Online Satın Al

BÜYÜLEYİCİ BALKAN TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


BÜYÜK BALKANLAR TURU

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE… ANKARA’DAN HAREKET

Makedon Gecesi (Dahil)
 Ohrid Gölünün Çıkış Noktası St. Naum Turu(Dahil)
Blagay Alperenler Tekkesi Turu (Dahil)

Ohrid Tekne Turu (Dahil)

MAKEDONYA- SIRBISTAN- BOSNA&HERSEK -(HIRVATİSTAN)- KARADAG- ARNAVUTLUK

Ohrid(1)- Üsküp(1)- Belgrad(2)- Saraybosna(1)- Trebinje(1) (Dubrovnik) -İşkodra veya Ulcın(1)

09 EKİM 2017... 7 GECE 8 GÜN

1. Gün: Ankara İstanbul Tiran Ohrid

Ankara Esenboga Havalimanında saat 04:00’de buluşma,
09/10/2017 Pzt PC2675 Ankara - İstanbul  05:45 06:50
09/10/2017 Pzt PC281  İstanbul - Tiran      09:35 10:35 
Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte Tiran şehir merkezine gidiyoruz. Panaromik şehir turu sonrası Ohrid’e hareket. Varış ile birlikte Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, şehir turunun ardından Ohrid Tekne Turumuzn gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrası Makedon Gecesi için restoranımıza hareket. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Ohrid-St.Naum-Manastır-Üsküp

Uyandırma ve kahvaltının ardından,  St. Naum ‘a gidiyoruz. Daha sonar Manastır’a hareket. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket.  Üsküp’e varış, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: Üsküp-Belgrad

Kahvaltının ardından Üsküp panoramik şehir turu. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile Belgrad’a hareket. Varış ve otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: Belgrad

Kahvaltının ardından panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


5. Gün: Belgrad-Saraybosna

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


6. Gün: Saraybosna Mostar Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak  Mostar`a hareket ediyoruz.  Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi Blagay Alperenler TEkkesi ziyareti sonrası otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Yeşil Pasaportlu ve Vizesi olan misafirlerimizle Dubrovnik Turu 30 Euro yerine 15 Euro’dur.
 
Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.


7. Gün: Trebinje Kotor Budva İşkodra

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz.. Son Durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: İşkodra Tiran İstanbul Ankara

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz.

16/10/2017 Pzt PC282  Tiran - İstanbul  11:15 13:50
16/10/2017 Pzt PC2666 İstanbul - Ankara  15:00 16:05 


Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları ile Ankara-Tiran-Ankara ekonomi sınıfı uçuş bileti.
Ohrid’te 1 gece, Uskup’te 1 gece, Belgrad’ ta 2 gece, Saraybosna’da 1 gece, Trebinje’de 1 gece konaklama, İşkodra’da veya Ulcın’de 1 gece konaklama.
6 Adet Akşam Yemeği Otellerde
1 Adet Makedon Gecesi ( Akşam yemekli, Müzikli )
St. Naum Turu, Ohrid Tekne Turu, Blagay Alperenler Tekkesi turları dahil
Programda belirtilen tüm transferler
Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Otel extraları 
Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 15
(Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır) 
Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir.  Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Çıkış harcı
Seyahat sağlık sigortası
Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti
Müze ve ören yerleri girişleri
Öğle yemekleri

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

399.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

399.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

399.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

699.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.