Online Satın Al

BÜYÜLÜ KÜBA TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


KÜBA

HAVANA (4) – TRINIDAD(1) – VARADERO (2) 

Air France Hava Yolları ile 

21 Ocak 2018 Hareket.… 7 Gece

4* Oteller

Santa Clara & Cienfuegos şehir turları dahildir

Trinidad ve Varadero otelde herşey dahil konaklama

Havana’da ilk akşam otelde akşam yemeği dahildir.

1. Gün: 1./2.Gün ISTANBUL-PARIS-HAVANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali’nde, Air France Hava Yolları kontuarı önünde 04.00’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Air France Hava Yolları’nın AF 1391 sefer sayılı direk uçuşu ile 07.05’de Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah 08.45’de Paris’e varış.Paris’ten AF 946 sefer sayılı uçak ile saat 13.35’de Havanaya hareket 18.00’da varışımızda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Havana’yı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Bir uçtan diğerine 1300 km lik Küba’nın başkenti Havana, 1950’ li yıllardan kalma Amerikan arabaları, herbiri Barok mimarisi tarzında olan binalarla süslü sokakları, Fidel Castro’nun konuşmalarını yaptığı Devrim Meydanı, devrimden önce inşaa edilen ve ülkedeki devrim öncesi Amerikan etkisinin önemli mimarilerinden El Capitolio, Armas ve Katedral Meydanları, Prado Caddesi, ünlü Malecon Sahil, Şeridi, Ernest Hemingway’inde gittiği barlar sokağı, Floridita ve La Bodequita del Medio ile bizleri tarihde yolculuğa çıkartacak. Ayrıca Kübalı el sanatçılarının eserlerini sergilediği Mercado de San Jose’den alışveriş yapma imkanımızda olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: HAVANA

Kahvaltımızın ardından ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales & Pınar Del Rio turumuza katılarak gününüzü değerlendirebilirsiniz. Küba’nın meşhur purolarının yapıldığı Pınar Del Rio’yu ve tütünün yetiştirildiği çiftlik eviniz göreceğimiz gezimiz esnasında Öğle yemeğimizi köy evlerinin bulunduğu Vinales Vadisinde alacağız. Ardından devrim sürecinin anlatıldığı dünyanın en büyük duvar resimlerinden olan The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer. Akşam dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek Ünlü Kübalı grup Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Cafe Habana otantik restorantımızda, şehrin en güzel istakozunu yapan mutfağı ile ünlü resturantta canlı Küba müziği eşliğinde Istakoz menülü keyifli bir akşam sizleri bekliyor Tur sonrası geceleme otelimizde.
Cafe Habana 95 Euro Öğle Yemekli Vinales & Pınar Del Rio – 95 Euro


4. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan ufak meydanda sergilenecek olan kısa rumba performansını izleyeceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restaurantta canlı müzik eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesinde yürüyerek devam ediyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.
Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ): 110 Euro


5. Gün: HAVANA

Kahvaltımızın ardından günümüz alışveriş ve dinlenmek üzere serbest.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Las Terazas turumuza katılabilirler dileyen misafirlerimiz ise Havana’nın müzik dolu sokaklarında gezintiye çıkabilir, kendinizi eski bir filmin içerisinde gibi hissedebilirsiniz.
Las Terazas Turu 95 Euro Yemekli


6. Gün: HAVANA-CİENFUEGOS-TRINIDAD

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Cienfuegosta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’daki otelimizde.
** Trinidad otelimiz herşey dâhil konseptindedir.


7. Gün: TRINIDAD-SANTA CLARA -VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerinde yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero’daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.


8. Gün: VARADERO

Sabah kahvaltısınında ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün. Dilerseniz, ekstra ( 125 Eur ) Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviota’dan bineceğiniz Katamaran’da hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış a yakın fırsatımı olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var... Geceleme otelimizde
** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.
Crusero Del Sol Turu – 125 Euro


9. Gün: VARADERO-HAVANA-PARIS-İSTANBUL

Sabah çok erken kahvaltıdan sonra Havana Jose Marti Havaalanına’na transfer. Havana’dan Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Air France Hava Yolları’nın AF 943 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.20’da Paris’e hareket ediyoruz 11.15’de varışımızından ardından kısa bekleme ile AF 1890 sefer sayılı uçuş ile 12.30’da İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Günümüz uçakta geçiyor.


10. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile 18:00’da İstanbul Atatürk Havalimanına hoş geldinz. 


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Air France Hava Yolları ile İstanbul – Paris - Havana – Paris - İstanbul parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Havanada belirtilen otel kategorisinde oda kahvaltı bazında 4 gece oda kahvaltı bazında konaklama
 • Trinidad’da belirtilen otel kategorisinde 1 gece herşey dahil bazında konaklama
 • Varadero’da belirtilen otel kategorisinde 2 gece herşey dahil bazında konaklama
 • Santa Clara şehir turu
 • Cienfuegos şehir turu
 • Havana şehir turu
 • Havana – Trinidad – Varadero – Havana arası transferler
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • Havana’da ilk akşam otelde akşam yemeği
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • Vize ücreti (40 Euro ) ( Sadece Pasaport görüntüsü yeterlidir )
 • Sigorta ücreti (20 Euro),
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Rehber ve şoför bahşişleri

 

**** Programda belirtilen ekstra turlar minimum 15 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Not : Belirtilen otel kategorileri, gidilen destinasyondaki kriterler esas alınarak belirtilmiştir.

GEREKLİ BİLGİLER

Para Birimi      : Küba Pezosu

Dil                   : Resmi dil İspanyolcadır

Telefon            : Ülke kodu +53. Ülke de iletişim oldukça zordur. Telefon çoğu yerde çekmez

Saat Dilimi      : Türkiye ile Küba arasında – 7 saat bulunmaktadır. Yani bizlerden 7 saat geridedirler.

Uçuş Süreleri   : İstanbul – Havana arası uçuşlar yaklaşık olarak 16 saat sürmektedir.

Vize                 : Türk Vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.

 

** Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

399.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

399.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

399.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

699.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.