Online Satın Al

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU 3 GÜN

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: Ankara`dan Hareket

23:00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 81,

23:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı,

23:10 Söğütözü Armada Önü
23:15 Bilkent Köprüsü Altı,

23:20 Ümitköy Köprüsü Altı,

23:25 Koru Sitesi Migros Karşısı,

23:30 Yaşamkent Bp Benzinlik
23:35 Eryaman Optimum Önünden Hareket


2. Gün: Edirne, Mimar Sinan Eserleri, Selimiye Camii, Buçuk Tepe, Tabyalar, Sarayiçi, Kırkpınar, Kakava Şenlikleri

Gerekli molaların ardından Osmanlı’ya bir dönem başkentlik yapmış Edirne’ye varış. İkramımız sabah kahvaltısı sonrasında Edirne manzarasına hâkim Bucuk tepe Tabyası'nda: Şükrü pasa Anıtı, Balkan Savaşı veya Sırp sındığı Savaşı Müzesi’nin gezilmesi… Mimar Sinan‘ın "ustalık eserimdir" dediği Selimiye Camii, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii gezileri… Edirne'nin ünlü badem ezmesi, meyve sabunları, süs süpürgelerini bulabileceğimiz Ali Paşa Çarşısı 'nda yürüyüş... Ciğercileriyle ünlü Saraçlar Cad. serbest zaman… Sarayiçi bölgesine hareket… Tabyalar, Balkan Savaş Müzesi, Saray içi, Fatih ve Saray Köprüleri, Babüssade ve kasırların gezilmesi… Tarihi Kırkpınar yağlı güreş alanındaki

Kakava Şenlikleri’ne katılım…

Türkiye ve yurt dışındaki Tüm roman temsilcilerinin yanı sıra yerli yabancı binlerce kişinin katıldığı Kakava şenlikleri bereketin artması, güzelliklerin paylaşılması maksadıyla yakılan Kakava Ateşi’nin etrafında toplanma, dilek tutarak ateşin üstünden atlama, roman dansları, çeşitli şovların izlenmesi fotoğraf çekimi ve doyasıya eğlence… Dileklerimizin yazıldığı kâğıtların gerçekleşmesi umudu ile sabahleyin geri alınmak üzere güllerin diplerine bırakılması… Dileyenlerle gece eğlencilerine konserlere katılım… Otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama otelimizde… Royal Bilgiç Hotel / Kırklareli v.b.


3. Gün: Tunca Nehri Kakava Şenlikleri, II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Lozan Anıtı, Karaağaç, Meriç Nehri Köprüsü

Sabah Sarayiçi Tunca nehri’ne hareket…  Arınma ve doğanın uyanışını selamlama amaçlı "Bahara Giriş" ritüellerinin izlenmesi roman çalgıcı ve dansların izlenmesi ve fotoğraf çekimi akabinde otelimize dönüş ve kahvaltı ikramımı… 16yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Lozan Anıtı, tarihi Tren İstasyon’u, Karaağaç, Tarihi Meriç Köprüsü gezileri sonrasında Meriç Nehri kıyısında çay molası ve gün batımın izlenmesi otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Royal Bilgiç Hotel / Kırklareli v.b.


4. Gün: İğneada, Longoz Subasan Ormanları, Limanköy, Erikli Ve Mert Gölleri, Düpnisa Mağarası, Kıyıköy, Vize

Gerekli molaların ardından İğne ada’da Longoz(subatan ormanı)  gezisi sonrasında yüzmek, sahilde yürümek ve fotoğraf çekmek için serbest zaman... Altlı üstlü iki mağaranın birbirine bağlı olduğu içinden nehir geçen ve görünce büyüleneceğiniz Düpnisa Mağarası’nın gezilmesi Trakya´nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğne ada‘ya hareket. Vize’ye bağlı Kıyı köy’e varış. Sahil şeridinde yürüyüşte, kale ve eski evlerin görülmesi... Ankara’ ya hareket… Büyük Çekmece’de Mimar Sinan Köprülerinin görülmesi… Ankara’ya hareket… Gerekli molalarla Ankara’ ya varış.


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım.

2 gece YP konaklama.

3 Sabah kahvaltısı.

2 Akşam yemeği.

Programda belirtilen geziler.

Rehberlik ve VES TURİZM refakat hizmetleri.

Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

Seyahat Güvence Poliçesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerde alınacak içecekler.

Öğle yemekleri.

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Ekstra harcamalar.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU
KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU

Haftalık

949.00 TL

ANKARA ÇIKIŞLI HOBBİT EVLERİ MAŞUKİYE TURU GÜNÜBİRLİK
ISPARTA LAVANTA AŞKI
ISPARTA LAVANTA AŞKI

FESTİVAL TURU

429.00 TL

KAPADOKYA TURU 2 GÜN
KAPADOKYA TURU 2 GÜN

HER HAFTA CUMARTESİ SABAH HAREKET!

329.00 TL

AMASRA SAFRANBOLU TURU HAFTASONU
AMASRA SAFRANBOLU TURU HAFTASONU

Haftasonu

339.00 TL

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.