ve Hoş Geldiniz Kokteyli’ ile ağırlanacaksınız. Geminin 5 havuzdan oluşan sistem ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


6. Gün: YANGTZE ( Wu ve Quatang Boğazı)

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra saat 12:30a kadar Shennong çayında Yangtzeyi besleyen ırmaklardan birinde önce dar boğazlara özel bir tekne ve ardından küçük teknelerle gerçekleştirilen ücretsiz gezi.Öğleden sonra ekstra Beyaz İmparator şehiri gezisi.Wu ve Quatang Boğazları’ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.


7. Gün: YANGTZE (Fengdu )

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra  Shibaozhai gezisi. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden dünyanın en büyük barajlarından Üç boğaz su tutulmaya başlanınca, Nehir kenarında yer alan birçok yerleşim ve tapınak sular altında kaldı. Shibozai pagodası yüksekte olduğundan su yükselmesinden etkilenmedi. Öğleden sonra  nehir tam ortasında bulunan ve Hayalet Şehir olarak da bilinen Fengdu’ya  varış ve ekstra Fengdu ziyareti.Ming Shan tepesinde bulunan tapınak, Çin mimarisinin önemli eserlerinden biri. Sabah ki ziyarete girişte yan yana dizilmiş küçük dükkanlarda köylüler hediyelik eşyalar, meyveler, içecekler satıyor. Fengdu’da ise  zengin bir bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil tepede kurulmuş olan tapınağa oldukça dik ve yüksek merdivenlerle çıkılabiliyor. (Rahat yürüyüş ayakkabısı ve iyi kondisyon gerekmektedir.)Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.


8. Gün: YANGTZE-CHONGQİNG-XİAN

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra gemiden ayrılış ve Chonginq şehir gezisini (limana varış ve uçuş saatine bağlı olarak yapılabiliniyor) takiben havaalanına transfer,ve  Xian’a hareket. Xian’a varış sonrasında Şehir Duvarları’nı görmek için hareket. Ming Hanedanlığı ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma  şehir duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına devam etmiştir. Duvar çamur ve pirinçten yapılmış 13,7 km uzunluğunda konumlanmıştır. Şehir duvarlarını ziyarinden sonra akşam yemeğini alacağınız restaurant transfer.Yemekten sonra arzu edenlere ekstra tur imkanı sağladıktan sonra otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


9. Gün: XİAN – PEKİN

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra ünlü Terracota Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz. 20.YY’de ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır.  Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını  korumak için yapılmış olan bu yer altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı  ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Bu kazılarda çıkan askerlerin vs. Restorasyonlarını yapan kurumu ziyaret edeceğiz. Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra müslüman bölgesinde bulunan büyük Camiiyi ziyaret edeceğiz. (Cami ziyareti için gerekli kıyafetleri yanınızda bulunmasına ve rahat çıkarılıp giyilebilen ayakkabınızın olmasına dikkat edeniz.) Restaurantda akşam yemeğinden sonra havalanına transfer ve Pekin’e hareket.Pekin’e varışta otelinize transfer ve geceleme otelimizde.( Xian’daki ziyaret sıralaması gerektiğinde değişebilir. )


10. Gün: PEKİN

Otelde alınacak sabah kahvaltsınıdan sonra Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin Seddi turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Çin Seddinden önce veya sonra yeşim taşı atölyesi ziyaret edilecektir. Restoranda alacağınız öğle yemeğinin ardından. Restoranda alacağımız Pekin Ördeği menülü  akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve geceleme otelimizde . Önemli Not :Pekin’de geçireceğimiz 2 gün içerisinde adı geçen ziyaret noktalarının sıralaması o günkü trafik hava durumu ve benzeri parametrelerin doğrultusunda yerel acenta ve veya onu temsilen yerel rehber, şoför tarafından belirlenmektedir. Pekin çok büyük bir şehir olup doğu-batı, kuzey- güney yönlerinde çok sayıda 60-80 kilometrelik caddeler bulunmaktadır ve trafik çok ağır işlemektedir.


11. Gün: PEKİN – İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı’nı  (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir)  ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Daha sonra  Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı  saray olan Yasak Kent'i gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Restoranda  öğle yemeğinden sonra Çin’in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Bahçesi’ni ziyaret edecek ve daha sonra  Yazlık Saray Bahçesi’ni gezeceksiniz. Bu bahçe ziyaretinden önce veya sonra İnci imalathanesi ziyaret edilecektir.  19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer.


12. Gün: İSTANBUL

Saat 00:10da TK21 sayılı sefer ile hareket.Saat  05:15de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Shanghay/Pekin- İstanbul uçak bileti
Havaalanı ve Liman vergileri (420 Usd )
5* otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
5*Dlx  gemide 4 gece tam pansiyon konaklama
Programda belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm transferler
Suzhou – Yichang arası hızlı tren bileti.
Chongqin – Xian / Xian - Pekin uçak biletleri
Otobüs seyahatlerinde günlük 1 şişe maden suyu
Restaurantlarda tüm öğle ve akşam yemekleri
Türkçe rehberlik hizmeti
Türsab zorunlu mesuliyet sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar ( Tang Hanedanı tiyatrosu  25 Usd. )
Gemideki ekstra turlar her biri 40 Usd
Gemi personeli,yerel rehber ve şöförlerin bahşişi 50 Usd olup tur esnasında toplanacaktır.
Seyahat  sağlık sigortası
Grup vize tarafımızdan alınacak olup ücreti  150 USD dir.

ÖNEMLİ NOTLAR
Gemide her gün bir adet ücretsiz  ve bir adet de ücretli tur yapılmaktadır. Extratur için uğranılan yerlerde sadece turu satın alan yolcular gemiden inebilmektedirler.
Yeşiller dahil eski pasaportlar geçerli olmayıp muhakkak yeni çipli pasaport gerekmektedir.Yeşil pasaporta vize yoktur.
Vize işlemleri nedeniyle bordo renkli pasaportlu yolcuların kayıtları tur hareketine 1 ay kala kapanacaktır.
Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

OTEL BİLGİSİ
Shanghai: 5*Guoman Hotel Shanghai     vb.
Suzhou   : 5*  Suzhou Grand Metropark Hotel vb.
Xian       : 5* Angsana Xi’an Lintong     vb.                               
Beijing    : 5* Hilton Hotel Resort     vb

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.