Online Satın Al

MSC Fantasia ile Birleşik Arap Emirlikleri 7 Gece ( Güzergah Farklı)

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul- Dubai/B.A.E

EK120 İstnabul (Sabiha Gökçen) Dubai 22:05 - 04:20(+1)

Limandan Hareket 23:00

Dubai, dünyadaki tek 7-yıldızlı Otel olan Burj Al Arab Oteli’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yine palmiye şeklinde ve insan yapımı takım adası Palm Jumeirah’ta burada bulunmaktadır. Muhteşem Atlantis Oteli, dünyadaki en büyük insan yapımı marina olan Dubai Marina, Burj Gölü, 828 metre uzunlukla dünyanın en uzun binası olan Burj Al Khalifa, geleneksel Arap pazarı olan “Souk Al Bahar”, Şeyh Zayit Caddesi, The Springs ve Emirates Hills mahalleleri ve devasa alışveriş merkezleriyle Dubai sizi tam anlamıyla büyüleyecektir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ilginç şehri Dubai, 2 milyon nüfuslu 7 emirlikten biri. Kimilerine göre çölün üzerindeki turizm ve spor merkezi; kimilerine göre de Orta Doğu’nun Venedik’i... Ülkede Müslüman olsalar dahi yabancıların camilere girmesi yasak. Dubai’de yazılı olmayan kurallar var. Şeffaf, açık yakalı ve dar giysiler giymek pek uygun değil. Ancak muhteşem kumsala sahip otellerde ve havuz başında istediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Umduğunuzdan çok farklı bir coğrafya bulabileceğiniz çölün ortasındaki bu yeşil kent, inanın keşfetmeye değer.

Görülecek Yerler

Bastakiya

Şeyh Said’in Evi

Dubai Müzesi

Jumeirah Camii

Büyük Camii

Jumeirah Beach Parkı

Dubai Creek Side Parkı

Dubai Hayvanat Bahçesi

Harikalar Diyarı (Wonderland)


2. Gün: Abu Dhabi/ B.A.E.

Limana Varış 05:00


Abu Dhabi ihtişamlı ve kozmopolit bir şehirdir, muhteşem Şeyh Zayit Büyük Cami, 800 adet kubbesi ve 1000 adet kolonuyla dünyadaki en büyük camilerden biridir. Miras Kasabası, Emirlik Sarayı ve Saray Müzesiyle birlikte Al Ain arkeolojik sitesi görülebilecek ve ziyaret edilebilecek yerlerden bazılarıdır. Kum tepelerinin üzerinde lunapark treniyle heyecan yaşayabilir, dünyadaki en iyi markaların bulunduğu avm’lerde alışveriş yapabilirsiniz. Araba tutkunuysanız, kısa bir mesafede bulunan “Ferrari World Theme Park” ziyareti ilginizi çekebilir. Burada dünyanın en hızlı lunapark trenlerinden birini deneyebilirsiniz. 74 katlı Etihad Kulesini ve muhteşem manzarasını da kaçırmamanızı öneriririz.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dhabi, geçmişin izlerinin modern dünyanın ihtişamıyla buluştuğu dünyanın en zengin kentlerinden biri. "Gökdelenler Kenti" olarak da bilinen Abu Dhabi, bağlı bulunduğu emirliğin en büyük kenti olma özelliğini taşıyor. Şehir, gösterişli hayatın yanı sıra, birçok tarihi ve kültürel esere de ev sahipliği yapıyor.

Görülecek Yerler

Marina Mall

Al Ain Ulusal Müzesi

Herritage Village

Qasr El Hosn Sarayı

Limandan Hareket 23:00


3. Gün: Denizde Seyir

Günümüz denizde geçiyor.


4. Gün: Maskat / Umman

Limana Varış 08:00

Maskat, Antik Roma’dan beri dünyanın en büyük limanlarından biri olarak tanınmıştır. Zamanda yolculuk yaparak nefes kesici Al Jalali ve Al Mirani kalelerini, kalabalık Arap pazarlarını, Sultan Kabus Cami’sini ve Beyit Al Zübair müzesini ziyaret edin. Seçkin Amouage parfümerisinde doğal ve cezbedici kokular keşfedin. 5 adet minareye sahip olan Büyük Cami, Nakhl kalesi, doğal kaynaklar içeren Al Thowara Vahası, 17.yüzyıldan kalma Nizwa ve Jabrin Kaleleri, Al Alam yani Sultan Sarayı, doğal güzellikleri ve deniziyle Wadi Arbayeen, su bendiyle Wadi Dayqah sizleri bekliyor olacak.

Yemen ve Dubai'nin hemen üzerinde bulunan Umman'ın başkenti. Dubai'nin bölgeye getirdiği hareket, Muscat'taki nüfus trafiğini artıran etkenlerden biri. Halkı genellikle denizcilik ve balıkçılıkla uğraşıyor.

Görülecek Yerler

Tarım Kasabası Olan Nizwa

Sultan Qaboos Büyük Camii

Dhow Teknesi

Limandan Hareket 18:00


5. Gün: Khasab/ Umman

Limana Varış 09:00

Khasab, Umman’ın kuzey ucunda Musandam yarım adasında yer alır, Hürmüz Boğazı’ndan çıkıntı yapar. Yılan şeklinde kıyısı sayesinde “Arabistan’ın Norveç’i” olarak tanınır, yarımada eşsiz bir güzelliğe sahiptir, fiyort şeklinde karanın içine giren ve çıkan yapılar bulunur. Krembeyazı kireçtaşı uçurumları sakin ve turkuaz rengi denizden romantik bir şekilde yukarı yükselir. 17.yüzyıldan kalma Khasab kalesi, Bukha kasabası ve muhteşem manzaralarıyla Bukha kalesi, 2097 metre yükseklikteki Jebel Harim (Kadınların Dağı) görülebilecek yerlerden bazılarıdır. Bot gezintisi yapmayı sakın unutmayın.

Umman'a ait olan bu şehrin çevresi Birleşik Arap Emirlikleri ile çevrilidir. Portekizliler tarafından 17. yüzyılın başlarında savunma amaçlı inşa edilen şehir günümüzde popüler bir tatil bölgesi. Özellikle çevre şehirlerin hasta sonu kaçamakları için ideal bir coğrafyaya sahip.

Görülecek Yerler

Khasab Kalesi ve Müzesi

Fiyordlar

Dalış

Limandan Hareket 16:00


6. Gün: Sir Bani Yas Adası / B.A.E

Limana Varış 09:00

Sir Bani Yas adası, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dhabi'nin 170km açığında yer alan doğal bir adadır. Abu Dhabi'ye ilk yerleşen Bani Yas kabilesinden ismini alan ada, Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük vahşi yaşam rezervidir. 36 arkeolojik siteye ev sahipliği yapan adada en eski kalıntılar milattan sonra 600 yılından kalma bir hristiyan manastırına aittir. Ada etrafında tekne turu, cipler ile vahşi yaşam safarisi, inci dalışı, kum sörfü, şnorkel, at binme adada yapılabilecek etkinliklerdir.

Sir Bani Yas Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti 170 km (110 mil) güneybatısında doğal bir adadır. Offshore bir geçiş noktası gibi (ada) Dalma gibi diğer adalara hizmet veren Jebel Dhanna, (5.6 mil) 9 km uzaklıktadır. Sir Bani Yas kuzey-güney ve doğu-batı-Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük doğal Adası (5.6 mil) 9 km (10.9 mı) 17,5 km uzaklıktadır. Sadece Abu Dabi'nin Batı bölgesi kıyısında yer alan, Sir Bani Yas Adası aslında Arabistan'ın en büyük yaban hayatı rezerv ev sahipliği yaptı. 87 üzerinde km2 kapsayan (34 m2 mi), rezerv 1977 yılında Şeyh Zayed Bin Sultan El Nahyan tarafından kurulmuştur. Büyük hayvanlar serbest dolaşıyor ve birkaç milyon ağaç ve bitkiler binlerce ev sahipliği yapmaktadır. Kuş Cenneti gibi Yaban Hayatı Koruma Alanı, Sir Bani Yas gibi macera Safari, kayak, dağ bisikleti, okçuluk, yürüyüş ve şnorkelle yüzme gibi etkinliklerle doğa sergiliyor.

Limandan Hareket 17:00


7. Gün: Dubai/ B.A.E

Limana Varış 09:00
Geceleme Limanda


8. Gün: Dubai - İstanbul

EK119 Dubai - İstanbul (sabiha Gökçen) 17:15 - 20:15


Ücrete Dahil Hizmetler

Emirates Havayolları ile ekonomi sınıfı İstanbul (S.Gökçen)-Dubai - İstanbul (S.Gökçen) uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam

pansiyon konaklama

Gruba özel araç ile havaalanı - liman - havaalanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Liman vergileri

Havaalanı vergileri

Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon

ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Çok girişli Dubai cruise vizesi. (Kişi başı 100€)

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşlar

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
Yapım yılı: Aralık 2008 Ağırlık: 133.500 ton Uzunluk: 333 m Genişlik: 38 m Kabin Sayısı: 1637 Yolcu Kapasitesi: 3959 Personel: 1325 Max Hız: 23.3 Deniz mili Voltaj: 110/220 Volt Stabilizatör: Mevcut (2 adet kanatlı) Güverte: 18 Asansör: 25 Kabinler: Balkonlu Kabin Sayısı: 1151 Dış Kabin Sayısı: 85 İç Kabin Sayısı: 294 Özürlü Kabin Sayısı: 43

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.