Online Satın Al

MSC Opera İle Baltık Başkentleri gemi turu 11 Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul - Kopenhag

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1783 sefer kodlu Kopenhag uçağına biniş. Kopenhag'a varış ve limana transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz Kopenhag Limanı'ndan ayrılışı izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler.
Gemimiz Kopenhag Limanı'ndan saat 18.00'de ayrılacaktır.


2. Gün: Warnemunde, Almanya

Gemimiz Warnemunde Limanı'na saat 09:00'da yanaşacaktır. Warnemuınde şehri 5.57 km2 lik, 8500 kişinin yaşadığı bir şehir.
Şehirde Warnemunde Kilisesi, eskiden balıkçıların kullandığı Alexandrinenstraße üzerindeki renkli evler, Teepot olarak adlandırılan
küçük bir alışveriş merkezi ve Warnemunde Feneri bulunmaktadır. Ancak gemimiz bu limandayken gidilebilecek iki şehir vardır. Bunlardan biri Almanya' nın en büyük şehri ve başkenti olan Berlin, diğeri ise Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Baltık Denizi üzerinde bulunan sahillerinin hemen hemen ortasında konumlanan Rostock'tur.
II. Dünya Savaşı öncesinde 4,3 milyon kişinin yaşadığı Berlin'de 2008 itibarıyla 3,5 milyon kişi yaşamaktadır. Berlin, Kuzey Almanya'da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. Şehrin Brandenburg'a açılan yönünde Brabdenburger Tor, Charlottenborg Sarayı, Reichstag olarak bilinen Federal Almanya Meclisi, kırmızı taşlardan yapılmış ve Berlin Belediye Başkanlığının bulunduğu Rotes Rathaus, Postdam Meydanı, Berlin TV Kulesi, Yahudi Müzesi, Savaş Müzesi, II. Dünya Savaşı döneminde doğu ve batı olarak Berlin' i ikiye ayıran ve 1989'da yıkılan Berlin Duvarı' nın kalıntıları, Müzeler Adası ve Bergama Müzesi, Madame Tussauds Balmumu Müzesi görülmeye değer yerlerdendir.
Gemimiz Warnemunde Limanı'ndan saat : 16:00'da ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Berlin' den ne alınır?
Berlin hemen her şeyi bulabileceğiniz bir şehir, dünyanın ünlü markalarından Alman çikolatasına kadar hemen her şeyi
bulabileceğiniz Kurfürstendamm Caddesi alışveriş tutkunları için bir cennet niteliğindedir.


3. Gün: Gdynia, Polonya

Gemimiz Gdynia Limanı'na saat 12:00'de yanasacaktır. Gdynia, Polonya'nın Pomeranya Bölgesi'nde bulunan ve Baltık Denizi'nin
güney kıyısında yer alan Gda¿sk Körfezi'nde önemli bir limanı bulunan bir şehirdir . Doğu Pomeranya'daki Kaşubya bölgesinde yer alan Gdynia, spaları ile ünlü yerleşim birimi Sopot, Gda¿sk şehrini de içine alan bölge içinde büyük bir metrolpolitan alanı oluşturur ve bir milyonun üzerinde insan bu çevrede yaşar. Bu bölge Polonya'da "Trójmiasto" üçlü şehir olarak adlandırılır.
Şehirde II. Dünya Savaşından kalma "yok edici" ünvanıyla ORP B¿yskawica savaş gemisi bir müzeye dönüştürülmüştür. Dileyen misafilerimiz yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunan ve ziyaretçileri büyüleyen kent Gdansk' a gidebilirler. Gda¿sk (Eski adı Danzig), 12. yüzyıldan beri Polonya ile Almanya arasında ihtilafa konu olmuş, II. Dünya Savaşı'nın sonunda ise,
Gda¿sk adını alarak Polonya'ya bağlı bir şehir olmuştur. Gdansk' ta dünyanın en büyük tuğla kilisesi olan Meryem Ana Kilisesini,
Tylman Gamerski tarafından 1678-1681 yılları arasında III. John Sobieski adına inşa edilmiş Polonya Kraliyet Şapelini, Golden Gate' den başlayıp Long Market'e kadar uzanan Long Lane Caddesi'ni, 1568-1571 yılları arasında Polonya Kraliyet Ailesi'nin konağı olarak inşa edilen Green Gate' i, St. Catherine Kilisesi'ni görebilir ve sonrasında Long Market'te bir kafede kahve içebilirsiniz.
Gemimiz Gdynia Limanı'ndan saat 18:00'da hareket edecektir.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


4. Gün: Klaipeda, Litvanya

Gemimiz Klaipeda Limanı'na saat 08:30'da yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra çıkıp şehri gezebilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Litvanya'nın güneyinde Kuronya Lagünü'nün ağzında, Baltık Denizi kıyısında bulunan bir şehirdir. Litvanya'nın tek limanıdır. Şehirden Almanya ve İsveç'e feribot seferleri vardır. 2008 yılı itibarı ile şehrin nüfusu 238,000'dir. Şehrin adı tarihsel kaynaklarda ilk olarak 1252 yılında geçmektedir; fakat şehre şehir hakları 1254 yılında tanınmıştır. Klaipeda Eski kenti sokaklarında yürüyüş yaparak güzel zaman geçirebilir, Saat Müzesini ziyaret edebilir, Litvanya Deniz Müzesinde zaman geçirebilir ya da Kursiu Nerija Ulusal Parkı'nda yürüyüşler yapabilirsiniz.
Gemimiz Klaipeda Limanı'nda saat 14:00'te hareket edecektir. Öğleden sonra dinlenebilir ya da gemideki aktivitelere katılabilrsiniz.
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Litvanya' dan ne alınır?
Ahşap el işleri ve tasarımları, şallar, kürklü ürünler ve amber bu bölgeden alabilecekleriniz arasındadır.


5. Gün: Riga, Letonya

Gemimiz Riga Limanı'na saat 08:00'de yanaşacaktır. Letonya'nın başkenti olan Riga, Baltık Denizi'ne şehrin ortasından geçen Daugava Nehri ile açılır.Riga, Baltık devletleri içinde en büyük şehir olmasının yanı sıra, önemli bir kültür, politika, eğitim, finans, ticaret ve endüstri merkezidir.Şehrin ilk kurulduğu yer olan tarihsel merkezi "Vecr¿ga" UNESCO Kültür Mirası'na kabul edilmiş olup mimari olarak sadece Viyana, St. Petersburg ve Barcelona ile karşılaştırılabilecek güzellikteki Art Nouveau (Jugendstil) yapılarıyla ünlüdür. Şehirde görmeniz gereken yerlerin başında; evlenmemiş alman tüccarlar tarafından yaptırılmış ve bugün Riga' nın sembölü olan House of the Blackheads Binası, yapımı 14. yy' a dayanan Riga Kalesi, 4.1 milyon kitap ve dokümana sahip Letonya
Ulusal Kütüphanesi, Letonya Ulusal Sanat Müzesi, Lotonya Ulusal Tiyatrosu, Letonya Ulusal Opera Binası, St. Peter Kilisesi, Letonya
Özgürlük Anıtı, Letonya Savaş Müzesi, Riga Porselen Müzesi, St. Alexander Nevsky Kilisesi, Film/Uçak/Tren Müzeleri vardır.
Gemimiz Riga Limanı'ndan saat 14: 00'te ayrılacaktır. Öğleden sonra dinlenebilir ya da gemideki aktivitelere katılabilirsiniz.
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Riga' da ne alınır?
Keten ve yünden yapılmış tekstil ürünleri, Baltık mücevheri denilen Amber, Vodka, çay ya da kahveyle içilen
Riga Balsam alınabilir.


6. Gün: Tallin, Estonya

Gemimiz Tallinn Limanı'na saat 10:00'da varacaktır. Tallinn, Estonya'nın başkenti ve ana liman kentidir. Baltık Denizi kıyısında, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'nin 80 kilometre güneyinde yer alır. Kahvaltıdan sonra şehri gezmek isteyen misafirlerimiz, St. Catherina sokaklarında dolaştıktan sonra, Meryem Ana Katedralini, 1894 - 1900 tarihlerinde yapılmış olan Alexander Nevsky Kilisesini, Rus Çarı Deli Pedro tarafından, I. Katerina için yaptırılan Kadriorg Sarayını ve Pirita Manastırının kalıntılarını görebilirsiniz. Sonrasında tarihi şehrin güzel meydanlarından birinde bir cafe ya da restorana oturup bir şeyler içerek şehrin yaşantışını daha iyi hissedebilirsiniz. Estonyalıların gururla bahsettiği eston ekmeğini tadabilir ve dilerseniz yüzde 40 alkol oranına sahip olan yerel içkileri olan Vaka'yı tadabilirsiniz.
Gemimiz Tallinn Limanı'ndan saat 16:00'da ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Tallinn' den ne alınır?
El yapımı mücevherler ve takılar, ünlü bitter ya da sütlü Eston çikolatası alabilirsiniz.


7. Gün: St.Petersburg, Rusya

Gemimiz St. Petersburg Limanı'na saat 09:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasında şehri gezmek isteyen misafir gemiden çıkıp kendilerini "Kuzeyin Venedik'i" olarak anılan St. Petersburg sokaklarına ve meydanlarına bırakabilirler. Şehrin her yerinde kanallar var ve
bu kanallar Neva Nehri'ne ve Baltık Denizi'ne bağlanırlar. Moskova'nın 715 km kuzeybatısında bulunan St. Petersburg, Rusya'nın 2. Avrupa'nın 4. büyük şehridir. Baltık Denizi kıyısında Neva Nehri üzerindeki 42 ada üzerine yayılmıştır. Çar I. Petro tarafından 16 Mayıs 1703'te Rus Çarlığı'nın Avrupa'ya açılan kapısı olması amacıyla kurulan şehir, 200 yıl Rus Çarlığı'nın başkentliğini yapmıştır. Rus mimarisinin büyük örneklerinden biri olan Damlayan/Dökülen Kan Kilisesi' ni ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Sonra Mariinskiy Sarayı, Vali Sarayı, Smolny Enstitüsü, Çar Büyük Petro I Anıtı, Hermitage Müzesi, Nikolskiy Kilisesi, St. İsaac Meydanı ve Kilisesi, Kazanskaya Kilisesi' ni ziyaret edebilirsiniz.
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
St. Petersburg' dan ne alınır?
Hediyelik eşya olarak, kürklü ürünler, şapkalar, ahşap işlemeler, matruşkalar, şallar alınabilir.


8. Gün: St. Petersburg, Rusya

Gemimiz St. Petersburg Limanı2ndan 19:00'da ayrılacaktır.


9. Gün: Helsinki, Finlandiya

Gemimiz Helsinki Limanı'na saat 08:00'de varacaktır. Kahvaltıdan sonra Helsinki' yi keşfetmeye başlayabilirsiniz. Helsinki Finlandiya'nın geçiş yoludur. Kent işletme, finans, moda, tıp, eğlence, medya ve kültürde ülkenin can damarıdır. Çok sayıda müzeler, sergi sarayları, galeriler ve sahneler mevcuttur. Finlandiya ve diğer Kuzey ülkelerinin en çok abonesi
olduğu gazete - Helsingin Sanomat günlük olarak Helsinki'de basılıyor. Helsinki Finlandiya'nın yüzde bakımından gerçek rakamlarla en fazla yabancı nüfusa sahip şehri. Helsinki'de 130'dan fazla ulusun insanı yaşıyor. Bu grubun büyük bir çoğunluğunu Rusya, Estonya, İsveç, Somali, Sırbistan, Çin, Irak ve Almanya vatandaşları oluşturuyor. Finlandiya'nın 2006'da AB başkanlığı yapması ve 52. Geleneksel Eurovision Şarkı Yarışması'nın Mayıs 2007'de Helsinki'de düzenlenmesi şehri gözler önünde tuttu. Helsinki' de görülmesi gereken yerler arasında; 1887 yılında yapılan Ateneum adı verilen Klasik Sanat Müzesi, 1998 yılında yapılan Kiasma denilen Çağdaş Sanat Müzesi, Dizayn Müzesi, 1894 yılında yapılmış Finlandiya Ulusal Müzesi, Onni Tarjanne tarafından tasarlanan Fin Ulusal Tiyatrosu, St. Jhon Kilisesi ve Helsinki Merkes Tren İstasyonu Meydanı görülmesi gereken yerler arasındadır.
Gemimiz Helsinki' den 14:00'da ayrılacaktır. Öğleden sonra dinlenebilir ya da gemideki aktivitelere katılabilrsiniz.
Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Helsinki'den ne alınır?
Hediyelik eşyalarda Ren geyikleri popüler olduğundan bolca post, geyik boynuzundan yapılmış hediyelikler, battaniyeler, tüylü şapkalar, eldivenler göreceksiniz.


10. Gün: Stockholm, İsveç

Gemimiz Stockholm Limanı'na saat 08:30'da varacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz.
İsveç'in başkenti ve en büyük şehridir. Şehir aynı zamanda idari olarak Stockholm Şehri resmi adıyla Stockholm Bölgesi'ne bağlıdır. 2008 verilerinde göre Stockholm metropol alanı, tüm İsveç nüfusunun %21'inin yaşadığı ve tüm İsveç'in sanayisinin %35'inin bulunduğu bir merkezdir. Stockholm 810,120'lik kent nüfusu, 1,3 milyonluk çevre nüfusu ve toplamda 2 milyonluk nüfusuyla İsveç'in en büyük kentidir. Stockholm tarihi kentini gezmeye tarihi ahşap ve renkli evlerden başlayabilirsiniz. Ardından Stockholm Sarayı, Stockholm Belediye Binası ve Meydanı, Kraliyet Drama Tiyatrosu, 86 m uzunluğundaki Södertorn kulesi, Kungsträdgården Parkı, İsveç Ulusal Müzesi, İskandinav Müzesi ve Stokholm Opera Salonu görülmeye değer yerlerdendir.
Gemimiz Stokholm Limanı'ndan saat 16:30'da ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Stokholm'den ne alınır? 
Şehir merkezindeki Drottninggatan Caddesi üzerinde onlarca mağaza var. Bu mağazalarda moda, tasarım, yerel el sanatları, müzik aletleri gibi A dan Z ye her şeyi bulabilirsiniz.


11. Gün: Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


12. Gün: Kopenhag, İstanbul

Gemimiz Kopenhag Limanı'na 08:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasında MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan yerde buluşma ve Kopenhag şehir merkezinde boş zamanınız olacaktır. Danimarka' nın Başkenti olan ve yaklaşık 1 milyon 210 bin nüfusa sahip Kopenhag' ı keşfedebilirsiniz. København, Danca'da "ticaret limanı" veya "tüccar limanı" anlamındadır. "Koben" tüccar ve "Havn" Danca'da "liman" demektir. Kopenhag Şehir Salonu, Kopenhag Opera Binası, Danimarka Kraliyet Tiyatrosu, Gefion Çeşmesi, Kraliyet Ailesinin yaşadığı Amalienborg Kraliyet Sarayı, Rosenborg Kalesi, eski şehir olarak bilinen Citadel bölgesi, Christiansborg Sarayı, Frederik Kilisesi, Tivoli Bahçesi ve bu bahçe içerisindeki en eski yapı olan 1874 tarihli Pantomim Tiyatrosu, Holmen Adası üzerinde bulunan ve inşası 2004 yılında bitirilen 500 milyon dolarlık maliyetiyle dünyanın en pahalı opera salonlarında biri olan Kopanhag Opera Salonu, 1999 yılında tamamlanan ve toplamda 21 dönüm arazi üzerine kurulan, içerisinde konser salonları, kafeler, kitapçıların da bulunduğu Black Diamond olarak adlandırılan kütüphane Kopenhag'da ilk etapta görmeniz gereken yerlerdir. Boş zaman sonrası MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma noktasında ve zamanında buluşup havalimanına transfer ve TK1786 sefer sayılı uçuş ile İstanbul' a dönüş.
Kopenhag' dan ne alınır? 
Stroget Caddesi kurutulmuş etlerden, elektroniğe kadar herşeyi bulabileceğiniz bir caddedir.Kurutulmuş etler, balık-
lar, farklı hayvanlardan elde edilmiş sucuk salam bu bölgeden alınabilecek ürünler arasındadır.


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul-Kopenhag-İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 11 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile havaalanı - liman - havaalanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Liman vergileri

Havaalanı vergileri

Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta

paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
KABİNLER: MSC Yacht Club Kabini Sayısı: 69 Balkonlu Kabin Sayısı: 1.125 Dış Kabin Sayısı: 124 İç Kabin sayısı: 405 Özürlü Kabin Sayısı: 45 Aktiviteler: Restoran: 5 Bar: 12 Salon & Konferans: 4 Basketbol, koşu parkuru, shuffleboard, solaryum, spor salonu, tenis kortu, 4D sinema, sanat galerisi, bowling, kart odası, casino, çocuk klubü, disko, gümrüksüz alışveriş mağazaları, F1 similatörü, internet cafe, kütüphane, açık hava sineması, poker odası, havuz mağazası, alışveriş mağazaları, video oyunları odası, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk havuzu, toplantı odaları, tiyatro, sigara odası, şarap tadım merkezi, uzak doğu restoranı, MSC Yacht Club üyelerine özel restoranlar, disko ve karaoke gibi gençlere ayrılmış alanlar, pizza salonları bulunmaktadır.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.