Online Satın Al

MSC Splendida İle Norveç Fiyordları gemi turu 11 Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul, Hamburg, Almanya

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlermleri ve TK1661 sefer kodlu Hamburg uçağına biniş. Hamburg'a varış ve cruise limanına transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Hamburg Limanı'ndan ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler. Gemimiz Hamburg Limanı'ndan saat 18.00'de ayrılacaktır.


2. Gün: Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz


3. Gün: Alesund, Norveç

Gemimiz Alesund Limanı'na saat 10:00'da varacaktır. Kahvaltıdan sonra kenti ve etrafını keşfetmek isteyen misafirlrimiz gemiden çıkış yapabilirler. Alesund, Norveç' in Møre og Romsdal Eyaleti'nin bir şehri ve yönetim merkezidir. Bir liman kenti olan Alesund, aynı zamanda Art Nouveau akımının merkezlerinden birine evsahipliği yapar. Yaklaşık 45,000 kişinin yaşamış olduğu Alesund' da 14.yy'dan 21.yy'a kadar farklı yapılar bulunmaktadır.Borgund bölgesinde bulunan,14.yy'da inşa edilmiş ve yaklaşık 750 kişi kapasi- teli Borgund Kilisesi ile şehri gezmeye başlayabilir, sonrasında Alesund Kilisesi, Jugendstilsenteret olarak bilinen Art Nouveau Mer- kezi, Aksla Dağı'nın güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz iç liman bölgesi, 2. Dünya Savaşı'ndaki duruşu ve savaş sonrası olanları yazmasıyla ünlü Joachim Ronneberg'in heykeli,Atlantic Sea Park,kenti kuşbakışı görebileceğiniz ve fotoğraflayabileceğiniz Fjellstua bakış noktası görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca Giske ve Godoy Adaları'na da gidebilirsiniz.
Gemimiz Alesund'dan saat 17:00'da ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. 
Alesund' dan ne alınır?
Kurutulmuş etler, balıklar, farklı hayvanlardan elde edilmiş sucuk/salam bu bölgeden alınabilecek ürünler arasındadır. 


4. Gün: Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz


5. Gün: Honningsvag, Norveç

Gemimiz Honningsvag'a saat 15:00'de yanaşacaktır. Şehri keşfetmek isteyen misafirlerimiz öğle yemeğinden sonra gemiden çıkış yapabilirler.
Honningsvag yaklaşık 2500 kişinin yaşadığı ve özellikle yaz aylarında cruise gemilerinin uğrak noktalarından biridir. Bu limanda dileyen misafirlerimiz North Cape'e gidebilirler ve dünyanın en kuzey noktasında bulunan postaneyi görebilirler. Bu yol üzerinde fotoğraf çekebileceğiniz mükemmel manzaralar yakalayabilirsiniz. Ya da boyu 2 metreyi, ağırlığı 10 kg mı bulan devasa kral yengeçleri görmeye gidebilirsiniz. Honningsvag, doğanın sınırlarını zorlayan anılar yaşamanız için oldukça iyi bir limandır.
Sonrasında akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


6. Gün: Honningsvag, Tromsö, Norveç

Gemimiz Honningsvag Limanı'ndan saat 02:00'de ayrılacak ve Tromsö Limanı için seyre başlayacaktır. Tromsö Limanı'na saat 13:00'da varacaktır. Kenti gezmek isteyen misafirler öğle yemeğinden sonra gemiden çıkış yapabilirler. Tromsø, Norveç'te Troms eyâletinin içinde yer alan Kuzey Sami şehri ve bu eyâletin başkentidir.
Tromso,Norveç'in nüfus bakımından 8. en büyük şehridir ve Tromsø Üniversitesi, bira fabrikası, Botanik Parkı' na ev sahipliği eder.
Şehir merkezi Tromso'nün batı tarafında bulunmaktadır. Tromsø Köprüsü ve Tromso'nün anakarası dört şeritli bir tünelle bağlanmıştır ve şehrin batı tarafında Sandnessund Köprüsü Tromsøya Adası'yla Kvaløya Adası'nı bağlar. Samilere ait kalıntılar, bazı arkeolojik buluntuları görmek isteyen misafirlerimiz Tromso müzesini ziyaret edebilriler. Sonrasında Arctic Katedrali'ni gezebilir ve Sidney Opera Salonu'na benzeyen Norveç Opera Salonu'nu görebilirsiniz. Şehrin dışında bulunan Prestvannet Gölü'ne gidebilir, buradan teleferiğe binip deniz seviyesinden yaklaşık 420 mt yükseklliğe sahip Storsteinen Dağı'ndan Tromso manzarasını izleyebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Gemimiz Tromso Limanı'ndan 19:00'da ayrılacaktır. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Tromso' den ne alınır?
Norveç masallarının bir karakteri olan trol heykelcikleri, iyi kalitede yağmurluklar, kürk ve deri ürünleri alınabilir


7. Gün: Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


8. Gün: Molde Fjord, Norveç

Gemimiz bugun önce Hellesylt Fiyordu'na uğrayacak ve tura katılan misafirleri indirdikten sonrasında Geiranger Fiyordu'na devam
edecektir. Gemimiz Geiranger'de saat 09:00 civarı demirleyecektir. Dileyen misafirlerimiz kahvaltıdan sonra botlarla karaya çıkabilirler. Dileyen misafirlerimiz, 1476 m yükseklikteki Dalsnibba Dağı'na çıkıp esşiz manzaranın keyfini çıkarabilirler. Ya da UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Geiranger Fiyordu'nda tekne gezisi yapabilir, rıhtımın bulunduğu yerdeki yerel mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz. Gemimiz saat 19:00'da Geiranger' den ayrılacaktır. Geminin hareketiyle birlikte tüm misafirlerimizi Seven Sisters Şelalesi'ni izlemek için geminin açık güvertelerine davet ediyoruz. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Geiranger' dan ne alınır?
Norveç masallarının bir karakteri olan trol heykelcikleri, iyi kalitede yağmurluklar, kürk ve deri ürünleri alınabilir.


9. Gün: Hellesytl - Geiranger, Norveç

Gemimiz Molde Fiyordu'na saat: 08:00'de varacaktır. Dileyen misafirler kahvaltıdan sonra çıkış yapabilirler. Molde Kasabası, kuzey kutup dairesine yakın olmasına rağmen Atlantik Gulf Stream sıcak su akıntılarından dolayı ılıman bir iklime sahiptir.
Şehir; 1916 yangınından sonra ve 2. Dünya Şavaşı'nda aldığı ağır bombarbardımandan sonra yok olduğu için iki defa yeniden
inşa edilmiştir. Bu güzel kasabada yürüyüşler yaparak güzel zaman geçirebilir, şu an bir gül bahçesi olarak kullanılan eski şehir
duvarlarını görebilirsiniz. Aynı zamanda Varden noktasından Trol Duvarları olarak bilinen manzara noktasında güzel fotoğraflar
çekebilir, geleneksel yaşamı anlatmak için hazıranmış açık hava etnografya müzesini gezebilirsiniz.
Gemimiz Molde Fyord Limanı'ndan saat: 14:00'da ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Molde' den ne alınır?
Norveç masallarının bir karakteri olan trol heykelcikleri, iyi kalitede yağmurluklar, kürk ve deri ürünleri alınabilir.


10. Gün: Bergen, Norveç

Gemimiz Bergen'e saat 10:00'da yanaşacaktır. Kahvaltı' dan sonra şehri keşfetmek için gemiden çıkış yapabilirsiniz.
Bergen, Norveç'in güneybatı kıyısında, Hordaland eyâletine bağlı en büyük ikinci şehridir. Yaklaşık nüfusu 256 bin' dir. Norveç'in 1229 yılına kadar başkentliğini yapmış olan Bergen, Kral Olav Kyrre tarafından M.S. 1070 yılında kurulmuştur. Bergen, Gulf Stream nedeniyle Norveç'in en sıcak şehirlerinden biridir. Şu ana kadar en yüksek sıcaklık 31.8 °C ile 1947 yılında, en düşük sıcaklık ise -16.3 °C ile 1987 yılında yaşanmıştır. Ancak yağış fazladır.
Dileyen misafirlerimiz eski limanın etrafında bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde olan rengarenk ahşap evlerin olduğu Bryggen bölgesine gidebilir, burada eski ahşap yapıların içerisinde bulunan yerel mağazaları gezebilir, alış veriş yapabilir ve fotoğraf çekebilirler. Sonrasında dileyen misafirlerimiz Fløibanen finiküleriyle Fløien Dağı'na çıkabilir ve Bergen' in güzel manzarasını seyrederken bir şeyler içebilirler. Devamında şehirdeki en eski kiliselerden biri olan Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Sonrasında balık pazarını ziyaret edebilir ve deniz mahsülleri yemek için bir mola verebilirsiniz.
Gemimiz Bergen'den saat 18:00' da ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Bergen' den ne alınır?
Kurutulmuş balık, geyik sucuğu, ayı sucuğu bu bölgede bulabileceğiniz farklı ürünlerdendir.


11. Gün: Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


12. Gün: Hamburg, İstanbul, Türkiye

Gemimiz Hamburg Limanı'na 08:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan buluşma olacaktır . 
Hamburg Almanya'nın ikinci büyük şehri olup kendi başına ayrı bir eyâleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük
6. metropoldür. Almanya'nın dünyaya açılan kapısı da denilen kent, Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir. Rotterdam'dan
sonra Avrupa'nın en büyük ikinci limanı olup, dünyada da 9. sıradadır.
II. Dünya Savaşı sırasında 23 Temmuz 1944 tarihinde İngiliz ve Kanada uçakları geceleri, ABD uçakları da gündüzleri Hamburg'u bombaladı. Kasım'da operasyon bittiğinde 9.000 ton patlayıcı atılmış, 30.000 den fazla insan ölmüş ve 280.000 bina yıkılmıştı.
Gezilecek yerler başında Hamburg Belediye Sarayı ve Makrtplatz gelir, sonrasında bir minyatür park olan Miniatur Wunderland' e
gidebiliriniz. Hamburg müzesi zengin bir koleksiyona sahiptir. Schmidts Tivoli Tiyatrosu, St Micheal Kilisesi ve Hamburg Hayvanat
Bahçesi boş zamanınızı değerlendirmeniz için güzel alternatiflerdir.
MSC Türkiye Rehberinin veridiği buluşma saati ve yerinde buluşup Hamburg Havalimanı'na transfer ve ardından TK1664 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a dönüş.


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Hamburg - İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 11 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile havaalanı - liman - havaalanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Liman vergileri

Havaalanı vergileri

Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri

misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
Yapım yılı: Aralık 2008 Uzunluk: 333 m Genişlik: 38 m Max Hız: 23.3 Deniz mili Voltaj: 110/220 Volt Stabilizatör: Mevcut (2 adet kanatlı) Güverte: 18 Asansör: 25 Kabinler: Balkonlu Kabin Sayısı: 1151 Dış Kabin Sayısı: 85 İç Kabin Sayısı: 294 Özürlü Kabin Sayısı: 43 * Bütün kabinler de TV, minibar, kasa, radyo,saç kurutma makinesi ve telefon mevcuttur.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.