Online Satın Al

MSC Splendida İle İngiltere Ve İrlanda gemi turu 11 Gece Nisan

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul - Hamburg, Almanya

Atatürk Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberiniz ile buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1661 sefer kodlu Hamburg uçağına biniş. Hamburg'a varış ve cruise limanına transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Hamburg Limanından ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler. Gemimiz Hamburg Limanından saat 18.00'de ayrılacaktır.


2. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


3. Gün: İnvergordon, İngiltere

Gemimiz Invergordon Limanı'na saat 08:00'da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında kenti ve etrafını keşfetmek isteyen misafirlerimiz gemiden çıkış yapabilirler. Birleşik Krallık'ı oluşturan 4 ülkeden biri (Kuzey İrlanda, Galler, İngiltere ve İskoçya) olan İskoçya' ya bağlı olan Invergordon yaklaşık 4,000 kişinin yaşamış olduğu bir liman kentidir. İskoçya' nın Cromarty Körfezinde bulunan kent Alüminyum tesfiyehaneleri ile ünlenmiş ve petrol kuyularıyla Birleşik Krallık için önemli bir merkez durumundadır. Kenti gezmek isteyen misafirlerimiz, kaynaklarda ilk olarak 12. yy da bahsedilen, Wiliam the Leon yönetiminde kurulan Invergordon Kalesi ile başlayabilirler. Bu kale, yüzyıllar içerisinde bir çok defa restore edilmiş ve bazı kısımları yeniden yapılmıştır. Kale yolu üzerinde İskoçya Kilisesi şehirdeki tarihi yapılardandır. St. Joseph Roman Katolik Kilisesi ve Invergordon Kilisesi şehirde yeni ve mütevazi mimarileriyle dikkat çekmektedir. Ayrıca şehir duvar resimleriyle ün kazanmış ve bir Leh Mezarlığı da bulunmaktadır. Ya da dileyen misafirlerimiz yaklaşık 1 saatlik mesafede olan ve 1741 yılında gerçekleşmiş Culloden Şavaşı'nın yaşanmış olduğu toprakları ve ünlü Cawdor Kalesinin bulunduğu Cawdor Köyü'nü ziyaret edebilirler.
Ya da İskoçya'nın Highlands bölgesinde yer alan bir vadi set gölü olan Loch Ness' te tekne turu yapabilirler. Loch Ness, oldukça derin ve geniş bir göl olup deniz seviyesinden 15.8 metre yukarıdadır. 5 adet beslendiği nehir bulunan gölün yüzeyi 56.4 kilometre- karedir. Gölün en uzun aralığı 40 kilometre, en derin noktası ise 230 metredir. Gemimizin hareket saati 19:00' dır. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Invergordon' dan ne alınır?: Iskoçya' da olduğumuz için ilk sırayı Scotch whiskyler almaktadır. Şehirde bazı el yapımı takılar satan dükkanlar ve standart hediyelik eşya satan mağazalar da vardır.


4. Gün: Kirkwall, İngiltere

Gemimiz Kirkwall Limanı'na saat 08:00'de yanaşacaktır. Kenti ve çevresini gezmek isteyen misafirlerimiz kahvaltı sonrasında gemiden çıkış yapabilirler. Büyük Britanya'nın kuzey açıklarında bulunan Orkney Adalarının yönetim merkezi ve en büyük şehri olan Kirkwall, yaklaşık 9,100 kişinin yaşadığı bir liman kentidir. Şehirden ilk defa 1046 yılında Orkney Kontu Rögnvald Brusason' un sarayı olarak "Orkneyinga saga" olarak bilinen Orkney Kontlar Tarihi kitabında bahsedilmiştir. İskoçya Kralı III.James 1486 yılında Kirkwall' ı Kraliyet Kalesi olarak adlandırmıştır. Şehirde Kirkwall' ın gökdeleni olarak bilinen St. Magnus Katedrali, Kirkwall Belediye Sarayı, Orkney Müzesi görülmeye değer yerlerdendir. Ya da dileyen misafirlerimiz, 1620 yılında Başpiskopos George Graham tarafından inşa edilmiş ve bugün UNESCO Dünya Kültür
Mirası Listesinde bulunan Skaill House' u ziyaret edebilirler. Burası dünyaca ünlü neolotik köylerinden Skara Brae Köyü'nün bulunduğu yerde kurulmuş tarihi bir malikane olarak ziyaretçileri ağırlamaktadır.
Gemimiz Kirkwall Limanından saat 17:00'de ayrılacaktır. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Kirkwall' dan ne alınır: Bölgede bazı viski mahzenleri ve tarihi fabrikaları olduğundan farklı tat ve çeşitlerdeki viskiler alınabilir. Şehirde bazı el yapımı takılar satan ve standart hediyelik eşya satan mağazalar da vardır.


5. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


6. Gün: Greenock, İngiltere

Gemimiz Greenock Limanı'na saat: 08:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında kenti ve çevresini gezmek isteyen misafirlerimiz gemiden çıkış yapabilirler. Greenock, Inverclyde Konsül Bölgesinin yönetim merkezi ve bir kentidir. Ayrıca tarihi Renfrewshire eyaletinin baronlar kalesinin bulunduğu yerdir. Yaklaşık 45,000 kişinin yaşadığı Greenock kenti, Glasgow' a yakın olması nedeni ile zengin ve kalabalık sayılabilecek bir liman kentidir. Bu limanda dileyen misafirlerimiz St. Jhon Piskoposluk Kilisesi'ni, Old West Kirk olarak bilinen "Eski Batı" Kilisesini, Mc Lean Müzesi ve Sanat Galerisini gezdikten sonra Lyle Tepesi'ne çıkıp şehir manzarasını izleyip güzel fotoğraflar çekebilirler. Ya da dileyen misafirlerimiz yaklaşık bir saat mesafede olan İngiliz Krallığının ikinci şehri olarak bilinen Glasgow' a gidebilirler. Glasgow, Victoria devrinde Britanya İmparatorluğunun ikinci şehri olarak bilinirdi. Şehrin nüfusu 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yy başında 1 milyonun üzerine çıkmıştır. O yıllarda Londra ve Paris'in ardından Avrupa'da bu yoğunlukta nüfusa sahip üçüncü şehirdi. Burada, İngilizce konuşan ülkelerde en eski dördüncü ve dünyadaki en iyi 100 üniversiteden birisi olan Glasgow Üniversitesini
ve mükemmel mimarisini görebilirsiniz. Glasgow Hükümet Konağı, Tolbooth Saat Kulesi,ClydeArc Köprüsü, Kelvingrove Sanat Müzesi, Mitchell Kütüphanesi, Glasgow Kraliyet Konser Salonu, Glasgow' un katedrali olan St Mungo Katedrali, Armadillo takma adıyla bilinen Clyde Salonu, Rennie Mackintosh tarafından yapılan Glasgow Güzel Sanatlar ve Mimarlık Okulu görülmeye değer yerlerdendir. Gemimiz Greenock' tan saat 19:00'da ayrılacaktır. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Glasgow' tan ne alınır?: Dünyanın önde gelen markalarının bulunduğu Bunchanan Caddesi ve dünyanın en organik süt ürünlerinin satıldığı
Argle Caddesi alışveriş için güzel bir ortam sunar.


7. Gün: Dublin, İrlanda

Gemimiz Dublin Limanı'na saat 08:00'de yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz Dublin' i keşfetmek için gemiden çıkış yapabilirler.
Dublin, İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri. Ülkenin doğu kıyısının ortasında, Liffey Nehri'nin ağzında, Dublin Kontluğunun merkezinde yer almaktadır.Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir, Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir. BBC’nin 2003 yılında, Avrupa genelinde 112 kent ve kırsal kesimden, 11.200 kişiye uyguladığı bir ankette, Dublin, Avrupanın yaşanacak en iyi başkenti, İrlanda ise Avrupanın en mutlu ülkesi seçilmiştir. Dublin, yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçisiyle, Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir. 921 km2 lik yüz ölçümü ile yaklaşık bir milyon
kişinin yaşamış olduğu bir metropol'dür. Kentte James Joyce' un Finnegan romanından esinlenerek yapılan Anna Livia Plurabelle Çeşmesi, 1922'ye kadar İrlanda Lord'unun tahtı olarak kullanılan Dublin Kalesi, Custom House, O'Connel Caddesi, Temple Bar, Sağ Phoenix Park, Trinity Koleji, eski adı Kraliyet Ticaret Merkezi olan Dublin Belediye Sarayı, 18. yüzyıl Dükalık Sarayı günümüzde Meclis Binası olarak kullanılan Leinster Sarayı görülmeye değer yerlerdendir. Gemimiz Dublin' den saat 18:00'da ayrılacaktır. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Dublin' den ne alınır: İrlanda’ya özgü yün, triko ve İrlanda el sanatı ürünleri bulup satın alabilirsiniz.


8. Gün: Cork, İrlanda

Gemimiz Cork Limanı'na saat: 08:00'de yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz kahvaltı sonrasında kenti keşfetmeye başlayabilirler.
Cork, İrlanda Cumhuriyetinin ikinci en büyük şehri ve İrlanda Adasının üçüncü en kalabalık şehri olup Cork Kontluğu'nun idari ve ana yerleşim merkezidir. Cork şehri İrlanda'nin Munster Bölgesinin en büyük şehridir. Şehir, adını "bataklık bölge" anlamına gelen, İrlandaca bir sözcük olan "corcach"tan alır. 37.2 km2 lik alanında yaklaşık 120.000 kişi yaşar.
St. Patrick Körüsü, Cork Koleji, Lee Nehri kenarındaki Cork Belediye Sarayı, St. Finnbare Katedrali, St Anne Kilisesi, Cork Adliye Sarayı görülmeye değer yerlerdendir. Blarney Kalesi etrafındaki etkileyici doğasıyla ziyaretçileri büyüleyen bir yapıdır. Sonrasında kentin güzel meydanlarında bulunan cafe ve restoranlarda keyifli zaman geçirebilir, English Market olarak adlandırılan çarşıdan alışveriş yapabilirsiniz.
Gemimiz Cork' tan 18:00'da ayrılacaktır. Akşam yemeği ve sonrasında şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz.
Cork' den ne alınır: İrlanda’ya özgü yün, triko ve İrlanda el sanatı ürünleri bulup satın alabilirsiniz.


9. Gün: Denizde seyir

Günümüz denizde geçiyor.


10. Gün: Southampton, İngiltere

Gemimiz Southampton Limanına Saat 08:00 de yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek için gemiden ayrılabilirsiniz. İngiltere'nin güneşli Güney Sahilinde ve Londra'ya yalnızca bir saatlik mesafede bulunur. Uzun bir denizcilik geçmişine sahip bir şehirdir. Şehri sarmakta olan Orta Çağ'dan kalma iç surlar bulunmaktadır. Merkezin etrafında geniş parklar bulunmaktadır. Şehirde Avrupa sanat tarihini gözler önüne seren Southampton Sanat Galerisi, denizciliğe ilgisi olanlar için Maritime Müzesi, yeşil alan sevenler için Queens Parkı ve Central Park, doğal besinleri sevenler için Hampshire Çiftçi Pazarı, yeni yerler keşfetmek isteyenler için Hythe Ferry ile denize açılıp tarihi New Forest, gece hayatını sevenler için West Quay Road bulunur.Ayrıca Londra' ya da gitmeniz mümkündür. Londra, İngiltere'nin ve Birleşik Krallıkların başkentidir. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich kasabası Londra yakınlarındadır. Londra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB'nin 2. kalabalık kentidir. Bağlı yerleşim birimleri ile birlikte (Greater London) nüfusu 12-15 milyondur. AB Ülkesi olmasına rağmen Schengen Ülkesi değildir. Gemimiz Southampton' dan 20:00 da ayrılacaktır. Sonrasında akşam yemeği, tiyatro şovu ve eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz Southampton' dan ne alınır: Dünyaca ünlü bir çok markanın mağazalarından yerel ürünler satan dükkanlara kadar bir çok şeyi bulabileceğiniz bir limandır.


11. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


12. Gün: Hamburg - İstanbul, Türkiye

Gemimiz Hamburg Limanı'na 08:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan yerde buluşma ve Hamburg şehir merkezinde yaklaşık bir kaç saatlik bir boş zamanınız olacaktır.
Hamburg Almanya'nın ikinci büyük şehri olup kendi başına ayrı bir eyâleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük 6. metropoldür. Almanya'nın dünyaya açılan kapısı da denilen kent, Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir. Rotterdam'dan sonra Avrupa'nın en büyük ikinci limanı olup dünyada da 9.sıradadır. II. Dünya Savaşı sırasında 23 Temmuz 1944 tarihinde İngiliz ve Kanada uçakları geceleri, ABD uçakları da gündüzleri Hamburg'u bombaladı. Kasım'da operasyon bittiğinde 9.000 ton patlayıcı atılmış, 30.000 den fazla insan ölmüş ve 280.000 bina yıkılmış. Gezilecek yerler başında Hamburg Belediye Sarayı ve Makrtplatz gelir sonrasında bir minyatür park olan Miniatur Wunderland' e gidebilir. Hamburg müzesi zengin bir koleksiyona sahiptir. Schmidts Tivoli Tiyatrosu St Micheal Kilisesi ve Hamburg Hayvanat Bahçesi boş zamanınızı değerlendirmeniz için güzel alternatiflerdir MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma saatinde Hamburg Hava Limanı'na transfer ve ardından TK1664 sefer sayılı uçuş ile İstanbula dönüş.


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Hamburg - İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 11 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile hava alanı - liman - hava alanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Hava alanı ve Liman vergileri

Günlük kişi başı 9 € gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
Yapım yılı: Aralık 2008 Uzunluk: 333 m Genişlik: 38 m Max Hız: 23.3 Deniz mili Voltaj: 110/220 Volt Stabilizatör: Mevcut (2 adet kanatlı) Güverte: 18 Asansör: 25 Kabinler: Balkonlu Kabin Sayısı: 1151 Dış Kabin Sayısı: 85 İç Kabin Sayısı: 294 Özürlü Kabin Sayısı: 43 * Bütün kabinler de TV, minibar, kasa, radyo,saç kurutma makinesi ve telefon mevcuttur.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.