EKO KARADENİZ VE BATUM 5 GÜN


1. Gün: Ankara`dan Hareket

23.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 81 önü
23.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23.10 AŞTİ Terminal Karşısı
23.15 Akköprü Migros Karşısı
23.20 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
23.25 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü

Yol güzergâhı: Elmadağ-Kırıkkale-Sungurlu-Çorum-Samsun-Ordu


2. Gün: Ordu Boztepe, Giresun Kalesi, Giresun Adası, Sümela Manastırı

Gerekli molalarla Ordu’ya varış. Ordu Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’in muhteşem manzarasını seyir… Dileyenler köy kahvaltısı yapabilirler...  Teleferikle Boztepe’den iniş… Giresun Kalesi’nin panaromik görülmesi… Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nın fotoğraflanması… Maçka Altındere Milli Parkı’na varış. Maçka’da Altındere milli parkı içindeki Sümela Manastırı’na hareket… Manastır tadilatta olduğu için dışarıdan fotoğraflanması…Sütlacıyla meşhur Hamsi köyde doğa içinde yürüyüş… Otelimize hareket… Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arsen Otel vb 3* vb. / Trabzon


3. Gün: Akçaabat, Sürmene, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü,Sürmene,Furtına Vadisi, Ayder Yaylası,

Sabah kahvaltımızın ardından Akçaabat’ta denize nazır çay keyfi… Trabzon’da Kazaziye sanatı hakkında bilgilendirme… Atatürk’ün Köşkünü ziyaret… 13.yy Bizans kilisesi Ayasofya Camisinde fresklerin görülmesi...  Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında çay keyfi… Dileyenlere rafting imkanı…   Ayder Yaylası’na hareket... Kal egon mevkii ve Gelin tülü Şelalesi’nin görülmesi. Ayder kaplıcalarından yararlanma... Otelimize hareket… Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Green Ayder Otel vb 3*/ Ardeşen-Rize


4. Gün: Tam Gün Batum Turu, Yüzme Molası, Rize, Pazar Kız Kulesi, Çayeli, Artvin, Arhavi, Hopa, Rize Bezi,

Sabah kahvaltımızın ardından Pasaporta İhtiyaç Olmadan Sadece Kimliğimizle Sarp Sınır Kapısı`ndan Batum’a geçiş. Saint Andrew heykelinin heybetine tanıklık ettikten sonra ülkemizde doğan Gürcistan’da batan Çoruh nehri ve Gonio köprüsü ve 12 Havari’den Aziz Mathias’ın mezarının olduğu Gonio  Apsaros Kalesi’nin panaromik görülmesi… Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman…  Kafkas dans gösterileri eşliğinde yöresel öğle yemeği… Tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi’nin görülmesi… Muhteşem görsellin yer aldığı Boulevard‘da dileyenler soyunma kabini ve duşların yer aldığı plajda Karadeniz’de yüzebilir dileyenler ise alışveriş yapabilir yâda muhteşem doğada çay keyfi yapabilirler… Gürcü kültürünü tam olarak yaşadıktan Hopa’da Kazım koyuncu türküleri eşliğinde muhteşem günbatımının seyredilmesi… Artvin Arhavi’de özgürlük anıtının görülmesi… Otelimize dönüş. Pazar’da Kızkulesi’nin fotoğraflanması… Rize’de geleneksel tahta tezgâhlarda dokunan Rize Bezi üretimi hakkında bilgilendirme… Canlı müzik ve Karadeniz Show eşliğinde akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde. Green Ayder Otel vb 3*/ Ardeşen-Rize


5. Gün: Uzungöl, Of Çay Fabrikası, Fatsa, Samsun,Terme, Ünye, İlk adım Anıtı

Sabah kahvaltı ardından Of’lu Ali’nin süper komik fıkraları eşliğinde Uzungöl’e varış. Göl etrafında yürüyüş ve aktivitelerden yararlanma imkânı… Ünlü kiremitli köprüde fotoğraf molası… Of'ta fabrikada çay üretimi hakkında bilgilendirme… Sürmene’de Sürmene bıçakları ve Fındığın memleketi Ordu’da fındık üretimi hakkında bilgilendirme… Terzi Fikri’nin memleketi Fatsa sonrasında Ünye Terme üzerinden Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun’da Onur heykeli ve İlk Adım Anıtı gezilmesi… Ankara’ya hareket.


6. Gün: Dönüş yolculuğu

Çorum’da Leblebi alışverişi sonrasında sabah saatlerinde Ankara’ya varış.

BATUMA GEÇİŞE DAİR:
TC vatandaşı olan konuklarımız üzerinde TC kimlik numarası bulunan yıpranmamış nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedirler. Bunun dışındaki kimlik kartları ile(ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. 
TC vatandaşı olmayan KKTC vatandaşları dahil tüm konuklarımız pasaport ile geçiş yapabilirler
Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18yaş altı konuklarımız NOTERDEN hem anne hemde babadan onaylı MUVAFAKATNAME ile BATUM’ a geçiş yapabilirler.
Sürekli ilaç kullananan konuklarımız gezi süresince kendilerine yetecek kadar kutuda olmamak ve mümkünse reçetesinide yanlarında bulundurmalarıyla kontrollerden kolayca geçmeyi sağlamaktadır.
Kilise ziyaretlerinde bayanların etek erkeklerin pantalon giymeleri zorunludur.
Bütün Çocuk Konuklarımızın Kimliklerinde Fotoğraf Olmak Zorundadır


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım.

Programda belirtilen geziler.

3 gece konaklama.

3 Sabah kahvaltısı

3 Akşam yemeği.

Sümela Minibüs Transferi

Milli park giriş ücretleri.

Batum turu

Rehberlik ve VESTURİZM refakat hizmetleri.

Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

Araçta kek ikramı

Araçta dondurma ikramı

Seyahat Güvence Poliçesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri,

İçecekler,

Müze Ören yeri giriş ücretleri

Yurtdışı Çıkış Harcı,

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
şirin dpru
güzel tur
14.07.2016

BENZER TURLAR

BAŞTAN SONA BÜYÜK BALKANLAR TURU
BAŞTAN SONA BÜYÜK BALKANLAR TURU

SÜPER PROMOSYON

299.00

KAPADOKYA TURU HAFTASONU
KAPADOKYA TURU HAFTASONU

Haftasonu

349.00 TL

ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU
ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU

SÜPER PROMOSYON

399.00

ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK
ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK

BATUM TURU DAHİL - ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ

1199.00 TL

KUZEY EGE ve KAZDAĞLARI TURU
KUZEY EGE ve KAZDAĞLARI TURU

TEKNE TURU DAHİL

1299.00 TL

E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.