İNKALARIN İZİNDE PERU BOLİVYA TURU


İNKALARIN İZİNDE PERU BOLİVYA

''Lima, Pisco, İca, Paracas, Puno, Güneş Adası, La Paz, Uyuni, Villamar''

13 Gece 14 Gün

Türk Hava Havayolları ile
 

1. Gün: İSTANBUL - LİMA

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni Hava Limanı dış hatlar kontuarında saat 07:00’de rehberiniz ile buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK800 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:40’ta Bogota’ya hareket. Tüm gün sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15:25’te Bogota’ya varış.  Bizi bekleyen aracımız ile buradaki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni Hava Limanı dış hatlar kontuarında saat 07:00’de rehberiniz ile buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK800 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:40’ta Bogota’ya hareket. Tüm gün sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15:25’te Bogota’ya varış.  Bizi bekleyen aracımız ile buradaki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.


2. Gün: LİMA - PİSCO - İCA - PARACAS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bogota’nın 50 km kuzeyinde bulunan Zipaquiara Tuz Katedraline gidiyoruz. Ülkenin en ilgi çekici turistik noktalarından biri olan tuz katedrali aynı zamanda halk için de önemli bir hac noktasıdır. Buradaki gezimizin ardından yol üzerinde öğle yemeğimizi alıyor ve Bogota’ya dönüyoruz. Bogota’da yapacağımız şehir turumuzda ; Koloyal dönemden kalma La Candelaria Mahallesi , Altın Müzesi , Bolivar Meydanı , Katedral , Başpiskopos Sarayı , El Capitolio ( Kongre Sarayı ) ve El Sagrario Şapeli göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.


3. Gün: PARACAS - LİMA - CUSCO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Peru’nun başkenti Lima’ya gitmek üzere hava limanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile saat 13:00’da Lima’ya uçuş. Yerel saat ile 16:05’te Lima’ya varış ve bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.


4. Gün: CUSCO - MACHU PİCCHU - CUSCO

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Lima şehir turumuz için otelden hareket ediyoruz. Şehrin ana caddeleri , plazaları boyunca ilerleyip Miraflores’teki Lovers Park’ta , Pasifik Okyanusu’nun muhteşem manzarasını göreceğiz. Daha sonra antik Lima  kültürünün tören merkezi olan Huaca Pucllana’yı göreceğiz. Turumuz Hükümet binası ve Belediye Binasının bulunduğu ana meydanda devam edecek. Burada bulunan Katedrali ziyaret ettikten sonra 17.yüzyılda San Martin de Porras ve San Rosa de Lima’nın koridorlarında dolaştığı ve bugün mezarlarının bulunduğu Santo Domingo Manastırını keşfedeceğiz. Lacromar Mangos restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra ülkede bulunan en iyi  müzelerden biri olan  18.yüzyıldan kalma bir konakta kurulan Larco Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en prestijli müzelerinden olan Lacro’da  Kolomb öncesi eşsi hazine ve çömlek örneklerini görebilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: CUSCO - PUNO

Sabah erkenden otelden ayrılıyoruz. (Uçak saati nedeni ile kahvaltı box olarak alınabilir.) Yerel havayolları ile saat 07:55’te Cusco’ya uçuş.Saat 09:15’te varışımızı takiben Kutsal Vadi’de bulunan otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Sonrasında ilk olarak geleneksel el işi ürünlerin satıldığı Pisac Pazarını ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından 2800 metre yükseklikte bulunan taş bloklarla teraslama örneklerini görebileceğiniz İnka kentlerinden biri olan Ollantaytambo’yu ziyaret edeceğiz. Burada aynı zamanda Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı’nı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: PUNO

Sabah erkenden kahvaltımızı aldıktan sonra  odalarımızı boşaltıyor ve Ollianta Tren İstasyonuna hareket ediyoruz. And Dağları’nın “ Durgun Sular “ anlamına gelen Aguas Calientes durağında trenden inip , bundan sonra yolumuza otobüsümüz ile devam ediyoruz. Efsanelere konu olan İnka’ların kayıp şehri Macha Pichu’ya varıyoruz. İnka’lar tarafından  15.yüzyılda deniz seviyesinden yaklaşık 2450m yükseklikte kurulan ve Peru’nun en önemli harabelerinin bulunduğu Machu Picchu Antik şehirde , Urubamba Vadisi’nin yaklaşık 670 m üzerinde bulunan benzersiz teraslardaki şehir kalıntılarında dolaştığınızda , 500 yıl önce şehri inşa eden yerlilerin yaratıcılığına ve gelişmiş zekalarına hayran kalacaksınız. İnka İmparatoru Pachacutec’in böyle zor bir yer seçmesinin sebeplerinden biri İmparatoru tanrılara yaklaştırmak amaçlı olabilir. Ayrıca İnkalar tüm  İmparatorlarının Güneşin oğlu olduklarına inanırlardı , bu sebeple de imparatorlarını Güneşe yaklaştırmak için bu konumu düşünmüş olabilirler. İmparator Pachacutec’nin 1438 -1472 yılları arasında burada yaşadığı sanılmaktadır. Ünlü İnka İmparatoru , Büyük İnka İmparatorluğu’nu kurduktan yaklaşık 55 yıl sonra ünlü kaşif Cristof Colomb , Yeni Dünya’yı keşfetmek için gemileriyle yola çıkar ve Yeni Dünya’nın keşfi ile bu bölgeler istilacılara açılır. İnka İmparatorluğu’nun ateşli silahlar , savaş ve hiçbir bağışıklıklarının bulunmadığı çiçek hastalığı sebebi ile soyları tükenir. İnkalar şehri korumak ve saklamak için Machu Picchu’ya giden yolları ortadan kaldırmışlar. Bölge saklı kalmış ve uzun yıllar kimse tarafından bilinmemiş. 1911 yılında Amerikalı bilim adamı Hiram Bringham tarafından keşfedilmiş ve Dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından biri olmuştur. İnkalar’ın kayıp şehri , Yaşlı Dağ “ Machu Picchu” , Genç Dağ “Huayna Picchu “ ve İnkaların koruyucu olduğuna inandığı Yananti Dağı’nın ortasında bulunur. Bu eşsiz ve unutulmaz gezimizin ardından öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Ardından Cusco’daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


7. Gün: SINIR GEÇİŞİ/COPPOCABANA - GÜNEŞ ADASI

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Cusco şehir turumuz için hareket ediyoruz. Cusco , 12 dağın ortasında kurulmuş ve “Göbek Deliği” anlamına gelmektedir. Deniz seviyesinden yaklaşık 3500 metre yüksekte bulunan bölge ile ilgili bilinmesi gereken en önemli konulardan biri , oldukça yüksek irtifada bulunmasıdır. İnkalar’a uzun yıllar başkentlik yapmış şehrin tarihi dokusu mümkün olduğunca korunmuştur. Cusco’yu önemli kılan diğer konular Machu Picchu ve Kutsal Vadi için geçiş noktası olmasıdır. İnka mitolojisine göre Güneş’in kutsal kentidir.Şehrin tarihi merkezi , en güzel meydanı Plaza de Armas ve barok tarzı ile etkileyici mimariye sahip Cusco Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır.Daha sonra İnkalar’ın Güneş Tanrısı’na adanmış Güneş Tapınağı’nı görüyoruz. İnkalar İmparatorlarını Güneş’in oğlu olarak görürler ve onlara adanmış tapınaklar yaparlardı. Buradaki gezimizin ardından İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. İçinde bulunan yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak ta kullanıldığı düşünülen Kenko Tapınağı gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. İnkalar Cusco’yu onlara kentin yerini gösteren şahin başlı pumanın vücudu şeklinde inşa etmişler ve Sacsahuyaman kentini pumanın başı yani şahin olarak tasarlamışlar. Sacsayhuaman Kalesi 1460 yılında Kral Pachacute tarafından inşa edilmiş . Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları olacak. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından alışveriş ve kişisel keşifler için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün: PUNO - LA PAZ

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile saat 10:45’de La Paz’a uçuyoruz Yerel saat ile 12:45’de La paz’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz.  Bolivyalılar daha çok Aymara , yani bir çeşit Kızılderili ırkından gelmektedir. Devlet başkanları Evo Morales’de bir Aymara’dır. Bir çiftçinin oğlu olan Evo Morales halen koko üreticileri sendikasındadır. La Paz ,1500’lü yıllarda Aymara yerlilerinin yaşadığı Choquiapo Köyü’nün üstüne Nuestra Senhora De La Paz adıyla kurulmuştur. Derin bir kanyonun içine kurulan kent bilindiği gibi Bolivya’nın başkenti değildir. Ülkenin başkenti , 1825 yılında resmen bağımsızlığın ilan edildiği Sucre kentidir. La Paz sadece yönetimsel başkenttir. Tepe ve vadilerden oluşan şehrin deniz seviyesinden yüksekliği 3800 ila 4200 metre arasında değişmektedir.Varışımızın ardından doğanın bir mucizesi olan muhteşem Ay Vadisi(Valle De La Luna ) ‘yı keşfedeceğiz. Tektonik hareketler ile yukarıya çıkan bölge zaman içerisinde erozyona uğramıştır. Sert kayaların üzerindeki killi yapı yağmur ve rüzgar gibi doğal olaylar ile aşınmış ve burada göreceğiniz tepeler ortaya çıkmıştır.Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra , şehir merkezine dönüyor ve büyüleyici Killi Killi manzarasını ve şehir merkezindeki önemli binaları görüyoruz. , San Fransisco Kilisesi , Murillo Meydanı ve Tiahuanaco Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Burada bulunan Hint va Cadı Pazarından hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Gezimizin ardından havalimanına tarnsfer oluyor ve yerel hava yolları ile saat 20:30’da Uyuni ‘ye hareket ediyoruz. Saat 21:20’de varışımızı takiben buradaki Tuz otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


9. Gün: LA PAZ - UYUNİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  dünyanın en enteresan yerlerinden biri olan Uyuni Tuz gölü ve tepelerini keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Muhteşem 360 derece manzaralara şahit olacağınız bölgede İncahuasi Adas’ını göreceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Tunupa Yanardağı’nın gayzerlerini , tuz fabrikalarını ve geleneksel el işi ürünlerin sergilendiği yerel bir köy olan Colchani Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra hava limanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile saat 20:55’te La Paz’a uçuyoruz. Satt 22:05’te varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


10. Gün: UYUNI - VILLAMAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve  havalimanına hareket ediyoruz. Yerel hava yolları ile  saat 08:25’te La Paz’a uçuş. 09:10’da varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Cobacabana’ya hareket. Titica Gölü kıyısında bulunan ve milyonlarca tursitin uğrak yeri olan   Copacabana kasabasının  güzel katedralini ve merkezini keşfe çıkıyoruz. Sonrasında buradan tekneler ile Titica Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Turumuz sırasında ; Bakireler Tapınağı , Güneş Adası , Pilkokaina Sarayı ,İnka Bahçeleri göreceğimiz önemli yerler. Öğle yemeğimizi göl manzarası eşliğinde lokal bir restoranda aldıktan sonra   ve Puno’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


11. Gün: VILLAMAR - UYUNI

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Uros Adaları turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Titicaca Gölü üzerinde yer alan yaklaşık 50 den fazla yüzen adadan oluşan Uros Adaları bölgenin en önemli turistik yerlerindendir. Gezimiz sırasında bu adacıklardan birine yanaşacak ve ada yaşamı , inşası hakkında bilgiler alacağız. Uros adı verilen bu adalarda yaşayan kişiler , savaşçı İnkalardan korunmak için bu bölgeye gelmişlerdir. Adacıklar yöreye özgü Totora adlı bir bitkiden inşa etmişlerdir. Zamanında Uros yerlilerinin yaşadığı tamamen sazdan yapılmış yüzen adalar topluluğudur, ancak günümüzde tamamen turistik amaçlı ziyaret edilen bir bölgedir. Gezimizin ardından  Juliaca Havalimanına hareket ediyor ve yerel havayolları ile tekrar saat 13:43’te Peru’nun başkenti Lima’ya hareket ediyoruz. Saat 15:17’de varışımızı takiben buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


12. Gün: UYUNI - LA PAZ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve hala sırrı çözülememiş olan Nazca –Palpa Çizgileri üzerinde küçük bir uçak ile gezintiye çıkacağız. Gezimizin bitiminde öğle yemeğimizi alıyor ve Lima’ya dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar şehri keşfetmek ve alış veriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.


13. Gün: LIMA - ISTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve hava limanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile saat 12:50’de Bogota’ya uçuş. Yerel saat ile 16:05’te Bogota’ya varış ve buradaki otelimiz yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.


14. Gün: BOGOTO-İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Kolombiya’nın ünlü sanatçısı Francisco Botero’ya atfedilmiş müzeyi ziyaret edeceğiz. Latin Amerika’nın en önemli uluslar arası sanat koleksiyonuna sahip olan müzeyi ziyaretimizin ardından hava limanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK800 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:20’de ( 01.06.2020) İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 •  Türk Hava Yolları ile İstanbul / Bogota / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Bogota / Lima / Bogota uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Lima / Cusco uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Cusco / La Paz uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile  La Paz – Uyuni – La Paz  uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Puno – Lima uçak bileti
 • Tüm havalimanı transferleri
 • Bogota’da 3 gece 4*’Otelde konaklama
 • Lima’da 4* Otelde 4 gece konaklama
 • Kutsal Vadi’de 4* Otelde 1 gece konaklama
 • Cusco’da 4* Otelde 2 gece konaklama
 • La Paz’da 4* Otelde 1 gece konaklama
 • Uyuni’de Tuz  Otelde 1 gece konaklama
 • Puno’da 4* Otelde 1 gece oda – kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri (  09 Öğle , 13 Akşam yemeği)
 • Bogota’da Tuz Madeni Ziyareti
 • Nazca & Palpa çizgileri üzerinde uçaklı tur
 • Machu Picchu Turu ve tren bileti
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Lokal rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel  ProntoPlus Türkçe rehberlik hizmeti.
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

*ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • İstanbul Yeni  havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Lokal rehber ve şoför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücreti
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Sigorta şirketinin %15 muafiyet oranı mevcuttur. Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Vesturizm’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Vesturizm'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Vesturizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Vesturizm'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Vesturizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Vesturizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Vesturizm force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.