Online Satın Al

MS Krasin Gemisi İle St. Petersburg- Moskova Turu Volga Nehri 11 gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


Volga Nehri üzerinde yapacağınız bu yolculukla Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’nın ve Dünyanın iki önemli şehrini gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihine tanıklık etmiş köy ve kasabaları ziyaret edeceksiniz. Yolculuk boyunca konaklayacağınız nehir gemimiz 260 yolcu kapasiteli olup ihtiyacınız olan konfora sahiptir. Tümü dış cepheli ve (alt güverte hariç) geniş açılabilir penceresi olan kabinlerin hepsinde müstakil duş-tuvalet, sıcak-soğuk klima sistemi mevcuttur, ancak takdir edersiniz ki nehir gemilerinin hacimleri fazla büyük olmadıkları için kabinleri de fazla geniş değildir. Gemilerin restoranı, günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından damak zevkinize uygun yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir. Ayrıca geminin barı, müzik salonu, hediyelik eşya dükkanı ve geniş güneşlenme güverteleri yolculuğunuz boyunca hizmetinizde olacaktır. Gemi seyir halindeyken geceleriniz, konser, folklor gibi gösteriler ile renklenecek ve gündüzleri de boş vakitlerinizde Rus tarihi, mutfağı, dili, el sanatları, kıyafetleri, müziği ve şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Yol güzergahı boyunca geçeceğiniz 17 Adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır.

1. Gün: İSTANBUL – ST PETERSBURG

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinden pasaport ve çıkış işlemlerinin ardından saat 10:55’de Türk Havayollarının TK 401 sayılı seferi ile St. Petersburg’a hareket. 14:15’de St. Petersburg’a varış. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsle gemiye transfer ve yerleşme. Gemide akşam yemeğinden sonra ekstra Işıklar altında St Petersburg gece turuna katılma imkanı. Geceleme gemide.


2. Gün: ST PETERSBURG

Gemide kahvaltısından sonra panoramik şehir turu için hareket. Bu turda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğinden sonra (gemide veya yemek paketi) Hermitage Müzesi turu. Daha sonra arzu eden yolcularımız için ekstra Kanal Turu. Gemide akşam yemeği. Geceleme gemide.


3. Gün: ST PETERSBURG

Gemide kahvaltıdan sonra Ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turu imkanı. Öğle yemeği (gemide veya yemek paketi) Turun ardından gemiye dönüş ve serbest zaman. Aksam yemeği ve geceleme gemide. Akşamınızı da ekstra olarak Kazak Dansları veya Bale gösterisi ile renklendirebilirsiniz.


4. Gün: ST PETERSBURG

Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcularımız ekstra Puşkin-Katarina sarayı turuna katılabilirler. Öğle yemeğinden sonra serbest zaman ve geminin saat 18:00’de Mandrogi’ye hareketi. Hoşgeldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Not: Puşkin- Katerina Sarayı Turu için randevu sistemi geçerli olmayıp hergün belirli sayıda ziyaretçi kabul edilmektedir. Bu nedenle bu turun yapılıp yapılamayacağı tur tarihinden bir gün önce kesinleşmektedir.


5. Gün: MANDROGİ

Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek su yolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengarenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Öğle yemeğinin ardından (kıyıda veya gemide) Saat 15:00’da Geminin Kiji’ye hareketi. Gemide çeşitli etkinlikler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


6. Gün: KİJİ

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’de Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Yürüyerek yapılacak turda, 22 kubbesiyle bir peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli kilisesini, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını göreceksiniz.
Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Saat 11:00’de geminin Goritsi’ye hareketi. Öğle ve akşam yemeği ve geceleme gemide.


7. Gün: GORİTSİ

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 12:00’de Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gemide öğle yemeği. Saat 15:30’da geminin hareketi. Gemide çeşitli etkinlikler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


9. Gün: UGLİÇ

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 08.30’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Turun ardından alışveriş için serbest zaman. Saat 12.00’de geminin Moskova’ya hareketi ve öğle yemeği. Gemide çeşitli etkinlikler. Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.


10. Gün: MOSKOVA

Gemide sabah kahvaltısından sonra serbest zaman ve öğle yemeği. Saat 13.00’da Moskova’ya varış. Özel otobüsle yapılacak panoramik şehir turunda; Leningrad Caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB merkez binası, Kızıl Meydan, GUM alışveriş merkezi, Kurtarıcı İsa Katedrali görülecek yerler arasındadır. Gemide akşam yemeği. Akşam ekstra Işıklar altında Moskova turu. Geceleme gemide.


11. Gün: MOSKOVA

Gemide sabah kahvaltısının ardından Kremlin+1Katedral turu. Öğleden sonra dünyaca ünlü Moskova Metrosu+Arbat gezisine katılma imkanı. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Akşam ekstra olarak Rusya’nın uluslararası üne sahip Kostroma Dans Grubu’nun gösterisine katılma imkanı.


12. Gün: MOSKOVA-İSTANBUL

Gemide sabah kahvaltısından sonra ekstra yapılacak olan Borodino Panoraması + Novodeviçi turlarına katılma imlanı. (Ekstra tura katılmayan yolcuların, yeni gelenlere hazırlanması için, kabinlerini en geç saat 10:00’a kadar boşaltıp valizlerini bagaj odasına bırakmaları gerekmektedir) Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 15:00’de TK418 sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 18:10’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu .

  • Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
  • Moskova ve St. Petersburg’daki turlar ve ekstra turların program ve günleri, müze ve ören yerlerine bağlı olarak değişebilir. Bazı turlar kombine olarak yapılabilir.
  • Moskova ve St. Petersburg’da Liman ile şehir merkezi arasındaki mesafe uzak olduğu için zaman kazanmak amacıyla öğle yemekleri gemide olmayıp yemek paketi olarak verilebilir.
  • Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile İstanbul-Petersburg/Moskova -İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti

Havaalanı, liman vergileri ve gemi personeli bahşişi (350Euro)

Uçakta kişi başı 20kg bagaj taşıma hakkı(üstü ücrete tabidir)

Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi

Gemide bagaj taşıma hizmeti

Gemide 11 gece 12 gün tam pansiyon konaklama

Moskova ve St. Petersburg’da yarım gün panoramik şehir turu

Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar

Moskova’da Kremlin + 2 Katedral

St Petersburg’da Hermitage Müzesi ziyareti

Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği

Mandrogide şaşlık barbekü yemeği

Kaptan köşkü ziyareti

Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi

Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, votka ve havyar konusunda brifing, Rus Halk sanatları, kostümleri ve tahta hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi

Yurtdışı Zorunlu paket seyahat sigortası

Türkçe rehberlik ve refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar, şahsi harcamalar

Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu

Dahil olduğu belirtilmemiş tüm hizmetler

Seyahat sigortası

Yurt Dışı çıkış harcı 15 TL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
MS Krasin gemisi 1981 senesinde Almanya`da inşa edilmiş ve 2010 senesinde tamamen yenilenmiştir. Beş katlı olan gemi en gelişmiş deniz seyir aygıtları ile donatılmıştır.Toplam 240-260 yolcu kapasitesi olan bu gemide, tamamı dışa bakan ,100 adet 2 kişilik ,12 adet tek kişilik,20 adet 3 kişilik ve 12 adet Junior suite kabin bulunmaktadır. Uzunluğu : 129 metre Genişliği : 16,7 metre Derinliği : 2,94 metre 1 Restaurant (190 kişilik) 1 Bar-restaurant (75 kişilik) 1 Bar (50 kişilik) Konferans ve gösteri salonu (180 kişilik) Okuma odası (28 kişilik) Doktor odası 2 adet kiosk Çamaşırhane (ücretlidir)

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.