Online Satın Al

MSC Opera İle Norveç Fiyordları Olden gemi turu 8Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul - Kopenhag

Sabiha Gökçen Hava limanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde rehberiniz ile buluştuktan sonra, check in işlemleri ve PC831 sefer kodlu
Kopenhag uçağına biniş. Kopenhag'a varış ve otelimize transfer. Otel'de check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Kopenhag şehrini keşfetmek için serbest zamanınız olacak. Danimarka' nın başkenti olan ve yaklaşık 1 milyon 210 bin nüfusa sahip Kopanhag' ı keşfedebilirsiniz. København, Danca'da "ticaret limanı" veya "tüccar limanı" anlamındadır. "Koben" tüccar ve "Havn" Danca'da "liman" demektir. Kopenhag Şehir Salonu, Kopenhag Opera Binası, Danimarka Kraliyet Tiyatrosu, Gefion Çeşmesi, Kraliyet Ailesinin yaşadığı Amalienborg Kraliyet Sarayı, Rosenborg Kalesi, eski şehir olarak bilinen Citadel bölgesi, Christiansborg Sarayı, Frederik Kilisesi, Tivoli Bahçesi ve bu bahçe içerisindeki en eski yapı olan 1874 tarihli Pantomim Tiyatrosu, Holmen Adası üzerinde bulunan ve inşası 2004 yılında bitirilen 500 milyon dolarlık maliyetiyle dünyanın en pahalı opera salonlarında biri olan Kopanhag Opera
Salonu, 1999 yılında tamamlanan ve toplamda 21 dönüm arazi üzerine kurulan, içerisinde konser salonları, kafeler, kitapçıların da bulunduğu Black Diamond olarak adlandırılan kütüphane Kopenhag'da ilk etapta görmeniz gereken yerlerdir. Kopenhag' dan ne alınır?: Stroget Caddesi kurutulmuş etlerden, elektroniğe kadar herşeyi bulabileceğiniz bir caddedir.Kurutulmuş etler, balıklar, farklı hayvanlardan elde edilmiş sucuk salam bu bölgeden alınabilecek ürünler arasındadır.


2. Gün: Kopenhag, Danimarka

Sabah kahvaltısı ve otelde check-out işlemlerinin hallolmasını takiben Kopenhag limanına transfer ve gemiye check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz Kopenhag Limanından ayrılışı izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel
dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz.Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler. Gemimiz Kopenhag Limanından saat 18.00'de ayrılacaktır.


3. Gün: Warnemunde, Almanya

Gemimiz Warnemunde Limanına saat 08:00'de yanaşacaktır. Warnemunde şehri 5.57 km2 lik, 8500 kişinin yaşadığı bir şehir. Şehirde Warnemunde Kilisesi, eskiden balıkçıların kullandığı Alexandrinenstraße üzerindeki renkli evler, Teepot olarak adlandırılan küçük bir alışveriş merkezi ve Warnemunde Feneri bulunmaktadır. Ancak gemimiz bu limandayken gidilebilecek iki şehir vardır. Bunlardan biri Almanya' nın en büyük şehri ve başkenti olan Berlin, diğeri ise Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Baltık Denizi üzerinde bulunan sahillerinin hemen hemen ortasında konumlanan Rostock'tur. II. Dünya Savaşı öncesinde 4,3 milyon kişinin yaşadığı Berlin' de 2008 itibariyle 3,5 milyon kişi yaşamaktadır. Berlin, Kuzey Almanyada, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. Şehrin Brandenburg'a açılan yönünde Brabdenburger Tor,
Charlottenborg Sarayı, Reichstag olarak bilinen Federal Almanya Meclisi, kırmızı taşlardan yapılmış ve Berlin Belediye Başkanlığının bulunduğu Rotes Rathaus, Postdam Meydanı, Berlin TV Kulesi, Yahudi Müzesi, Savaş Müzesi, II. Dünya Savaşı döneminde doğu ve batı olarak Berlin'i ikiye ayıran ve 1989'da yıkılan Berlin Duvarı' nın kalıntıları, Müzeler Adası ve Bergama Müzesi, Madame Tussauds Balmumu Müzesi görülmeye değer yerlerdir.Gemimiz Warnemunde Limanı'ndan saat 19:00'da ayrılcaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Berlin' den ne alınır?: Berlin hemen her şeyi bulabileceğiniz bir şehir, dünyanın ünlü markalarından Alman çikolatasına kadar hemen her şeyi
bulabileceğiniz Kurfürstendamm Caddesi alışveriş tutkunları için bir cennet niteliğindedir.


4. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


5. Gün: Bergen, Norveç

Gemimiz Bergen'e saat 12:00'de yanaşacaktır. Kahvaltı' dan sonra şehri keşfetmek için gemiden çıkış yapabilirsiniz. Bergen, Norveç'in güneybatı kıyısında, Hordaland eyaletine bağlı en büyük ikinci şehridir. Yaklaşık nüfusu 256 bin' dir. Norveç'in 1229 yılına kadar başkentliğini yapmış olan Bergen, Kral Olav Kyrre tarafından M.S. 1070 yılında kurulmuştur. Bergen, Gulf Stream nedeniyle Norveç'in en sıcak şehirlerinden biridir. Şu ana kadar en yüksek sıcaklık 31.8 °C ile 1947 yılında, en düşük sıcaklık ise -16.3 °C ile 1987 yılında yaşanmıştır. Ancak yağış fazladır. Dileyen misafirlerimiz eski limanın etrafında bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde olan rengarenk ahşap evlerin olduğu Bryggen bölgesine gidebilir, burada eski ahşap yapıların içerisinde bulunan yerel mağazaları gezebilir, alış veriş yapabilir ve fotoğraf çekebilirler. Sonrasında dileyen misafirlerimiz Fløibanen finiküleriyle Fløien Dağı'na çıkabilir ve Bergen'in güzel manzarasını seyrederken bir şeyler içebilirler. Devamında şehirdeki en eski kiliselerden biri olan Meryem Ana Kilisesini ziyaret edebilirsiniz.
Sonrasında balık pazarını ziyaret edebilir ve deniz mahsulleri yemek için bir mola verebilirsiniz. Gemimiz Bergen' den saat 18:00' da ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Bergen' den ne alınır?: Kurutulmuş balık, geyik sucuğu, ayı sucuğu bu bölgede bulabileceğiniz farklı ürünlerdendir.


6. Gün: Hellestytl - Geiranger, Norveç

Gemimiz bugün önce Hellesylt Fiyordu'na uğrayacak ve tura katılan misafirleri indirdikten sonrasında Geiranger Fiyordu'na devam edecektir. Gemimiz Geiranger' de saat 09:00 civarı demirleyecektir. Dileyen misafirlerimiz kahvaltıdan sonra botlarla karaya çıkabilirler. Dileyen misafirlerimiz, 1,476 m yükseklikteki Dalsnibba Dağı'na çıkıp esşiz manzaranın keyfini çıkarabilirler. Ya da UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Geiranger Fiyordu'nda tekne gezisi yapabilir, rıhtımın bulunduğu yerdeki yerel mağazalarda alış-veriş yapabilirsiniz.Gemimiz saat 17:00'de Geiranger' den ayrılacaktır. Geminin hareketiyle birlikte tüm misafirlerimizi SevenSisters Şelalesini izlemek için geminin açık güvertelerine davet ediyoruz. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. Geiranger' dan ne alınır : Norveç masallarının bir karakteri olan trol heykelcikleri, iyi kalitede yağmurluklar, kürk ve deri ürünleri alınabilir.


7. Gün: Olden, Norveç

Gemimiz Olden Limanı'na saat 09:00'da yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra gemiden çıkış yapabilirsiniz. Olden, Norveç' in Styrn komünü'ne bağlı, yaklaşık 350 kişinin yaşadığı bir kasabadır.Dileyen misafirlerimiz, Styrn' e gidebilirler. Bu yol üzerinde Leon Kasabasından geçebilirler. Onlarca akarsu ve göl görebilirsiniz. Bu akarsuların bazılarında rafting yapmak
mümkün ancak dikkat edilmesi gereklidir. Bu bölgeden, Jostedals ve Briksdal buzullarına giden vadiler başlıyor. Dileyen misafirler bu buzulları görmeye gidebilir. Gemimiz Olden' dan saat 17:00'da ayrılacaktır. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. Olden' den ne alınır : Norveç masallarının bir karakteri olan trol heykelcikleri, iyi kalitede yağmurluklar, kürk ürünleri alınabilir.


8. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


9. Gün: Kopenhag - İstanbul, Türkiye

Gemimiz Kopenhag Limanı'na 09:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan yerde buluşmanın ardından Kopenhag hava limanına transfer ve PC832 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a hareket Yerel saat ile 18.45 de Varış.


Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı İstanbul -Kopenhag- İstanbul uçuşu

1 gece Kopenhag 4* otel oda+kahvaltı konaklama

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile hava alanı - liman - hava alanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Hava alanı ve Liman vergileri

Günlük kişi başı 9 € gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
KABİNLER: MSC Yacht Club Kabini Sayısı: 69 Balkonlu Kabin Sayısı: 1.125 Dış Kabin Sayısı: 124 İç Kabin sayısı: 405 Özürlü Kabin Sayısı: 45 Aktiviteler: Restoran: 5 Bar: 12 Salon & Konferans: 4 Basketbol, koşu parkuru, shuffleboard, solaryum, spor salonu, tenis kortu, 4D sinema, sanat galerisi, bowling, kart odası, casino, çocuk klubü, disko, gümrüksüz alışveriş mağazaları, F1 similatörü, internet cafe, kütüphane, açık hava sineması, poker odası, havuz mağazası, alışveriş mağazaları, video oyunları odası, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk havuzu, toplantı odaları, tiyatro, sigara odası, şarap tadım merkezi, uzak doğu restoranı, MSC Yacht Club üyelerine özel restoranlar, disko ve karaoke gibi gençlere ayrılmış alanlar, pizza salonları bulunmaktadır.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.