Online Satın Al

MSC Splendida İle Akdeniz gemi turu 9 Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul - Cenova, İtalya

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1307 sefer kodlu Cenova uçağına biniş. Cenova' ya varış ve limana transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Cenova Limanı'ndan ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınız renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler. Gemimiz Cenova Limanı'ndan saat 17.00'de ayrılacaktır.


2. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


3. Gün: Malaga, İspanya

Gemimiz Malaga Limanı'na saat 10:30'da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında Malaga'yı gezmek isteyen misafirlerimiz, gemiden çıkış yapabilirler. Malaga, İber Yarımadası'nın doğusunda, Endülüs Özerk Topluluğu arazileri güneyinde, Akdeniz sahillerinde "Costa del Sol (Güneş Sahili)" üzerinde kurulmuş bir liman ve sahil şehridir. Cebelitarık Boğazı'ndan 100 km doğuda ve en yakın Kuzey Afrika sahilinden 130 km uzaklıktadır. Kentte Endülüs döneminden beri kullanılan Cibralfaro Kalesi, hala boğa güreşlerinin yapıldığı arena ve müzesi, Picasso'nun doğduğu ev olan Picasso Müzesi, Picasso'nun vaftiz edildiği kiliseyi de içinde bulunduran Al- cazaba bölgesi, Malaga Üniversitesi'nin şehir merkezinde olan fakülte binaları, Roma dönemine ait amfitiyatro kalıntıları, Malaga Katedrali, eski bir Arap camisi iken kiliseye dönüştürülen Iglesia del Sagrario Kilisesi ve kısaca Larios olarak bilinen Calle Marques de Larios alışveriş caddesi görülmeye değer yerlerdir. Gemimiz 17:30'da hareket edecektir.Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Malaga'dan ne alınır?: Flamenkonun doğduğu yer olan Güney İspanya' da olduğumuzdan buradan flamenko dansçılarının kullandığı şallar, tarak tokalar,yelpazeler, elbiseler, şapkalar ve kastanyetler alınabilir.


4. Gün: Kazablanka, Fas

Gemimiz Kazablanka Limanı'na saat 08:00'de varacaktı. Kahvaltı sonrasında Atlantik Okyanusu'nun kenarında bulunan ve tarihte bir Berberi köyü olan Kazablanka'yı gezmek isteyen misafirlerimiz 25 bin kişi kapasiteli ve okyanus kıyısında ihtişamlı duruşuyla ziyaretçileri büyüleyen II. Hassan Camii ile başlayabilirler. II.Hassan Camii geleneksel mimarisini korurken, kullanım açısından modern mimariden de yararlanılmış bir camidir. Sicak yaz aylarında açılabilen muazzam işlemeli tavanı bunun iyi bir örneğidir. Sonrasında gezinize korniş boyunca güzel sahiller ve kafeler ile devam edebilirsiniz. Sonrasında birbirinden lüks villaların bulunduğu ve Kazablanka' nın sosyetik kesiminin yaşadığı Anfa Bölgesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Kazablanka' da pazarları ziyaret edebilir ve Suk adı verilen dükkanları ziyaret edebilirsiniz. Daha sonrasında Fas' ın başkenti olan ve Kraliyet Sarayı' nın bulunduğu Rabat' a gidebilirsiniz. Ayrıca Rabat' ta eski balıkçı yerleşimlerini görmeniz de mümkün olacaktır. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. Kazablanka' dan ne alınır?: Dünyaca ünlü argan yağı, bazı deri işleri, safran bu bölgeden alabilecekleriniz arasındadır.


5. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


6. Gün: Lizbon, Portekiz

Gemimiz Lizbon Limanı'na saat 08:00'da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında Lizbon, Portekiz’in başkenti ve en büyük şehridir. Lizbon bölgesine bağlı Büyük Lizbon altbölgesinin belediyelerinden biridir. Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulu olan Lizbon, Atlantik Okyanusu kıyısındadır. Lizbon bölgesi Avrupa Birliği ortalamasının üzerindeki refah düzeyi ile Portekiz’in en zengin bölgesidir. Avrupa’nın en renkli başkentlerinden birisi olan Lizbon Roma ve İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur. Lizbon Ulusal Tiyatrosu, Truinfo Takı,Lizbon Millet Meclisi, Vasco da Gama Kulesi, Àguas Livres Su Kemeri, Belem Köprüsü,
Restauradores Anıtı, neogotik tarzda yapılmış Santa Justa Asansörü, Jerónimos Manastırı, Nossa Senhora da Conceição Velha Kilisesi, Tejo Nehri kıyısında bulunan ve 15. - 16. yy arasında çıkılan coğrafi keşifler anısına yapılan Padrão dos Descobrimentos ve ilk olarak orta çağda yapılan ancak 1755 depreminde yıkıldıktan sonra yeniden gotik trazda yapılan Carmo Rahibe Manastırı görülmelidir.
Lizbon 'dan ne alınır?: Çini işleri, Lizbon Kurabiyesi ve tabiki Porto şarabı alınabilecekler arasındadır.


7. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


8. Gün: Barcelona, İspanya

Gemimiz Barselona' ya 12:00'da varacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek isyeten misafirlerimiz Mont Juic' e çıkıp eşsiz Barselona manzarasını izleyebilirler. Daha sonrasında Ulusal Tarih Müzesi, Barselona Arenası,Parc Guell, La Sagrada Familia, Passeig de Gracia, Casa Mila, Casa Batlo, Katalunya Meydanı, Gotik Katedral ve mahalleyi gezebilirsiniz. Barselona Katalunya Bölgesi'nde yaşayan ve yaklaşık 1.6 milyon nüfusa sahip, oldukça ünlü bir şehirdir. Las Rambla üzerinde
onlarca mağaza ve restoran bulunur. Bunların dışında Barcelonata adı verilen yeni kentin bulunduğu yerde plajlar vardır. Kolombus sütunu, gümrük binası, denizcilik müzesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.
1852 yılında doğmuş olan Antoni Gaudi burada yaşamış olan dünyaca ünlü bir mimardır. Bugün kentin birçok yerinde farklı tarzdaki yapıları hala durmaktadır. En büyük eseri olan La Sagrada Familia ise ölümünün 100. yılı olan 2026 yılında bitirilmesi planlanan muhteşem bir yapıdır. Gemimiz Barselona'dan saat 19:00'da ayrılacaktır.
Barselona'dan ne alınır? : Gaudi ile özdeşleşmiş bir kent olduğundan her yerde Gaudi'nin yapmış olduğu eserlerin minyatürleri satılmaktadır.


9. Gün: Marsilya, Fransa

Gemimiz Marsilya Limanı'na saat 08:00'da yanaşacaktır.Marsilya Limanı ticaret hacmi ve alan olarak Akdeniz'in en büyük limanıdır.
Limanın şehir merkezine olan uzaklığı otobüsle yaklaşık 25 dakika kadardır. Bu limanda görülmeye değer iki şehir vardır. Bunlardan
biri Aix-en Provence ve diğeri de Marsilya şehridir. Aix-en Provence Şehri, Provence bölgesinde yaşayanlar tarafından eğitim ve sanat şehri olarak tasfir edilir. Dünyanın ünlü markalarının bulunğu sokaklar, eski ve yeni kentin otantik cadde ve sokakları, kentinher yerinde karşımıza çıkan meydanlar ve bu meydanlardaki farklı tarzlara ve hikayelere sahip çeşmeleri ile büyüleyici bir şehirdir.Marsilya şehri ise, M.Ö. 6. yy'da Foçalı denizciler tarafından kurulan bir şehirdir. Şehir bugünkü marina olarak kullanılan tarihi limanın etrafında kurulmuş bir kenttir. Limanın girişini korumakla görevli St. John ve St. Nikolas hisarları bugün restorasyonlarla ve etraflarına yapılan yeni yapılarla dikkat çekmektedir. Kentin tepesinde bulunan Notre Dame de la Garde, şehri ve şehre gelen ziyaretçileri her daim selamlamaktadır. St Charles Tren İstasyonu, Longchamp Sarayı ve Kornişi gezerek şehrin büyüsünü yaşayabilirsiniz. Gemimiz saat 18:00'da Marsilya Limanı'ndan hareket edecektir. Dileyen misafirlerimiz geminin limandan ayrılışını izleyebilirler. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Marsilya'dan ne alınır?: Lavanta bahçeleriyle ünlü Provence Bölgesi'nden oda parfümleri, kokuları ve sabunlar alabilirsiniz.


10. Gün: Cenova - İstanbul, Türkiye

Gemimiz Cenova Limanı'na 09:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan yerde buluşma ve Cenova'ya hareket. Cenova'ya varışı takiben serbest zamanınız olacaktır.
Cenova Limanı Akdeniz'in en büyük limanlarından biridir.Ligurya Bölgesi'nin yönetim şehridir. Şehrin katedrali olan San Lorenzo
Katedrali mimarisi ile ziyaretçileri büyülemektedir. Ana meydanlarından biri olan Ferrari Meydanı; Dükler Sarayı, Borsa Binası ve Carlo Felice Tiyatrosu ile çevrilidir. Aralarında Palazzo Rosso'nun da olduğu onlarca sarayın bulunduğu Via Garibaldi Cenova'nın güzel caddelerinden biridir. Caricamento Meydanı'nda bulunan Cenova Akvaryumu ve Galata Müzesi görülebilecek diğer yerlerdendir
MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma yeri ve zamanında buluşup Havalimanına gidiş ve TK1308 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul' a
dönüş


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Cenova - İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 9 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile havaalanı - liman - havaalanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Liman vergileri

Havaalanı vergileri

Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta

paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
Yapım yılı: Aralık 2008 Uzunluk: 333 m Genişlik: 38 m Max Hız: 23.3 Deniz mili Voltaj: 110/220 Volt Stabilizatör: Mevcut (2 adet kanatlı) Güverte: 18 Asansör: 25 Kabinler: Balkonlu Kabin Sayısı: 1151 Dış Kabin Sayısı: 85 İç Kabin Sayısı: 294 Özürlü Kabin Sayısı: 43 * Bütün kabinler de TV, minibar, kasa, radyo,saç kurutma makinesi ve telefon mevcuttur.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.