Online Satın Al

MSC Opera İle Kuzey Avrupa-Akdeniz gemi turu 14 Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: Kopenhag-Danimarka

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra,check-in işlemleri ve TK1783 sefer kodlu Kopenhag uçağına biniş. 
Kopenhag'a varış ve limana transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz Kopenhag Limanı'ndan ayrılışı izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler.
Gemimiz Kopenhag Limanı'ndan saat 18.00'de ayrılacaktır.


2. Gün: Warnemunde- Almanya

Gemimiz Warnemunde Limanı'na saat 08:00'de yanaşacaktır. Warnemuınde şehri 5.57 km2 lik, 8500 kişinin yaşadığı bir şehir. Şehirde Warnemunde Kilisesi, eskiden balıkçıların kullandığı Alexandrinenstraße üzerindeki renkli evler, Teepot olarak adlandırılan küçük bir alışveriş merkezi ve Warnemunde Feneri bulunmaktadır. Ancak gemimiz bu limandayken gidilebilecek iki şehir vardır. Bunlardan biri Almanya' nın en büyük şehri ve başkenti olan Berlin, diğeri ise Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Baltık Denizi üzerinde bulunan sahillerinin hemen hemen ortasında konumlanan Rostock'tur. II. Dünya Savaşı öncesinde 4,3 milyon kişinin yaşadığı Berlin'de 2008 itibariyle 3,5 milyon kişi yaşamaktadır. Berlin, Kuzey Almanya'da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. Şehrin Brandenburg'a açılan yönünde Brabdenburger Tor, Charlottenborg Sarayı, Reichstag olarak bilinen Federal Almanya Meclisi, kırmızı taşlardan yapılmış ve Berlin Belediye Başkanlığının bulunduğu Rotes Rathaus, Postdam Meydanı, Berlin TV Kulesi, Yahudi Müzesi, Savaş Müzesi, II. Dünya Savaşı döneminde doğu ve batı olarak Berlin' i ikiye ayıran ve 1989'da yıkılan Berlin Duvarı' nın kalıntıları, Müzeler Adası ve Bergama Müzesi, Madame Tussauds Balmumu Müzesi görülmeye değer yerlendir.
Gemimiz Warnemunde Limanı'ndan saat : 19:00'da ayrılcaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


3. Gün: Göteborg-İsveç

Gemimiz Göteborg Limanı'na saat 13:00'te yanaşacaktır. 
Göteborg, İsveç'in ikinci ve İskandinavya'nın dördüncü büyük şehridir.
Göteborg şehir merkezinin 485.000, metropolitan bölgesinin ise yaklaşık 820.000 nüfusa sahip olduğu tahmin edilmektedir. Stockholm'den sonra İsveç'in ikinci büyük şehridir. Göteborg 60.000 üniversite öğrencisiyle İskandinavya'nın en çok öğrenci barındıran şehridir. Şehri gezmeye; tarih boyunca şehirdeki kanallara yakınlığıyla ticari bir merkez olmuş Gustav Adolf Meydanı' yla başlayabilir, devamında eskiden gemi üretilen ve bakım yapılan Klippan bölgesini ziyaret edebilir, en sağlam arabalardan biri olan Volvo' nun anavatanında Volvo Müzesi' ni ziyaret edebilir, 1914'te inşa edilen Masthugget Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Göteborg Botanik Bahçesi'ni,Havacılık Müzesi'ni,Göteborg Güzel Sanatlar Müzesi'ni,Şehir Müzesi ve Opera Binası'nı görebilirsiniz. Carl Milles tarafından yapılan Poseidon heykeli de görülmeye değerdir. 
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Gemimiz saat 19:00'da hareket edecektir.


4. Gün: Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


5. Gün: Amsterdam-Hollanda

Gemimiz Amsterdam'a saat 08:00'de yanaşacaktır. 
Şehri gezmek isteyen misafirler, mutlu insanlar şehri Amsterdam' da gezerken insandan fazla bisiklet olduğunu unutmamalıdırlar. Amsterdam Hollanda'nın başkentidir. Ancak ülke, hükümetin ve meclisin bulunduğu Lahey'den yönetilir. 12. yüzyılda Amstel Irmağı'nın kıyısında bir balıkçı köyü olarak kurulan Amsterdam, bugün bakımından Hollanda'nın en büyük, kültürel ve parasal yönden de en önemli kentidir. Kentte yaklaşık 743 bin kişi yaşasa da, bu
sayı çevresiyle birlikte 1,5 milyonu bulur. Şehirde Merkez Tren İstasyonu Binası, Dam Meydanı, Madame Tussauds Balmumu Müzesi, Rembrandt Evi ve Müzesi, Rijksmuseum, Van Gogh Müzesi, Anne Frank Evi, Stedelijk Müzesi, Heiniken Müzesi'ni gezebilirsiniz. Daha sonrasında Amsterdam' da günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş olan Red Light bölgesine gidip cafe ve barlarda keyif yapabilirsiniz. 
Gemimiz Amsterdam Limanı'ndan 15:00'da hareket edecektir. 
Öğleden sonra dinlenebilir ya da gemideki aktivitelere katılabilirsiniz. 
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


6. Gün: Le Havre-Fransa

Gemimiz Le Havre Limanı'na saat 13:00'de yanaşacaktır.
Kahvaltı ve öğle yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz şehri keşfetmek için gemiden çıkış yapabilirler. Le Havre, Fransa'nın kuzeybatısında, Sen Nehri halicinde sağ yakada kurulu bir kenttir. Bölgenin en kalabalık merkezi. İdari olarak Seine-Maritime ilinde, Haute-Normandie bölgesinde yer alan bir komündür. Transatlantik geçişi yapan Fransız denizcilerin uğradığı bir limandı. Le Havre aynı zamanda "La Porte Océane" (okyanus kapısı) olarak da bilinir. Normandiya'nın Rouen'den önceki en büyük şehriydi. Aynı zamanda Fransa'daki ilk büyük ihracat kapısıydı. Şehirde görülmeye değer yerler; Le Havre Katedrali, Frederick Lemaitre Sokağı, Le Havre Adalet Sarayı, 18 yüzyılda yapılmış bir konaktan oluşturulan Tabiat Tarihi Müzesi, Le Havre Kütüphanesi'dir. 
Gemimiz Le Havre'den saat 19:00'da ayrılacaktır.
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


7. Gün: Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir,geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


8. Gün: Ferrol-İspanya

Gemimiz Ferrol Limanı'na saat 09:00'da yanaşacaktır.
İspanya'daki liman şehri olan Ferrol Galiçya bölgesindedir ve ülkenin en önemli denizcilik şehri olmasının yanında İspanyol Donanması'nın da en güçlü gemileri şehrin tersanelerindedir. 17. yüzyılda Avrupa'nın en önemli tersanaleri bu bölgedeydi. Şehrin alanı 81,9 km² nüfusu ise 214.000 kişidir. Şehir ayrıca İspanyol General Franco'nun da doğum yeridir.
Ferrol' de; San Felipe Kalesi, San Julian Katedrali, San Fransico Kilisesi, Arselan Askeri Karargahı, Doğa Tarihi Müzesi, Reina Sofia Parkı görülmesi gereken yerler arasındadır. Bunların dışında, Cam Şehri olarak adlandırlan La Coruna' ya, İspanya' nın dini merkezi olarak kabul edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki katedrallerden birinin de bulunduğu Santiago de Compostela' ya gidebilirsiniz.
Gemimiz Ferrol Llimanı'ndan saat 17:00'de ayrılacaktır.


9. Gün: Lizbon-Portekiz

Gemimiz Lizbon Limanı'na saat 20:00'de yanaşacağından tüm gün denizde olacağız. 
Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz. Geminin yanaşmasının ardından dileyen misafirler Lizbon' un güzel sokaklarında yürüyebilir, bar ve kafelerde keyifli zaman geçirebilirler.


10. Gün: Lizbon-Portekiz

Kahvaltı sonrasında Lizbon'u keşfetmek isteyen misafirlerimiz gemiden çıkış yapabilirler. Portekiz’in başkenti ve en büyük şehri olan Lizbon, Büyük Lizbon alt bölgesinin belediyelerinden biridir. Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulu olan Lizbon, Atlantik Okyanusu kıyısındadır. Lizbon bölgesi Avrupa Birliği ortalamasının üzerindeki refah düzeyi ile Portekiz’in en zengin bölgesidir. Avrupa’nın en renkli başkentlerinden birisi olan Lizbon, Roma ve İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur. Lizbon Ulusal Tiyatrosu, Truinfo Takı, Lizbon Millet Meclisi, Vasco da Gama Kulesi, Àguas Livres Su Kemeri, Belem Köprüsü,
Restauradores Anıtı, neogotik tarzda yapılmış Santa Justa Asansörü, mJerónimos Manastırı, Nossa Senhora da Conceição Velha Kilisesi, Tejo Nehri kıyısında bulunan ve 15. - 16. yy arasında yapılan coğrafi keşifler anısına yapılan Padrão dos Descobrimentos ve ilk olarak orta çağda yapılan ancak 1755 depreminde yıkıldıktan sonra yeniden gotik tarzda yapılan Carmo Rahibe Manastırı şehirde görülmeye değer yerlerdir. Gemimiz saat 14:30'da hareket edecektir.
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


11. Gün: Cadiz-İspanya

Gemimiz Cadiz Limanı'na saat 10:30'da varacaktır. 
Kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz Cadiz'i keşfetmek için gemiden çıkış yapabilirler. Cadiz Belediye Binası, görkemli mimarisiyle Cadiz Katedrali, Cadiz Aduana Sarayı, 1812 Anayasası Anıtı, Cadiz Belediye
Sarayı, Casa Almirante, Tavira Kulesi, kırmızı taşların ağırlıklı olarak kullanıldığı Gran Teatro Falla Tiyatrosu, Cadiz Müzesi, La Santa Cueva Şapeli'ni ziyaret edebilir, sonrasında San Juan de Dios Meydanı'nda ya da Las Flores Meydanı'nda keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Cadiz, İspanya'nın güneybatısında, Endülüs otonom bölgesinde yer alan bir şehirdir. Şehir, Endülüs'ün 8 ilinden biri olan Cádiz iline bağlı 44 belediyeden biridir. Aynı zamanda Cadiz ilinin başkentidir. Cádiz, sahillerinin yanı sıra en eski Batı Avrupa şehirlerinden birisi olması nedeniyle sahip olduğu tarihi eserleri ile turistik bir merkezdir. 
Gemimiz Cadiz'den 19:30'da ayrılacaktır.
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


12. Gün: Cebelitarık

Gemimiz Cebelitarık'a saat: 07:00'da varacaktır. 
Kahvaltı sonrasında Cebelitarık'ı keşfetmek isteyen misafirlerimiz gemiden çıkış yapabilirler. Cebelitarık, Akdeniz' in girişinde, İber Yarımadası' nın güney ucunda yer alan Britanya Denizaşırı toprağıdır.
Endülüs fâtihi Tarık bin Ziyad'ın 711 yılında ordusuyla birlikte ilk ayak bastığı ve askeri karargah olarak kullandığı yer olması sebebiyle İslam kaynaklarında “Cebelü Târık” (Tarık'ın Dağı) diye adlandırılmıştır. Denize çok yakın yerde başlayan dağ üzerinde 14. yy'da yapılmış bir kale vardır. Dileyen misafirler teleferik kulanarak bu kaleye ulaşabilirler. Kale dışında Suudi Arabistan Kralı Fahd tarafından hediye edlimiş İbrahim-el-İbrahim Camii, 1462 yılında yapılmış St. Mary the Crowned Katedrali, Cebelitarık Parlementosu ve hemen önündeki John Mackintosh Meydanı görülmeye değer yerlendendir. Ayrıca bir Hindu tapınağı da bulunur.
Cebelitarık' ta çok sayıda maymun vardır. Gezerken elinizdeki yiyecekleri, içecekleri ya da fotograf makinesi gibi elektronik eşya-
larınızı alabilerler. Dikkatli olmak gerekir. İngiliz toprağı olduğundan restoran ve barlarda fish'n chips yiyebilirsiniz.
Gemimiz saat 13:00'da Cebelitarık'tan ayrılacaktır. 
Öğleden sonra dinlenebilir ya da gemideki aktivitelere katılabilrsiniz.
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


13. Gün: Palma De Mallorca-İspanya

Gemimiz Balear Adaları'ndan biri olan Palma de Mallorca' ya saat 18:00'de varıyor.
Şehir merkezine gidebilir, muhteşem ihtişamı ile göğe yükselen Mayorka Katedrali'ni görebilirsiniz. Bu katedral Avrupa'daki en büyük gotik gül pencereye sahiptir. Katedralin hemen yanında Kraliyet Sarayı ve Juan Carlos Caddesi bulunmaktadır. Katedralin arka sokakları ufak meydanlara açılır ve rengarenk mağazalar bu sokakları süsler. III. James Caddesi ve Las Rambla buradaki diğer önemli caddelerdir. Tapas denilen meze çeşitleri ve deniz mahsüllerini bulabileceğiniz restoranlar oldukça fazladır. Akşam dileyen misafirler buradaki en ünlü şov olan Son Amar'a gidebilirler. Son Amar eski bir çiflik evi, burada akşam yemeğinizi
yerken modern danslardan, geleneksel flamenkoya kadar bir çok dansı ve şovu izleyip unutulmaz bir akşam geçirebilirsiniz. Gece kulüpleri oldukça fazla bunlardan Pasha ve Tito's en ünlülerindendir.


14. Gün: Palma De Mallorca-İspanya

Gemimiz Palma de Mayorka' dan saat 06:00 'da ayrılacaktır.
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


15. Gün: Cenova-İtalya/İstanbul-Türkiye

Gemimiz Cenova Limanı'na 09:00'da varacaktır. 
Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan buluşma
yerinde buluşma ve Cenova'ya hareket. Cenova'ya varışı takiben yaklaşık iki saatlik bir boş zamanınız olacaktır. Cenova Limanı Akdeniz'in en büyük limanlarından biridir. Ligurya Bölgesinin yönetim şehridir. Şehrin katedrali olan San Lorenzo Katedrali mimarisi ile ziyaretçileri büyülemektedir. Ana meydanlarından biri olan Ferrari Meydanı; Dükler Sarayı, Borsa Binası ve Carlo Felice Tiyatrosu ile çevrilidir. Aralarında Palazzo Rosso' nun da olduğu onlarca sarayın bulunduğu Via Garibaldi Cenova' nın güzel caddelerinden biridir. Caricamento Meydanı'nda bulunan Cenova Akvaryumu ve Galata Müzesi görülebilecek diğer yerlerdendir.
MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma noktasında ve zamanında buluşup havalimanına gidiş ve 
TK1308 Cenova İstanbul 13:20 - 17:10 sefer sayılı uçuşuyla dönüş.


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul-Kopenhag-İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 14 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile havaalanı - liman - havaalanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Liman vergileri

Havaalanı vergileri

Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta

paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
KABİNLER: MSC Yacht Club Kabini Sayısı: 69 Balkonlu Kabin Sayısı: 1.125 Dış Kabin Sayısı: 124 İç Kabin sayısı: 405 Özürlü Kabin Sayısı: 45 Aktiviteler: Restoran: 5 Bar: 12 Salon & Konferans: 4 Basketbol, koşu parkuru, shuffleboard, solaryum, spor salonu, tenis kortu, 4D sinema, sanat galerisi, bowling, kart odası, casino, çocuk klubü, disko, gümrüksüz alışveriş mağazaları, F1 similatörü, internet cafe, kütüphane, açık hava sineması, poker odası, havuz mağazası, alışveriş mağazaları, video oyunları odası, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk havuzu, toplantı odaları, tiyatro, sigara odası, şarap tadım merkezi, uzak doğu restoranı, MSC Yacht Club üyelerine özel restoranlar, disko ve karaoke gibi gençlere ayrılmış alanlar, pizza salonları bulunmaktadır.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.