Online Satın Al

MS Danubia Gemisi İle Tuna Nehri turu 6 Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İSTANBUL – VİYANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06.00 da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Havayollarının TK1883 seferi ile saat 08:05’de Viyana’ya hareket. Saat 09:30’da İnişte arzu eden yolcular için ekstra Viyana şehir turu. Bu tura Hundertwasserhaus’da (Yüz su evi) 20 dak. bir mola vererek başlayıp, daha sonra Belvedere Sarayının etrafını yürüdükten sonra şehir merkezine dönüyor ve burada tarihi binaların yer aldığı Ringstrasseyi, Eyalet Opera Binası, Parlamento Binası, Burg tiyatrosu Votiv Kilisesi görülecektir. Şehrin eski bölümünde turunuza devam ederek St.Stephan Katedralinin bulunduğu St.Stephan meydanında kısa bir mola verilecektir. Daha sonra Graben ve Kohlmarkt, Michaela meydanı, Hofburg Sarayı, İspanyol binicilik okulunun bulunduğu Albertina meydanı, Opera binası ve tarihi Otel Sacher görülecektir. Öğleden sonra (öğle yemeği yolculara aittir) gemiye transfer ve yerleşme. Saat 18:30da geminin hareketi. Gemide kaptan ve görevlilerin tanıştırılacağı hoş geldiniz kokteylinden sonra akşam yemeği ve geceleme.


2. Gün: ESTERGON – BUDAPEŞTE

Gemimiz saat 07:00de Estergon’a yanaşacaktır. Sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Estergon kalesi ziyareti. Saat 08:30da geminin hareketi. Gemide öğle yemeği ve saat 12:00de varışta arzu eden yolcularımız için ekstra Budapeşte şehir turu. Bu tur esnasında görülecek en popüler yerler arasında Parlamento Binası, St. Stefankilisesi, Opera binası, Kahramanlar Salonu, Millenium Anıtı, Vajdahunyad Kalesi ile birlikte şehir parkı ziyaret edilecektir. Daha sonra arzu eden yolcularla ekstra Szentendere turu. Budapeşte’ye 25km uzaklıkta 17.yüzyıldan kalma pitoresk bir köy olan Szentendere’ye hareket. Bu ziyaret esnasında, haç anıtıyla Ana meydanı, Macaristan’daki ilk eğitim veren okulu, Preobrazenska kilisesini, Tepedeki kiliseyi göreceksiniz. Bu gezi esnasında, çevrede gezinmek ve el yapımı Macaristan hatırası eşyalar almak için ya da renkli Macar kafelerinde oturmak için de fırsatınız olacaktır. Tur sonrası gemiye dönüş. Gemide akşam yemeği. Saat 21:00de geminin hareketi. Geceleme.


3. Gün: MOHAÇ-BOGOJEV0-NOVI SAD

Gemimiz saat 07:00de Mohaç’a yanaşacaktır. Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcularımıza ekstra Pecs turu. Bu güzel Macar şehri “Sanat Aşıkları” şehri olarak anılır.160.000 kişinin yaşadığı bu şehirde birçok sanat galerisi, müzeler bulunmaktadır. Tur esnasında Szecheni meydanı, restore edilmiş ortaçağ evlerinin bulunduğu Kaptalan caddesi, Şehir meydanı, Lorant Sarayı ve Pesc’in sembolü olan XXI yy.da yapılmış Katedrali görülecektir. Saat 08-11 arasında yapılacak tur sonrası gemiye dönüş ve öğle yemeği. Gemimiz hareket edecek ve saat 16:00da Bogojevo’ya yanaşacaktır. Arzu eden yolcularımız saat 16:00 – 20:30 saatleri arasında ekstra Novı Sad turuna katılacaktır, böylece Sırbistan’da Voyvodina bölgesinin Kültürel tarihi, üniversite merkezi olan en büyük üçüncü şehrini tanıyacaksınız. Tura katılmayan yolcular 16:30da Bogojevodan hareket eden gemimiz ile saat 19:30da Novı Sada varacaklardır. Gemide akşam yemeği. Saat 22:30’da gemimiz hareket edecektir. Gemide geceleme.


4. Gün: BELGRAD

Gemimiz saat 08:00’de Belgrad’a yanaşacaktır. Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Belgrad şehir turu. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcularımızla ekstra Jarak köyü turu. Voyvodina bölgesindeki Jarak köyüne hareket edeceğiz. Burada bir çiftlik evinde öğle yemeğimizi folklor müzik eşliğinde, yerel şarap ve brendi tadımları ile alacağız. Tur sonrası gemiye dönüş. Gemide akşam yemeği. Hareket saati olan 23:00’e kadar serbest zaman.


5. Gün: DEMİR KAPI GEÇİŞİ

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 09:00 gibi Tuna nehrinin çok enteresan ve de doğa harikası bölgesinden geçişiniz başlayacaktır. Burası 100 km uzunluğunda, yüksek kayalıklar ve uçurumlarla çevrili vahşi bir tabiata sahip bir boğazdır.1972 senesinde Yugoslav ve Romen mühendisleri tarafından yapılan Hidroelektrik ve Navigasyon sistemi sayesinde seyir tehlikesi bertaraf edilmiştir. Bu boğazın iki ucunda demir kapılar ve hidroelektrik istasyonlar bulunmaktadır. Bu boğazda bazı yerlerde derinlik 80 metreye ulaşmaktadır. Öğle ve akşam yemekleri gemide. Gemide geceleme.


6. Gün: NİKOPOL

Sabah erken saat 05:00’de gemimiz Nikopol’a yanaşacaktır. Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcularımız için ekstra Sofya turu . Tur sonrası gemiye dönüş. Saat 23:00’de geminin hareketi. Gemide geceleme


7. Gün: GIURGIU- BÜKREŞ – İSTANBUL

Gemimiz saat 00:01’de Romanya’nın nehir limanı olan Giurgiu’ya yanaşacaktır. Gemide sabah kahvaltıdan sonra gemide ayrılış. Arzu eden yolcularımız için ekstra Bükreş turu.
Bu turda, devrim meydanı, Milli tiyatro, Üniversite meydanı, Çavuşesku tarafından yaptırılan ve 10milyon dolara malolan Dünyanın ikinci en geniş binası olan “Halk evi “ görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 21:50’de TK1046 sayılı sefer ile hareket. Saat 23:15’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Viyana/Bükreş -İstanbul uçak bileti

Alan ve Liman vergileri (280€)

Gemide seçilen kategoride 6 gece 7 gün tam pansiyon konaklama

Gemide beş çayı, kek ve biskui ikramı

Yemeklerde sürahi su servisi

Gece yarısı atıştırmalık servisi

Gemideki konserler

Türkçe rehberlik hizmeti

Türsab mecburi sigorta

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat sigortası

Schengen vizesi (Yeşil pasaporta vize yok )

Yurt dışı çıkış fonu 15 TL

Ekstra turlar

Gemi personeli bahşişi (Kişibaşı 50 euro olup gemide toplanacaktır )

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.