Online Satın Al

ÇEŞME ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


9. ALAÇATI OT FESTİVALİ

06-08  NİSAN 2018

1. Gün: ANKARA`DAN HAREKET

23.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 85;
23.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı;
23.10 Söğütözü Armada Önü
23.15 Odtü Köprüsü Altı;
23.20 Bilkent Köprüsü Altı;
23.25 Ümitköy Köprüsü Altı;
23.30 Koru Sitesi Migros Karşısı,
23.35 Yaşamkent Bp Benzinlik önünden hareket.


2. Gün: ÇEŞME, ALAÇATI, OT FESTİVALİ, ÇEŞME KALESİ, AKVARYUM DUVARLI EV, ÇEŞME MARİNA, İZMİR GECE TURU

Buluşma ve saat 23:59 hareket.  Araç içi ikramlar ve verilecek olan gerekli molalar sonrasında Afyon üzerinden Çeşme’ye  varış. Restaurantımızdaki sabah kahvaltımızına ardından Çeşme Çarşısı içinden geçerek günümüzde sanat galerisi olarak hizmet veren Ayios Haralambos Kilisesi'nin görülmesi. Ege kıyılarında günümüze kadar ayakta kalabilen en görkemli kalelerden biri olan içerisinde bir çok denizcilik müzesi yer alan Çeşme Kalesi, 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüzde de otel olarak hizmet veren Kervansaray’ın görülmesi, Çeşme Marina'da yürüyüş ve fotoğraf için serbest zamanın ardından Çeşme'nin hakim tepesinde müthiş manzaraya sahip türünün tek örneği olan Akvaryum Duvarlı Ev ziyareti. Alaçatı’ya hareket. Bizleri değirmenleri ile karşılayan, taş evlerinin duruşu, sokaklarının renkleriyle bizi büyüleyen Alaçatı’da yapacağımız kısa bir yürüyüş ile FESTİVAL alanına ulaşıyoruz. Kortej Yürüyüşü ile başlayan festivalde açılış konuşması ve etkinlik programı hakkında bilgi aldıktan sonra keyifle programı izlemeye başlıyoruz. Yöresel kıyafetler, antikacıların etkileyici arabaları ve sunumlarla büyüleneceğiniz bir  festival sizi bekliyor olacak. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 9. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, biribirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile İzmir Gece Işıkları ve Kordon Turu. Bu turumuzda; Cumhuriyet Meydanı, Pasaport İskelesi, Gündoğdu Meydanı, deniz kıyısında birbirinden güzel kafelerin yer aldığı fayton ile seyahatin mümkün olduğu İzmir'in ruhunu yansıtan Kordon boyu görülecek yerler arasındadır. Gümüldür Resort Hotel 4**** / İzmir


3. Gün: ALAÇATI, OT FESTİVALİ, KONAK, SAAT KULESİ, TARİHİ KEMERALTI ÇARŞISI, DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Otelimizdeki açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kordon, Saat kulesi, ve Hükümet Konağının görülmesinin ardından Çeşme Çiftlikköy mevkiinde bulunan ve dünya televizyonlarına da konu olan Akvaryumlu Villayı görüyoruz. Ardından Alaçatı’ ya hareket. Yörenin profosyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü ‘’En fazla ot çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği pişirme’’ yarışmasını izleyeceğiz.  Etkinlikleri son kez izlemek ve alışveriş için Alaçatı festival alanına gidiyoruz. Saat 11.00 gibi dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yolumuzun üzerinde Urla'ya gidiyor ve Limanda bulunan Eski Urla ve Klazomenai Kentinde bulunan Antik Zeytinyağı İşliğini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra saat 13.30 civarında yola çıkıyoruz ve Ankara'ya dönüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ankara ya hareket. Gerekli molalar ve araç içi ikramların ardından Ankara’ya varış.


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım.
1gece YP konaklama.
2 Sabah kahvaltısı.
1 Akşam yemeği.
Programda belirtilen geziler.
Rehberlik ve VES TURİZM refakat hizmetleri.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri
Yemeklerdeki içecekler
Müze ve Ören Yeri Ücretleri

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU
KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU

Haftalık

899.00 TL

ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK
ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK

BATUM TURU DAHİL - ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ

1149.00 TL

EKO KARADENİZ TURU
EKO KARADENİZ TURU

ZİLKALE TURU DAHİL

625.00 TL

YATAKLI TRENLE KEMALİYE DİVRİĞİ TURU
BOZCAADA BAĞBOZUM ŞENLİKLERİ KAZDAĞI AYVALIK TURU

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.