Online Satın Al

MSC Musica İle Baltık Başkentleri Helsinki turu 7Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul - Kiel, Almanya

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1661 sefer kodlu Hamburg uçağına biniş. Hamburg'a varış ve Kiel Limanı'na transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Kiel Limanı'ndan ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler. Gemimiz Kiel Limanı'ndan saat 18.00'de ayrılacaktır.


2. Gün: Kopenhag, Danimarka

Gemimiz Kopenhag Limanı'na saat 08:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında Danimarka'nın başkenti olan ve yaklaşık 1 milyon 210 bin nüfısa sahip Kopenhag'ı keşfedebilirsiniz. København, Danca'da "ticaret limanı" veya "tüccar limanı" anlamındadır. "Koben" tüccar ve "Havn" Danca'da "liman" demektir. Kopenhag Şehir Salonu, Kopenhag Opera Binası, Danimarka Kraliyet Tiyatrosu, Gefion Çeşmesi, Kraliyet Ailesinin yaşadığı Amalienborg Kraliyet Sarayı, Rosenborg Kalesi, eski şehir olarak bilinen Citadel bölgesi, Christiansborg Sarayı, Frederik Kilisesi, Tivoli Bahçesi ve bu bahçe içerisindeki en eski yapı olan 1874 tarihli Pantomim Tiyatrosu, Holmen Adası üzerinde bulunan ve inşası 2004 yılında bitirilen 500 milyon dolarlık maliyetiyle dünyanın en pahalı opera salonlarında biri olan Kopenhag Opera Salonu, 1999 yılında tamamlanan ve toplamda yaklaşık 21 dönüm arazi üzerine kurulan, içerisinde konser salonları, kafeler, kitapçıların da bulunduğu Black Diamond olarak adlandırılan kütüphane Kopenhag'da ilk etapta görmeniz gereken yerlerdir. Gemimizin hareket saati 17:00'dır. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilir.
Kopenhag' dan ne alınır?: Stroget Caddesi kurutulmuş etlerden, elektronik eşyaya kadar her şeyi bulabileceğiniz bir caddedir.Kurutulmuş etler, balıklar, farklı hayvanlardan elde edilmiş sucuk salam bu bölgeden alınabilecek ürünler arasındadır.


3. Gün: Denizde Seyir

Günümüz gemide geçiyor.


4. Gün: Helsinki, Finlandiya

Gemimiz Helsinki Limanı'na saat 13:00'da varacaktır. Kahvaltı ve öğle yemeğinden sonra Helsinki'yi keşfetmeye başlayabilirsiniz. Helsinki Finlandiya'nın geçiş yoludur. Kent işletme, finans, moda, tıp, eğlence, medya ve kültürde ülkenin can damarıdır. Çok sayıda çeşitli müzeler, sergi sarayları, galeriler ve sahneler mevcuttur. Finlandiya ve diğer Kuzey ülkelerinin en çok abonesi olduğu gazete - Helsingin Sanomat günlük olarak Helsinki'de basılıyor. Helsinki Finlandiya'nın yüzde bakımından gerçek rakamlarla en fazla yabancı nüfusa sahip şehri. Helsinki'de 130 dan fazla ulusun insanı yaşıyor. Bu grubun büyük bir çoğunluğunu Rusya,
Estonya, İsveç, Somali, Sırbistan, Çin, Irak ve Almanya vatandaşları oluşturuyor. Finlandiya'nın 2006'da AB başkanlığı yapması ve 52. Geleneksel Eurovision Şarkı Yarışması'nın Mayıs 2007'de Helsinki'de düzenlenmesi şehri gözler önünde tuttu. Helsinki' de görülmesi gereken yerler arasında; 1887 yılında yapılan Ateneum adı verilen Klasik Sanat Müzesi, 1998 yılında yapılan Kiasma denilen Çağdaş Sanat Müzesi, Dizayn Müzesi, 1894 yılında yapılmış Finlandiya Ulusal Müzesi, Onni Tarjanne tarafından tasarlanan Fin Ulusal Tiyatrosu, St. John Kilisesi ve Helsinki Merkes Tren İstasyonu Meydanı görülmesi gereken yerler arasındadır.
Gemimiz Helsinki'den 21:00'da ayrılacaktır. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Helsinki'den ne alınır?: Hediyelik eşyalarda Ren geyikleri popüler olduğundan, bolca post ve geyik boynuzundan yapılmış hediyelikler,
battaniyeler, tüylü şapkalar, eldivenler göreceksiniz.


5. Gün: Tallin, Estonya

Gemimiz Tallinn Limanı'na saat 09:00'da varacaktır. Tallinn, Estonya'nın başkenti ve ana liman kentidir. Baltık Denizi kıyısında,Finlandiya'nın başkenti Helsinki'nin 80 kilometre güneyinde yer alır. Kahvaltıdan sonra şehri gezmek isteyen misafirlerimiz,St. Catherina sokaklarında dolaştıktan sonra, Meryem Ana Katedrali'ni, 1894 - 1900 tarihlerinde yapılmış olan Alexander Nevsky Kilisesi'ni, Rus Çarı Deli Pedro tarafından, I. Katerina için yaptırılan Kadriorg Sarayı'nı, Pirita Manastırı'nın kalıntılarını görebilirsiniz. Sonrasında tarihi şehrin güzel meydanlarından birinde bir cafe ya da restorana oturup bir şeyler içerek şehrin yaşantışını daha iyi hissedebilirsiniz. Estonyalıların gururla bahsettiği eston ekmeğini tadabilir ve dilerseniz 40% alkol oranına sahip olan yerel içkileri olan Vaka'yı tadabilirsiniz.
Gemimiz Tallinn Limanı'ndan saat 16:00'da ayrılacaktır. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. Tallinn' den ne alınır?: El yapımı mücevherler ve takılar, ünlü bitter ya da sütlü Eston çikolatası alabilirsiniz.


6. Gün: St.Petersburg, Rusya

Gemimiz St. Petersburg Limanı'na saat 07:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında şehri gezmek isteyen misafir gemiden çıkıp kendilerini kuzeyin Venedik'i olarak anılan St. Petersburg sokaklarına ve meydanlarına bırakabilirler. Şehrin her yerinde kanallar var ve bu kanallar Neva Nehri ve Baltık Denizi'ne bağlanırlar. Moskova'nın 715 km kuzeybatısında bulunan St. Petersburg, Rusya'nın 2.Avrupa'nın 4. büyük şehridir. Baltık Denizi kıyısında Neva Nehri üzerindeki 42 ada üzerine yayılmıştır. Çar I. Petro tarafından 16 Mayıs 1703'te Rus Çarlığı'nın Avrupa'ya açılan kapısı olması amacıyla kurulan şehir, 200 yıl Rus Çarlığı'nın başkentliğini yap-
mıştır. Rus mimarisinin büyük örneklerinden biri olan Damlayan/Dökülen Kan Kilisesi'ni ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Sonrasında Mariinskiy Sarayı, Vali Sarayı Smolny Enstitüsü, Çar Büyük Petro I Anıtı, Hermitage Müzesi, Nikolskiy Kilisesi, St. Isaac Meydanı ve Kilisesi, Kazanskaya Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Gemimiz St. Petersburg Limanın'dan saat: 19:00'da hareket edecektir. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
St. Petersburg' dan ne alınır?: Hediyelik eşya olarak, kürklü ürünler, şapkalar, ahşap işlemeler, matruşkalar, şallar alınabilir.


7. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


8. Gün: Kiel - İstanbul, Türkiye

Gemimiz Kiel Limanı'na 10:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan yerde buluşma ve Kiel şehir merkezinde yaklaşık 3/3,5 saatlik bir boş zamanınız olacaktır.
Kiel, Almanya'nın kuzeyinde, Schleswig-Holstein eyaletinin merkezi olan bir kenttir. Kiel Kanalı'nın doğu ucunda, Baltık Denizi'nde Kiel Fiyordu'nun (Kieler Förde) her iki yakasında toprakları olan bir liman kentidir.
Boş zamanınızda Keil eski kentini gezebilir, Kiel Akvaryumunu ziyaret edebilir ya da şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabilirsiniz.MSC Türkiye Rehberinin veridiği buluşma saati ve yerinde buluşup Hamburg Hava Limanı'na transfer ve ardından TK1664 sefer sayı-
yılı uçuş ile İstanbul'a dönüş


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Hamburg - İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile havaalanı - liman - havaalanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Liman vergileri

Havaalanı vergileri

Günlük kişi başı 9 € gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta

paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
Yapım yılı: Haziran 2006 Uzunluk: 293,8 m Genişlik: 32,2 m Max hız: 23 Deniz Mili Voltaj: 110/220 Volt Stabilizatör: Mevcut Yolcu güvertesi: 13 Asansör: 13 Kabinler: Suit Kabin Sayısı: 18 Balkonlu Kabin Sayısı: 809 Dış Kabin Sayısı: 173 İç Kabin Sayısı: 275 Özürlü Kabin Sayısı: 16 Bütün kabinler de TV, minibar, kasa, radyo, saç kurutma makinesi ve telefon mevcuttur.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.