Online Satın Al

MSC Preziosa İle Akdeniz Roma Uçuşlu gemi turu 7Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul - Civitavecchia (Roma), İtalya

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberiniz ile buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1861 sefer kodlu Roma uçağına biniş. Roma'ya varış ve Civitavecchia Limanı'na transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Civitavecchia Limanından ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler. Gemimiz Civitavecchia Limanı'ndan saat 17.00'de ayrılacaktır.


2. Gün: Palermo, İtalya

Gemimiz Palermo Limanı'na saat 09:00 da yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra sonra Palermo' da yürüyüş yapmak isteyen misafirler için, Palermo Limanı şehre oldukça yakın bir konumdadır. Massimo Tiyatrosu, Palermo Katedrali, Dört Çeşme Kavşağı, Gesu Kilisesi Vittorio Emanuel Caddesi, Roma Caddesi, Marina Meydanı, Indipendanze Meydanı, Santa Maria dell'Ammiraglio (La Martorana), Palazzo dei Normanni e Cappella Palatina görülmeye değer yerlerdendir. Palermo, Sicilya Özerk Bölgesinin yönetim merkezidir. Sicilya Adasında Palermo' dan sonra Messina ve Katanya iki büyük şehirdir. Adanın tamamında yaklaşık 5 milyon kişi ve bu nüfusun yaklaşık 1/4 ü olan 1 milyon 250 bin kişi başkent Palermo' da yaşamaktadır. 10. yy'da Arap akınları ile ticareti, baharatı ve farklı mimari yöntemleri Araplardan öğrenmişlerdir. Ada tarih boyunca stratejik öneminden dolayı birçok savaş yaşamıştır. Ayrıca mafya teşkilatının ilk kurulduğu yerdir. Gemimiz Palermo Limanından saat 15:00'te ayrılacaktır. Dileyen misafirler geminin ayrılışını izleyebilirler. Akşam yemeğine kadar dinlenebilir ya da gemideki aktivitelere katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. 
Palermo' dan ne alınır?: Sicilya müziklerinin bulunduğu albümler, seramik ürünleri ve God Father baskılı tişörtler/kupalar/magnetler.


3. Gün: La Valetta, Malta

La Valletta Limanı'na varış saatimiz 07:00'dir. Kahvaltıdan sonra Malta Şövalyeleri tarafından kurulmuş ve ayrıca UNESCODünya Kültür Mirası Listesinde bulunan bir kent olan Valletta muhteşem manzarası, şövalyeler zamanından kalma yapıları ile ziyaretçileri orta çağ yıllarına götüren tarihi bir şehir merkezine sahiptir. İtalyan Barok Dönem ressamlarından Caravaggio'nun imzalı tek tablosunun bulunduğu St. John the Baptist Katedrali, muhteşem barok iç mimarisiyle ziyaretçileri büyülemekte dir. Şehirde şövalyeler döneminden kalan Büyük Üstat Sarayı, mükemmel manzarasıyla Barrakka Bahçesi, renkli cadde ve sokaklarıyla La Valletta tekrar gelinmek istenen bir yer olacaktır. Adada ayrıca "Sessiz Kent" olarak bilinen orta çağ surları ve tipik ortaçağ kale formundaki şehir Mdina görülmesi gereken bir yerdir. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. Gemimiz saat 13:00'de limandan hareket edecektir. 
La Valletta'dan ne alınır?: La Valletta şehrini koruyan Malta Şövalyeleri'nin küçük heykelciklerinden alabilirsiniz.


4. Gün: Palma De Mallorca

Dileyen misafirler buradaki en ünlü şov olan Son Amar a gidebilirler. Son Amar eski bir çiflik evi, burada akşam yemeğinizi yerken modern danslardan, geleneksel flamenkoya kadar bir çok dansı ve şovu izleyip unutulmaz bir akşam geçirebilirsiniz.
Gece kulüpleri oldukça fazla bunlardan Pasha ve Tito's en ünlülerindendir


5. Gün: Valensiya, İspanya

Gemimiz Valensiya Limanı'na saat 09:00'da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası tarihi şehir merkezine gidebilir, İspanya'ya has pazarlarda gezinebilir ve günlük getirilen taze meyvelerin tadına bakabilirsiniz. Sonrasında tarihi şehri gezmeye Valensiya Katedrali ile başlayabilirsiniz. Hz. İsa'nın son akşam yemeğinde kullandığı kutsal kaseyi bu katedralde görebilirsiniz. Valensiyalı mimar Santiago Calatrava tarafından yapılan modern mimarisi ile ziyaretçileri büyüleyen Bilim Müzesi, Opera Salonu ve Modern Köprüsü ile kente yeni bir hava kazandırmıştır. Nord Tren İstasyonu, Boğa güreşlerinin yapıldığı arenaları ve ihtişamlı ve estetik görünümüyle Bele-
diye konağı ziyaret edilmek için sizleri bekliyor olacaklar. Gezinizi deniz ürünlerinden yada sebzelerden yapılmış bir Paella yiyerek tamamlayabilirsiniz. Gemimiz Valensiya'dan saat 16:00'da ayrılacaktır. Akşam yemeği ve sonrasında tiyatro şovları ve eğlenceli aktivitelerle keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Valensiya' dan ne alınır?: Nakış işleri, farklı çeşit ve renklerdeki çiçek tohumları,paella yapmak için satılan tavalar alabilecekleriniz arasında.


6. Gün: Marsilya, Fransa

Gemimiz Marsilya Limanı'na saat 13:00'da yanaşacaktır. Marsilya Limanı ticaret hacmi ve alan olarak Akdeniz in en büyük limanıdır. Limanın şehir merkezine olan uzaklığı otobüsle yaklaşık 25 dakika kadardır. Bu limanda görülmeye değer iki şehir vardır. Bunlardan biri Aix-en Provence ve diğeri de Marsilya şehridir. Aix-en Provence şehri, Provence bölgesinde yaşayanlar tarafından eğitim ve sanat şehri olarak tasfir edilir. Dünyanın ünlü markalarının bulunduğu sokaklar, eski ve yeni kentin otantik cadde ve sokakları,kentin her yerinde karşımıza çıkan meydanlar ve farklı tarzlara ve hikayelere sahip çeşmeleriyle, heykelleriyle ziyaretçileri büyüleyen bir şehirdir. Marsilya şehri ise, M.Ö. 6. yy'da Foçalı denizciler tarafından kurulan bir şehirdir. Şehir bugün marina olarak kullanılan tarihi limanın etrafında kurulmuş bir kenttir. Limanın girişini korumakla görevli St. John ve St. Nikolas hisarları bugün restorasyonlarla ve etraflarına yapılan yeni yapılarla dikkat çekmektedir. Kentin tepesinde bulunan Notre Dame de la Garde şehri ve şehre gelen ziyaretçileri her daim selamlamaktadır. St. Charles Tren İstasyonu, Longchamp Sarayı ve Kornişi gezerek şehrin büyüsünü yaşayabilirsiniz. Gemimiz saat 20:00'da Marsilya Limanından hareket edecektir. Dileyen misafirlerimiz geminin limandan ayrılışını izleyebilirler. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilir.
Marsilya'dan ne alınır?: Lavanta bahçeleriyle ünlü Provence Bölgesinden oda parfümleri, kokuları ve sabunlar alabilirsiniz. Çok sayıda peynir
çeşidi ve farklı üzümlerden yapılmış, özellikle rose, şaraplar alabilirsiniz.


7. Gün: Cenova, İtalya

Gemimiz Genova Limanı'na saat 09:00'da yanaşacaktır. Cenova Limanı Akdeniz'in en büyük limanlarından biridir. Ligurya Bölgesi'nin yönetim şehridir. Şehrin katedrali olan San Lorenzo Katedrali mimarisi ile ziyaretçileri büyülemektedir. Ana meydanlarından biri olan Ferrari Meydanı; Dükler Sarayı, Borsa Binası ve Carlo Felice Tiyatrosu ile çevrilidir. Aralarında Palazzo Rosso' nun da olduğu onlarca sarayın bulunduğu Via Garibaldi Cenova' nın güzel caddelerinden biridir. Caricamento Meydanında bulunan Cenova Akvaryumu ve Galata Müzesi görülebilecek diğer yerlerdendir. Daha önce Cenova'yı gören misafirlerimiz için güzel manzarası, farklı hikayeleri ve rengarenk evleriyle Portofino görülmeye değer bir yerdir. Gemimiz 18:00'da Cenova'dan hareket edecektir. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. Cenova'dan ne alınır? : İtalya'daki en kaliteli zeytin yağları burada, Ligurya Bölgesi'ndeki zeytinlerden elde ediliyor.


8. Gün: Civitavecchia ( Roma ) - İstanbul, Türkiye

Gemimiz Civitavecchia Limanı'na 07:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan yerde buluşma ve Roma' ya hareket. Roma' ya varışı takiben yaklaşık beş saatlik bir boş zamanınız olacaktır. Dünyanın en uzun yaşayan imparatorluğunun merkezi olan Roma, bugün İtalya' nın metropolitanı olarak anılmaktadır. Her yıl milyonlarca turist Roma'nın sembolleri haline gelmiş olan Coloseo, Circo Massimo, Forum Romano, Palantine Tepesi, Tanrılar Tapınağı olarak bilinen Panteon, Bernini'nin yapmış olduğu Dört Irmak Çeşmesi'nin bulunduğu Navona Meydanı ve dünyanın ünlü markalarının ve gene Bernini'nin yapmış olduğu bir çeşmenin bulunduğu İspanyol Merdivenleri sizleri büyüleyecektir. Ayrıca İtalyan Birilği'nin sembolu olan II. Vittoriano Emanule Anıtı ve Venoto Meydanı tüm ihtişamıyla şehirde ayrı bir yere sahiptir. Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan ve tek komşu ülkesinin İtalya olduğu Vatikan,Romanın merkezine yakın bir konumda bulunmakta
Bernini'nin yapmış olduğu sütunlarla çevrili olan St. Pietro Meydanı, St. Pietro Bazilikası ve Vatikan Müzesi'yle oldukça farklı ve özel bir durumdadır. Rönesans'ın en önemli isimlerinden Michelangelo'nun eşsiz eseri "Pieta" da Bazilika içerisinde bulunur. MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma noktasında ve zamanında buluşup Havalimanına gidiş ve TK1864 sefer sayılı uçuş ileİ stanbul'a dönüş.


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Roma - İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile hava alanı - liman - hava alanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Hava alanı ve Liman vergileri

Günlük kişi başı 9 € gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri

misafirler için %100 sür prim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
KABİNLER: MSC Yacht Club Kabini Sayısı: 69 Balkonlu Kabin Sayısı: 1.125 Dış Kabin Sayısı: 124 İç Kabin sayısı: 405 Özürlü Kabin Sayısı: 45 Aktiviteler: Restoran: 5 Bar: 12 Salon & Konferans: 4 Basketbol, koşu parkuru, shuffleboard, solaryum, spor salonu, tenis kortu, 4D sinema, sanat galerisi, bowling, kart odası, casino, çocuk klubü, disKo, gümrüksüz alışveriş mağazaları, F1 similatörü, internet cafe, kütüphane, açık hava sineması, poker odası, havuz mağazası, alışveriş mağazaları, video oyunları odası, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk havuzu, toplantı odaları, tiyatro, sigara odası, şarap tadım merkezi, uzakdoğu restoranı, Msc Yacht Club üyelerine özel restoranlar, disko ve karaoke gibi gençlere ayrılmış alanlar, pizza salonları bulunmaktadır.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.