Online Satın Al

MS AMADEUS SİLVER ROMANTİK REN NEHRİ

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


MS AMADEUS SİLVER ROMANTİK REN NEHRİ MOSEL
İSVİÇRE, LİECHTENSTEİN, FRANSA, ALMANYA, HOLLANDA, BELÇİKA
10 GECE 11 GÜN

1. Gün: İSTANBUL – ZÜRİH

Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1907 sayılı sefer ile saat 07:05’de Zürih’e hareket. Saat 09:05’de varışın ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Zürih & Luzern turu. Bu turumuzda Zürih Gölü, Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi, eski lonca evleri, eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrasse caddesi görülecek yerler arasındadır daha sonra Orta İsviçre’de yer alan ve İsviçre’nin gizli başkenti diye adlandırılan Luzern’i gezceksiniz. Ulusal kahraman Wilhelm Tellin vatanı olan bu şehir göl kenarında yer alan eski bir balıkçı şehridir. Su kulesi, üstü kapalı köprü, en güzel barok yapılardan biri olan Cizvit kilisesi ve Gotik tarzdaki Fransisken kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


2. Gün: ZÜRİH (Konstanz-Bregenz-Liechtenstein)

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirler için ekstra  Konstanz & Bregenz & Liechtenstein turu. Konstanz, Konstanz Gölü kıyısında bulunan 80bin nüfuslu bir şehir. Şehrin tarihi Romalılara kadar uzanıyor. Limanın girişinde gelenleri güzel Imperia heykeli karşılıyor. Sahil ise dükkanlar, kafeler ve barlarla dolu.Bregenz, Konstanz Gölü’nün doğu kıyısında Avusturya’nın en batısında Ren vadisi ile Alman Alpleri’nin eteklerine uzanan yolların kesişme noktasında bulunan bir Avusturya şehridir. 1662 yılında yapılmış Avrupa’daki en büyük barok kubbeye sahip St.Martin kulesi Bregenz’in sembolü kabul ediliyor.Liechtenstein 160km2 yüzölçümü ile Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biridir. Hanedanlığın olduğu ancak demokrasi ile yönetilen bu küçük ülke sevimli bir dağ ülkesidir. Tur bitiminde Zürih’de otelimize transfer. Geceleme otelde.


3. Gün: ZÜRİH -BASEL

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra otobüsle Basel’e hareket. Yol üzerinde tüm katılımın sağlanması durumunda ekstra Baden & Basel turu. Baden, Avusturya'nın Aşağı Avusturya Eyaleti'nde kaplıcalı kasaba ve ilçe merkezidir. Baden şehri, 19. yüzyıldan beri Operet merkezi olarak bilinir. Basel ise nüfus bakımından İsviçre’nin 3. büyük; Almanya, Fransa ve İsviçre üçgeninde yer alan bir sınır şehridir. Ülkenin en büyük liman kenti olan Basel’in ortasından Ren Nehri geçiyor. Nehir, şehri Küçük Basel ve Büyük Basel olmak üzere ikiye ayırıyor. Büyük Basel şehrin tarihi kısmını daha çok yaşayacağınız eski bir yerleşim. Küçük Basel ise şehrin modern yüzünü temsil ediyor. Ren nehri üzerinde bu iki yerleşim bölgesini birbirine bağlayan köprüler var. Şehir ayrıca uluslararası üne sahip müzeleri, mimarisi, festivalleri ve ticari fuarları ile ünlü!Tur sonrası gemiye transfer. Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Saat 17:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


4. Gün: KEHL/STRASBOURG

Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra saat 09:00da Kehl’e varışta arzu eden yolcular için ekstra Colmar ve Riquewihr turu. Colmar, Fransa'nın doğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batı yakasında bulunuyor. Kasaba Alsas Şarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale des vins d'Alsace) olarak anılır. Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmakla beraber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimari yerler ve müzeleri ile ünlüdür. Riquewihr ise Colmar’a sadece 11 km uzaklıkta mimari tarihi ve Riesling şarapları ile ünlü Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Tur sonrasında gemiye dönüş.Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu ve serbest zaman. Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Tur sonrasında gemiye transfer. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Saat 23:00’de geminin hareketi.


5. Gün: SPEYER- MANHEIM

Saat 07:00de Speyer’e varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra yürüyerek Speyer şehir turu. Saat 12:00de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği. Saat 14:00de Manheim’a varış. Arzu eden yolcular için ekstra Heidelberg turu. Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Tur sonrası gemiye dönüş. Gemide akşam yemeği ve geceleme. Saat 01:00’de geminin hareketi.


6. Gün: RUDESHEIM – KOBLENZ

Saat 07:00’de Rudesheim’a varış. Gemide kahvaltıdan sonra arzu edenler ekstra üzüm bağları ziyareti ve  ekstra Siegfried mekanik Müzik Müzesini turuna katılabilirler. Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını görüyoruz. 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş.Saat 12:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeğinden sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek  ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek saat 15:30’da Koblenz’e varacağız. Ardından yürüyerek Koblenz şehir turu. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


7. Gün: KOBLENZ – COCHEM

Saat  06:00’da Koblenz’den geminin hareketi. Gemide sabah kahvaltısı. Gemimiz seyir halinde. Öğle yemeğinden sonra saat 13:30’da Cochem’e varış ve arzu eden yolcular için ekstra Eltz Kalesi turu. Cochem ren nehri kıyısında alışveriş yapabileceğiniz hediyelik eşyaları, yemyeşil doğası, Cochem kalesi manzarası ile görmeye değer küçük bir Alman kasabasıdır.Eltz Kalesi, Almanya'nın Koblenz ve Trier şehirleri arasından geçen Moselle Nehri üzerindeki tepelerde bulunan bir Orta Çağ kalesidir. Kale içinde 12. yüzyılda burada yaşayan Eltz ailesinin bugüne kadar korunarak gelmiş olan günlük eşyalar ve mücevher koleksiyonu sergilenirken içeride sizi gezdiren görevliyi dinlerken kalenin duvarlarından çıkan bir aile üyesinin sizi gezdirdiği hissine kapılacaksınız. Tur sonrasında gemiye transfer.Saat 18:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


8. Gün: KÖLN

Saat 07:00da Köln’e varış. Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Köln ve Bonn turu. Gemide  öğle yemeğinden sonra saat 14:30’da hareket.
Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Tur sonrasında gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


9. Gün: HOORN – AMSTERDAM

Gemide sabah kahvaltısı. Saat 13:00’da Hoorn’a varışta arzu eden yolcularımız ekstra Volendam ve Zaanse Schaan  & Amsterdam turuna katılabilirler. Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında gemimize transfer.Saat 13:30’da gemi Hoorn’dan hareket ediyor. Gemide öğle yemeği. Saat 17:30’da Amsterdam’a varış. Gemide akşam yemeği. Arzu eden yolcular için Amsterdam’da ekstra Kanal ve Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.


10. Gün: AMSTERDAM

Gemide sabah kahvaltıdan sonra saat 09:00’da gemiden ayrılış ve serbest zaman veya arzu eden yolcular için ekstra Rotterdam & Den Haag & Delft turu.
Rotterdam Hollanda’nın Amsterdam’dan sonra nüfus olarak 2. büyük şehirdir, Avrupa'nın en büyük limanını bünyesinde barındırır. II. Dünya Savaşı sırasında, Rotterdam, Alman Hava Kuvvetleri tarafından neredeyse tamamen yok edilmiştir. Lahey (Hollandaca: Den Haag), Hollanda'da Güney Hollanda eyaletinde Hollanda Krallığı devletinin efektif başkenti olan ve içinde bulundugu eyaletin merkezi olan şehirdir. Lahey Hollanda Krallığı hükümetinin, bakanlıklarının, parlamentosunun, Hollanda Yüksek Mahkemesi'nin ve Hollanda Devlet Konseyi'nin bulunduğu şehirdir. Hollanda Kralı Willem-Alexander'ın oturduğu saray "Huis ten Bosch" ve çalışma yeri "Noordeinde Sarayı" Lahey'de bulunmaktadir. Delft, güney Hollanda’da kanalları, eski yapıları, mavi renkli porselenleriyle ünlü tipik bir Hollanda şehridir. Şehir sokaklarının çoğunluğu kanal kenarlarında olup; kanalın iki tarafındaki sokaklar birbiriyle kanal köprüleriyle bağlıdır. Şehrin bu kanal Şehri olma Özelligi Delft'i Çok turist Çeken bir Şehir yapmaktadır.Tur bitimnde otobüsle Brüksel’e hareket. Varışta otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


11. Gün: BRÜKSEL - İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Brüksel & Brugge turu.
Belçika’nın başkenti Brüksel’de gece gündüz hareketli kent meydanı Grand Palace, meydanda yer alan Hotel de villige, Manneken Pis heykeli, Atomium, Mini Europe, St. Michael ve St. Gudula Katedrali, Belçika kraliyet sarayı ve Brüksel’in en önemli parklarından olan Cinquantenaire Parkı bu turda görülecek yerler arasındadır. Batı Avrupa’nın savaşlardan en iyi korunmuş kenti olan Brugge, Orta Çağ'dan kalma mimarisi; su kanalları, dar sokakları, değişik çikolataları, Belçika birası, köprüleri, tarihi yapıları ve meydanları ile size bekliyor olacak. Kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz bu kent, Belçika’nın en çok ziyaret edilen şehri unvanını elinde bulunduruyor.Tur bitiminde saat 16:00’da havaalanına transfer. Türk havayollarının TK1940 sayılı seferi ile saat 19:30’da İstanbul’a hareket. Saat 23:55’de varış ve gezimizin sonu .


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Zürih/Brüksel-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
Liman vergileri (350 Euro)
Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
Zürihde 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
Brükselde 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
Speyer yürüyüş turu
Koblenz yürüyüş turu
Cochem yürüyüş turu
Tüm transferler
Türkçe rehberlik hizmeti
Türsab mecburi mesuliyet sigortası.

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar
Bahşişler (Kişibaşı 60 Euro olup gemide toplanacaktır)
Şahsi harcamalar
Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
Seyahat Sigortası
Yurt dışı çıkış harcı

ÖNEMLİ NOTLAR
Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir.
Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.

EKSTRA TURLAR

ZÜRİH & LUSERNE TURU

 

60,00 €

KONSTANZ & BREGENZ & LIECHTENSTEIN TURU

 

80,00 €

BADEN & BASEL TURU

 

45,00 €

COLMAR & RIQUEWIHR TURU

 

60,00 €

RED LİGHT VE KANAL TURU                                    

 

25,00 €

VOLENDAM & ZAANSE SCHANS & AMSTERDAM

70,00 €

ELTZ KALESİ

 

 

50,00 €

TRENLE ÜZÜM BAĞI GEZİSİ & MEKANİK MÜZİK MÜZESİ

 

25,00 €

HEIDELBERG TURU

 

60,00 €

STRASBOURG TURU

 

50,00 €

KÖLN & BONN TURU

 

60,00 €

ROTTERDAM & DEN HAAG & DELFT TURU

 

60,00 €

BRUGGE & BRÜKSEL TURU

 

55,00 €Organize edeceğimiz turlar özel araçla, Türkçe rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
Ekstra turların bedeli turun ilk gününde sadece Euro üzerinden nakit olarak tahsil edilir. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda yapılır.
Turlarımızda belirtilen yerler dışındaki giriş ücretleri yolculara aittir.
Araçların giremeyeceği yerlerde turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından, rahat ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Turlarımızın içeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile gezi yöneticilerimiz tarafından teknik sebeplerle sıralamalarında değişiklik yapılabilir. Zamanlamalarda rehberin kararları uygulanır. Olağandışı sebeplerle acente veya rehber gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular hiçbir şekilde faydalanamaz.

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

MSC SEASIDE İLE BATI KARAYİPLER & MEKSİKA
MSC SEASIDE İLE BATI KARAYİPLER & MEKSİKA

2019 YAZ DÖNEMİ

1264.00

MSC DIVINA İLE AKDENİZ`İN 7 İNCİSİ
MSC DIVINA İLE AKDENİZ`İN 7 İNCİSİ

2019 YAZ DÖNEMİ

940.00

MSC FANTASIA İLE İSPANYA & BALEAR ADALARI
MSC FANTASIA İLE İSPANYA & BALEAR ADALARI

2019 YAZ DÖNEMİ

820.00

MSC PREZİOSA İLE KUZEY AVRUPA
MSC PREZİOSA İLE KUZEY AVRUPA

2019 YAZ DÖNEMİ

1613.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.