DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU


DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ


VESTURİZM FARKI İLE

SEÇKİN OTELLERDE 1 GECE KONAKLAMA ÜCRETE DÂHİL
 İLK GÜN SERPME KÖY KAHVALTISI ÜCRETE DÂHİL
***EN UYGUN FİYAT AVANTAJI***
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ ÜCRETE DÂHİL
ARAÇ İÇİ SINIRSIZ İKRAM ÜCRETE DÂHİL


 

 

1. Gün: Ankara’dan Hareket

23.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 81
23.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23.10 Söğütözü Armada Önü 
23.15 Odtü Köprüsü Altı
23.20 Bilkent Köprüsü Altı
23.25 Ümitköy Köprüsü Altı
23.30 Koru Sitesi Migros Karşısı
23.35 Yaşamkent BP Benzinlik Duraklarımızda buluşmamız sonrasında hareket ediyoruz.


2. Gün: Akyaka-Azmak Çayı Tekne Turu-Knidos Antik Kenti-Datça-Badem Çiçeği Festival Panayır Alanı

Sabah Akyaka’da alacağımız kahvaltı sonrası Akyaka evleri ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Azmak çayında tekne turu yapıyoruz. (hava müsaitliğine göre) Her köşesi cennetten bir parça olan Ege'nin incilerinden birisi Akyaka. Muğla'nın Ula ilçesine bağlı bir tatil kasabası olan Akyaka'nın bir tarafında Azmak Nehri, diğer yanında Gökova Körfezi bulunmakta. Yeşilin ve mavinin buluştuğu Akyaka size keyifli fotoğraf kareleri oluşturacak.1983 yılından bu yana Muğla-Ula evlerinin bir yansıması olan Nail ÇAKIRHAN öncülüğünde oluşan mimari tarzı ile yapılaşmasını sürdürmektedir. Ardından Datça'ya hareket. Datça'ya varış. Gezimizde ilk olarak Akdeniz’le Ege’nin birleştiği noktada kurulmuş, rüzgârları, doğası, Afrodit heykeli ve limanlarıyla ünlü Knidos Antik Kentini ziyaret edeceğiz. Knidos, antik dönem boyunca ticari faaliyetleri, anıtsal yapıları, sanat eserleri ile çağın en önemli kentlerinden biri olmuştur. Şehrin deniz ticaret yollarının kesişme noktası oluşu konumuna stratejik bir önem katıyordu.  Bu durumu iyi değerlendiren Knidoslular kısa zamanda antik dünyanın ekonomisinde söz sahibi hale geldiler. Bunların yanı sıra Dor Birliği’nin dini merkezi olmasıyla birlikte Knidos altın bir çağ yaşamıştır.  Yapılan kazılar sonucunda yerleşim başlangıcı MÖ VII yüzyıla tarihlendirilmiştir. Şehrin önemli mimari faaliyetlerinin MÖ IV. Yüzyılın ikinci yarısında başladığını söyleyebiliriz. Knidos’tan badem ağaçlarının en yoğun olarak bulunduğu yolda fotoğraf çekimleri için duraklarımız olacak. Buradan Palamutbükü ‘ne geçeceğiz, isteyenler ile vadiden aşağı doğru 4-5 km’lik bir yürüyüş yaparak Palamutbükü Limanında kurulu Panayır Alanına varacağız. Datça Badem Çiçeği Festivali etkinlikleri için sizleri serbest bırakıyoruz. Datça Badem Çiçeği Festival Panayır Alanı’nda badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor olacak. Burada çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçirdikten sonra Hayıtbükü'nde yemek yiyerek Datça Badem Çiçeği Festivali turumuzu sonlandırıyoruz. Konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.  


Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olup; Serpme kahvaltı olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulmaktadır.
Konaklama: Selen Otel vb. / Marmaris


3. Gün: Datça-Hızırşah-Can Yücel Sokağı-Badem Çiçeği Festival Panayır Alanı -Ankara-Dönüş Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden çıkış yapıyoruz. İlk olarak Hızırşah'a ulaşacağız. Hızırşah'ta bulunan Hızırşah Kültür Evi'ni  gezeceğiz. Sonrasında badem ağaçları arasında yürüyerek fotoğraf çekimleri için belirli noktalarda molalar vereceğiz ve Eski Datça'ya varacağız. Eski Datça'da Can Yücel Sokağı ziyaret ediyoruz. Yel değirmenleri görüyoruz. Sonrasında Eski Datça'da taş evler arasından yürüyerek Panayır Alanına geleceğiz. Panayır Alanında vakit geçirdikten sonra Badem Çiçeği Festivali turumuzu sonlandırıyor ve Ankara’ya hareket ediyoruz keyifli bir yolculuk ve gerekli molalarla Ankara’ya varış Bir başka VESTURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Özel Tur Araçları ile Ulaşım
 •  1 Gece YP Konaklama
 •  2 Sabah Kahvaltısı (1.si Tesiste)
 • 1 Akşam Yemeği
 •  Programda Belirtilen Geziler
 •  Rehberlik Hizmetleri
 •  Seyahat Esnasında Araç İçi İkramlar
 •  Seyahat Güvence Poliçesi
 •  VESTURİZM Refakat Hizmeti
 • Azmak Çayı Tekne Turu

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 •  Öğle Yemekleri
 •  Yemeklerde Alınacak İçecekler
 •  Kişisel Harcamalar
 •  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Festival Hakkında


Datça Badem Çiçeği Festivali Datça bademinin özelliği niceliğinde değil, niteliğinde. Türkiye badem üretiminin karşılayan Datça’da tespit edilebilmiş 85 çeşit badem türü bulunuyor. Datça’da bademler susuz tarımla yetiştiriliyor. Tüm dünyada badem fiyatları bademin iriliğine ve lezzetine göre belirleniyor. Datça bademi tamamen sulu tarım ile üretilen en iri Amerikan bademinden bile yaklaşık 0- 40 oranında daha iri, ağır ve lezzetli. Datça’daki badem ağaçları, Ocak – Şubat aylarında bembeyaz çiçeklerini açarak baharın gelişini müjdeliyor. Badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar Datça’nın en harika zamanları. Badem Çiçeği Festivali, Datça’nın bu harika zamanına tanıklık etmek, şehirden biraz uzaklaşıp nefes almak, doğaya dönüp Ege ile Akdeniz’i kucaklayan Datça’nın en özel lezzetlerini deneyimlemek, farklı atölyelerde hoş vakit geçirirken yeni şeyler öğrenmek için müthiş bir fırsat. Datça merkezinde, Palamutbükü ve Hızırşah panayır alanlarındaki el emeği ürünler ve hediyelik eşya stantları, badem ürünleri ve yöresel yemek satışları, çocuk ve yetişkinlere yönelik renkli ve yaratıcı atölyeler, Datça’ya özgü dans gösterileri ve sahne performanslarıyla üç gün sürecek olan festival ziyaretçilere çok çeşitli etkinlikler sunuyor. Ayrıca, ziyaretçilerin tercihlerine göre katılabilecekleri turlar ve doğa yürüyüşleri ile yarımadanın dört bir yanını keşfetme, tarihini ve kültürünü deneyimleme imkânı sunuyor. Festivalin öne çıkan etkinliklerinden bir diğeri ise badem çiçeği temalı “Fotoğraf Yarışması” Festival haftasında çekilecek badem çiçeği fotoğraflarıyla katılabilecek yarışma, festival heyecanını ve coşkusunu daha da artırıyor. VESTURİZM olarak biz orda olacağız.

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.