Online Satın Al

ENDÜLÜSÜN İKİ YAKASI TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


Bahar’da Endülüs'ün İki Yakası

İSPANYA - FAS

Barselona – Marakeş – Kazablanka – Rabat –Tanca - Cebeli Tarık
Tarifa – Sevilla – Kurtuba – Granada - Malaga

12 MAYIS 2017

7 Gece 8 Gün

1. Gün: İSTANBUL – BARSELONA – MARAKEŞ

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde 03:00’te buluşma. Uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1853 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:15’te Barselona’ya hareket. Lokal saat ile 10:05’te varışın ardından Panoramik Barselona Şehir Tanıtım Turumuzu yapıyoruz.Turumuz esnasında Montjuic Tepesi, Olimpiyat Stadı, Colon Meydanı, La Rambla Caddesi, Paseo de Gracia Bulvarı, Gaudi’nin evleri, La Sagrada Familia Katedrali, Katalunya Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Şehir Turu sonrası Katalunya Meydanında serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte Havalimanına transfer. Lokal İspanyol Havayolları ile saat 21:20’de Marakeş uçuşu. Varışın ardından Otelimize transfer. Konaklama Marakeş’te Otelimizde.


2. Gün: MARAKEŞ

Kahvaltı sonrası, tam günlük Marakeş turu. Menara Bahçeleri, İspano Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekanlar arasındadır.  Tur sonrası çarşı için serbest zaman. Sadece Fasta üretilebilen Argan yağını,el yapımı Fasa özgün hediyelik eşyaları  ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz.Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Jamaa El Fena(Kıyamet  Meydanı) Afrika’daki en hareketli meydanıdır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alan, Marakşilerin buluşma alanıdır. Akşamüzeri ekstra Fas kültürünü yakından göreceğimiz, Chez Ali’de akşam yemeği ve şov programı (55 €) Konaklama otelimizde.


3. Gün: MARAKESH – KAZABLANKA – RABAT – TANCA

Erken kahvaltı sonrası saat 06:00’da Kazablanka’ya hareket ediyoruz ( 230 km ). Varışın ardından Anfa ve Ain Diab, Muhammed V ve Birleşmiş Milletler Meydanları, Habous Semti, 2.Hasan Camii görüleceği şehir turumuzu yapıyoruz. Tur sonrası Rabat’a hareket. İmparatorluğun başkenti, yönetim merkezi olan Rabat’ı geziyoruz. (Mechoire de rabat) Kraliyet Sarayı’nı, Bakanlıkları, Muhammet V Türbesi’ni, Hasan Kulesi’ni, şehir surlarını, Oudaia Kalesi’ni ziyaret. Rabat gezimizden sonra Tanca’ya hareket. (278 km). Konaklama Tanca’da Otelimizde.


4. Gün: TANCA – CEBELİ TARIK BOĞAZI - SEVİLLA

Kahvaltı sonrası, İspanya feribotu için limana transfer. Cebeli Tarık bölgesinden, İspanya’yı İslam Topraklarına katan büyük komutan Tarık bin Ziyad’ın ENDÜLÜS’ün fethi için çıktığı yolu takip ederek; İspanya Endülüs Bölgesine İspanya Tarifa’ya, “gemileri yaktırdığı“ bölgeye geçiyoruz. 45 dakikalık feribot yolcuğu sonrası Tarifaya varış ve Sevilla’ya hareket.( 210 km ). Güzergah üzerinde “Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Ronda & Marbella Turu.( 35 € ) Ronda ortaçağdan günümüze kadar korunarak gelmiş, İspanya’nın ilk arenasının bulunduğu tipik bir Endülüs Şehri. Turumuz esnasında Ronda’nın eşsiz manzarasını seyredeceğiniz tarihi köprü, Ronda Arenası ve Endülüs sokaklarını göreceksiniz. Turumuzun ardından Sevilla’da konaklıyacağımız otelimize varış. Konaklama Otelimizde.


5. Gün: SEVİLLA

Sabah Kahvaltısının ardından, Sevilla Şehir Turumuzu yapmak üzere otelimizden hareket. Turumuz esnasında; Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Guadalkebir Nehri, Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya’nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali’ni ve Camiinin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda ve Müslüman ustalar tarafından Hristiyan Krallara İslam sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı Meydanlarını, Santa Cruz tarihi kent dokusunu, Müslümanlardan kalma Altın Kuleyi tanıyoruz. Akşam arzu eden misafirler için ekstra İspanyol Kültürünün önemli öğelerinden Flamenco Dansının doğduğu bu şehirde Flamenco Dans ve Müzik kültürünü tanıma fırsatı. ( 50 € ). Konaklama otelimizde.


6. Gün: SEVİLLA - CORDOBA – GRANADA

Kahvaltı sonrası Granada’ya hareket. Güzergah üzerinde ekstra Cordoba Şehir Tanıtım Turu (35 €). İslam mimarisinin ana eserlerinden olan yapımına 785’te başlanıp 987 yılında tamamlanan, ancak Endülüs’ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Camii’ni geziyoruz. Ardından Musevi Mahallesi, Plaza Tendillas, Calle de Flores, Tipik Endülüs Sokakları, İç avlulu çiçekli evleri ve Endülüs’ün düşmesi sonucu Müslümanlara yapılan işkencelerde kullanılmış aletlerin sergilendiği “İşkence Müzesi”ni ibretle gezdikten sonra Granadaya hareket. Varış ve Konaklama Granada’da otelimizde.


7. Gün: GRANADA

Sabah kahvaltının ardından Granada Şehir Turu. Tipik Granada Sokakları, Albaicin Tepesi, görülecek yerler arasındadır. Şehir Turu sonrası arzu eden misafirler için ekstra Granada El Hambra Turu (50 Eur.) Unesco Tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış ünlü El Hambra Sarayı görülecektir. Tur sonrası otelimize yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sacra Monte (45 Eur) Gece Turuna katılabilirler. Granada‘da yaşayan Çingenelerin Farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı. Konaklama Granada’da otelimizde.


8. Gün: GRANADA-MALAGA-İSTANBUL

Kahvaltı sonrası 09:00’da Malaga’ya hareket. Varışta kısa bir şehir turu sonrası 11:00’de havaalanına transfer. Check in işlemlerini müteakip, THY’nin TK1306 seferi ile saat 13:10’da İstanbul’a uçuş. 18:20’de İstanbul’a varış. Hizmetlerimizin sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Madrid –Malaga / İstanbul arası gidiş dönüş uçak biletleri
Lokal Havayolları ile Barcelona – Marakesh Uçak bileti
Tanca – Cebelitarık Feribot Bileti
Program’da belirtilen Tüm Transferler
4* Oteller’de 7 gece konaklama
Otellerde 7 adet sabah kahvaltısı
Program’da belirtilen Panoramik Tüm Şehir Tanıtım Turları ( Girişler dahil değildir. )
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Havalimanı ve Güvenlik Vergileri
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri
Programda ekstra olarak belirtilen geziler
Kişisel harcamalar
Yurt Dışı çıkış harcı 15 TL
Vize masrafları 130 Euro
Ören yeri ve saray giriş ücretleri

NOT: Ekstra Turlar, Tura katılım yeter sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

549.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

399.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

399.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

699.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.