BÜYÜLÜ FAS KIZIL ŞEHİRLER


BÜYÜLÜ FAS KIZIL ŞEHİRLER

6 GECE 7 GÜN

Rabat – Meknes – Fes (2) Marrakech (3) – Casablanca (1)

AIR ARABIA HAVAYOLLARI İLE 
 
1. Gün: İstanbul – Casablanca – Rabat – Meknes – Fes

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 23:00’da (Tur hareket tarihinden birgün önce) buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları’nın 3O 436 sefer sayılı uçuşu ile 01:30’da Casablanca ’ya hareket. Yerel saati 04:25’te varış ve alanda bekleyen aracımız ile başkent Rabat’a hareket. Varışımıza istinaden kahvaltı için serbest zaman. Sonrasında II.Hasan ve V.Mohammed Mozalesi görülecektir. Gezi bitimi Meknes’e hareket (Rabat-Meknes arası 150 km.). 11.yy da Murabıtlar tarafından kurulan, 17.yy da altın çağını yaşayan (Mulay İsmail dönemi) ve o dönem Fas’ın başkenti olan etrafı yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili Meknes’te, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Agdal sulama havuzu, Mulay İsmail türbesi ve Musevi mahallesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Fas’ın 3. Büyük şehri Fes’e hareket. Fas’ın en eski ve korunmuş şehirlerinden olan Fes’te Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı görülecektir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Fes

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Şafşavan (Chefchaouen)” turuna katılabilirler (50 Euro). 1471 yılında kurulan şehir, Rif Dağları'nın eteğinde, Tanca ve Tatvan şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Fas’ın kuzeydoğusunda muhteşem bir manzara ile çerçevelenmiş, çekicilik ve özgünlük dolu Chefchaouen’a doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil doğası ve maviye boyalı evleriyle sıra dışı bir yer olan Chechaouen’de gezeceğimiz yerler arasında; Açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ve Büyük Cami, El Mescid, El Adama, V.Muhammed Meydanı, Medina, Kasbah bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Fes – Marrakech

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Fas’ın ilk başkenti olan, kırmızı şehir olarak ta adlandırılan Marrakech’e hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Kraliyet şehirlerinin en bilineni olan Marrakech’e varış. Turumuzda 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bölmeden oluşan 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı, labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina ve Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan "Açık Hava Tiyatrosu"'da Djemma El Fna Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Marrakech

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler (55 Euro). Eski adı Magador olan, aslen askeri üs olarak kurulmuş bu balıkçı kasabasında Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilmiş eski şehir (medina), balıkçı limanı, alışveriş yapabileceğiniz çarşı (souk) ve eski Yahudi mahallesi görülecek yerler arasında. Daracık sokakları ve şehir surları arasında günün nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Tur sonrası Marrakech’e dönüş. Geceleme otelimizde.


5. Gün: Marrakech

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle Yemekli Atlas Dağları turuna katılabilirler (60 Euro). 4X4 ler ile güneyin muhteşem doğası ve bitki örtüsü eşliğindeki manzaralarla dolu pistlerde adeta keşfe çıkacağız. Bu heyecanlı yolculuk Afrika kıtasında olduğumuzu bize hatırlatacak. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim Köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Gezimizden sonra Marrakech’e dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Chez Ali turuna katılabilir (60 Euro). Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.


6. Gün: Marrakech – Casablanca

Sabah kahvaltısın ardından Casablanca’ya hareket. Varışımızı istinaden panoramik olarak yapacağımız şehir turunda; 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii (dışarıdan), Anfa & Ain Diab bölgesi, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Hobus Semti göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


7. Gün: Casablanca – Istanbul

Sabah kahvaltisin ardindan otelden çikis yapiyoruz. Rehberimizin belirleyecegi saatte havalimanina transfer. Bagaj ve bilet islemlerinin ardindan Air Arabia 3O 435 sefer sayili uçusu ile 18:15’de Istanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:40’de varisimizin ardindan turumuzun sonu. Eve hosgeldiniz.


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Air Arabia Havayollari ile ile SAW – CMN – SAW (parkurunda ekonomi sinifi uçuslar,
 • Havalimani vergileri,
 • 6 gece oda kahvalti konaklama,
 • Tüm sehirlerde yapilacak olan sehir tanitim turlari,
 • Havalimani – otel – havalimani transferleri,
 • Tüm sehirlerarasi transferler,
 • Otel vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurtdisi çikis fonu – 15 TL,
 • Kisisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
 • Soför ve rehber bahsisleri (Istege baglidir)

• Yurtdisi gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olmasi mecburidir. 10 yildan eski pasaportlar yurtdisina yapilan seyahatlerde geçerli degildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yirtik ve yipranmis pasaportlar ile giris yapilamaz.
• Ves Turizm,  hava yolu ile yolcu arasinda araci kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuslarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçus öncesinde saatler degisebilir. Ves Turizm, bu degisiklikleri en kisa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat degisme riskini kabul ederek geziyi satin almistir. 0-2 yas arasi çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
• Ves Turizm, gerekli gördügü durumlarda, tur güzergâhini içerigi ayni kalmak kosuluyla degistirme hakkini sakli tutar.
• Bu paket turda minimum katilimci sayisi her otel kategorisi için 40 kisidir. Paket tura katilacak kisi sayisinin yeterli olmamasi durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
• Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayi belirtilen gün/ günler disinda baska bir gün yapilabilir.
• Yerel otoriteler tarafindan gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapilmaz. Alternatif turlar minimum 20 kisilik katilim oldugu takdirde gerçeklestirilebilir, daha az katilim oldugu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar degistirilerek gerçeklestirilebilir. Bu gezi ya da turlarin yapilamamasindan Ves Turizm sorumlu tutulamaz.
• 3 kisilik odalar, otellerin müsaitligine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kisiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kisilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan olusmaktadir. Ilave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandirilan yataklardan olustuklari için tur katilimcisi 3. kisi ve/veya çocuk rezervasyonlarinda odalarda yasanabilecek sikisiklik ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmis sayilirlar. Çocuk indirimleri 2 yetiskin yaninda kalan –yas grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Vize basvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceginiz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazili onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.
• Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvasi vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanilabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentaniz tarafindan bilgi verilecektir.
• Tur programinda dahil olan hizmetlerden Otelde alinan Kahvaltilar, bulunulan ülkenin kahvalti kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvalti olarak adlandirilan tereyagi, reçel, ekmek, çay veya kahveden olusan sinirli bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmis ayri bir salonda servis edilebilir.
• Panoramik sehir turlari maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapilan sehrin önemli noktalarinin ziyaret edildigi turlardir.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.