Online Satın Al

MSC Fantasia İle Akdeniz gemi turu 7 Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul - Cenova, İtalya

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1307 sefer kodlu Cenova uçağına biniş. Cenova' ya varış ve limana transfer. Gemi check-in
işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Cenova Limanı'ndan ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profes- yonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler.
Gemimiz Cenova Limanı'ndan saat 18.00'de ayrılacaktır


2. Gün: Cannes, Fransa

Gemimiz Cannes'te açıkta demirleyecek'tir. Karaya çıkmak için günlük programda yazan yer ve saatte ücretsiz bot numaraları dağıtılacaktır. Her kabinden bir kişinin gitmesi ve kabinde kalan kişi sayısı kadar bot numarası alması gerekmektedir. Sonrasında elinizdeki bot numarası anons edildiğinde gemiden botlara binip karaya ulaşabilirsiniz. Botun sizi götürdüğü yer şehre oldukça ya- kın. Cannes, Fransa' nın Provence-Alpes-Côte d'Azur Bölgesi'nde bulunan ve Cannes Film Festivaliyle tanınan bir şehirdir. Festival dışında Nice ve Monaco/Montecarlo' ya olan yakınlığı ile de güzel bir konumdadır. Bunların dışında güzel plajlar hemen şehrin kınındadır. Plajlarda şezlong, şemsiye, duş ve restoranlar bulunmaktadır. Eğer Monaco' ya ya da Nice'e gitmeyi planlamıyor sanız, film festivalinin yapıldığı merkezi gördükten sonra alış veriş yapabilir ya da denize girebilirsiniz.Gemimiz limandan 16:00'da ayrılacaktır. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katıla- bilirler. Cannes'ten ne alınır? : Ünlü Fransız markalarının mağazalarını bulabilirsiniz.


3. Gün: Mayorka, İspanya

Gemimiz Palma de Mallorca'ya saat 14:00'da varıyor. Öğle yemeğinden sonra şehir merkezine gidebilir, muhteşem ihtişamı ile göğe yükselen Mayorka Katedrali'ni görebilirsiniz. Bu katedral Avrupa'daki en büyük gotik gül pencereye sahiptir. Katedralin hemen yanında Kraliyet Sarayı ve Juan Carlos Caddesi bulunmaktadır. Katedralin arka sokakları ufak meydanlara açılır ve rengarenk mağazalar bu sokakları süsler. III. James Caddesi ve Las Rambla buradaki diğer önemli caddelerdir. Tapas denilen meze çeşitleri ve deniz mahsullerini bulabileceğiniz restoranlar oldukça fazladır.Akşam dileyen misafirler buradaki en ünlü şov olan Son Amar'a gidebilirler. Son Amar eski bir çiflik evi, burada akşam yemeğinizi yerken modern danslardan, geleneksel flamenkoya kadar bir çok dansı ve şovu izleyip unutulmaz bir akşam geçirebilirsiniz. Gece kulüpleri oldukça fazla bunlardan Pasha ve Tito's en ünlülerindendir.


4. Gün: Barselona, İspanya

Gemimiz 00:30'da Mayorka'dan hareket edecek ve Barselona'ya 09:00'da varacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek isteyen misafirlerimiz Mont Juic' e çıkıp eşsiz Barselona manzarasını izleyebilirler. Daha sonrasında Ulusal Tarih Müzesi, Barselona Arenası Parc Guell, La Sagrada Familia, Passeig de Gracia, Casa Mila, Casa Batlo, Katalunya Meydanı, Gotik Katedral ve mahalleyi geze- bilirsiniz. Barselona Katalunya Bölgesi'nde yaşayan ve yaklaşık 1.6 milyon nüfusa sahip, oldukça ünlü bir şehirdir. Las Rambla üze- rinde onlarca mağaza ve restoran bulunur. Bunların dışında Barcelonata adı verilen yeni kentin bulunduğu yerde plajlar vardır.Kolombus sütunu, gümrük binası, denizcilik müzesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.1852 yılında doğmuş olan Antoni Gaudi burada yaşamış olan dünyaca ünlü bir mimardır. Bugün kentin birçok yerinde farklı tarzdaki yapıları hala durmaktadır. En büyük eseri olan La Sagrada Familia ise ölümünün 100. yılı olan 2026 yılında bitirilmesi planlanan
muhteşem bir yapıdır. Gemimiz Barselona' dan saat 18:00'de ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Barselona'dan ne alınır? : Gaudi ile özdeşleşmiş bir kent olduğundan her yerde Gaudi'nin yapmış olduğu eserlerin minyatürleri satılmaktadır.
Bunların dışında flamenkoda kullanılan bir çok aksesuar hatıra olarak alınabilecekler arasındadır.


5. Gün: Ajaccio, Fransa

Gemimiz Ajaccio Limanı'na saat 12:00'de varacaktır. Fransa' nın Korsika Bölgesi'nin başkenti olan Ajaccio bölgesinde yaklaşık 65.000 kişi yaşamakta dir. Fransız devlet adamı Napoleon Bonaparte, 1769'da burada doğmuştur. Ayrıca 1967-1973 ve 2002-2006 arasında Ligue 1 (Fransız 1. Ligi)'da yer alan ve şu anda Ligue 2'da oynayan AC Ajaccio takımına ev sahipliği yapar. Ajaccio Katedrali, Napolyon Evi, Bandera Müzesi, Capitellu Müzesi, La Masion Bonaparte Ulusal Müzesi, Fesch Sarayı görülmeye değer yerlerdir.
Gemimiz Ajaccio Limanı'ndan saat 19:00'da ayrılacaktır.
Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Ajaccio' dan ne alınır?: Yerel halkın yapmış olduğu şakuteri ürünleri ve bölgede üretilen hediyelik eşyaları satan birçok dükkan vardır.


6. Gün: Napoli, İtalya

Gemimiz Napoli Limanı'na saat 11:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz 15-20 dk yürüyüşle Piazza Plebiscitoya varabilirler, burada San Carlo Tiyatrosu'nu, Reale San Francesco di Paola Bazilikası'nı, Castel Nouvo' yu, Umberto Galerisini görebilirler. Daha sonrasında yürüyüşe devam etmek isteyen misafirler Via Toledo Caddesi boyunca yürüyebilirsiniz. Bu cadde Napoli' de en kalabalık caddelerden dir. Cadde boyunca birbirinden ihtişamlı yapılar, küçük yerel dükkanlar görmek mümkündür. Caddenin sonuna doğru Napoli Ulusal Arkeoloji Müzesini görebilirsiniz. Avrupa'nın en büyük iki yanardağından biri olan Vezüv Yanardağı Napoli' dedir. Dağın eteklerinde bulunan ve M.S. 79 yılındaki büyük patlamada tamamı ile yok olan Pompei Antik Kenti bulunur. Ve Arkeoloji müzesinde Pompei ve Herculaneum Antik kentinde bulunan eserler sergilenir. Tarihte bir yolculuk yapmak isteyenler müzeyi gezebilir ya da daha güzeli Pompei Antik Kentine gidebilirler. Pompei dışında Napoli'ye yaklaşık 1 saat uzaklıkta olan Capri Adası'na gidilebilir. Napoli' de ceplerimize ve çantalarımıza dikkat etmemiz gerektiği unutulmamalıdır. Gemimiz Napoli Limanın'dan saat 18:00'de ayrılacaktır. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Napoli'den ne alınır?: Makarna çeşitleri, makarna sosları, limoncello, meloncello bu şehirde üretilen geleneksel tatlarındandır. Ayrıca Napoli
pizzanın ana vatanı olduğundan Sorbillo ya da L’Antic Pizzeria Da Michele gibi ünlü pizzacılardan pizza yiyebilirsiniz.


7. Gün: La Spezia (Pisa), İtalya

Gemimiz La Spezia Limanı'na saat 12:00'de varacaktır. La Spezia, Napolyon döneminde silah üretimine başlamış olan bir şehirdir.
Bu yüzden limanın hemen yanında bir silah fabrikası ve savaş gemileri üreten bir tersane bulunur. La Spezia Limanında dileyen misafirlerimiz Rönesans'ın en önemli isimlerinden biri olarak bilinen Michelangelo'nun yaşadığı şehir Floransa'ya gidebilirler. Burada muhteşem Floransa Katedrali'ni (Duomo), Çan Kulesini, mükemmel kabartmalı kapılarıyla ünlü vaftizhane yi, Sinyorlar Meydanını ve bu meydanda bulunan eşsiz heykelleri görebilirler. Daha sonrasında Vecchio Sarayı'nı, Vecchio Köprüsü'nü ve Santa Croce Bazilikası'nı görebilirler.Floransa aynı zamanda "İlahi Komedya" nın yazarı Dante'nin de yaşadığı şehir olduğundan devasa büyüklükte Dante Heykeli'ni Santa Croce Meydanında görebilirsiniz.
Bunların dışında Cinque Terre olarak bilinen beş köyleri ziyaret etmeniz mümkündür. Ya da Pisa'ya gidip Mucizeler Meydanında bulunan ünlü Pisa Kulesi'ni ve Katedralini görmeniz mümkündür. Gemimiz gece 01:00'de ayrılacaktır. La Spezia' dan ne alınır?: Floransa Toskana Bölgesi'nde bulunduğundan deri ürünleri oldukça ünlüdür. Ayrıca siyah altından yapılmış takılarda bulabilirsiniz. Pinokyo' yu yapan Gepetto Usta'nın yaşadığı köyün La Spezia ve Floransa arasında bulunmasından dolayı Pinokyo oyuncakları ve maketlerini her yerde görebilirisiniz.


8. Gün: Cenova - İstanbul, Türkiye

Gemimiz Cenova Limanı'na 08:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan yerde buluşma ve Cenova' ya hareket. Cenova' ya varışı takiben yaklaşık iki saatlik bir boş zamanınız olacaktır. Cenova Limanı Akdeniz'in en büyük limanlarından biridir. Ligurya Bölgesinin yönetim şehridir. Şehrin katedrali olan San Lorenzo
Katedrali mimarisi ile ziyaretçileri büyülemektedir. Ana meydanlarından biri olan Ferrari Meydanı; Dükler Sarayı, Borsa Binası ve Carlo Felice Tiyatrosu ile çevrilidir. Aralarında Palazzo Rosso'nun da olduğu onlarca sarayın bulunduğu Via Garibaldi Cenova'nın güzel caddelerinden biridir. Caricamento Meydanında bulunan Cenova Akvaryumu ve Galata Müzesi görülebilecek diğer yerlerdendir.
MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma noktasında ve zamanında buluşup Havalimanına gidiş ve TK1308 sefer sayılı uçuş ile İstanbul' a dönüş.


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Cenova - İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile hava alanı - liman - hava alanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Hava alanı ve Liman vergileri

Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti (bahşişler)

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri

misafirler için %100 sür prim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
Yapım yılı: Aralık 2008 Ağırlık: 133.500 ton Uzunluk: 333 m Genişlik: 38 m Kabin Sayısı: 1637 Yolcu Kapasitesi: 3959 Personel: 1325 Max Hız: 23.3 Deniz mili Voltaj: 110/220 Volt Stabilizatör: Mevcut (2 adet kanatlı) Güverte: 18 Asansör: 25 Kabinler: Balkonlu Kabin Sayısı: 1151 Dış Kabin Sayısı: 85 İç Kabin Sayısı: 294 Özürlü Kabin Sayısı: 43

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.