Online Satın Al

GÜRCİSTAN BATUM TİFLİS GORİ TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


Boydan Boya Gürcistan Turu

Gürcistan’ın tarihi yerlerini ve doğal güzelliklerini keşfedeceğiniz dolu dolu bir program…

Tiflis, Batum, Ahıska, Borjomi, Kutaisi, Gori, Mskheta

Tiflis 1 Gece 4* Oteller
Batum 2 Gece 4* Oteller
Borjomi 1 Gece 4* Oteller
Kutaisi 1 Gece 4* Oteller

1. Gün: Ankara’dan Hareket

21.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No:81 Önü
21.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
21.10 Aşti Karşısı
21.15 Ankamall Karşısı


2. Gün: Hopa - Batum – Ali ve Nino Heykeli – Alfabe Kulesi – Poseidon Heykeli – Astronomik Saat – Medea Heykeli – Gürcü Gecesi

Sabah saatlerinde Hopa’da alacağımız kahvaltımızın ardından sarp sınır kapısında 10:30 sularında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz ve BATUMA hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakikalık yolculuk sonrası Batum şehir merkezinde yer alan otelimize yerleşme ve 1 saatlik dinlenme molası veriyoruz. Öğlen saatlerinde otelden çıkışımızın ardından şehir merkezinde öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Ali ve Nino heykeli, dünyada 14 özgü alfabelerden biri olan Gürcü Alfabe Kulesi, denizler ve okyanuslar tanrısı Poseidon Heykeli, Astronomik Saat, Mehmet Abaşidze Heykeli, Medea (Altın Post) heykelini görüyoruz. Akşam saatlerinde Batum bulvarında su ışık gösterilerini izliyoruz. Batum panoramik şehir turu sonrası otelimize hareket ediyoruz. Dileyen konuklarımız ile Batum sahilinde yer alan restoranımızda yöresel yemekleri tadacağımız ve yöresel oyunları izleyebileceğimiz Gürcü Gecesine konuk oluyoruz. Eğlence sonrasında otelimize transfer ve konaklama.


3. Gün: Botanik Bahçesi – Kutaisi – Sataplia Mağarası – Bagrat Katedrali – Gürcistan Meclis Binası – Motsameta Manastırı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. Batum’dan sadece 15 km uzaklıktaki,  5 bin ayrı bitki çeşidinden oluşan,  Avrupa kıtasının en büyük botanik bahçesi olan Batum Botanik Bahçesine varıyoruz. Gezimizin ardından Kutaisi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğumuz sırasında öğle yemeği molası veriyoruz. 14:00 ülkenin en büyük ikinci şehri olan Kutaisi’ye varıyoruz. Otele yerleşmemizin ardından Kutaisi şehir turuna başlıyoruz. Kutaisi şehir merkezinden 15 km uzaklıktaki Sataplia Mağarasına hareket ediyoruz. Dinazor ayak izlerin görülmesi, her mevsim stabil +14 derece Sataplia Mağarası gezimizin ardından Orta Çağ Gürcü mimarisinin baş yapıtı Bagrat Katedraline hareket ediyoruz. Kutaisi panoramik şehir turu ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında Gürcistan meclis binası görüyoruz. 8 yüzyıl yapımı Motsameta Manastırın görülmesi sonrası akşam yemeği molası veriyoruz. Yemek molası sonrasında otelimize hareket ediyoruz konaklama otelimizde.


4. Gün: Axalsikheye – Borjomi – Ahıska – Rabati Kalesi – Borjomi Milli Parkı

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Axalsikheye’ye hareket ediyoruz. Zestafoni, Haşuri, Borjomi, şehirleri üzerinden öğle saatlerinde Akhalsikhe şehrine varıyoruz. Osmanlı yönetimi sırasında Ahıska olarak adlandırılmıştır. Gürcistan’ın en büyük kalelerinden biri olan Rabati Kalesinin geziyoruz. Gezi sonunda öğle yemeği için serbest zaman ve Ahıska gezilerinin ardından, Borjomi’ye hareket ediyoruz. Ülkenin en büyük milli parkı olan Borjomi Milli Parkı gezisi, Borjomi maden suyunun kaynağının görülmesi, SSCB döneminden kalma tarihi evler, teleferik, Çarlık Rus İmparatorluğu döneminde Romanov ailesinin yazlık sarayın görülmesi sonrasında akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize transfer ve konaklama.


5. Gün: Tiflis – Hayder Aliyev Parkı – Sülfür Hamamları – Cuma Camii – Metekhi Köprüsü – Sioni Katedrali – Avrupa Meydanı – Narikala Kalesi – Sameba Katedrali – Vernisaj Pazarı – Rustaveli Bulvarı – Aziz George Heykeli

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Tiflis’e hareket ediyoruz. Gori, Mckheta şehirleri üzerinden ülkenin en büyük şehri, tarihi başkenti Tiflis’e varıyoruz. Tiflis gezimize, Tiflis’in ilk yerleşim yeri olarak bilinen eski Tiflis’i geziyoruz: Hayder Aliyev Parkı, Tarihi Tiflis Sülfür Hamamları, 1811 yapımı Cuma Camiisi, Tiflis’in kurucusu Kral Vahtang Gorgasal Heykeli, Metekhi Köprüsü, Sioni Katedrali, Avrupa Meydanı, Narikala Kalesi, Kartlis Deda (Gürcülerin Anası) geziyoruz. Tiflis şehir merkezinde öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Doğu Avrupa’nın en büyük Ortodoks Kilisesi olan Sameba Katedralin gezilmesi ve ardından Vernisaj pazarına hareket ediyoruz. Eski plaklar, semaverler, biblolar, tabloların satıldığı antika çarşısını geziyoruz. Ardından Rustaveli bulvarına hareket ediyoruz. Gürcistan tarihinin en ünlü yazarı olan Rustaveli Heykeli, Opera Binası, Kültür Merkezi, Galery, Bakanlar Kurulu Binası, Konservatuar Okulu, Özgürlük Meydanı, Tiflis İl Meclis Binası, Rustaveli Tiyatrosu, Gürcistan’ın sembolü Aziz George heykelinin görülmesinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile gece eğlencesi için şehir merkezinde Şarden Barlar Sokağına gidiyoruz. Konaklama otelimizde.


6. Gün: Mckheta – Gori - Stalin Müzesi – Haşuri – Zestafoni – Kutaisi – Samtredia – Lançhuti – Ureki - Batum

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından Batum’a hareket ediyoruz. 7 saat sürecek olan Tiflis-Batum yolculuğumuz esnasında ilk durağımız antik başkent Mckheta’yı geziyoruz. Tiflis’ten 17 km uzaklıktaki kasaba görünümlü, Gürcistan’ın en eski yerleşim yeri olarak da tescillenmiş, Ülkenin ilk başkenti,1994 yılından itibaren UNESCO dünya miras listesinde bulunan Mckheta şehrinde serbest zaman ve alışveriş olanağı sunuyoruz. Ardından ünlü Sovyet lideri Stalin’in doğduğu şehir olan Gori’ye varıyoruz. Gori’de yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Stalin Müzesi, Stalin’in doğduğu evi görüyoruz.  Gori şehir merkezi öğle yemeği için vereceğimiz molamızın ardından Batum’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Gürcülerin meşhur kestane balının alınması için Haşuri’de mola veriyoruz. Zestafoni, Kutaisi, Samtredia, Lançhuti, Ureki şehirleri üzerinden akşam saatlerinde Batum’a varıyoruz. Otele yerleşme ve konaklama otelimizde.


7. Gün: Batum – Dönüş Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman sunuyoruz. Yerel dövizin (Lari) tekrar Türk Lirasına dönüştürülmesi, Gürcülerin meşhur şaraplarının (Degüste) tadılması ve alışveriş olanağı sunulmasının ardından öğle saatlerinde çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam geç saatlerde Ankara’ya varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

**GÜRCİSTAN GEÇİŞİ HAKKINDA**
1.) Türkiye ve Gürcistan vatandaşları cüzdanlarıyla vizesiz veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler.
2.) Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir. Bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.
3.) Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.
4.) 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir. 
5.) Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir. 
6.)30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk Lirası/ Döviz /Altın vb. bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
7.) Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır.


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Tur Araçları ile Ulaşım
Programda Belirtilen Tüm Geziler
5 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
5 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
VESTURİZM Refakat Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harcı (16 TL)
Yurtdışı Seyahat Sigortası
Öğle ve Akşam Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri;
Batum Botanik Bahçesi    = 15 Lari
Kutaisi Sataplia Mağarası = 15 Lari
Ahıska Rabat Kalesi = 6 Lari
Borjomi Milli Parkı = 2 Lari
Gori Stalin Müzesi = 15 Lari
Tiflis Teleferik =  5 Lari       

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

599.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

399.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

349.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

699.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.